صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 119

نام تاپیک: جوان مبتکر سمنانی موفق به طراحی و ثبت آنتی ویروس ایرانی شد

کاربر دائمی آواتار ztx4
    محل زندگی
    تهران

جوان مبتکر سمنانی موفق به طراحی و ثبت آنتی ویروس ایرانی شد

جوان مبتکر سمنانی موفق به طراحی و ثبت آنتی ویروس ایرانی شد و شورای عالی انفورماتیک نیز آنتی ویروس ایرانی "شید" را به لحاظ فنی تائید کرده است.
    آرمان نیری در گفتگو با خبرنگار مهر در سمنان گفت: در طراحی این محصول ایرانی با استفاده از تکنولوژی جدید، علاوه برحفظ کارایی و امنیت سیستم، سرعت عملکرد بالا هم در نظر گرفته شده است.
    وی امنیت و سرعت"شید" را که سومین آنتی ویروس دو موتوره جهان و دومین آنتی ویروس ایرانی است تفاوت اصلی این آنتی ویروس با دیگر آنتی ویروس های دنیای رایانه دانست.
    این مبتکر سمنانی افزود: در حال حاضر حدود ۲۰ نوع آنتی ویروس برای استفاده کاربران وجود دارد، که به زبان اصلی و تک موتوره هستند.
    به گفته وی، آنتی ویروس"شید" با استفاده از دو موتور و سیستم های هوشمند اَرتا و سامتا که موجب جلوگیری از تکرار اسکن و تنظیم حافظه و منابع سیستم می شود امنیت، قدرت و سرعت قابل توجهی دارد.
    نیری ادامه داد: به روزرسانی خودکار، امکان حذف دائمی فایل ها، محیط فارسی، دانلود رایگان و قیمت۶۵۰۰ تومانی که یک پنجم قیمت آنتی ویروس های خارجی است، از دیگر ویژگی های این محصول ایرانی است.
    آرمان نیری با ۲۶ سال سن، بیش از ۱۰ سال است که در رشته رایانه تحقیق می کند و برای طراحی این آنتی ویروس، سه سال وقت و ده میلیون تومان هزینه کرده است.
    آنتی ویروس "شید" در رسانه های دیجیتال ایران، به شماره ۰۱۰۷۳۸ ۰۰۴۰۵ ۸ ثبت شده و شورای عالی انفورماتیک از لحاظ فنی آن را تائید کرده است.

منبع

نقل قول: جوان مبتکر سمنانی موفق به طراحی و ثبت آنتی ویروس ایرانی شد

قبلا بحث شده بود

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

عالیه . امیدوارم در فروش و بروز رسانی هم موفق باشه

من متوجه نمی شوم، توی همین سایت برنامه نویس هم افراد زیادی آنتی ویروس ساخته اند.
    چه چیز این برنامه ای که ایشون ساخته خاص هست؟!

عالیه . امیدوارم حمایت بشه و در بازار شکست نخوره.

آیا قابلیت پاکسازی و بازسازی فایلهای آلوده را نیز دارد؟

کاربر دائمی آواتار ztx4
    محل زندگی
    تهران

من یه چیز برام مبهمه.امیدوارم دوستان اهل فن ویروس و ویروس یاب جواب بدند.
    تا اونجایی که من می دونم ویروس یاب ها یه چیزی شبیهه به بانک دارند برای ویروس های شناخته شده.
    خوب چه طوری یک نفر می شینه این بانک رو تهیه می کنه؟آیا این کار برای یک نفر ممکنه؟
    نمی دونم شاید اشتباه از منه .اما می خوام بدونم این آپدیتی که گفتند می شه انجامش داد در مورد این آنتی ویروس چه طور عمل می کنه؟
    آیا آپدیت برای شناسای ویروس های جدیده یا برای رفع عیب های معمولیه نرم افزاری که همه ی ما باهاش آشناییم؟
    مرسی از پاسخ دوستان

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

آپديتهاي اين آنتي ويروسها قابل استخراج هستند ( مثلا براي nod32 قبلا آموزش استخراج و يا سرويس دهي به عنوان سرور در شبكه را نوشتم )

ايشون هم از اين امكان + امكان دسترسي به كنترل موتورهاي اين آنتي ويروسها ( كه من اطلاعي از نحوه كاركردش ندارم ) يك آنتي ويروس دو موتوره ساختند و با در كنترل داشتن اين موتورها امكاناتي مثل ليست سفيد ( براي كاهش زمان ويروس يابي در دفعات بعدي ) ، امكان استفاده از زمان idle سيستم براي ويروس يابي و چند تا كار ديگه ، تونستن يك آنتي ويروس مناسب بدن توي بازار ( فكر كن منه اصفهاني يك نسخه خودم خريديم يك نسخه هم براي يكي از دوستان )

البته يكسري مشكلات پشتيباني هم دارند كه چون در حد 1اپسيلون هست كلا ميشه در مقابل محاسنش ناديده گرفت.

نقل قول نوشته شده توسط joker مشاهده تاپیک
    آپديتهاي اين آنتي ويروسها قابل استخراج هستند ( مثلا براي nod32 قبلا آموزش استخراج و يا سرويس دهي به عنوان سرور در شبكه را نوشتم )

ايشون هم از اين امكان + امكان دسترسي به كنترل موتورهاي اين آنتي ويروسها ( كه من اطلاعي از نحوه كاركردش ندارم ) يك آنتي ويروس دو موتوره ساختند و با در كنترل داشتن اين موتورها امكاناتي مثل ليست سفيد ( براي كاهش زمان ويروس يابي در دفعات بعدي ) ، امكان استفاده از زمان idle سيستم براي ويروس يابي و چند تا كار ديگه ، تونستن يك آنتي ويروس مناسب بدن توي بازار ( فكر كن منه اصفهاني يك نسخه خودم خريديم يك نسخه هم براي يكي از دوستان )

البته يكسري مشكلات پشتيباني هم دارند كه چون در حد 1اپسيلون هست كلا ميشه در مقابل محاسنش ناديده گرفت.
    شما که تستش کردید می تونید یک مقایسه کلی از این نرم افزار با سایر نرم افزار های خارجی برای ما داشته باشید؟ ممنون.

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

خودش به خودي خود امكاني براي شناخت ويروس ها نداره ، تركيب قدرت تشخيص ويروس دو آنتي ويروس nod32 و avira را همزمان بزاريد پاي حساب sheed

ولي امكاناتي براش تهيه شده كه علاوه بر خاصيت دو موتوره بودن بالا به كاربر هم كمك ميكنه سيستمش كمتر cpu مصرف كنه ( روي كامپيوتر من از 30- تا 40 درصد بيشتر نرفته )
    usb گارد به سيستم اضافه ميشه كه كلا جلوي اتوران ها را ميگيره ( براي ويروسهاي ناشناخته كه اكثرا از اين طريق منتشر ميشن)
    ليست سفيد ( فايل فقط يكبار ويروس يابي ميشه و براش يك Crc در نظر گرفته ميشه تا مادامي كه اين crcتغيير نكنه ، از منابع سيستم براي انجام پروسه ويروسيابي در مورد اون فايل ديگه استفاده نميشه )
    استفاده از زمان بيكاري سيستم
    امكان آپديت چند مرحله اي ( يعني اگه سيستم وسط كار آپديت از اينترنت قطع شد ، دفعه بعد ميدونه از كجا بايد ادامه بده نه از اول.
    و...
    البته مشكلاتي هم داره مثلا نسخه كلاينت /سروري نداره ، هر كلاينت بايد خودش مستقل به اينترنت وصل بشه ، پهناي باند مصرف كنه ، تا بتونه آپديت بشه

پيوست : برم از صاحابش پورسانت بازاريابيمو بگيرم

کاربر دائمی آواتار ztx4
    محل زندگی
    تهران

اینم آدرس سایت اصلی این آنتی ویروس:

http://www.sheedantivirus.com

توجه: نسخه فعلی ضدویروس شید از ویندوزهای ٦٤-بیتی پشتیبانی نمی‌کند. این قابلیت به زودی به ضدویروس اضافه خواهد شد.
    متاسفانه توفیق نشد نصب کنیم نرم افزار رو . ضمناً حجمش هم یه خوره بالاست . 64 مگابایت ...

کاربر دائمی آواتار amir_civil
    محل زندگی
    تهران

ضد ویروس شید با استفاده همزمان از موتورهای ضد ویروس قوی (نود32 و آویرا) قادر است درصد بالاتری در شناسایی ویروس‌های شناخته شده را فراهم آورد
    خوب اینکه یک نفر احتمالا بدون اجازه از انتی ویروسهای Nod va avira از موتورهای اونا استفاده کنه که اسمش مبتکر نیست
    اسمش یه چیزه دیگست...
    بعدجالبه که ثبتش هم کرده...

نقل قول نوشته شده توسط amir_civil مشاهده تاپیک
    خوب اینکه یک نفر احتمالا بدون اجازه از انتی ویروسهای Nod va avira از موتورهای اونا استفاده کنه که اسمش مبتکر نیست
    اسمش یه چیزه دیگست...
    بعدجالبه که ثبتش هم کرده...
    کاش خود سازندش میامد و کمی توضیح میداد ........ شاید یک ابتکاری هست ما نمی بینیم .............. در کل همین کار رو هم من بلد نیستم!!!

پاورقی: با وجود اینکه جلد ویندوز سون رو عوض میکنن و به نام خودشون ثبت میکنن هنوز این چیزا براتون جالبه!!!

کاربر دائمی آواتار arta.nasiri
    محل زندگی
    Tehran

سلام

من زیاد تو این زمینه وارد نیستم ولی یک سوال واسم پیش اومده!!؟!؟ اگه این آنتی ویروس از موتور های nod32 و avira استفاده میکنه پس یعنی از آپدیت های اونا هم استفاده میکنه ؟ یعنی اگه اونا در شرکتو تخته کننن و دیگه آپدیتو اینجور چیزا ندن این آنتی ویروس شید هم درش تخته میشه ؟ یا نه فقط از موتور اونا استفاده میکنه و خودش آپدیت های مجزا از اونا داره ؟

نقل قول نوشته شده توسط grlearn مشاهده تاپیک
    سلام

من زیاد تو این زمینه وارد نیستم ولی یک سوال واسم پیش اومده!!؟!؟ اگه این آنتی ویروس از موتور های nod32 و avira استفاده میکنه پس یعنی از آپدیت های اونا هم استفاده میکنه ؟ یعنی اگه اونا در شرکتو تخته کننن و دیگه آپدیتو اینجور چیزا ندن این آنتی ویروس شید هم درش تخته میشه ؟ یا نه فقط از موتور اونا استفاده میکنه و خودش آپدیت های مجزا از اونا داره ؟
    من توضیحاتش رو مطالعه کردم، ظاهارا از آپدیت این شرکت ها استفاده می کنه.

کاربر دائمی آواتار L u k e
    محل زندگی
    قزوین

خوب اگه موتورشو خودش نساخته پس چی کرده ؟
    انتی ویروس به غیر از موتورش چی داره ؟
    ( ما ایرانی ا در این زمینه ها همتی وصف نشدنی داریم )

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

حسن اين روش كاهش احتمال آلودگي به وسليه ويروسهاي جديد هست.
    اگه ويروسي باشه كه از دست هوش مصنوعي يكي از اين آنتي ها بتونه سالم فرار كنه ، احتمال اينكه دومي بگيرتش هست.
    در سيستمهاي دوموتوره ، ويروس يا تروجاني كه بخواد فعاليت كنه ، كارش به نسبت خيلي سخت تر هست تا سيستمي كه فقط يك آنتي ويروس استفاده ميكنه.

( ما ایرانی ا در این زمینه ها همتی وصف نشدنی داریم )
    بعله ، كلا بعضي ايراني ها ، همتي وصف ناشدني در حسادت يا به زير كشيدن آدمهاي موفق تر از خودشون دارند
    خوبه قبل از زرتي پست دادن و تو سر مال زدن ، يه كم مطالعه ميكردين تا ببينين آنتي ويروسهاي تركيبي ديگه اي براساس موتورهاي ديگر آنتي ويروسها هم توي دنيا وجود دارند.
    قول ميدم اگه روي همين شيد حتي مارك made in china زده بودن به به و چه چه ميكردين !!!

http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=157824

G-Data AVK 2006
    1. Bitdefender engine
    2. Kaspersky (aka AVP) engine
    + great combination of two engines. My back up on-demand scanner (for NOD32)

D-Data AVK 2007
    1. Avast engine
    2. Kaspersky engine
    - I don't know why they changed Bitdefender to Avast? Pricing. It certainly doesn't improve the detection (as av-comparatives has shown). EDIT: I just read the av-test roundup and AVK 2007 did indeed do better than AVK2006. Well, the difference is not that big, but I'm still somewhat puzzled.

F-Secure Anti-Virus 2007
    1. Kaspersky engine
    2. F-secure's own internal engine (Orion
    3. Lavasoft's Ad-Aware engine (Draco)
    4. F-secure's own internal engine (Libra)
    - Kaspersky + their own engines has good coverage (except perhaps for all the non-adware malware variants). I wish they'd dump Lavasoft and include another good anti-malware like AntiVir (currently). I'm just not sure they slow-as-hell software configuration could stand an addition of another engine though

TrustPort Antivirus Workstation 2
    1. BitDefender engine
    2. Norman engine
    - Haven't tried. Not the best combo according to tests, but not bad.

BullGuard Internet Security 7.0:
    BitDefender (antivirus)+Outpost (firewall)+their own internal antispyware engine.

Ashampoo Security Pack:
    Avira AntiVir (antivirus)+ their own firewall+antispyware from (may be,A-Squared or Ad-Aware?).

و البته توي اين لينكه آخرش يك ابزاري را معرفي كرده كه همزمان از 5 تا محصول امنيتي استفاده ميكنه ، !!!

يا آنتي ويروس coranti
    كه از

• BitDefender
    • F-Prot
    • Lavasoft Anti-Spyware
    • Lavasoft Anti-Virus

يا.......
    خلاصه آنتي ويروسهاي مولتي انجين توي دنيا زياد هست ، و يكيش هم ايرانيه :)
    آخرین ویرایش به وسیله joker : سه شنبه 23 فروردین 1390 در 18:02 عصر

بهشون تبريك مي گم كه تونستن چنين كاري رو انجام بدن.

بعله ، كلا بعضي ايراني ها ، همتي وصف ناشدني در حسادت يا به زير كشيدن آدمهاي موفق تر از خودشون دارند
    خوبه قبل از زرتي پست دادن و تو سر مال زدن ، يه كم مطالعه ميكردين تا ببينين آنتي ويروسهاي تركيبي ديگه اي براساس موتورهاي ديگر آنتي ويروسها هم توي دنيا وجود دارند.
    قول ميدم اگه روي همين شيد حتي مارك made in china زده بودن به به و چه چه ميكردين !!!
    فكر مي كنم مشكل دوستان با اين نوشته بود: "جوان مبتکر سمنانی موفق به طراحی و ثبت آنتی ویروس ایرانی شد "
    نه با خود خالق آنتي ويروس.

کاربر دائمی آواتار amir-yeketaz
    محل زندگی
    تهران

سلام ... من هنوز آنتی ویروسشونو تست نکردم ولی امیدوارم آنتی ویروس خوبی باشه و ...

دو تا سوال:
    1- اگه این انتی ویروس از موتور NOD32 و avira برای کارش استفاده میکنه یعنی میشه گفت ترکیبی از قدرت اون دو تا رو داره؟؟!
    2- از سرورهای اصلی اونا استفاده میکنه؟ یعنی از سرور آپدیت نود کرک که نیست؟!!!! (شرمنده!! البته فکر میکنم نیست! )

1- اگه این انتی ویروس از موتور NOD32 و avira برای کارش استفاده میکنه یعنی میشه گفت ترکیبی از قدرت اون دو تا رو داره؟؟!
    بله .

کاربر دائمی آواتار amir-yeketaz
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط FastCode مشاهده تاپیک
    مشکل خود شخص یا ایرانی و چینی بودن نیست.
    مشکل اسم فعله.که بهش میگن مصدر توی ادبیات.
    ایشون آنتی ویروس رو "طراحی و ساخت" نکرده.کپی مرج و re-brand کرده.
    که من بهش میگم کلاه برداری شرعی با استفاده از سازمان های دولتی به عنوان احمق.
    شما هر چی دوست داری بگو.
    ببخشید ولی من منظورتونو از کلاه برداری متوجه نمیشم!! شما با تیتر مطلب و اینکه گفته میشه این نرم افزار تولید شده مخالفین یا اینکه قدرتش از NOD32 و avira است یا ...؟؟!!

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

که من بهش میگم کلاه برداری شرعی با استفاده از سازمان های دولتی به عنوان احمق.
    شما هر چی دوست داری بگو.
    من بهش ميگم دمش گرم.

پيوست:
    عنوان خبرگذاري يه چيزه ، بحث فني يه چيزه ، تازه صحبتهاي خودشم يه چيز ديگه :)
    الان ديدم روي سايتش فيلم مصاحبه با شبكه4 را گذاشته ، چطوره ببينيم خودش از چه اصطلاحي استفاده كرده

سلام،
    دوستان لطف کنید اگر می خواهید این تاپیک قفل نشود، فقط در راستای این محصول و نقد فنی آن صحتب کنید؛ آن هم به گونه ای توهینی به شخص یا سازمان خاصی صورت نگیرد،/
    I've just started tweeting!
    @Alireza_Maddah

باسلام خدمت همه
    آقا ما موفق به نصب این آنتی ویروس شدیم. شگفت زده شدم. چرا؟
    برای خودم خیلی جالب بود تقریباً 1 ماهی میشه که یه ویروس جدید اومده که هروز تغییر نام و تغییر شکل کاری و ماهیتی میده که کسپر اورجینال ما قبل از عید تا حالا داره با این ویروس کله میزنه و هنوزم نمیتونه بشناستش. با پشتیبانیش هم کلی صحبت کردیم ولی هنوز چیزی درست نشده.
    وقتی شید رو نصب میکنید تقریباً آپدیتش اگه اشتباه نکنم ماله صدو خرده ای روز قبله، قسمت جالب اینجاس تا نصب کردیم این ویروس رو شناخت با اینکه آپدیت هم نشده بود!!!!
    هر روز هم که این ویروس شکل عوض میکنه کسپر نمیشناسه ولی این شید آپدیت نشده میشناسه. (کسپر مال روزهای قبل رو که واسه قسمت پشتیبانی فرستادیم میشناسه)
    و باز جالب تر اینکه ما 15 روز پیش که تو www.virustotal.com آپلودش کردیم Node و Avira هم نمیشناختنش.
    حالا بیابید پرتقال فروش را. :)

ویرایش:
    امروز 90.1.27 بلاخره کسپر این ویروس رو شناخت
    آخرین ویرایش به وسیله Milad Mohseny : شنبه 27 فروردین 1390 در 19:01 عصر

کاربر جدید آواتار IsFull()
    محل زندگی
    بیرجند

انصافا خیلی خوشحال شدم امیدوارم نرم افزار پایداری باشه

من برنامه رو دانلود و نصب کردم، متاسفانه به دلیل آپدیت نشدن نتونستم به قدرتش پی ببرم.
    کسی می دونه چطور میشه یوزرنیم نسخه 30 روزه و رایگانش را از سازنده گرفت؟ چون ادعا شده که تا 30 روز امکان استفاده رایگان وجود دارد...

محل زندگی
    تهران

به نظر من درشرایطی که مادرتحریم هستیم استفاده ازموتور یه انتی ویروس خارجی صحیح نیست
    وبه جای این کارا بهتره بیان و یه انجین درست طراحی کنند واونوقت اسمش رو بزارن طراحی و بیان ثبتش کنند
    درحال حاضر این فرد اومده ودوتا انتی ویروس خارجی رو تو کشورما ثبت کرده همین. احتمالا به خوبی تک تک اونها هم کار نمیکنه
    درهرصورت استفاده ازمحصولات دیگران افتخار و پیشرفت نیست.

استفاده ازمحصولات دیگران افتخار و پیشرفت نیست.
    سلام

اصلا نمیخوام بگم کار این فرد درسته یا غلط اما بیایم یکم منطقی باشیم
    اکثر پیشرفت های توی مملکت ما فردی نه گروهی ! خواهشا اینو در نظر بگیرید

مطمئنا شرکت Eset یا امثالهم از 1 نفر تشکیل نشده!

وقتی بخوایم رقابت کنیم باید شرایط هم مساوی باشه تا عادلانه باشه
    و با این شرایط نا عادلانه همین کارها هم جای تقدیر داره

وبه جای این کارا بهتره بیان و یه انجین درست طراحی کنند واونوقت اسمش رو بزارن طراحی و بیان ثبتش کنند
    مگه حلواس که همینجوری یکی بیاد درست کنه!
    اگه هدف رقابت با محصولات خارجی باشه باید عرض کنم این کار 1 نفر 2نفر نیست که توی وقت بیکاریشون یه انجینم بسازن!
    این کارها یه تیم منسجم میخواد از افراد کار بلد با یه بودجه درست حسابی

مطمئن باش اگه این 2 حل بشه بهت قول میدم توی خیلی از زمینه ها میشه رقابت کرد
    اما به شرطی که اون2 حل بشه مخصوصا دومی ...

محل زندگی
    تهران

مگه حلواس که همینجوری یکی بیاد درست کنه!
    من نگفتم کسی بیاد انجین درست کنه لطفا دقیق بخونید
    من گفتم انجین طراحی کنند و نگفتم که این کار رو 1روزه انجام بدن که شما حلوا رو مثال میزنید
    کسی هم نمیخاد با نود32 رقابت کنه

او در سال ۸۶ پروژه شید را با هدف تلفیق روش های جدید و همچنین تولید محصولی برای تمام کاربران شروع کرد. او در ضد ويروس شيد روش هاي جديدي براي سرعت بخشيدن و انعطاف پذير کردن ضد ويروس ابداع کرد
    به قول جوکر انتی ویروس های زیادی ازاین روش استفاده کردند و شما هم یکی از اونها
    پس ابداع نمیشه اسمش رو گزاشت
    در هرصورت نه کسی از این انتی ویروس استفاده میکنه و نه چیزه دیگه ایی حالا میخاد اسمش ابداع باشه یا اختراع یا اکتشاف یا هرچیزه دیگه ایی.

کاربر دائمی آواتار returnx
    محل زندگی
    ?

در هرصورت نه کسی از این انتی ویروس استفاده میکنه و نه چیزه دیگه ایی
    مطمئن باشید همین الان با کلی از شرکت های دولتی در حال قرار داد بستن هست...
    قطعا ما شاید حاضر نباشیم برای این آنتی ویروس پول بدیم و استفاده کنیم چون داریم از Eset به صورت رایگان اسفاده می کنیم اما این دلیلی بر این نیست که تلاش یک نفر رو زیر سوال ببریم...
    متاسفانه ما ایرانی ها عادت کردیم به تخریب همدیگه...

در هرصورت نه کسی از این انتی ویروس استفاده میکنه و نه چیزه دیگه ایی حالا میخاد اسمش ابداع باشه یا اختراع یا اکتشاف یا هرچیزه دیگه ایی.

نقل قول نوشته شده توسط ms2222 مشاهده تاپیک
    مطمئن باشید همین الان با کلی از شرکت های دولتی در حال قرار داد بستن هست...
    قطعا ما شاید حاضر نباشیم برای این آنتی ویروس پول بدیم و استفاده کنیم چون داریم از Eset به صورت رایگان اسفاده می کنیم اما این دلیلی بر این نیست که تلاش یک نفر رو زیر سوال ببریم...
    متاسفانه ما ایرانی ها عادت کردیم به تخریب همدیگه...
    لطفا این جمله ما ایرانی ها ما ایرانی ها را انقدر استفاده نکنید !!!!
    بارها تو پست های مختلف دیدم که یک خصوصیت معمولا بد رو به یک جمع نسبت میدن ... بعد باورمونم میشه!

این که ما نمونه پروژه های ناموفق دورورمون زیاد دیدیم یا خودمون داشتیم دلیل نمیشه همه پروژه های داخلی مشکل دار باشن...
    واگر چیزی هم مشکل داره دلیل نمیشه بگیم نداره ... بهتر بحث علمی کنیم تا کلی حرف زدن ...

این که ما اینو میخریم یا نمیخریم یا با ادارات دولتی قرار داد میبنده یا نمیبنده توفیقی به حال ما نمیکنه....
    بهتر پست هایی (مثل جوکر) که حاوی تجربه از استفاده از این نرم افزار یا نقد سازنده اون هست داشته باشیم.

کاربر دائمی آواتار AmirSky
    محل زندگی
    تهران

از این بحث ها قبلا زیاد شنیده بودم.
    آنتی ویروس هایی که کاربران میلیونی و جهانی دارند و با هزینه های بسیار سنگین نگهداری و بروزرسانی میشن نمیتونن امنیت سیستم ها رو تضمین کنن.
    به عقیده من اینکار برای برنامه نویسی که وقت اضافه داره بد نیست. خیلی ها قبلا این کار رو کرده بودن.
    اگه امنیت کامپیوتر های شما زیاد اهمیتی براتون نداره حتما ازش استفاده کنید.
    در مورد قرارداد با ادارت دولتی هم باید بگم که مدیران این اداره ها از بیسواد افراد جامعه در زمینه کامپیوتر هستند و بستن قرارداد برای همچین نرم افزاری کار عجیبی از نظر اینها نیست.
    مگه کدوم یک از این مدیران ادارت دولتی دوره های امنیت کامپیوتری رو گذرانده اند.
    در مورد بحث ایرانی بودن هم باید بگم نمیدونم چرا تا یه مسئله ای مربوط به کامپیوتر رو یک نفر بیان میکنه و بقیه خوششون نمیاد ربط میدن به ایرانی بودن و مسائل روانشناسی و جامعه شناسی رو بیان میکنن.
    یه واقعیت رو باید بگم اون هم اینه اکثر ما ایرانی ها دید محدودی داریم . خودم هم همینطور هستم. تا از یه چیزی خوشمون میاد باید همه دنیا اون رو دوست داشته باشن و اگه خوشمون نمیاد باید تمام دنیا از اون بدشون بیاد.
    بهتره توی فروم های نرم افزاری بیشتر راجع به نرم افزار صحبت بشه تا مسائل روانشانسی و جامعه شناسی و مذهبی و غیره . اون مسائل سایتهای خودشون رو دارند

با سلام

دوستان لطفا بحث فنی

دوستان لطف بحث فنی مقایسه استاندارد

ضد ویروس شید

من چنتا سوال برایم مطرح شده که امیدوارم پاسخ داده شود با تشکر

نقل قول:
    در طراحی این محصول ایرانی با استفاده از تکنولوژی جدید
    1 در صورت امکان با اطلاعات فنی بفرمایید این تکنولوژی جدید چیست(مدرک)؟ نمیخواهم بزنم به قول جوکر توی سر مال ولی خداییش هیچ توضیحی نداده ؟ قبول ندارید ؟ آخه همینجوری که نمیشه؟

نقل قول:
    علاوه برحفظ کارایی و امنیت سیستم، سرعت عملکرد بالا هم در نظر گرفته شده
    2 لطفا دلایل و مدارک خود را به صورت مستند همراه با دلیل فنی بیان کنید ( آخر همینجوری که نمیشود گفت)؟

میروند توی یک لابراتوار 4 تا کامپیوتر با یک شرایط بر میدارند تست میکنند
    نقل قول:
    وی امنیت و سرعت"شید" را که سومین آنتی ویروس دو موتوره جهان و دومین آنتی ویروس ایرانی است تفاوت اصلی این آنتی ویروس با دیگر آنتی ویروس های دنیای رایانه دانست.
    3 به نظر شما اگر انتی ویروس 2 موتوره نباشه نه امنیت داره نه سرعت ؟ لطفا بفرمایید اولین و دومین آنتی ویروس 2 موتوره کدام انتی ویروس بود ؟ و به نظر شما چرا دیگر آنتی ویروس ها از 2 موتور استفاده نمیکنند ؟ یعنی مثلا کسانی که نود یا ... سواد ندارند بیان 4 یا 5 تا موتور اضافه کنند ؟

نقل قول:
    در حال حاضر حدود 20 نوع آنتی ویروس برای استفاده کاربران وجود دارد، که به زبان اصلی و تک موتوره هستند.
    4 پس به نظر شما همه این انتی ویروس ها نه امنیت دارند نه سرعت ؟ در مورد زبان چه انتظاری دارید میخواهید بیایند فارسی بزنند
    نقل قول:
    به گفته وی، آنتی ویروس"شید" با استفاده از دو موتور و سیستم های هوشمند اَرتا و سامتا که موجب جلوگیری از تکرار اسکن و تنظیم حافظه و منابع سیستم می شود امنیت، قدرت و سرعت قابل توجهی دارد.
    5 یعنی میفرمایید 20 نوع انتی ویروس نمیتواننداز تکرار اسکن جلوگیری کنند البته جوکر نیز این بحث را مطرح کرد نمیدونم یعنی کسانی که کسپر را مینویسند نمیدانند که چطور از اسکن تکراری خود داری کنند یا از حالت بی استفاده استفاده کنند و تنظیم حافظه ندارند و منابع سیستم را بیش تر از اندازه مصرف میکنند این موضوع فکر میکنم خیلی مهم باشه که منابع سیستم درست مصرف بشه ؟

نقل قول:
    به روزرسانی خودکار، امکان حذف دائمی فایل ها، محیط فارسی، دانلود رایگان و قیمت6500 تومانی که یک پنجم قیمت آنتی ویروس های خارجی است، از دیگر ویژگی های این محصول ایرانی است.
    من در مورد این ویژگی های خاص چنتا سوال داشتم

1 آیا امکان به روز رسانی خود کار جزوه ویژه گی در نظر گرفته میشود ؟
    2 امکان حذف دائمی ؟ آیا امکان داره منظورتان را از این جمله بفرمایید ؟ یعنی دیگر آنتی ویروس ها دائمی حذف نمیکنند ؟ یا منظور اینه که .....

3 محیط فارسی؟ برای یک آنتی ویروس ایرانی ویژگی است ؟ پس میخواستید عربی باشد؟ نمیدانم انگلیسی دارد یا نه ؟

4 تا به حال ندیدم کسی برای نسخه آزمایشی پول بگیرد که شما فرمودید با هزار منت که 30 روز رایگان است؟
    دانلود رایگان ؟ کسی برای نسخه آزمایشی 30 روزه منت رایگان دانلود میزاره؟ اگر منظور شما این است که فقط آپ دیت دیگر نمیشود

4-1 آنتی ویروسی که آپدیت نشود به چه درد میخورد؟

5 در مورد قیمت شما با چی مقایسه کردی؟

نقل قول:
    آرمان نیری با 26 سال سن، بیش از 10 سال است که در رشته رایانه تحقیق می کند
    6 امکان داره لطف بفرمایید و رزومه(معتبر) خودتان را از سن 16 سالگی قرار دهید ؟

البته بیشتر میخواهیم بدانیم منظور از تحقیق چیست ؟
    از زمان خرید کامپیوتر ؟
    از زمانی که کار حرفه ای انجام میشود ؟ (در صورتی که گزینه دوم است لطفا رزومه قرار دهید با تشکر شرمنده باعث زحمت میشیم )

نقل قول:
    ده میلیون تومان هزینه کرده است.
    7 لطفا در صورت امکان میشود گوشه کوچکی از هزینه ها را برای ما بازگو کنید (برای دوستانی که میخواهند جا پای شما بگذارند)

نقل قول:
    آنتی ویروس "شید" در رسانه های دیجیتال ایران، به شماره 010738-00405-8 ثبت شده و شورای عالی انفورماتیک از لحاظ فنی آن را تائید کرده است
    8 خیلی جالب بود نمیدانستم اینقدر نیروی فنی در داخل کشور وجود دارند (هستند ولی در رسانه های دیجیتال ایران فکر نکنم کسی اطلاع داره بگه به کسی قصد توهین ندارم پحث خیلی تخصصی است ) که صلاحیت این کار را داشته باشند میشه چند نفر از آن نیرو های فنی را به ما معرفی کنید ؟

خوب نبود اگر کار کارشناسی توسط شرکت مهندسی مهران رایانه (انتی ویروس ایمن) از لحاظ فنی آن را تائید میکرد؟ یا حد اقل برسی چیزی

اما بریم سر سایت شما

در سایت خودتان نوشته بودید نقل قول:
    قویترین ضد ویروس کره زمین
    ایا امکان دارد بیشتر توضیح دهید ؟

نقل قول:
    محیطی ساده و بروزرسانی بدون دردسر بهترین گزینه برای کاربران خانگی در ایران است.
    در آنتی ویروس های دیگر دردسر چیست آیا امکان داره توضیح دهید ؟یعنی خارجی ها سخت اپدیت میکنن؟

نقل قول:
    استفاده همزمان آنها باعث شناسایی بالاتر ویروس های ناشناخته نیز می*شود. همچنین مدت زمان بین تولید ویروس و زمانی که ویروس شناسایی می شود نیز کوتاه تر می*شود
    آیا به نظر شما اگر از 2 موتر استفاده شود مدت زمان بین تولید ویروس و زمانی که ویروس شناسایی می شود نیز کوتاه تر می*شود؟

نقل قول:
    ر ضد ویروس شید شامل سیستم محافظت از یواس*بی می باشد که از آلودگی از طریق درایوهای فلش جلوگیری می*کند
    به نظر شما این یک مزیت است ؟

عکس بالا از سایت شما گرفته شده واقعا فکر میکنید حقیقت داره ؟ لطفا توضیح دهید ؟

اگر واقعا نرم افزار شما از این قدرت بهره مند است خوشحال میشویم نظر کارشناسی انتی ویروس ایمن را در مورد نرم افزار شما بشنویم ؟ گیر دادم به ایمن به خاطر این که بحث شد در همین انجمن از انتی ویروس ایمن جواب دادند خیلی هم عالی بود

ویک مطلب دیگر

خیلی برام جالب بود که آنتی ویروس نود 32 ورژن 4 این سایتو بلاک می کنه!
    Details:

Web page:
    http://www.sheedantivirus.com/

Description:
    Access to the web page was blocked by ESET NOD32 Antivirus.
    The web page is on the list of websites with potentially dangerous content

در وصورت امکان امکانات نرم افزار خود را با این سایت مقایسه کنید اگر نرم فزار شما وارد این لیست شود رتبه چند را خواهد گرفت ؟
    فکر میکنید چند تا از این استاندارد های که در این سایت مطرح شده این انتی ویروس داره

خسته شدم ممنون میشوم این ها را جواب دهید با تشکر

پایان سری اول سوال ها

اما ذکر چند نکته خالی از لطف نیست

دوستان توجه داشته باشید

دوستان من دشمن این نرم افزار نیستم دارم تبلیغ میکنم اگر 4 نفر که میتوانند ،حرفه ای با دلایل فنی از نرم افزار دفاع کنند ان موقع همه ما میرویم و 6500 میدهیم و این نرم افزار را میخریم تبلیغ میکنیم باعث گسترش نرم افزار میشیم نرم افزار پیشرفت میکنه و .....

پس لطفا همکاری کنید

اگر فکر میکنید حرف های من بی فایده و دوستان حال و حوصله بحث فنی ندارند بگویید ادامه نمیدهیم در تاپیک را گل بگیریم بره

اگر فکر میکنید نقد کردن باعث میشود نرم افزار پیشرفت نکند من بحث را ادامه نمیدهم

با تشکر
    آخرین ویرایش به وسیله mehrdad_dost : دوشنبه 29 فروردین 1390 در 13:10 عصر

4 تا به حال ندیدم کسی برای نسخه آزمایشی پول بگیرد که شما فرمودید با هزار منت که 30 روز رایگان است؟
    دانلود رایگان ؟ کسی برای نسخه آزمایشی 30 روزه منت رایگان دانلود میزاره؟ اگر منظور شما این است که فقط آپ دیت دیگر نمیشود
    اتفاقا همین ویژگی رو هم ندارد! فقط میشه نسخه ای رو که امکان بروزرسانی ندارد را به صورت 30 روزه تست کرد! یک نسخه ارزون هم توی سایتشون وجود داره که فقط با پست قابل تهیه هست که اون 30 روز آپدیت به اصطلاح رایگان همراه خودش داره...

ولی فارغ از تمام این بحث ها، من فکر می کنم اگر یک آنتی ویروس ایرانی بخواهد به بررسی های ویروس های وطنی (!) بپردازد چیز خوبی خواهد شد، من خودم به شخصه همیشه با این ویروس های وطنی مشکل دارم!!! (100 تا تروجان و کرم و ویروس که هر کسی میتونه با VB6 بنویسه!)

کاربر دائمی آواتار ali_asg
    محل زندگی
    شیراز

خود سازنده اين آنتي ويروس ، اسمي از ابتكار نبرده و خودش اعلام مي كنه كه اومده اين دو موتور اويرا و نود32 رو تلفيق كرده . در مورد سوالاتي كه دوستان مطرح كردن ، جواب بيشتر اين سوالات رو مي تونين از خود سايت آنتي ويروس شيد مطالعه كنين . اين رو هم بگم كه بعضي از اين سوالات رو هيچ كسي نمي تونه جواب بده جز سازنده اين آنتي ويروس . من از همين جا از آقاي نيري دعوت مي كنم كه به بحپ ما بپيونده .
    پيوست : (مطمئنا همهي ما دوست داريم كه ايراني هميشه سربلند باشه . حالا ياخودمون باعث اين بشيم يا يه ايراني ديگه . لطفا باييد يه مقدار منطقي باشيم . اين آنتي ويروس حاصل تلاش يه نفر هست و براي جهاني شدن و رقابت خود ما ها هستيم كه بايد يكديگر رو همايت كنيم و دست از منفي گري برداريم )

من كوچيك تر از اين حرفام كه بخوام نصيحت كنم ولي بالاخره ما ها هم بايد از يه جايي شروع كنيم و تا زماني كه همديگه رو پشتيباني نكنيم ، منوفق نمي شم

Eset NOD32 سایت برنامه رو در لیست وب سایت هایی با محتوای خطرناک قرار داده ، احتمالا به دلیل استفاده غیر قانونی این برنامه از موتور Eset NOD32 باشه البته اگر واقعا وب سایت دارای محتوای خطرناک نباشه .
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

محل زندگی
    شیراز

اما سايت ادوايز خلاف اين مطلب رو ميگه . لطفا به لينك رو هم مشاهده كنيد (البته اگه اين سايت رو قبول داشته باشيد):

http://www.siteadvisor.com/sites/sheedantivirus.com

نقل قول نوشته شده توسط ali_asg مشاهده تاپیک
    اما سايت ادوايز خلاف اين مطلب رو ميگه . لطفا به لينك رو هم مشاهده كنيد (البته اگه اين سايت رو قبول داشته باشيد):

http://www.siteadvisor.com/sites/sheedantivirus.com
    پس با این حساب میشه اینطور برداشت کرد که به دلیل استفاده غیر قانونی از موتور Eset این سایت به لیست سایت هایی با محتوای خطرناک اضافه شده ، مثل سایت هایی که Username آنتی ویروس NOD رو به صورت غیر قانونی عرضه میکنند .

- کاری که این جوان انجام داده قابل تقدیره ولی استفاده غیر قانونی از این موتور ( Eset ) و دریافت هزینه بابت استفاده از آنتی ویروس کار درستی نیست ، با اینکه برای نوشتن این برنامه زحمت کشیده ولی این رو هم باید در نظر گرفت که شرکت Eset هم برای طراحی اون موتور کلی متخصص استخدام کرده و کلی هزینه براش در بر داشته ...

محل زندگی
    شیراز

پس با این حساب میشه اینطور برداشت کرد که به دلیل استفاده غیر قانونی از موتور Eset این سایت به لیست سایت هایی با محتوای خطرناک اضافه شده ، مثل سایت هایی که Username آنتی ویروس NOD رو به صورت غیر قانونی عرضه میکنند .
    اين برداشت شماست . اگه واقعا موتور نود32 رو غير قانوني استفاده ميكنه ، حتما از موتور اويرا هم غير قانوني استفاده مي كنه (شايد هم حرف شما درست باشه) . ولي اويرا تا الآن كه با شيد مشكلي نداشته .
    اصلا بياين يه كار كنيم . اونايي كه شيد رو دارن ، اول بيان نود32 يا اويرا رو نصب كنن . بعدش سعي كنن كه شيد رو نصب كنن . ببينن اين آنتي ويروس ها اجازه ي اين كار رو ميدن يا نه ؟

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •