صفحه 18 از 44 اولاول ... 8161718192028 ... آخرآخر
نمایش نتایج 681 تا 720 از 1747

نام تاپیک: طراحی رابط کاربری - UserInterface

کاربر دائمی آواتار winner1
    محل زندگی
    خلخال

نقل قول: طراحی رابط کاربری - UserInterface

نقل قول نوشته شده توسط golbafan مشاهده تاپیک
    الان جستجو هات رو میپسندم (لایک)

از اینکه برای رفاه حال ما فونت درشت نوشتید تشکر !!!
    چاکر بزودی لینک کار میزارم همینجا رایگان هستش

آخه اين چه عكسايي براي اعضا گذاشتيد!!!!!!!!!!!!!!!!

کاربر دائمی آواتار rahmatipoor
    محل زندگی
    ---

نقل قول نوشته شده توسط tdodangeh مشاهده تاپیک
    عکس زیر رو ببینید شاید دلیلش رو فهمیدید !!!

محل زندگی
    ---

نقل قول نوشته شده توسط Fer[O]ciouS مشاهده تاپیک
    سلام دوستان

2-بنده یکبار از DevComponent استفاده کردم که در آخر احساس کردم برنامه من روان نیست و سنگینه و مورد بعد که برام سوال بود وقتی من داشتم فایل ستاپ ایجاد میکردن داخل یک آموزش گفته بود ک باید Dev رو سیستم میزبان نصب باشه که نرم افزار من به طور صحیح کار کنه .
    نیازی به نصب Dev روی سیستم میزبان نیست. یه فایل DLL داره (حدود 4 مگابایت . همونی که توی ویژوال استودیو موقع برنامه نویسی توی رفرنسهای برنامه اضافه میکنی ) که فقط همون رو کنار فایل اجراییت کپی کنی کفایت میکنه

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط tdodangeh مشاهده تاپیک
    اگه منظورت برنامه منه این دیتا ها واسه تسته رفیق زود قضاوت نکن

محل زندگی
    خلخال

برای طراحی ریسپانسیو اصلا نیازی به wpf نیست دوستان عزیزم... کافیه لایوت کنترل رو رعایت کنید
    موافقم برنامه بالا رو من با ویندوز فرم نوشتم بدون هیچ کمپوننت اضافی همه کنترل های خود ویندوز فرم هستش بنظرم زوده بخوایم ویندوز فرم رو بزاریم کنار چون همین برنامه ا الان رو سیستم های ضعیف با ویندوز اکس پی نصب شده رو ویندوز 10 هم نرمال اجرا میشه بنطرم رو ویندوز هم کسی زیاد دنبال انمیشن و اینا نیست وقتی برنامه اکثرا اوماسیون و دیتا اینترفیسه

کاربر جدید آواتار Fer[O]ciouS
    محل زندگی
    WinterFell

ممنون بابت راهنماییاتون سوال آخر برای طراحی فرم هام با wpf مشکلی وجود نداره که از Expression Blend استفاده کنم ؟

محل زندگی
    خلخال

ممنون بابت راهنماییاتون سوال آخر برای طراحی فرم هام با wpf مشکلی وجود نداره که از Expression Blend استفاده کنم ؟
    نه چه اشکالی بلند یه ابزاره واسه wpf

نقل قول نوشته شده توسط winner1 مشاهده تاپیک
    نه چه اشکالی بلند یه ابزاره واسه wpf
    سلام
    من چند سالی هست که وی بی 6 کار میکردم
    تصمیم گرفتم که برم سراغ سی شارپ
    بر حسب اتفاق به این تاپیک بر خوردم و اسکرین شات ها رو سیو کردم
    برنامه های شما واقعا بی نظیر هستن یکی از عمده ترین دلایلی که باعث شدبنده تشویق بشم
    UI ها ی شما بود - واقعا دستتون درد نکنه خیلی با قدرت دارین پیش میرین
    اما خوب منم یه سری نقطه ضعف هایی دارم
    ولی خوب شما برا تقویت سی شارپ از لحاظ کد نویسی
    نظر تون چیه ؟
    آیا آموزش های بازاری خریداری بشن بهتره
    یا اموزش هایی که دیگر دوستان روی نت میزارن
    البته من مورد دوم مد نظرم هست چون آنچه ما نیاز دارم و میگه

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط YasserDivaR مشاهده تاپیک
    سلام
    من چند سالی هست که وی بی 6 کار میکردم
    تصمیم گرفتم که برم سراغ سی شارپ
    بر حسب اتفاق به این تاپیک بر خوردم و اسکرین شات ها رو سیو کردم
    برنامه های شما واقعا بی نظیر هستن یکی از عمده ترین دلایلی که باعث شدبنده تشویق بشم
    UI ها ی شما بود - واقعا دستتون درد نکنه خیلی با قدرت دارین پیش میرین
    اما خوب منم یه سری نقطه ضعف هایی دارم
    ولی خوب شما برا تقویت سی شارپ از لحاظ کد نویسی
    نظر تون چیه ؟
    آیا آموزش های بازاری خریداری بشن بهتره
    یا اموزش هایی که دیگر دوستان روی نت میزارن
    البته من مورد دوم مد نظرم هست چون آنچه ما نیاز دارم و میگه
    ممنون
    البته راجب دیزاین باید بگم واسه این که ایده طراحی شما خوب باشه سه چیز کنار هم باید باشه سواد مطالعه خلاقیت
    کامپیوتر علم انلاینی هستش و اموزش های توی بازار کم پیدا میشه که واقعا اموزش باشه چون فقط میخوان یه چی به اسم اموزش بفروشن و هیچی توش کامل نیست و همچنین پر اشتباهات و نواقصه که شمارو به مسیر اشتباهی به نظر من سوق میده مثلا اکثرا عملیات ارتباط با داد رو ویزاردی توضیح میدن که این فاجعست

برای طراحی ریسپانسیو اصلا نیازی به wpf نیست دوستان عزیزم... کافیه لایوت کنترل رو رعایت کنید
    نه در مورد همه طراحی ها
    خیلی وابسته به طراحی داره
    من تو نرم افزارهای ساده به همین روش قضیه رو حل کردم
    ولی یه نرم افزارهایی نشد
    البته من که الان اومدم C++‎‎‎ این مشکل رو ندارم

محل زندگی
    ---

با سلام خدمت همه دوستان

ما هم بالاخره در حضور اساتید جسارت کردیم چند تا تصویر از محیط یکی از برنامه هامون اینجا بذاریم.
    البته میدونم که خیلی حرفه ای نیست. ولی این کاریه که از ابتدا به عنوان تمرین یادگیری برنامه نویسی شروع شد و کم کم یه مقدار بهتر شد و الآن به صورت عمومی در حال فروشه و شرکتهای زیادی هم خریدن. ( بگذارید به حساب کم سلیقگی کاربران و شرکتهای خریدار !!! بالاخره ما هم یه جوری باید شکم زن و بچه رو سیر کنیم )

خواهشا ببینید و نظر خودتون رو بفرمایید

محل زندگی
    ---

البته تصاویر قدیمی اند و یک مقدار تغییرات داشته

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط rahmatipoor مشاهده تاپیک
    با سلام خدمت همه دوستان

ما هم بالاخره در حضور اساتید جسارت کردیم چند تا تصویر از محیط یکی از برنامه هامون اینجا بذاریم.
    البته میدونم که خیلی حرفه ای نیست. ولی این کاریه که از ابتدا به عنوان تمرین یادگیری برنامه نویسی شروع شد و کم کم یه مقدار بهتر شد و الآن به صورت عمومی در حال فروشه و شرکتهای زیادی هم خریدن. ( بگذارید به حساب کم سلیقگی کاربران و شرکتهای خریدار !!! بالاخره ما هم یه جوری باید شکم زن و بچه رو سیر کنیم )

خواهشا ببینید و نظر خودتون رو بفرمایید

نه رفیق کافی نیست دوبار کار کن روش سعی کن متد های جدید رو تو دیزاین استفاده کنی این سادتر باشه و شیکتر بد نیست کارت ولی کافی نیست دوباره کار کن اینبار چنتا نمونه دیگه نگاه کن و کار رو سادتر کن برد های اضافی روو حذف کن خلاصه سعی کن سادتر باشه شلوغیش رو کم کن موفق باشی ایکون های برنامتهم پتانسیل بهتر شدن رو داره از سایت flaticon.com استفاده کن

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

نه رفیق کافی نیست دوبار کار کن روش سعی کن متد های جدید رو تو دیزاین استفاده کنی این سادتر باشه و شیکتر بد نیست کارت ولی کافی نیست دوباره کار کن اینبار چنتا نمونه دیگه نگاه کن و کار رو سادتر کن برد های اضافی روو حذف کن خلاصه سعی کن سادتر باشه شلوغیش رو کم کن موفق باشی ایکون های برنامتهم پتانسیل بهتر شدن رو داره از سایت flaticon.com استفاده کن
    سلام
    به نظرم خوب نیست ما سلیقه مون رو به همدیگه تحمیل کنیم
    طراحی آقای rahmatipoor به نظر من خیلی کاربر پسند هست و علی الظاهر UX خوبی رو هم ارائه کرده

مزایا
    همه اجزا جاشون مشخصه و رنگ بندی چشم نواز هست من چند دقیقه ای بهش خیره شدم و دیدم استاندارد رنگ آمیزی شده (البته به غیر از تصویر بک گراند)
    کنترل Navigation درست جانمایی شده و طرح آیکون ها با کلیات فرم های برنامه هماهنگه
    کنترل ها از نظر سایز و مشخص بودن فاصله ها مناسب هستند و فاصله لیبیل با تکست باکس رعایت شده
    تم کلی برنامه مشخصه و در همه فرم ها پیاده شده
    گرید ها وضوح خوبی دارند
    قسمت پایین فرم ها و کلیدهای مربوطه در اون قسمت خوب طراحی شدن و یک حس یکپارچگی و آسوده خاطر بودن به آدم میده
    نوار وضعیت status-bar خیلی خوب طراحی شده
    کلیدها بخوبی disable میشن و تصویرشون خاکستری میشه

معایب
    منوی اصلی البته از سمت راست باید باشه که مشکل داره و چپ چین هست
    تصویر بک گراند (البته شاید مشکل از من سلیقه باشه اما اگر میشد بجاش یک داشبورد مدیریتی کوچیک با چند تا نمودار دایره ای بزارید بهتر بود)
    فونت برای رزولوشن های امروزی کوچیکه (میتونید تغییر سایز رو تا حد 2 سایز به کاربر بسپارید)
    رنگ قرمز رو باید کمتر برای فونت استفاده کنید و صورتی رو اصلا استفاده نکنید
    بعضی از فرم ها این امکان رو دارن که MDI باشن
    جای یک نوارابزار toolbar زیر منوی اصلی خیلی خالیه
    کلید جستجو رو باید بالا بزارید (بالا سمت چپ) من که شانسی دیدمش!!!
    آخرین ویرایش به وسیله golbafan : دوشنبه 03 اسفند 1394 در 04:52 صبح

محل زندگی
    خلخال

سلام
    به نظرم خوب نیست ما سلیقه مون رو به همدیگه تحمیل کنیم
    طراحی آقای rahmatipoor به نظر من خیلی کاربر پسند هست و علی الظاهر UX خوبی رو هم ارائه کرده

مزایا
    همه اجزا جاشون مشخصه و رنگ بندی چشم نواز هست من چند دقیقه ای بهش خیره شدم و دیدم استاندارد رنگ آمیزی شده (البته به غیر از تصویر بک گراند)
    کنترل Navigation درست جانمایی شده و طرح آیکون ها با کلیات فرم های برنامه هماهنگه
    کنترل ها از نظر سایز و مشخص بودن فاصله ها مناسب هستند و فاصله لیبیل با تکست باکس رعایت شده
    گرید ها وضوح خوبی دارند
    قسمت پایین فرم ها و کلیدهای مربوطه در اون قسمت خوب طراحی شدن و یک حس یکپارچگی و آسوده خاطر بودن به آدم میده

معایب
    تصویر بک گراند (البته شاید مشکل از من سلیقه باشه اما اگر میشد بجاش یک داشبورد مدیریتی کوچیک با چند تا نمودار دایره ای بزارید بهتر بود)
    فونت برای رزولوشن های امروزی کوچیکه (میتونید تغییر سایز رو تا حد 2 سایز به کاربر بسپارید)
    من نگفتم بده معلومه نظرات سر سری میخونین گفتم کافی نیست درضمن تو هر چیزی باید نو شد حالا تو کامپیوتر که دیگه جای خود دارد طرح ایشون الگوشون قدیمی هستش شاید خوب باشه ولی قدیمیه سلیقه نیست راکد موندنه شما اگه تو طراحای 5 سال پیش میخواین بمونین مشکلی نیست ولی من این اقا رو به نو شدن تشویق میکنم نمونش رو تو ویندوز تن میشه دید که چطور کار باهاش به ادم ارامش میده چرا یکی رنگ بندیها که فکر کنم متریال هست دومی چیزهای اضافی از دیزاین حذف شده مثلا حالت پفی یا سه بعدی باتون ها تو ویندوز سون به یه مربع ساده تبدیل شده یا ایکون ها ظریفتر شدن شلوغی پنجره ها به شدت کم شده مطمن باشین اگه قرار باشه طرح کهنه بزنیم به راحتی میشه یه کمپوننت نصب کرد با تتم ها همون پیش رفت

محل زندگی
    در قلب دوستان

من نگفتم بده معلومه نظرات سر سری میخونین گفتم کافی نیست درضمن تو هر چیزی باید نو شد حالا تو کامپیوتر که دیگه جای خود دارد طرح ایشون الگوشون قدیمی هستش شاید خوب باشه ولی قدیمیه سلیقه نیست راکد موندنه شما اگه تو طراحای 5 سال پیش میخواین بمونین مشکلی نیست ولی من این اقا رو به نو شدن تشویق میکنم نمونش رو تو ویندوز تن میشه دید که چطور کار باهاش به ادم ارامش میده چرا یکی رنگ بندیها که فکر کنم متریال هست دومی چیزهای اضافی از دیزاین حذف شده مثلا حالت پفی یا سه بعدی باتون ها تو ویندوز سون به یه مربع ساده تبدیل شده یا ایکون ها ظریفتر شدن شلوغی پنجره ها به شدت کم شده مطمن باشین اگه قرار باشه طرح کهنه بزنیم به راحتی میشه یه کمپوننت نصب کرد با تتم ها همون پیش رفت
    سلام
    نظر دادن بصورت کلی در مورد طرح ها دردی رو از دوستان دوا نمیکنه (البته میتونید مثلا بگید "اگر من طراحی میکردم فلت دیزاین انجام میدادم" ) بنابراین نمیتونیم بطور مطلق کلیات طرح رو بگیم که خوب نیست و قدیمی هست اما کاری که ما اینجا داریم انجام میدیم دیدن اشکالاتی هست که در جزئیات طرح ها میبینیم و طراح اونها رو دقت نکرده و یا استاندارد انجام نداده و حتی اینجا هم بنظرم درست نیست سلیقه ای عمل کنیم. قبلا هم عرض کردم مدرن بودن خوبه اما نه به قیمت از دست دادن UX و در نهایت از دست دادن مشتری!!!
    باز نگید که آقا شما دارید طراحی فلت رو زیر سوال میبرید و کلا مخالف هستید. من منظورم این نیست که اگر مدرن بشه پس UX حتما کم خواهد شد. من دارم میگم هر نوع طراحی که باشه اگر باعث بشه مشتری و سود شرکت کاهش پیدا کنه اون مورد رو باید روش بیشتر فکر کنیم و صرفا سلیقه خودمون رو در نظر نگیریم. این موارد که میگم حاصل 16 - 17 سال تجربه در این زمینه هست دوست عزیز

محل زندگی
    خلخال

سلام
    نظر دادن بصورت کلی در مورد طرح ها دردی رو از دوستان دوا نمیکنه (البته میتونید مثلا بگید "اگر من طراحی میکردم فلت دیزاین انجام میدادم" ) بنابراین نمیتونیم بطور مطلق کلیات طرح رو بگیم که خوب نیست و قدیمی هست اما کاری که ما اینجا داریم انجام میدیم دیدن اشکالاتی هست که در جزئیات طرح ها میبینیم و طراح اونها رو دقت نکرده و یا استاندارد انجام نداده و حتی اینجا هم بنظرم درست نیست سلیقه ای عمل کنیم. قبلا هم عرض کردم مدرن بودن خوبه اما نه به قیمت از دست دادن UX و در نهایت از دست دادن مشتری!!!
    باز نگید که آقا شما دارید طراحی فلت رو زیر سوال میبرید و کلا مخالف هستید. من منظورم این نیست که اگر مدرن بشه پس UX حتما کم خواهد شد. من دارم میگم هر نوع طراحی که باشه اگر باعث بشه مشتری و سود شرکت کاهش پیدا کنه اون مورد رو باید روش بیشتر فکر کنیم و صرفا سلیقه خودمون رو در نظر نگیریم. این موارد که میگم حاصل 16 - 17 سال تجربه در این زمینه هست دوست عزیز
    من هم ایرادشو گفتم کاری به تجربه شما هم ندارم دوستان عزیز کامپیوتر نو شدن میطلبه سعی کنین متد های جدید رو امتحان کنین هم تجربه جدید بدست میارین و هم کاربر ها احساس رراکد بود نمیکنن طرح شما عالیه اصلن ولی بنظرتون این طرح ها قدیمی نیستت؟ از این طرح ها چه تجربه ای میخواین کسب کنین اینا قبلا هزاران بار استفاده شده تجربش امادست خلاصه جرات خلاقیت داشته باشین قدیمی بودن تو کامپیوتر ایراد هستش

سلام دوستان
    ببخشید چندتا کمک و راهنمایی می خواستم

به عنوان یک آماتور ممکن سوالاتم برای بعضی ها ساده بیاد.

1-من همیشه وقتی نرم افزاری می نویسم با سایز صفحه مشکل دارم و نمیدونم چه سایزی و به چه اندازه فرم رو درست کنم که به مشکل نخورم . جدیدا هم که کیفیت مانیتور ها و رزولوشن اونها بالا رفته و دلم میخواد یک فرم طراحی کنم که به قول معروف fit باشه.

2-بنده یکبار از DevComponent استفاده کردم که در آخر احساس کردم برنامه من روان نیست و سنگینه و مورد بعد که برام سوال بود وقتی من داشتم فایل ستاپ ایجاد میکردن داخل یک آموزش گفته بود ک باید Dev رو سیستم میزبان نصب باشه که نرم افزار من به طور صحیح کار کنه .

3- دوستان در مورد تمام روش های طراحی توضیح دادند و من سوالم این است ، من میخوام یک طراحی کاربر پسند انجام دهم بدون کدنویسی و نرم افزارم هم از لحاظ سرعتی افت نکنه باید از کدوم روش استفاده کنم ؟

پیشاپیش ممنون.
    سلام دوست عزیز ، همه ما یه زمانی آماتور بودیم (منم خودم الانم آماتورم :دی) سوال اول شما :
    سوال شما چند جواب داره شما سعی کنید همیشه از حالت Maxmize یا FullScreen استفاده کنید ، حال شما باید Width کنترل رو طوری تعین کنید که با بزرگ یا کوچک شدن صفحه نمایش تغییر کنه یه مثلا در کیو ام ال : Width کنترل رو من برار با Screen.Width قرار میدم هر وقت پنجره تغییر سایز داده بشه Width کنترل مورد نظرم کوچک یا بزرگ میشه تنها چیزی که اینجا مهمه X,Y و همچنین Height , Width کنترل هستش با یکم تمرین میتونی یه چیزی تو مایه های BootStrap طراحی کنی که وقتی سایز اندازه فرم کوچک یا بزرگ شد بیا این کنترل رو در اینجا و با این اندازه قرار بده یعنی دقیقا میشه تو Qml بوت استرپ معروف رو پیاده سازی کرد و برنامه رو واکنش گرا کرد برای اطلاعات بیشتر یه نگاه به اینجا بیندازید میتونه مفید باشه !
    سوال دوم شما سوال بنده هم بود تو صد تا سایت خارجی و ایرانی تاپیک زدم ، عده ی زیادی جوابشون این بود که شما از یه ابزار داری به صورت غیر قانونی استفاده میکنی سرعت هم میخوای ؟؟ بندهم انقد خجالتی کشیدم که یه مدت رفتم طرف لینوکس و برنامه های OpenSource از بس عذاب وجدان گرفتم عده ای هم گفتن که این مشکل طبیعیه و عده ای هم مشخصات سیستمو خواستن که بگن سیستم شما ضعیفه مشکل نه کرک بود نه ضعیفی سیستم ! شما بیا همین ابزار هارو تو Qml طراحی و پیاده سازی کن بعد اجرا کن ببین سرعتش چجوریه ! پس شاید مشکل زبان برنامه نویسی باشه که سرعت برنامه نویسی یا Rapid Programming زیاده ولی در عوضش سرعت برنامه پایینه !
    و اما
    3- دوستان در مورد تمام روش های طراحی توضیح دادند و من سوالم این است ، من میخوام یک طراحی کاربر پسند انجام دهم بدون کدنویسی و نرم افزارم هم از لحاظ سرعتی افت نکنه باید از کدوم روش استفاده کنم ؟
    آخه دوست عزیز بدون کد نویسی ؟ مگه میشه یه خروجی با کیفیت و سرعت گرفت ؟ سوال شما منو یاد خودم انداخت وقتی طرف آندروید اومدم با یه سری نرم افزارهای ایرانی شروع کردم که یک سری عکس به برنامه میدادی و خروجی Apk میگرفتی بعد برنامه رو اجرا میکردی عکساتو میتونستی فقط ببینی بدون هیچ افکت انیمیشن و غیره فقط و فقط یه Option داشت اونم میتونستی یه صدا هم رو برنامه بزاری که وقتی اجرا شد آهنگ رو پلی کنه ! به همین سادگی !
    تعداد خطوط کد نویسی : 0
    تعداد کلیک : 10 عدد
    حجم خروجی : 10 مگابایت
    برنامه : نمایش چند عکس
    پس من نمیخواستم کد نویسی کنم و از نتیجه کارم خیلی راضی بودم تا اینکه با Android Studio و Eclipse که دو تا Ide هستن آشنا شدم و کم کم رفتم سراغ جاوا که انشاالله وقت بشه InterFace هایی که با جاوا طراحی کردم و چند تا برنامه بعدا میزارم که نتیجه کار چند شب کد نویسی و طراحیه ! در نتیجه کارایی بیشتر میخوای باید بیشتر کار کنی ! اگه واقعا میخوای طراح Ui بشی باید گرافیکت رو به راه بشه بعد دنبال تبدیل طرح به برنامه بشی که من ابزاری قدرتمند تر از Qt/C++‎ و فناوری کیو ام ال تو Desktop ندیدم و فکر نکنم ببینم !
    موفق و پیروز باشید .

جستجو رو تو فرم اصلی دو بخش کردم یکی حالت سادش و دومی حالت چند گزینه ای
    این نسخه اوله واسه نسخه بعدی میخوام سمت چپ که خاله اطلاعات اماری نمایش بدم البته باید تست کنم

ضمیمه 139123

ضمیمه 139124

ضمیمه 139125

ضمیمه 139127

ضمیمه 139130
    سلام منم اینجا میتونم نظر خودمو بگم ،
    دوست عزیز رنگبندی مهمترین بخش در طراحی برنام هستش که میتونه تو ارتباط برقرار کردن مداوم کاربر تاثیر بزاره و هر روز کاربر راحت بدون چشم درد و خسته شدن از برنامه بروی داده ها مدیریت داشته باشه ! من چیز مدرنی تو طراحی شما نمیبینم ببخشید نظرمو گفتم ! بنظر بنده آقای rahmatipoor کارشون هر چند از استایل ها و کنترل های از پیش ساخته شده استفاده کرده چیدمان و رنگبندیش خیلی بهتره...
    امیدوارم از نظر من ناراحت نشوید و بجای ناراحتی بروی برنامه بیشتر کار کنید !

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط SirC++‎‎ مشاهده تاپیک
    سلام منم اینجا میتونم نظر خودمو بگم ،
    دوست عزیز رنگبندی مهمترین بخش در طراحی برنام هستش که میتونه تو ارتباط برقرار کردن مداوم کاربر تاثیر بزاره و هر روز کاربر راحت بدون چشم درد و خسته شدن از برنامه بروی داده ها مدیریت داشته باشه ! من چیز مدرنی تو طراحی شما نمیبینم ببخشید نظرمو گفتم ! بنظر بنده آقای rahmatipoor کارشون هر چند از استایل ها و کنترل های از پیش ساخته شده استفاده کرده چیدمان و رنگبندیش خیلی بهتره...
    امیدوارم از نظر من ناراحت نشوید و بجای ناراحتی بروی برنامه بیشتر کار کنید !
    باید بگ این نظر صد بار اینجا مطرح شده رنگ بندی برنامه فلت هستش و تا الان کاربرا راضی بودن راجب مدرن بودن بفرمایین کدوم قسمت کهنست از نظرتون ناراحت میشم چون فقط دارین حرف میزنین اگه میخواین طراحی فلت رو رد کنین مدرک بیارین که بده به این علت (این کار فلت هستش) من از شما نظر شخصی نخواستم دلیل اثبات شده قبلا هم گفتم راجب کار های من نطر شخصی ندین امار ارایه کنین من وقتی به اقای رحمتی میگم کارشون قدیمیه مطمن باش واسش مدرکی دارم و نیاز به مطرح کردنشم نیست به هر حال موفق باشین

محل زندگی
    ---

با تشکر از آقای WIner عزیز
    ممنون بابت نظراتتون
    بله من هم تمام سعیم اینه که به روز بشم و طراحی هام بهتر بشه که با کمک شما و سایر دوستان دیگه حتما اینطوری میشه

مزایا
    گرید ها وضوح خوبی دارند

معایب

از آقای مهندس گلبافان عزیز هم که کارها رو به دقت بررسی میکنند و تذکرات لازم رو میدن ، خیلی خیلی تشکر میکنم.

مزایایی که شما عنوان کردید قطعا در برابر کار اساتیدی چون شما و سایر دوستان، کار خاصی نیست و این چیزهایی که فرمودید نشانه لطف شماست

در مورد معایب :
    منوی اصلی رو کلا حذف کردم. چون اون منوی سایدبار اومده ، دیگه منوی اصلی اضافه بود. البته اگه شما نظرتون رو در این باره بگید ممنون میشم.

بک گراند هم بله خیلی مناسب نیست. البته قابلیت تغییر اون توسط کاربر وجود داره.
    در مورد رنگ قرمز که فرمودید، حق با شماست . البته قبلش گفتم که بعضی تصاویر قدیمی اند. توی نسخه جدید کلا طراحی اون صفحه رو عوض کردم. (تصویر زیر)

در مورد تغییر فونت هم انشاالله انجام میدم .

در مورد MDI کردن فرم ها هم قطعا باید انجام بدم. من بعد از این که این برنامه رو طراحی کردم با این تاپیک آشنا شدم و با طراحی به صورت MDI آشنا شدم.

در مورد نوارابزاری که گفتید زیر منوی اصلی بیاد ، به نظرتون اگه منوی اصلی بالا رو نداشته باشه ، اون نوار ابزار باید باشه یا خیر؟

کلید جستجو رو هم انشاالله جابجا میکنم

البته یه کارتابل به برنامه اضافه شده که چند تا تصویر از اونها میذارم

محل زندگی
    ---

یه مطلب دیگه هم بگم که تجربه خودمه
    حقیقتا من قبل از مطالعه این تاپیک هیچ چیزی از UX نشنیده بودم.
    وقتی که نسخه اولیه این برنامه رو که خیلی هم ابتدایی بود روی سایت گرفتم و چند جایی اون رو خریدن که بعضی هاشون هم شرکتهای بزرگ توی شهرهای بزگ بودن، برای خودم خیلی جالب بود که این شرکتها چطوری اومدن و این نرم افزار رو خریدن. چون اگه خودم بودم نمی خریدم.
    تا اینکه از یکی از مشتریها پرسیدم. جوابی که داد جالب بود: گفت که قسمت آی تی شرکتشون بیشتر از 10 تا برنامه رو بررسی کردن و در نهایت تصمیم به استفاده از این نرم افزار کردند. دلیلش هم سادگی کار با نرم افزاربوده.
    حتی به یکی دو جای دیگه که میخواستن بخرن میگفتم که مثلا اینجاش رو می خوام تغییر بدم و فلان امکانات رو اضافه کنم که مخالفت می کردن و می گفتن همینجوری ساده خوبه.

بعد ها تعداد بیشتری از مشتریها این موضوع رو بهم گفتن. حتی یکی از مشتریها که یک آقای دکتره و چند نسخه از برنامه رو گرفته چند وقت یک بار تماس میگیره و تشکر میکنه. ایشون میگفت که نرم افزارهای دیگه ای که قیمت نجومی هم دارن داشته و باهاشون کار کرده ولی با این نرم افزار خیلی راحته و در مورد رابط کاربری برنامه که همین الآن هم به نظر خودم خیلی کار خاصی نیست یه عبارتی به کار می بردن که نگم بهتره.( البته من خنده ام می گرفت از این حرفهای ایشون ) میگفتن که بضی نرم افزار های پیشرفته خیلی پیچیده هستن و کاربر باهاشون راحت نیست. حتی نرم افزار رو داده بودن به یکی از دانشگاهها. چند وقت بعد تماس گرفتند و گفتند که این دانشگاه از همه چی ایراد بنی اسرائیلی میگیرن ولی از این نرم افزار خیلی راضی هستند و هیچ ایرادی نگرفتن

حالا غرض از مطالب بالا تعریف و تمجید نبود. هدفم این بود که من بعد از مطالعه این تاپیک بود که فهمیدم اون چیزی که خیلی از مشتریها به من می گفتند و من خودم خنده ام می گرفت همون تجربه کاربری یا UX هست که من بدون اینکه خودم بدونم تا حدودی رعایت کرده بودم.

جسارتا من یه چیزی توی این یکی دو سال فهمیدم و اون هم اینه که ، کاربرا اکثرا دنبال نرم افزاری هستند که به ساده ترین شکل ممکن کارشون رو انجام بده ، خیلی هم نیاز به بعضی امکانات عجیب و غریب ندارن. خیلی از کاربرهای ما توی ایران افرادی هستند که خیلی سواد کامپیوتری زیادی ندارن و به همین خاطر کار با برنامه هایی که محیط ساده ای دارن براشون خیلی راحت تره تا نرم افزاری که کلی امکانات داره ولی پیچیده است.
    گوگل رو ببنید تا جایی که میتونه ساده کار میکنه

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط rahmatipoor مشاهده تاپیک
    با تشکر از آقای WIner عزیز
    ممنون بابت نظراتتون
    بله من هم تمام سعیم اینه که به روز بشم و طراحی هام بهتر بشه که با کمک شما و سایر دوستان دیگه حتما اینطوری میشه

از آقای مهندس گلبافان عزیز هم که کارها رو به دقت بررسی میکنند و تذکرات لازم رو میدن ، خیلی خیلی تشکر میکنم.

مزایایی که شما عنوان کردید قطعا در برابر کار اساتیدی چون شما و سایر دوستان، کار خاصی نیست و این چیزهایی که فرمودید نشانه لطف شماست

در مورد معایب :
    منوی اصلی رو کلا حذف کردم. چون اون منوی سایدبار اومده ، دیگه منوی اصلی اضافه بود. البته اگه شما نظرتون رو در این باره بگید ممنون میشم.

بک گراند هم بله خیلی مناسب نیست. البته قابلیت تغییر اون توسط کاربر وجود داره.
    در مورد رنگ قرمز که فرمودید، حق با شماست . البته قبلش گفتم که بعضی تصاویر قدیمی اند. توی نسخه جدید کلا طراحی اون صفحه رو عوض کردم. (تصویر زیر)

در مورد تغییر فونت هم انشاالله انجام میدم .

در مورد MDI کردن فرم ها هم قطعا باید انجام بدم. من بعد از این که این برنامه رو طراحی کردم با این تاپیک آشنا شدم و با طراحی به صورت MDI آشنا شدم.

در مورد نوارابزاری که گفتید زیر منوی اصلی بیاد ، به نظرتون اگه منوی اصلی بالا رو نداشته باشه ، اون نوار ابزار باید باشه یا خیر؟

کلید جستجو رو هم انشاالله جابجا میکنم

البته یه کارتابل به برنامه اضافه شده که چند تا تصویر از اونها میذارم

ببین گررادینت حذف بشه بهتره ولی یکم بردر پنجره که ماله خود ویندوز با طراحی هم خونی نداره بنظرم اونارو خودت یه فرم بیس بسازی بهتره که بستن و مینمیاز و همه اینارو با کل دیزاین هماهنگ کنی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    چند قدم اون ور تر

سلام جناب رحمتی پور
    شما مشخصه که استعداد دارید این از رنگها و اندازه هایی که در تایتل کارتابل استفاده کردید مشخصه. منظورم اسم خودتون هست که با رنگ روشن بزرگ نوشتید و سمت رو که با رنگ تیره تر و کوچک تر نوشتید همینطور اسم نرم افزار و تاریخ. همچنین در پنجره پیگیری که لیبل های ثابت رو با رنگ تیره کوچک نوشتید و لیبل های اصلی رو با رنگ روشن بزرگ.
    حالا من یه پیشنهاد ساده میدم که می تونید تفاوت رو تا حدی حس کنید، فونت رو B Yekan یا یکی از فونت های جدید قرار بدید. همینطور یه مقدار اندازه رو بیشتر کنید حداقل از 9 بیشتر.

محل زندگی
    ---

ببخشید میشه بگید منظورتون کدوم بردرهاست؟
    اگه بقیه دوستان هم در این مورد نظر بدن ممنون میشم

محل زندگی
    ---

نقل قول نوشته شده توسط Mahmoud Zaad مشاهده تاپیک
    سلام جناب رحمتی پور
    شما مشخصه که استعداد دارید این از رنگها و اندازه هایی که در تایتل کارتابل استفاده کردید مشخصه. منظورم اسم خودتون هست که با رنگ روشن بزرگ نوشتید و سمت رو که با رنگ تیره تر و کوچک تر نوشتید همینطور اسم نرم افزار و تاریخ. همچنین در پنجره پیگیری که لیبل های ثابت رو با رنگ تیره کوچک نوشتید و لیبل های اصلی رو با رنگ روشن بزرگ.
    حالا من یه پیشنهاد ساده میدم که می تونید تفاوت رو تا حدی حس کنید، فونت رو B Yekan یا یکی از فونت های جدید قرار بدید. همینطور یه مقدار اندازه رو بیشتر کنید حداقل از 9 بیشتر.
    آقای مهندس شما لطف دارید.
    منظورتون از تغییر فونت ، تغییر همه فونتهای برنامه است یا مثلا فقط فرم پیگیری . مشخص کنید ممنون میشم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    چند قدم اون ور تر

آره کل فرم ها مخصوصاً با اون BackColorی که جدیداً گذاشتید خیلی سازگاره. البته تفاوت سایزها رو همچنان رعایت کنید ولی حداقل اندازه 9 باشه. البته برای شروع از همین فرم پیگیری شروع کنید شاید اصلاً نپسندید!!!

محل زندگی
    ---

ببین گررادینت حذف بشه بهتره ولی یکم بردر پنجره که ماله خود ویندوز با طراحی هم خونی نداره بنظرم اونارو خودت یه فرم بیس بسازی بهتره که بستن و مینمیاز و همه اینارو با کل دیزاین هماهنگ کنی
    با تشکر از دقت نظر شما میشه بگید که این فرم بیس رو چطوری باید بسازیم و استفاده کنیم؟

محل زندگی
    خلخال

ببین یه فرم میسازی این میشه پایه فرم معمولی بعد فرم های بعدی رو از اون فرم ارث میبری یه گوکل کنی میفهمی اگه نتونستی بگو من یه اموزش میزنم براش

محل زندگی
    خلخال

اینم کار جدیدم سی شارپ ویندوز فرم

http://uupload.ir/files/39kg_06-12-1...8-00_ق-ظ.jpg

محل زندگی
    در قلب دوستان

اینم کار جدیدم سی شارپ ویندوز فرم

http://uupload.ir/files/39kg_06-12-1...8-00_ق-ظ.jpg
    خب این نرم افزار اول راه هست اما موارد رو مینویسم تا انشاالله مفید باشه

مزایا:
    سادگی طراحی
    وجود تم کلی برای برنامه
    رعایت راست چین
    کلیدهای با حاشیه رنگی

معایب:
    سادگی بیش از حد !
    استفاده بیش از حد مجاز از رنگ سفید
    عدم تفکیک ردیف های جدول با رنگ های دیگر (رکورد ها یکی درمیان رنگ دیگر باشد)
    فونت نامناسب برای سرستون ها
    استفاده از آیکون نامناسب برای کلیدها
    ورودی اطلاعات بصورت جدول هست آیا؟ یا فقط فایل ایمپورت میکنید؟

محل زندگی
    خلخال

خب این نرم افزار اول راه هست اما موارد رو مینویسم تا انشاالله مفید باشه

مزایا:
    سادگی طراحی
    وجود تم کلی برای برنامه
    رعایت راست چین
    کلیدهای با حاشیه رنگی

معایب:
    سادگی بیش از حد !
    استفاده بیش از حد مجاز از رنگ سفید
    عدم تفکیک ردیف های جدول با رنگ های دیگر (رکورد ها یکی درمیان رنگ دیگر باشد)
    فونت نامناسب برای سرستون ها
    استفاده از آیکون نامناسب برای کلیدها
    ورودی اطلاعات بصورت جدول هست آیا؟ یا فقط فایل ایمپورت میکنید؟
    سلام فقط ایمپورت و چاپ

با سلام
    این شات از برنامه که میزارم مربوط میشه به برنامه هتل داری که سال پیش نوشته بودم و به خاطر اتفاقاتی که افتاد کلا از هستی نابود شد ولی چیزی که وجود داره اینه که بنده هنوز هم در همین سلیقه کار میکنم یعنی برنامه هام بیشتر شبیه همین برنامه هستند و اینکه تازه وارد عرصه برنامه نویسی شدم و دوست دارم پیشنهادات و منابعی که اساتید معرفی میکنند رو دنبال کنم پس مرا از نظرات، تذکرات و توسیه های خود دریغ نکنید ممنون.

عکس برنامه: Hotel.Management_2.PNG

منتظر نظراتتون هستم.

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط MRMKOBRA@0011 مشاهده تاپیک
    با سلام
    این شات از برنامه که میزارم مربوط میشه به برنامه هتل داری که سال پیش نوشته بودم و به خاطر اتفاقاتی که افتاد کلا از هستی نابود شد ولی چیزی که وجود داره اینه که بنده هنوز هم در همین سلیقه کار میکنم یعنی برنامه هام بیشتر شبیه همین برنامه هستند و اینکه تازه وارد عرصه برنامه نویسی شدم و دوست دارم پیشنهادات و منابعی که اساتید معرفی میکنند رو دنبال کنم پس مرا از نظرات، تذکرات و توسیه های خود دریغ نکنید ممنون.

منتظر نظراتتون هستم.
    باحاله افرین موفق باشی

نقل قول نوشته شده توسط MRMKOBRA@0011 مشاهده تاپیک
    با سلام

منتظر نظراتتون هستم.
    خسته نباشید عرض میکنم.
    درضمن از لحاظ UX قابل قبول هست اما پیشنهاد میکنم از رنگ بندی روشن و سرد استفاده کنید، رنگ مشکی خسته کننده خواهد بود.

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط کامبیز اسدزاده مشاهده تاپیک
    خسته نباشید عرض میکنم.
    درضمن از لحاظ UX قابل قبول هست اما پیشنهاد میکنم از رنگ بندی روشن و سرد استفاده کنید، رنگ مشکی خسته کننده خواهد بود.
    کاملا مخالفم اینکه یه رنگ خسته کننده باشه به خود شخص مربوطه باید تو خود طراحی تنوع باشه به هر حال چشم از هر رنگی خسته میشه

سلام دوستان
    برای برنامه اولی:
    به نظرم خوبه ولی یه سری ایرادات داره مثلا دکمه های هر فرم یه جاییه و ساختار بک دستی رو نداره و استاندارد خاصی رو توی برای همه ی فرم ها در نظر نگرفته و این باعث رو اعصاب بودن کاربری که داره باهاش کار میکنه میشه و همینطور من دکمه ماکسیمم و مینیمم رو برای حتی فرم اصلی ندیدم و این به نظرم یعنی اگه رزولوشن مانیتور تغییر کنه فرمتون هم به هم میریزه

برای برنامه دومی:
    از لحاظ گرافیکی خوب و اون استانداردها رو هم تا جایی که من توی عکسا دیدم رعایت کرده بود ولی به نظرم وقتی نرم افزار رو داری با زبان شیرین فارسی طراحی میکنی نباید همه جاش راست چین شده و مرتب باشه؟ توی این برنامه همه چیش چپ چین بود و همین خودش یه نقطه ضعف و از طرفی کاربر هم راحت نیست باهاش

برای برنامه سومی:
    این هم اون استاندارد رو رعایت کرده بود هم چیدمان آیتم های داخل برنامه رو ولی برای رنگ بندی که گفته بودی میخوام عوض کنم به نظرم وقتی داری به مشتری معرفی میکنی از خود مشتری نظر بگیر ببین اشخاصی که توی این زمینه دارن کار مبکنن اصلا ظاهر برنامه براشون مهمه یا نه فقط کارایی برنامه مهمه

آخه هر مشتری(کار فرما: در زمینه های متفاوت مثلا همین حسابداری و ... ) یه طرز فکری داره مثلا یه قشری هستن که میگن برنامه باید مطمئن و دارای سرعت بالایی باشه ولی یه سری دیگه هستن که میگن مهم ظاهر برنامه هستش و به سرعتش کاری ندارن
    پس بهترین فردی که میتونی نظر بگیری کارما هستش

کاربر دائمی آواتار juza66
    محل زندگی
    هفت تپه - 7hill

سلام دوتا کلیپ از نرم افزارهام گرفتم ممنون میشم دوستان نظر بدن. نرم افزارها مربوط به کارهی قبلی من هستند.

نرم افزار مدیریت درمانگاه بوعلی

نرم افزار مدیریت ترک اعتیاد صداقت

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط juza66 مشاهده تاپیک
    سلام دوتا کلیپ از نرم افزارهام گرفتم ممنون میشم دوستان نظر بدن. نرم افزارها مربوط به کارهی قبلی من هستند.

نرم افزار مدیریت درمانگاه بوعلی

نرم افزار مدیریت ترک اعتیاد صداقت

خوبه ولی باچه کمپوننتی طراحی شده؟

صفحه 18 از 44 اولاول ... 8161718192028 ... آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 14 دی 1394, 12:16 عصر
  2. آموزش: طراحی رابط کاربری پروژه + سورس
    نوشته شده توسط birtemp در بخش WPF
    پاسخ: 6
    آخرین پست: جمعه 25 مرداد 1392, 23:45 عصر
  3. پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 26 فروردین 1391, 15:51 عصر
  4. طراحی رابط کاربری نرم افزار هایتان به چه شکل است ؟
    نوشته شده توسط sara66 در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 8
    آخرین پست: دوشنبه 05 دی 1390, 17:34 عصر
  5. طراحی رابط کاربری GUI
    نوشته شده توسط linux در بخش VB.NET
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 20 بهمن 1384, 19:05 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید