نمایش نتایج 1 تا 40 از 99

نام تاپیک: رشته کامپیوتر بهتر است یا فناوری اطلاعات

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

نقل قول: رشته کامپیوتر بهتر است یا فناوری اطلاعات

نقل قول نوشته شده توسط Itist82 مشاهده تاپیک
    دقیقا! کسی رو می شناسم که ارشد نرم افزار بوده و دکتری هم اگه اشتباه نکنم همین طور، منم خیلی قبولش دارم، اما اصلا بلد نیست یه برنامه ساده بنویسه! چون زمینه تحقیقاتیش کلا چیز دیگه ای بوده و توی اون هم حرف زیادی برای گفتن داره.
    میشه بگی این شخص که شما ازش صحبت کردی در چه زمینه ای فعالیت میکنه ؟
    اصلا در مقاطع بالاتر کامپیوتر در چه زمینه هایی میشه فعالیت کرد ؟
    من میخواستم که برای ارشد یکی از گرایشهای کامپیوتر رو انتخاب کنم ولی یکی از استادم
    منو دو دل کرده و حرفشم این بود که در ایران تحصیل در کارشناسی ارشد چیز زیادی به آدم اضافه نمیکنه (یعنی میشه از طرق دیگه هم کسب اطلاعات کرد) و خیلی از افراد در فوق لیسانس سواد برنامه نوشتن ندارن در واقع موفقیت در مقاطع بالاتر رو منوط به توانایی در برنامه نوشتن میدونست اما با توجه به حرفی که شما میگی زمینه های کار خیلی بیشتر از برنامه نویسی صرف هست

کاربر دائمی
    محل زندگی
    قزوین

نقل قول: رشته کامپیوتر بهتر است یا فناوری اطلاعات

نقل قول نوشته شده توسط obalitjoOon مشاهده تاپیک
    كاري به اينكه IT در ايران موفق هست يا نيست ندارم و اصلاً مقابسه اي رو انجام نمي دم چون از مقابسه كردن خيلي بدم مياد. اين اطلاعاتي هستش كه از طريق ارتباط با دوستانم بدست آوردم و مي تونه اشتباه باشه و اگر اشتباه هست با دليل ذكر كنيد تا من هم از اين خواب غفلت بيدار بشم:
    1- IT در مقطع كارشناسي ارشد جزئي از رشته صنايع حساب ميشه.

2- رشته IT يك رشته مديريتي هستش نه مهندسي كه از تركيب چندين رشته علوم كامپيوتر، مديريت بازرگاني، مديريت مالي، صنايع و حسابداري بوجود اومده كه هر كدوم از اين رشته نيز خودشون به شاخه هاي مختلفي تقسيم بندي ميشن. مثلاً علوم كامپيوتر به رياضيات كاربردي، مهندسي نرم افزار، مهندسي سخت افزار، هوش مصنوعي و... تقسيم بندي ميشه و در مقاطع بالاتر تخصصي ميشه.

معذرت از دوستان در ادامه صحبت ها يادم رفت كه چي بگم. پوزش.
    1- رشته IT یک رشته ی میان رشته ای (مهندسی نرم افزار، صنایع و مدیریت) هست و هیچ کدوم از اینا نیست ولی هر سه تای اینا هم هست!! من خودم آی تی خوندم. نمی شه گفت جزئی از صنایعه، چون مثلا شما گرایش امنیت رو بگیرید، هزارتا موضوع مورد بحث تو این رشته هست که حتی یه دونش هم به صنایع ربط نداره
    2- آی تی کاملا مهندسیه ولی با نگاه مدیریتی. .توی مقطع لیسانس فقط 9 واحد مدیریت داره. مهندس آی تی هم حرف مدیر رو می فهمه هم دید مهندسی داره.

نقل قول نوشته شده توسط asp.net.csharp.ir مشاهده تاپیک
    جناب manvaputra

حقا که گل گفتی .

درود بر شما
    دوست عزیز آی تی فرق زیادی با مهندسی نرم نداره، تازه از جهاتی برای کسی که برنامه نویس بخواد بشه بهتره! چون چرت و پرت هایی مثل مدار الکتریکی و کامپایلر و ریز پردازنده نداره. عوضش 4 تا درس که به آدم دید بهتری می ده داره. ایا شما به این درس ها افتخار می کنید؟! خوب می رفتید برق یا سخت افزار می خوندید! البته من معتقدم کاش به جای تاسیس آی تی مهندسی نرم رو بهتر می کردن.

نقل قول نوشته شده توسط amir1400 مشاهده تاپیک
    میشه بگی این شخص که شما ازش صحبت کردی در چه زمینه ای فعالیت میکنه ؟
    اصلا در مقاطع بالاتر کامپیوتر در چه زمینه هایی میشه فعالیت کرد ؟
    من میخواستم که برای ارشد یکی از گرایشهای کامپیوتر رو انتخاب کنم ولی یکی از استادم
    منو دو دل کرده و حرفشم این بود که در ایران تحصیل در کارشناسی ارشد چیز زیادی به آدم اضافه نمیکنه (یعنی میشه از طرق دیگه هم کسب اطلاعات کرد) و خیلی از افراد در فوق لیسانس سواد برنامه نوشتن ندارن در واقع موفقیت در مقاطع بالاتر رو منوط به توانایی در برنامه نوشتن میدونست اما با توجه به حرفی که شما میگی زمینه های کار خیلی بیشتر از برنامه نویسی صرف هست
    اون استادی که ازش حرف زدم توی تحلیل سیستم و پایگاه داده یه استاد واقعیه و توی ارشد و دکترا موضوعاتی مثل پردازش تصویر و پایگاه داده چند رسانه ای و اینا رو دنبال کرده. البته چیزای دیگه ای هم هست روشون کار کرده و من درست نمی دونم. برنامه نویسی با تمام حساسیتش که من خودمم عاشقشم یه کار سطح لیسانسه. توی مقاطع بالا اصولا بحث یه چیز دیگه است. مثلا توی پروژه ی ارشد شما نمی تونی یه موضوع عملیاتی و پیاده سازی برداری، باید موضوعت از جنس علم باشه نه فناوری. به همین خاطر کسی که دکترا می گیره تو مایه های برنامه نویسی نیست.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •