نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: بهترین کامپوننت Ribbon برای برنامه های بزرگ

کاربر دائمی آواتار Pedram_Parsian
    محل زندگی
    پشت کامپیوتر

Cool بهترین کامپوننت Ribbon برای برنامه های بزرگ

با سلام به دوستان

به نظر شما بهترین کامپوننتی که از فارسی ساپورت کنه و بدون عیب در پروژه های بزرگ کار کنه چیه ؟

و البته Event های کامل داشته باشه ...
    .........................

راستش یه سفارش برای برنامه مدیریت کتابخانه گرفتم. (البته خیلی کامل تر از پروژه های کتابخانه !) حالا به نظر شما بین کامپوننت های :
    1. تلریک
    2. دات نت بار
    3. Dev Express
    4. و ......
    کدوم کامل تر و بهتره ؟ لطفا نظرات خود را با ذکر دلیل مطرح کنید
    ...............................
    و لطفا پیشنهاد نکنید که استفاده از کامپوننت در پروژه های بزرگ مشکل ساز میشه ... چون خودم می دونم
    البته توی این چند تا پروژه ای که نوشتم تا حالا به مشکلی برخورد نکردم !

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول: بهترین کامپوننت Ribbon برای برنامه های بزرگ

بهترین کامپوننت استفاده نکردن از کامپوننت هست حالا خود دانی این نظر منه :>

کاربر دائمی
    محل زندگی
    پونک

اگه با WPF كار كني خودش Ribbon داره كه كاملا ميتوني كاستومايزش كني

محل زندگی
    پشت کامپیوتر

نقل قول نوشته شده توسط plus مشاهده تاپیک
    بهترین کامپوننت استفاده نکردن از کامپوننت هست حالا خود دانی این نظر منه :>
    آخه چرا ؟
    من خودم تا حالا یک پروژه مدیریت رستوران نوشتم ... که آلان داره توی 2 تا از رستوران های کرج ازش استفاده می شه و ...
    توی ساخت این پروژه من از همه کامپوننت های تلریک استفاده کردم (حتی دکمه ها و تکس باکس ها !) و تا حالا هیچ مشکلی از برنامه ام دریافت نکردم !
    حالا نمی دونم چرا همه می گن از کامپوننت استفاده نکن !

کاربر دائمی آواتار omid nasri
    محل زندگی
    تهران - کارگر شمالی

از کامپوننت استفاده نکن چون مهارت خودت رو پایین میاره برای مثال :
    دیگه خبری از کد نویسی برای کاستوم کردن نیست و شما وابستگی به کامپوننت پیدا می کنید ... به نظر بنده اگه می خوای موفق بشی سعی کن همه چیز از خودت باشه تا کامپوننت اماده.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط Pedram_Parsian مشاهده تاپیک
    آخه چرا ؟
    من خودم تا حالا یک پروژه مدیریت رستوران نوشتم ... که آلان داره توی 2 تا از رستوران های کرج ازش استفاده می شه و ...
    توی ساخت این پروژه من از همه کامپوننت های تلریک استفاده کردم (حتی دکمه ها و تکس باکس ها !) و تا حالا هیچ مشکلی از برنامه ام دریافت نکردم !
    حالا نمی دونم چرا همه می گن از کامپوننت استفاده نکن !
    1) در اغلب موارد هیچ لزومی برای استفاده از این کامپوننت ها وجود نداره.همون کاری که با اینها میشه کرد با کنترل های استاندارد هم میشه کرد.
    2) اگه به فکر ظاهر زیبا هستین، مهمترین عامل زیبایی، رعایت اصول طراحی، یکپارچگی و ... هست نه کامپوننت های Effect دار و رنگی و ... .
    3) معمولا آگاهی کامل نسبت به نحوه استفاده صحیح ازین کامپوننت ها و اصول طراجی وجود نداره و بجای اینکه برای کاربر نهایی فایده ای داشته باشن، باعث سردرگمی، شلوغی و خستگی چشم میشن.یک طراحی بد وقتی با این کامپوننت ها مخلوط میشه، حاصل بد اندر بد هست.
    4) این کامپوننت ها اغلب باعث کندی میشن.بخصوص اگه بدرستی استفاده نشن.
    5) یک وابستگی اضافه به نرم افزارتون اضافه میکنید که کنترل کاملی هم روش ندارین (بدلیل نداشتن Source Code).برای مثال شخصی میخواست نرم افزارش رو با Mono کار کنه که این کامپوننت ها سازگار نبودن.
    6) از اونجایی که اغلب شما از نسخه کرک شده این کامپوننت ها استفاده میکنید همیشه احتمال ایجاد مشکل وقتی اصلا انتظارش رو ندارین وجود داره.
    و...

پ.ن:
    البته شما ممکنه به نیازهایی بر بخورید که در کنترل های استاندارد وجود نداره.البته در این موارد آخرین انتخاب استفاده از این کامپوننت هاست.
    شما میتونید اگه زمانش رو دارین وقت بگذارین و یاد بگیرین چطور خودتون نیازهای مربوطه رو برطرف کنید، اگه وقت و امکانش نیست، میتونید حداقل از کامپوننت های Open Source استفاده کنید و یا شاید بهتر باشه فعلا اون نیاز رو حذف کنید.هرکس باید در حد تواناییش تولید کنه.

only TELERIK

سلام
    بانظر دوستان برای عدم استفاده از کامپوننت کاملا موافقم
    اما چندتا برنامه نسبتا بزرگ در ادارات دولتی کار کردم که فقط از جانوس آن هم در بعضی جاها استفاده کردم ، در وب هم از تلریک . تا به اینجا هم هیچگونه مشکلی از جانب کامپوننت ها نداشتم
    الان اغلب شرکت ها هم از کامپوننت استفاده میکنن . مثلا اتوماسیون برید که از جانوس+Dev+تلریک و ... استفاده میکنن که کاستوم خاص خودشونو دارن یا شرکت آی کن(فرزین) و....

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط mortezamhd مشاهده تاپیک
    سلام
    بانظر دوستان برای عدم استفاده از کامپوننت کاملا موافقم
    اما چندتا برنامه نسبتا بزرگ در ادارات دولتی کار کردم که فقط از جانوس آن هم در بعضی جاها استفاده کردم ، در وب هم از تلریک . تا به اینجا هم هیچگونه مشکلی از جانب کامپوننت ها نداشتم
    الان اغلب شرکت ها هم از کامپوننت استفاده میکنن . مثلا اتوماسیون برید که از جانوس+Dev+تلریک و ... استفاده میکنن که کاستوم خاص خودشونو دارن یا شرکت آی کن(فرزین) و....
    اینکه شما مشکلی نخوردی دلیلی بر مثبت بودن استفاده از این کامپوننت ها نیست.خب اگه استفاده نمیکردی هم احتمالا به مشکلی نمیخوردی...
    در مورد این شرکتهایی که میفرمایید از این کامپوننت ها استفاده میکنند، چند تا مورد مطرح هست:
    1) این شرکت ها اغلب نسخه اصلی (و احتمالا همراه Source) این کامپوننت ها رو میخرن و مشکلی بابت Crack و یا سفارشی سازی این کامپوننت ها ندارن.
    2) این شرکت ها احتمالا وقت، دانش و نیروی کافی برای استفاده صحیح ازین کامپوننت ها رو دارن.
    3) این شرکت ها احتمالا نیازهای نرم افزارشون در حدی هست که واقعا نیاز به استفاده از این کامپوننت ها داشته باشن و احتمالا یا دانششون نمیرسیده بخوان خودشون نیازشون رو برطرف کنن یا براشون از نظر اقتصادی به صرفه تر بوده که ازین کامپوننت ها استفاده کنن.
    4) این شرکت ها اغلب در سطح کشور عزیزمون کار میکنن و در سطح جهانی حرفی برای گفتن ندارن.شاید الگو قرار دادنشون خیلی هم خوب نباشه.
    من دلم میخواد بدونم آیا نرم افزار مطرح خارجی هم از این کامپوننت ها استفاده میکنه یا نه.

محل زندگی
    پشت کامپیوتر

پس با این وجود اگه کامپوننت open source باشه بهتره ...
    تلریک OpenSOurce داره ؟ (می دونم داره ... رایگان قابل دانلود هست ؟)

محل زندگی
    پشت کامپیوتر

نقل قول نوشته شده توسط elec60 مشاهده تاپیک
    اگه با WPF كار كني خودش Ribbon داره كه كاملا ميتوني كاستومايزش كني
    من که کنترلی به نام Ribbon در WPF پیدا نکردم !
    ممنون میشم راهنمایی کنید ...

اینجا چند نمونه برات گذاشتم از نوع متن بازش
    https://barnamenevis.org/showthread.p...6%D9%87-%D8%9F

کاربر دائمی آواتار Hossis
    محل زندگی
    بیرجند

من با همه ریبون ها کار کردم
    اول تلریک، بعد سندریبون بعدش هم هیچی بدرد نمی خوره

کاربر دائمی آواتار aliramazani
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط plus مشاهده تاپیک
    اینکه شما مشکلی نخوردی دلیلی بر مثبت بودن استفاده از این کامپوننت ها نیست.خب اگه استفاده نمیکردی هم احتمالا به مشکلی نمیخوردی...
    در مورد این شرکتهایی که میفرمایید از این کامپوننت ها استفاده میکنند، چند تا مورد مطرح هست:
    1) این شرکت ها اغلب نسخه اصلی (و احتمالا همراه Source) این کامپوننت ها رو میخرن و مشکلی بابت Crack و یا سفارشی سازی این کامپوننت ها ندارن.
    2) این شرکت ها احتمالا وقت، دانش و نیروی کافی برای استفاده صحیح ازین کامپوننت ها رو دارن.
    3) این شرکت ها احتمالا نیازهای نرم افزارشون در حدی هست که واقعا نیاز به استفاده از این کامپوننت ها داشته باشن و احتمالا یا دانششون نمیرسیده بخوان خودشون نیازشون رو برطرف کنن یا براشون از نظر اقتصادی به صرفه تر بوده که ازین کامپوننت ها استفاده کنن.
    4) این شرکت ها اغلب در سطح کشور عزیزمون کار میکنن و در سطح جهانی حرفی برای گفتن ندارن.شاید الگو قرار دادنشون خیلی هم خوب نباشه.
    من دلم میخواد بدونم آیا نرم افزار مطرح خارجی هم از این کامپوننت ها استفاده میکنه یا نه.
    اینکه شرکتهای خارجی استفاده نمیکنند به خاطر قیمت بالای این کامپوننتهاست
    تا حالا کسی با یه دلیل منطقی نتونسته منو مجاب کنه کامپوننت بده و این دلایل همه نتایج سرچ و کپی پیست هستش
    کسی که مدعیه از کامپوننت استفاده نکرده و مخالفه چطور این همه تجربه بد پیدا کرده نسبت به کامپوننت؟

تاپیک های مشابه

1. بهترین کامپوننت ها برای برنامه نویسان فارسی زبان
    نوشته شده توسط ShahinRad97 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 10
    آخرین پست: شنبه 03 آذر 1397, 15:38 عصر
  2. سوال: بهترین تکنولوژی ساخت برای برنامه های تحت شبکه
    نوشته شده توسط Programmer 1 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 04 خرداد 1392, 19:53 عصر
  3. سوال: بهترین پایگاه داده برای برنامه های پورتابل چیست؟
    نوشته شده توسط pepeland در بخش برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 09:12 صبح
  4. بهترین روش authenticate برای برنامه های اینترانتی
    نوشته شده توسط mzamani در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 28 آبان 1387, 12:59 عصر
  5. Exception Handling برای برنامه های بزرگ
    نوشته شده توسط reza6384 در بخش VB.NET
    پاسخ: 7
    آخرین پست: سه شنبه 07 خرداد 1387, 00:39 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید