نمایش نتایج 1 تا 28 از 28

نام تاپیک: شوق برنامه نویسی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    tabriz tehran

نقل قول: شوق برنامه نویسی

کسی که کاربلد هست فکر نکنم وقت پیاده کنه بیاد تو انجمن های فارسی زبان وقت بگذاره چون زیاد بار علمی ندارن و بخاطر این من خودم استک اورفلو و کد پراجکت و گیتاب رو بیشتر ترجیح میدم و دوستان فارسی زبان و ترک زبان ریادی دارم تو اون سایت ها که از سوادشون بهرمند شدم. استفاده از لاک هم مثل چاقو هست بلد نباشی استفاده کنی دستتو میبره و بنده تا چای ممکن سعی میکنم از اول برنامه وابستگی ابجکت هارو کم کنم تا به منابع مشترک نیازی در پردازش نباشه اینجوری هم میتونم موازی پردازش کنم و هم از لاک استفاده نکنم اگر شما تجربه ای دارین بفرمایید ماهم بهرمند بشیم

نقل قول نوشته شده توسط prans68 مشاهده تاپیک
    کسی که کاربلد هست فکر نکنم وقت پیاده کنه بیاد تو انجمن های فارسی زبان وقت بگذاره چون زیاد بار علمی ندارن و بخاطر این من خودم استک اورفلو و کد پراجکت و گیتاب رو بیشتر ترجیح میدم و دوستان فارسی زبان و ترک زبان ریادی دارم تو اون سایت ها که از سوادشون بهرمند شدم. استفاده از لاک هم مثل چاقو هست بلد نباشی استفاده کنی دستتو میبره و بنده تا چای ممکن سعی میکنم از اول برنامه وابستگی ابجکت هارو کم کنم تا به منابع مشترک نیازی در پردازش نباشه اینجوری هم میتونم موازی پردازش کنم و هم از لاک استفاده نکنم اگر شما تجربه ای دارین بفرمایید ماهم بهرمند بشیم
    آره در استک اورفلو هموطن ها رو دیدم. البته اکثرا انگلیسیشون یک مقدار چپرچلاقه، ولی خب بد نیست. امیدوارم حداقل پاسخ ها رو بتونن کامل و مطمئن بخونن درست بفهمن! آخه حکایتی بود یه نفر یه روز با من بحث میکرد مخالفت میکرد، دست آخر یه منبع انگلیسی بعنوان سند گذاشت، بعد خوندم جالب اینکه دیدم اون منبع درواقع مستقیما حرف منو تایید کرده، ولی طرف خونده بود برعکس متوجه شده بود شاید بخاطر همین هم اونقدر با من بحث و مخالفت میکرد
    البته شاید افراد حرفه ای تری هم باشن نمیدونم.
    در استک اورفلو بعضی آگهی های کار در شرکتهای ایرانی اینها هم هست اونا انگلیسیشون خوبه نمیدونم دیگه داستانش چیه

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    tabriz tehran

کلا علاقمندی به بحث ها!! البته بحث از روی عقل باشه خیلی خوبه و اختلاف نظر هم باعث پیشرفت ولی هنر بحث و هنر مباحثه چیزی هست که هر کسی شعورشو نداره و باید بدونی باکی و برای چی بحث میکنی و الا بشینی یه کتاب یا مقاله علمی یا کتابخانه ی زبان برنامه نویسی متن باز توسعه بدی شاید بهتر از بحث هایی باشه که با افراد کم سواد میکنی مگه اینکه انسان بخاد بگه من برترم و همه بدونین هیچ کس نمیتونه با من بحث کنه. که اونم بحث نیست جهل هست زیرا که انسان عاقل کار عبث نمیکنه. البته بنده در حدی نیستم بخام به کسی راه نشون بدم بیشتر خودمو میگم تا دیگران رو. اگر فکر میکنی زیاد کاربلدی خوب یه تاپیک را بنداز و دوستانی که علاقمندن بیایم یه کتابخانه ای یا پروژه ای رو به صورت متن باز استارت بزنیم و همه هم بتونن ازش استفاده بکنن. علاقمند باشی روت کیت در سطح کرنل بنویسیم یا تروجان های آفتاب پرست. البته بنده خیلی تروجان ها نوشتم رو پلتفورم های مختلف ولی این بار هدفم سیستم های اطلاعاتی اسرایل هست مرد عمل هستین بیاین میدان Malek.Ashtar.Tabriz@gmail.com بنده خدمت دوستان هستم.

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط prans68 مشاهده تاپیک
    کلا علاقمندی به بحث ها!! البته بحث از روی عقل باشه خیلی خوبه و اختلاف نظر هم باعث پیشرفت ولی هنر بحث و هنر مباحثه چیزی هست که هر کسی شعورشو نداره و باید بدونی باکی و برای چی بحث میکنی و الا بشینی یه کتاب یا مقاله علمی یا کتابخانه ی زبان برنامه نویسی متن باز توسعه بدی شاید بهتر از بحث هایی باشه که با افراد کم سواد میکنی مگه اینکه انسان بخاد بگه من برترم و همه بدونین هیچ کس نمیتونه با من بحث کنه. که اونم بحث نیست جهل هست زیرا که انسان عاقل کار عبث نمیکنه. البته بنده در حدی نیستم بخام به کسی راه نشون بدم بیشتر خودمو میگم تا دیگران رو. اگر فکر میکنی زیاد کاربلدی خوب یه تاپیک را بنداز و دوستانی که علاقمندن بیایم یه کتابخانه ای یا پروژه ای رو به صورت متن باز استارت بزنیم و همه هم بتونن ازش استفاده بکنن. علاقمند باشی روت کیت در سطح کرنل بنویسیم یا تروجان های آفتاب پرست. البته بنده خیلی تروجان ها نوشتم رو پلتفورم های مختلف ولی این بار هدفم سیستم های اطلاعاتی اسرایل هست مرد عمل هستین بیاین میدان Malek.Ashtar.Tabriz@gmail.com بنده خدمت دوستان هستم.
    سلام
    من یکی که خیلی علاقه مند هستم!
    البته قبلا تروجانهایی نوشتم، ولی میدونم در این راه باید خیلی بیشتر چیز یاد بگیرم. خوشحال میشم اگه بتونم روی یک سیستم جدید همکاری کنم

مثلا همین تروجان آفتاب پرست فکر کنم چیز جالبی باشه . از اسمش پیداست که با توجه به شرایط تغییر میکنه!

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    tabriz tehran

بله بسته به شرایط تغیر شکل میده و الان تروجان های جدید در سطح دولتی این مدلی هستن. میتونیم از همون اول کرنل مد اینو پیاده سازی کنیم و هم میتونیم برای راحتی کار و شناخت ریسک ها یوزر مد اینو در زبان های سطح بالا مثل پایتون یا سی پلاس تحلیو پیاده سازی کنیم و این پروژه یه پروژه خیلی زمان بر خواهد بود و نیاز به تحقیق و برسی های خیلی دقیق میخاد- برای نوشتن در سطح کرنل باید درایور نویسی بشه و بهتر هس سیستم عامل ویندوز یا اندروید رو برای فاز اول در نظر گرفت که شناخت از این محصول کاملتر بشه. و البته میشه روی ماشین های زامبی هم کار کرد با نوشتن تروجان هایی بتونیم قستمی از پهنای باند سیستم های الوده رو بگیریم و تو حمله به رمز یا حملات دی داس یا پردازش داده های کلان ازشون سو استفاده بکنیم - البته هدف سیستم های داخل کشور نیست و بیرون از کشور هست. بلاخره بستگی داره هدف کسب درآمد باشه و یا منابفع ملی یا کسب تجریه.

بنده به هک و ویروس نویسی اینها علاقه ای ندارم.
    اینطور کارها کثیف هستن هم از نظر برنامه نویسی (ابعاد فنی) و هم از نظر روانی و اخلاقی اینها کار جالبی نیست، ضمنا خطر هم داره مثلا فردا پلیس فتا میاد ازت استفاده میکنه میگه فلان جا رو هک کردی حالا اگر میخوای نندازیمت زندان باید با ما همکاری کنی بهمون سرویس بدی

بعدم زیاد دلخوش نباشید اگر مثلا فکر میکنید بر علیه آمریکا و اسرائیل و این حرفا هم دارید نبرد میکنید. اونا خودشون علم و فناوری از ما بیشتر دارن مغز و نفوذگر خفن تر دارن NSA دانشمندان و محققان و ریاضیدان هایی داره که فکر نمیکنم یک پنجم اون سطح هم در کل ایران پیدا بشه. ولی میذارن شما دلتون به همین هک و این حرفا خوش باشه!
    البته هک و مسائل سایبری هم بالاخره امروزه مهم هست تاثیر داره، مثلا میگن اطلاعات f35 رو چینی ها سرقت کردن و در ساخت هواپیمای جدید خودشون از این اطلاعات استفاده کردن، ولی بهرحال فکر نکنید حالا چون میتونید دو جا رو هک کنید به معنای اینه که خیلی قدرت دارید و از اونا برتر هستید. اونا چون فناوری ها و سطوح پیشرفته تری مشغله های بیشتری دارن نیازی ندارن براشون صرف نمیکنه همهء منابع مالی و انسانی خودشون رو به مسائلی مثل هک یا دفاع در برابر هک اختصاص بدن. در خیلی زمینه های دیگر هم فعالیت میکنن و توسعه میدن. شما فقط هک میکنید، اونا کل علوم کامپیوتر رو توسعه میدن. تمام الگوریتم های رمزنگاری درست و حسابی رو هم اونا درست کردن. صنایع اونا خیلی بیشتر و پیشرفته تر از ماست. دانشمندان برتری دارن. اقتصادشون ده ها برابر ماست. نیروی نظامیشون همینطور.

اینترنت هم دست خودشونه! خیلی بهشون فشار بیاد واقعا بخوان، اینترنت رو هم یجوری محدود میکنن یا ساختارش رو تغییر میدن به مرور، و خیلی از روشهای نفوذ شما جلوش گرفته میشه خیلی از دانش و مهارت و ابزارهای شما تاحد زیادی بیهوده میشه!

سخت افزارها رو اونا تولید میکنن، CPU ها رو اونا میسازن که شما همین برنامه های خودتون رو روش اجرا میکنید.
    هیچ میدونید توی این سخت افزارها هم میتونن backdoor کار بذارن؟
    ما در خیلی فناوری ها و محصولات هیچی نداریم و وابسته به همونا هستیم.

حملهء داس توزیع شده مثلا فکر میکنید حالا میخواد چکار کنه.
    واسه مقداری نمایش و جلب افکار عمومی هست فقط.
    هنری نیست. نمیشه هم بصورت نامحدود و دائم ازش استفاده کرد.
    یا مثلا میخواید بصورت توزیع شده رمزها رو brute-force کنید. خب کدوم رمز، مال کی، مال چه شخصی، سازمانی، اطلاعاتی؟
    اونایی که میشه توزیع شده شکست اونایی هست که یک ضعفی در طراحی یا پیاده سازی سیستم رمزنگاری بوده؛ یا شاید اکثرا بخاطر ضعف پسورده.
    هیچوقت با چنین چیزی نمیتونید بر قدرت رمزنگاری حرفه ای غلبه کنید. اونایی که میشه شکست هم چون مشکل دارن و ضعیف هستن پس معمولا مال سازمانها و اطلاعات خیلی مهم نیستن.
    هرچند با همهء اینها بهرحال میشه کارهایی کرد و ضربه هایی زد؛ از نظر اقتصادی هم میشه خسارت زد. ولی میخوام بگم فکر نکنید علم و قدرت هک دیگه خیلی قدرت داره خیلی سرنوشت سازه و الان چون کشور ما از نظر مقام قدرت هک و ارتش سایبری رتبه خوبی داره حالا خیلی قدرتمنده و این کار خیلی خفن و پیشرفته است! نه بابا جان ما یک کار خفن داریم یک فیلد خفن داریم که توش مثل اونا برجسته هستیم، اونا بجاش 50 تا کار و فیلد خفن دیگر هم دارن! دانشمند و مغز و نخبه و نابغه و ریاضیدانی که اونا دارن میذارن روی پروژه های خیلی مهمتر و پربازده تری هم کار کنه، نه اینکه مثل شما نهایت فکر و توانایی و فرصت هاتون همین هک و ویروس نوشتن باشه.
    حالا شما دلتون خوش باشه با هک و ویروس نوشتن.
    من هیچوقت به این کارها علاقهء زیادی نداشتم. یعنی به کارهای سالم تر و علمی و اصولی تر بیشتر علاقه دارم.

سطح فکر اینجا پایینه. سطح علم پایینه.
    آدمهاش اغلب کوچک هستن کوچک فکر و عمل میکنن!
    سیستم های این مملکت هم کوچکه و ظرفیت زیادی ندارن.
    ظرفیت من بیشتر از این بوده و هست.
    فکر من متعالی تر از این بوده. ذهنم بازتر بوده.
    البته من زیاد کسی رو سرزنش نمیکنم مقصر نمیدونم، چون بنظر من وسع و امکانات مالی و انسانی مملکت ما چندان بیشتر از این نبوده.
    بالاخره آمریکا جایی هست که سرمایه های عظیم مالی و انسانی جمع شده. ما مسلما نمیتونیم با امکانات محدودتر خودمون در تمام یا حتی بیشتر عرصه ها با اونا رقابت کنیم. ما در حد وسع خودمون هستیم. فرض مثلا یکی هم نابغه باشه، یدونه نابغه دوتا نابغه فقط کافی نیست به خیلی چیزهای دیگر و تعداد بیشتری افراد مستعد و باسواد نیاز هست، و خیلی شرایط محیطی و امکانات مختلفی که برای ایجاد و توسعهء علوم و فناوریهای مختلف مورد نیازه. اینجا توی این مملکت اصلا آدم حسابی خیلی کمه! خودم در طی سالها اینو فهمیدم. نخبه خیلی کم داریم. آدم فهمیده و بی طرف و منصف خیلی کم داریم. فرض مثلا من سوادم بالا بوده حرف حساب زدم ولی هیچکس پیدا نشده ازم دفاع کنه، حتی اگر یه آدم مدیر و پرقدرتی بوده؛ همه فقط به فکر مقام و منافع و توهمات خودشون هستن. همه میدونن که این مملکت جای این حرفا و این کارها نیست!

تاپیک های مشابه

1. نکته های برنامه نویسی
    نوشته شده توسط JavanSoft در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 14 تیر 1383, 12:24 عصر
  2. زبان برنامه نویسی جدید AFP یا Active Foxpro Pages
    نوشته شده توسط Afshinpour در بخش Foxpro
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 30 آذر 1382, 15:54 عصر
  3. برنامه نویسی با استفاده از امکانات فارسی ویندوز، بله یا نه؟؟
    نوشته شده توسط مهدی کرامتی در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 14
    آخرین پست: دوشنبه 24 شهریور 1382, 14:19 عصر
  4. مقایسه دلفی و ویژوال بیسیک برای یک برنامه نویسی دیتابیسی
    نوشته شده توسط موسوی در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 19
    آخرین پست: چهارشنبه 24 اردیبهشت 1382, 08:19 صبح
  5. برنامه نویسی برای ریموت کنترل با دلفی
    نوشته شده توسط afshincomputer در بخش توسعه نرم افزارهای تحت شبکه
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 28 فروردین 1382, 23:25 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار