نمایش نتایج 1 تا 40 از 127

نام تاپیک: الگوریتم فشرده سازی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر دائمی آواتار Behrooz_CS
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: الگوریتم فشرده سازی

نقل قول نوشته شده توسط hamidhws مشاهده تاپیک
    دوست عزیز مرجع فارسی نداره ؟

میشه یکم بیشتر توضیح بدید ؟

مثلا آیا قادره همه فایل ها رو بدون توجه به پسوند فشرده کنه؟
    و چند درصد؟ آیا توی همه فایل ها به یک اندازه هست؟

مثلا 100 مگابایت رو در چه مدت زمانی چقدر میکنه؟

با تشکر
    سایت خودش همه چیز را توضیح داده
    یه سر بزن عکس هایی را که گذاشته را هم ببین
    خودت متوجه می شی

نقل قول نوشته شده توسط Behrooz_CS مشاهده تاپیک
    سایت خودش همه چیز را توضیح داده
    یه سر بزن عکس هایی را که گذاشته را هم ببین
    خودت متوجه می شی
    100 مگابایت شده 50 مگابایت؟

کاربر دائمی آواتار Behrooz_CS
    محل زندگی
    تهران

Smile نقل قول: الگوریتم فشرده سازی

100 مگابایت شده 50 مگابایت؟
    همین دیگه ! منم مخم سوت کشید !!!
    هرچی دودو تا 4 تا می کنم درک نمی کنم !!
    نمونه عملیش هم هست می تونی ببینی ! من این نرم افزارو می دونی چطوری پیدا کردم ؟
    داشتم یه روز Acrobat Reader نصب می کردم رفتم توی Temp ببینم Extract می کنه چقدر می شه دیدم Setup که 20 مگ هست شده 70 مگابایت !!!! بعد 70 مگا بایت را RAR و 7z و ZIP کردم دیدم از 40 و 45 مگابایت کمتر نمی شه !!! اونجا بود که فهمیدم این یه فشرده ساز معمولی نیست !! بابا خیلی خفنه !!
    نرم افزارش هیچ جا نیست تا دانلود کنیم ! نامرد حتی DEMO هم نزاشته
    ببین راهی نیست دانلودش کرد

تازه توی یه عکس دیگه گفته 100% فایل zip یا rar را می کنه 20% !!!!!!!!
    آخرین ویرایش به وسیله Behrooz_CS : چهارشنبه 09 دی 1388 در 14:40 عصر

سلام

دوست عزیز خیالمو راحت کردی
    چون فهمیدم این روش فشرده سازی هم مثل بقیه فاقد کار برو روی بیت هاست

قبول دارم تا همینجاشم این برنامه چیز کمی نیست

اما بنده هدف خیلی بزرگتری داشتمو دارم که شاید با گفتنش خیلی از دوستان به شوخی بگیرن اما کاملا جدی و شدنیه

ببین دوست عزیز مبحث فشرده سازی خیلی خیلی خیلی پیچیدس و غیر از مبحث compress و
    decompres باید زمان عملیات رو هم مد نظرداشت که در مجموع این 3 مولفه اگه بخواهیم به حداکثر نتیجه برسیم شاید یکی از سخت ترین فرضیات علمی در طول تاریخ بشر رو حل کرده باشیم!

خب حالا کاری که بنده در پی انجامش هستم و به نتایجی هم رسیدم اما نه 100% >> فشرده سازی فایل ها تا مرز 0 و تبدیل اونها به ارقام 10 تا 100 رقمی (هنوز تعداد به طور قطع مشخص نیست)

میدونم خیلی ها اصلا براشون این مساله قابل درک نیست که مثلا یه فایل (نوع فایل مهم نیست) 100 مگابایتی بشه یه کد 20 30 رقمی !

اما لازمه بگم حدود 50% کار طی این نزدیک به 1 دهه کار مداوم به نتیجه رسیده و هدف و کار هم کاملا برنامه ریزی شده و مشخصه و خیلی خوش بینم که تا چند سال دیگه به لطف خدا به نتیجه اصلی برسم

انشالله تا اونموقع همچین کاری نشه
    اونایی که روی همچین مسائلی زمان زیادی میزارن منظورمو بهتر میفهمن

به امید سرافرازی ایرانی

خب حالا کاری که بنده در پی انجامش هستم و به نتایجی هم رسیدم اما نه 100% >> فشرده سازی فایل ها تا مرز 0 و تبدیل اونها به ارقام 10 تا 100 رقمی (هنوز تعداد به طور قطع مشخص نیست)

میدونم خیلی ها اصلا براشون این مساله قابل درک نیست که مثلا یه فایل (نوع فایل مهم نیست) 100 مگابایتی بشه یه کد 20 30 رقمی !

اما لازمه بگم حدود 50% کار طی این نزدیک به 1 دهه کار مداوم به نتیجه رسیده و هدف و کار هم کاملا برنامه ریزی شده و مشخصه و خیلی خوش بینم که تا چند سال دیگه به لطف خدا به نتیجه اصلی برسم
    با عرض سلام خدمت دوست عزيز
    جسارت نباشه بالاخره شما 1 دهه زحمت کشيدی عمرتو رو اين قضيه گذاشتی ولی خوب نميدونم يا من خيلی از معامله دورم يا شما !!!
    تا جايی که من اطلاعات دارم همينطور که ميدونيد و البته اگه يه نگاهی به اين لينک بندازيد (http://mattmahoney.net/dc/dce.html#Section_12) متوجه ميشين که فشرده سازی حد پايين داره يعنی bounded هستش و از همه مهمتر اينکه :

Information theory places hard limits on what can and cannot be compressed losslessly, and by how much:

There is no such thing as a "universal" compression algorithm that is guaranteed to compress any input, or even any input above a certain size. In particular, it is not possible to compress random data or compress recursively.
    Given a model (probability distribution) of your input data, the best you can do is code symbols with probability p using log2 1/p bits.
    خوب همينطور که دارين ميبينيد البته اين نقل قول از طرف matt mahoney استاد دانشگاه florida و البته پيشتاز در علم فشرده سازی هستش و ديگه فک کنم واضح تو کتابش گفته که هيچ نوع الگوريتمی وجود نداره و نخواهد داشت که بتونه تضمين بکنه که هر فايلی رو بتونه به يه سايز مشخص برسونه و باز از همه مهمتر اينکه هيچ الگوريتمی به صورت بازگشتی(recursive) وجود نداره.اين قضيه از نظر رياضی کاملا اثبات شده پس فکر کنم اگه بيخيال اين پرژه بشين خيلی بهتر باشه.بازم هر جور که صلاح هستش.
    حالا منظور از بازگشتی چيه؟؟؟
    با يه مثال ميگم.اگه شما بتونی از تو هر 100 byte يک byte رو کم کنيد يعنی اگه هر 100 byte رو بتونيد بکنيد 99 byte، اونوقت هر نوع فايلی رو با هر حجمی ميتونيد تبديل به 99 byte بکنيد!!!(گرفتين قضيه چی شد؟؟؟) .به اين ميگن الگوريتم recursive که البته با اون recursive توی برنامه نويسی يه کمی معنيش فرق داره.
    عزيزان اين کار امکان پذير نيست و حد اکثر کاری که ميتونيد بکنيد اين هستش که يک مدل خوب برای داده مون پيدا کنيم
    آخرین ویرایش به وسیله soorena : چهارشنبه 27 مرداد 1389 در 15:34 عصر

باسلام در پاسخ دوستان عزیز باید بگویم الگوریتم توسط من بدست آمده که میتواند بی نهایت اطلاعات را روی حداکثر ده بایت ذخیره کند با یک فرمول خاصی تجمع بیتها را بهم زده و آنرا کد کرده سپس هم با این فرمول به طور دقیق بازیابی می کند بدون اینکه بیتی حذف شود. البته حدس شما درست هست که اصلا چنین چیزی امکان ندارد این را طی ده سال تلاش برایم اثبات شده ولی قبول کردن ان برایم سخت بود چون معتاد این کار شدم حتما انجام بدهم . اکنون این را بدست آوردم ولی نمی دانم چطوری آنرا به کمپانی های بزرک معرفی کنم البته جنبه تجاری آن برای من بیشتر اهمیت دارد. با چند کمپانی از جمله nokia, goole,sony و غیره ایمیل زدم فقط نوکیا جواب داد کفت ارزشیابی میکنیم بعد کارشناسان با شما تماس میکیرند. الان هم می خواهم به نحو عالی از آن استفاده کنم منتظر راهنمایی شما دوستان هستم .در ضمن این روش میتوند 500کیلوبایت را در یک دقیقه روی حداکثر ده بایت ذخیره میکند. البته سرعت کم هست ولی باز هم استفاده زیاد دارد از جمله شما میتوانی تصاویر را روی چند حرف ذخیره کنی و دستی کدبازیابی را وارد کرده تا کل فایل بازیابی کردد. با توجه به هیچ امنیتی در ایران برای این کارها ندارد لطفا من را راهنمایی کنید. با تشکر

7. شنبه 17 مهر 1389, 22:16 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •