نمایش نتایج 1 تا 40 از 46

نام تاپیک: قابلیت به روز رسانی خودکار برای برنامه های Windows Form Application

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

نقل قول: قابلیت به روز رسانی خودکار برای برنامه های Windows Form Application

نقل قول نوشته شده توسط cprogram مشاهده تاپیک
    سلام دوستان.
    بهترین راه برای افزودن قابلیت آپدیت آنلاین به برنامه های نوشته شده با سی شارپ چی هست؟
    اینها برامون مهمه:
    راحتی پیاده سازی
    راحتی استفاده برای کاربر
    چک کردن خودکار آپدیت توسط برنامه و دانلود و نصب خودکار آپدیت
    قابل اطمینان بودن و پایدار بودن
    ضمنا برنامه یه بخش تنظیمات داره که میخواهیم بعد از بروز رسانی تنظیمات قبلی حفظ بشه.

هم چنین برای نصب برنامه در سیستم های جدید هم میخواهیم به روش مناسب آخرین بروزرسانی در دسترس باشه. و برنامه نصبی هم با InstallShield آماده میشه.
    قبل از هرچیز ، لازمه که شما یک دامین اختصاصی و یک هاست داشته باشین (از آپلود سنترهای عمومی نمیشه در این زمینه استفاده کرد)

اگه یه سر به فولدر نصب برنامه ها در ویندوز زده باشین ، میبینید که برنامه های حرفه ای ، یه فایل Updater دارن که مستقل از برنامه اصلی هستش (استفاده از Publish مایکروسافت توصیه نمیشه)

بنابر این شما باید یه پروژه جدید (مستقل از برنامه اصلی) ایجاد کنید.
    بعد شما یک فایل txt یا xml یا json که شامل اطلاعات نرم افزار (ورژن و ...) میباشد رو داخل سایت خودتون قرار میدین.
    وظیفه این برنامه Updater اینه که لینک مورد نظر (آدرس فایل ) رو چک میکنه و اطلاعات دریافتی رو با نسخه فعلی مقایسه میکنه و در صورتی که آپدیت جدید موجود باشه فایل مورد نظر رو دانلود میکنه و پس از دانلود با فایل اصلی جایگزین میکنه ( این فایل میتونه هرچیزی باشه exe یا dll یا ...) حتی فایل exe اصلی برنامه رو هم میشه جایگزین کرد.

کاربر دائمی آواتار رامین مرادی
    محل زندگی
    آذربایجان

نقل قول نوشته شده توسط 336699 مشاهده تاپیک
    قبل از هرچیز ، لازمه که شما یک دامین اختصاصی و یک هاست داشته باشین (از آپلود سنترهای عمومی نمیشه در این زمینه استفاده کرد)

اگه یه سر به فولدر نصب برنامه ها در ویندوز زده باشین ، میبینید که برنامه های حرفه ای ، یه فایل Updater دارن که مستقل از برنامه اصلی هستش (استفاده از Publish مایکروسافت توصیه نمیشه)

بعد شما یک فایل txt یا xml یا json که شامل اطلاعات نرم افزار (ورژن و ...) میباشد رو داخل سایت خودتون قرار میدین.
    وظیفه این برنامه Updater اینه که لینک مورد نظر (آدرس فایل ) رو چک میکنه و اطلاعات دریافتی رو با نسخه فعلی مقایسه میکنه و در صورتی که آپدیت جدید موجود باشه فایل مورد نظر رو دانلود میکنه و پس از دانلود با فایل اصلی جایگزین میکنه ( این فایل میتونه هرچیزی باشه exe یا dll یا ...) حتی فایل exe اصلی برنامه رو هم میشه جایگزین کرد.
    من تو شبکه داخلی از این روش استفاده میکنم. تا حالا هم مشکلی نداشتم. من آپدیتهام رو قبل از شروع برنامه انجام میدم. به اینصورت که برنامه بسته شده و برنامه آپدیتر شروع به کپی و جایگزینی میکنه .بعد از اتمام هم برنامه آپدیتر بسته شده و برنامه اصلی اجرا میشه. اما تو سطح وب تا حالا تست نکردم.

فکر کنم روش خوبی باشه. در مورد فایل تکست یا xml، این فایل باید دستی تنظیم بشه یا نه به روشی مانند Publish میشه اتوماتش کرد؟

در مورد فایلهایی که روی سرور قرار میگیرند، احتمالا باید فایل نصبی در یک مسیر برای مشتریان جدید در دسترس باشه و فایلهای آپدیت شده نرم افزار های فعال مشتریان فعلی در مسیر دیگری قرار بگیرد. درسته؟ امکان داره یکپارچه باشه و تنها یک فایل نصبی روی سرور قرار بگیره و نرم افزاری های مشتریان فعلی قسمت های بروز شده رو از داخل اون فایل پیدا کنند و بروز رسانی کنند؟

برای اینکه Updater بتونه بفهمه که کدوم قسمت ها نیاز به بروز رسانی دارند، ورژن بخش های مختلف برنامه باید در اون فایل txt یا xml نوشته بشه؟
    برای بروز رساتی خود Updater چیکار باید کرد؟
    اگر برنامه بروز رسانی شده به هر دلیلی اجرا نشه، بهترین روش برای مقابله با این ایراد چی هست؟ نگه داشتن فایل های آخرین ورژن پایدار؟

محل زندگی
    آذربایجان

فکر کنم روش خوبی باشه. در مورد فایل تکست یا xml، این فایل باید دستی تنظیم بشه یا نه به روشی مانند Publish میشه اتوماتش کرد؟

در مورد فایلهایی که روی سرور قرار میگیرند، احتمالا باید فایل نصبی در یک مسیر برای مشتریان جدید در دسترس باشه و فایلهای آپدیت شده نرم افزار های فعال مشتریان فعلی در مسیر دیگری قرار بگیرد. درسته؟ امکان داره یکپارچه باشه و تنها یک فایل نصبی روی سرور قرار بگیره و نرم افزاری های مشتریان فعلی قسمت های بروز شده رو از داخل اون فایل پیدا کنند و بروز رسانی کنند؟

برای اینکه Updater بتونه بفهمه که کدوم قسمت ها نیاز به بروز رسانی دارند، ورژن بخش های مختلف برنامه باید در اون فایل txt یا xml نوشته بشه؟
    برای بروز رساتی خود Updater چیکار باید کرد؟
    اگر برنامه بروز رسانی شده به هر دلیلی اجرا نشه، بهترین روش برای مقابله با این ایراد چی هست؟ نگه داشتن فایل های آخرین ورژن پایدار؟
    فایل نصب یه مسیر جدید و فایلهای بروز رسانی در یک مسیر دیگه باشه.
    فایل متنی هم کاری نداره که هر از گاهی یه بار ویرایش میهش(من روش کارم به این صورته که تاریخ بروزرسانی رو ثبت میکنم و تو برنامه مشتری تاریخ هارو چک میکنم.بعد آپدیت هم تاریخ مشتری رو هم بروز میکنم)
    خودم فعلا کل برنامه رو بروزرسانی میکنم.
    برای خود آپدیتر هم میتونی از خود برنامه کمک بگیری. مثلا موقع بسته شدن برنامه. البته همون کار اینبار برعکس.
    میتونید قبل از جایگزینی فایلهای وجود رو در یک پوشه ذخیره کرده و بعد اقدام به بروزرسانی کنید. در صورت به وجود اومدن هر گونه ایراد فایلهای قبلی رو دوباره برگردونید

نقل قول نوشته شده توسط رامین مرادی مشاهده تاپیک
    فایل نصب یه مسیر جدید و فایلهای بروز رسانی در یک مسیر دیگه باشه.
    فایل متنی هم کاری نداره که هر از گاهی یه بار ویرایش میهش(من روش کارم به این صورته که تاریخ بروزرسانی رو ثبت میکنم و تو برنامه مشتری تاریخ هارو چک میکنم.بعد آپدیت هم تاریخ مشتری رو هم بروز میکنم)
    خودم فعلا کل برنامه رو بروزرسانی میکنم.
    برای خود آپدیتر هم میتونی از خود برنامه کمک بگیری. مثلا موقع بسته شدن برنامه. البته همون کار اینبار برعکس.
    میتونید قبل از جایگزینی فایلهای وجود رو در یک پوشه ذخیره کرده و بعد اقدام به بروزرسانی کنید. در صورت به وجود اومدن هر گونه ایراد فایلهای قبلی رو دوباره برگردونید
    برای سرور که برنامه خاصی یا تنظیمات خاصی نیاز نیست؟ از چه پروتکل ارتباطی استفاده بشه بهتره؟ ftp و ...
    برای اینکه بتونم خیلی سریع این قابلیت رو به برنامه ام اضافه کنم، آیا چیز آماده ای هست؟

محل زندگی
    آذربایجان

برای سرور که برنامه خاصی یا تنظیمات خاصی نیاز نیست؟ از چه پروتکل ارتباطی استفاده بشه بهتره؟ ftp و ...
    برای اینکه بتونم خیلی سریع این قابلیت رو به برنامه ام اضافه کنم، آیا چیز آماده ای هست؟
    من داخل شبکه دومین استفاده میکنم. تنظیمی نیاز نیست. فقط باید اون پوشه رو همه سیستمها بتونن دسترسی داشته باشن.

نقل قول نوشته شده توسط رامین مرادی مشاهده تاپیک
    من داخل شبکه دومین استفاده میکنم. تنظیمی نیاز نیست. فقط باید اون پوشه رو همه سیستمها بتونن دسترسی داشته باشن.
    برای اینکه سریع بتونم به برنامه خودم همچین قابلیتی اضافه کنم پروژه آماده ای هست که استفاده کنم یا نه؟
    شما Updater رو خودتون نوشتید؟

محل زندگی
    آذربایجان

برای اینکه سریع بتونم به برنامه خودم همچین قابلیتی اضافه کنم پروژه آماده ای هست که استفاده کنم یا نه؟
    شما Updater رو خودتون نوشتید؟
    پروژه آماده ای ندیدم. بله خودم نوشتم.

شما آموزشی سراغ دارید که به طور کامل این موضوع رو پوشش بده؟

تاپیک های مشابه

1. به روز رسانی خودکار برنامه
    نوشته شده توسط nasr در بخش Android Studio
    پاسخ: 0
    آخرین پست: پنج شنبه 26 آذر 1394, 08:18 صبح
  2. از صفر تا صد کار با sql express و ساخت فایل نصب خودکار برای برنامه های نوشته شده با دلفی
    نوشته شده توسط MOJTABAATEFEH در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 5
    آخرین پست: پنج شنبه 18 تیر 1394, 14:41 عصر
  3. پاسخ: 7
    آخرین پست: جمعه 21 مهر 1391, 18:37 عصر
  4. به روز رسانی خودکار اطلاعات جداول در SQL
    نوشته شده توسط sirvan-me در بخش C#‎‎
    پاسخ: 9
    آخرین پست: دوشنبه 29 خرداد 1391, 09:36 صبح
  5. سوال: مشکل در به روز رسانی بانک داده ( برنامه لایه ای )
    نوشته شده توسط Milo_22 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 13 فروردین 1390, 17:35 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •