PDA

View Full Version : مشکل در combobox

mshakeri
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 14:12 عصر
چگونه می توان محتوای متن انتخاب شده در combobox را برگرداند.

amirsajjadi
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 15:20 عصر
آیا منظورتون همینه ؟

MsgBox(ComboBox1.SelectedText)

mshakeri
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 16:21 عصر
من خاصیت datasource و datamember را به بانک وصل کردم و می خواهم محتوای آنرا به دست آورم

touraj
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 23:48 عصر
من خاصیت datasource و datamember را به بانک وصل کردم و می خواهم محتوای آنرا به دست آورم

خب همون کدی که دوستمون اون بالا نوشت کار میکنه دیگه.

ghafoori
جمعه 16 فروردین 1387, 09:06 صبح
دوست عزیز با این دو خاصیت

Me.ComboBox1.SelectedValue
Me.ComboBox1.SelectedItem

می توانید به ترتیب به خصوصیت زیر که مقدار دادید در انتخاب فعلی برسید

Me.ComboBox1.ValueMember
Me.ComboBox1.DisplayMember

bad_boy_2007
جمعه 16 فروردین 1387, 11:06 صبح
سلام دوست من به احتمال خیلی زیاد با راهنمایی هایی که دوستان کردن باید مشکلت حل شده باشه ، ولی مختصر و مفید چهار خصیصه کمبو باکس رو واست شرح میدم امیدوارم کمکت کنه :
Selected Index : همونطور که از اسم این خصیصه بر میاد باید ایندکس (شماره ترتیبی) مورد انتخاب شده رو بر میگردونه ، در صورتی که گزینه را انتخاب کنی که در کمبو نیست ، مقدار -1 رو بر میگردونه و در غیر اینصورت مقداری بین 0 تا یکی کمتر از تعداد عناصر کمبو رو بر میگردونه ، این خصیصه عموما (نه الزاما) در مواردی کاربرد داره که گزینه های مشخصی داریم و کمبو باکس با دیتابیس ارتباطی نداره

Selected Text : این گزینه هم مورد کاربردش مثل گزینه قبلی هست یعنی عموما برای پیشنهاد دادن به کاربر ازش استفاده میشه و لزومی نداره فیلدی رو انتخاب کنی که تو دیتابیس وجود داره ، مثلا یک مورد کاربردش میتونه این باشه :
فرض کنید میخواین در بخشی از سیستم که اقدام به دریافت چک میکنه بجای اینکه کاربر نام بانک رو بنویسه "رفاه شعبه" ، با وارد کردن حرف "ر" تمامی گزینه هایی که با "ر" شروع میشه رو بهش پیشنهاد بدی و شخص بتونی گزینه ای مثل "بانک رفاه شعبه 2340" را وارد کنه که بین گزینه ها نیست ، در این مورد Selected Text "بانک رفاه شعبه 2340" رو بر میگردونه .

و اما دو تا گزینه داریم که صرفا برای ارتباط با بانک در نظر گرفته شدن یعنی خصیصه های Selected Item و Selected Value . زمانی که اقدام به پیکر بندی یک کمبو باکس برای اتصال کمبو به دیتابیس میکنید باید 2 خصیصه را تنظیم کنید Display Member و Value Member این دو خصیصه به ترتیب موردی رو که در کمبو قرار است دیده شود و مقدار منحصر به فردی که با استفاده از آن شما میتوانید اقدام به شناسایی مورد انتخابی کنید را مشخص میکند که به ترتیب با خصیصه های Selected Value و Selected Index قابل دستیابی اند . یک نمونه از کاربرد این دو خصیصه میتونه این باشه که شما واحد های کالا رو در یک جدول ذخیره کردین و این جدول شامل نام واد و کد واحد هست که در زمان پیکربندی کمبو باکس ویژگی Display Member رو به نام واحد و ویژکی Value Member رو به کد واحد تنظیم میکنید خب حالا در زمان اجرا با گرفتن ویژگی SelectedValue میتونید کد واحد کالای انتخابی رو به دست بیارید