PDA

View Full Version : دریافت تاریخ و زمان از سرور بدون برنامه خارجی

soheil_programmer
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 16:03 عصر
با سلام و تبریک سال نو

چگونه میتوان در یک برنامه نوشته شده با VB و اجرا شده روی یک کلاینت تاریخ و ساعت سیستم سرور را بدون استفاده از اینکه برنامه ای را روی سرور بنویسیم و به حالت اجرا در آوریم دریافت کنیم؟؟
(مثلاً با چه دستوری یا از چه پورتی و یا چه روشی؟)

کاربرد: برای همزمان سازی تاریخ و ساعت سیستم کلاینت با سیستم سرور!

مهران رسا
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 16:21 عصر
فکر نمی کنم بدون اجرای فایل روی Server اینکار امکان پذیر باشه .

کیوان معینی
جمعه 16 فروردین 1387, 02:02 صبح
دوست عزیز ،
اگه هدفتون همون موضوعی که گفتین باشه ( یعنی همسان سازی ساعت و تاریخ کلاینت ها با سرور )

در شبکه های Domain ، کلاینت ها با یه تنظیم کوچیک ( که Default فعال هم هست) خودشون رو با سرور هماهنگ میکنند .

soheil_programmer
جمعه 16 فروردین 1387, 02:47 صبح
حرف شما کاملاً متین اما اگر شبکه و نرم افزار دیگری به کار باشد و امکان Domain کردن سیستم ها وجود نداشته باشد آیا شما بازم میتونید راه حلی ارائه فرمائید؟؟

دوست عزیز ،
اگه هدفتون همون موضوعی که گفتین باشه ( یعنی همسان سازی ساعت و تاریخ کلاینت ها با سرور )

در شبکه های Domain ، کلاینت ها با یه تنظیم کوچیک ( که Default فعال هم هست) خودشون رو با سرور هماهنگ میکنند .

soheil_programmer
جمعه 16 فروردین 1387, 21:52 عصر
کسی نمیتونه کمکی بکنه؟؟؟

عموتون لنگه ها :عصبانی++::گریه:

mahmood744
شنبه 17 فروردین 1387, 01:28 صبح
دوست عزیز من این کار رو اینطوری انجام دادم
روی سیستم سرور که برنامه اصلی در آن کار میکنه تاریخ رو داخل یک فایل باینری ذخیره میکنم
و سیستمهای کلاینت تاریخ رو از روی فایل بر میدارند و دیگر به تاریخ سیستم کلاینت کار ندارد

soheil_programmer
شنبه 17 فروردین 1387, 17:42 عصر
اگه میشه نمونه بزارین!!
من از نحوه ساخت فایل باینری شما بی اطلاع هستم؟؟
اگه منظورتون اینه که برنامه روی سرور این فایل باینری را میسازه من عرض کرده بودم بدون برنامه خارجی روی سرور این کار انجام بشه مثلاً با دستورات شبکه و ویندوز API!!!

دوست عزیز من این کار رو اینطوری انجام دادم
روی سیستم سرور که برنامه اصلی در آن کار میکنه تاریخ رو داخل یک فایل باینری ذخیره میکنم
و سیستمهای کلاینت تاریخ رو از روی فایل بر میدارند و دیگر به تاریخ سیستم کلاینت کار ندارد

soheil_programmer
سه شنبه 20 فروردین 1387, 01:06 صبح
لطفاً کمک کنید...؟؟؟
:ناراحت: