PDA

View Full Version : من هم اطلاعات درمورد TPropertyEditor می خوام

_alish_
سه شنبه 06 مرداد 1383, 09:18 صبح
با سلام
begin

من این سوال را در بخش مباحث دلفی کردم ولی متاسفانه کسی ما را نگاه نمی کنه

من در مورد استفاده از زیر کلاسها و تغییر TPropertyEditor راهنمایی می خواهم

TPropertyEditor یک کلاسی است که شکل و نحوه استفاده آن وقتی در Object Inspector بر روی یک Property کلیک کنید مثلا گزینه ای که باید یک TString در آن نوشته شود یک پنجره Memo با امکانات آن ضاهر می شود و یا وقتی بر روی گزینه Columns یک dbGrid کلیک می کنیم پنجره مخصوص انتخاب فیلد ظاهر می شود

من اطلاعات از نحوه استفاده و صرز تغییر آن را در برنامه هام (کامپوننتهام) میخوام بخصوص در مورد زیر کلاس آن TComponentProperty که می شود Object را انتخاب کرد و ویرایش نمود

با تشکر
End.

MH2538
سه شنبه 06 مرداد 1383, 18:20 عصر
سلام
من متاسفانه دقیقاَ منظورت رو نفهمیدم
اگر منظورت فرم های ورود اطلاعات (مثلا برای وارد کردن آیتم های ListBox) است من شاید بتونم کمک کنم و اگر هم منظورت چیز دیگری است بنویش شاید از دست ما کمکی بر اومد

_alish_
چهارشنبه 07 مرداد 1383, 06:38 صبح
با سلام
بله این هم زیر کلاسی از TPropertyEditor است اگر تغییر فرم و استفاده از آن را می دانی راهنمایی کن
ممنونم

Kambiz
پنج شنبه 08 مرداد 1383, 21:58 عصر
مسلما" سوالی با این عمومیت هیچ وقت جواب داده نمی‌شه چون گفتن درباره TPropertyEditor و هر یک از زیر کلاسهاش کلی وقت می‌گیره. سریعترین راهی که می‌تونی بهش به یک نتیجه خوب برسی٬ دیدن متن کامپوننتهای دیگرانه.

در ضمن TComponentProperty با TPropertyEditor فرق داره و در واقع Context Menu کامپوننت رو تعریف می‌کنه.

_alish_
شنبه 10 مرداد 1383, 11:57 صبح
آقا کامبیز من راهنمایی خواستم در مورد چگونگی استفاده و تغییر یکی از زیر کلاسها که اگر TComponentProperty باشد بهتر است ثانیا من فرق بین TComponnetProperty و پدر آن TPropertyEditor هم می دانم می توانید راهنمایی کنید نه اینطوری...

Inprise
شنبه 10 مرداد 1383, 12:47 عصر
من فرق بین TComponnetProperty و پدر آن TPropertyEditor هم می دانم می توانید راهنمایی کنید نه اینطوری...

نمیدونی عزیزم ؛ از دلفی هیچی نمیدونی ، سوال کردن بلد نیستی ، حتی قصد و نیتت یادگیری هم نیست ، که اگر اینطور میبود بجای اینکه بعد از هر دفعه گرفتن جواب یه مشت حرف بی ربط بنویسی ( عطف به دو سه تا مطلبی که تا اینجا ازت دیدم ) سعی میکردی یه کمی روشون فکر کنی .

برای شروع ، یه نگاه به اینجا بنداز : http://www.howtodothings.com/showarticle.asp?article=327 احتمالا" میتونه کمکت کنه

خوش باشید

_alish_
شنبه 10 مرداد 1383, 13:55 عصر
سلا آقای Inprise
اول از شما بخاطر انتقاد و راهنمایتان ممنونم
دوم اینکه از اینکه من دلفی را مانند شما بلد نیستم درست می گویید
سوم اینکه مطمئن باشید که در این زمینه سعی کرده ام و حتی تغییری هم در مورد TStringProperty , زیر کلاسهای کوچکTEditorProperty انجام داده ام و مطمئن باش که اگر به نتیجه می رسیدم (در اینترنت و ...) دیگر نیازی به سوال نبود متاسفانه در نوشتن ااین TComponentProperty من دائما دچار Exception میشوم

من سعی می کنم تا چند وقت دیگر تمامی اطلاعات ناچیز خودم را در اینجا بگذارم تا بقیه استفاده کنند

Kambiz
شنبه 10 مرداد 1383, 14:57 عصر
مگه من چی گفتم؟ همون راهی رو پیشنهاد کردم که خودم انجام دادم.

اگر چیزی نوشتی و مشکل داره، اینجا بگذار ببینیم مشکلش چیه. وگرنه سوالی که تو پرسیدی، جوابی غیر از اونچیزی که گفتم نداره.

امیر قلی خان کبیر
شنبه 26 دی 1383, 14:06 عصر
با سلام

سریال نامبر دلفی 7 رو میخوام لطفاً ؟ :thnx: :thnx: :flower: :flower: :wise1:

dasa
سه شنبه 25 مرداد 1384, 18:41 عصر
با سلام

سریال نامبر دلفی 7 رو میخوام لطفاً ؟ :thnx: :thnx: :flower: :flower: :wise1:

S/N:6AKD-PD29Q9-RDF?JQ-X65Z
AUTHORIZATION:QX8-EEC