PDA

View Full Version : export با php و mysql

tizdast
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 13:39 عصر
سلام.من یه برنامه سیستم پرسنلی تحت وب با php و mysql نوشتم که بعضی از کاربرانی که باید اطلاعات را در سیستم ذخیره کنند دسترسی به اینترنت ندارند.
برای همین هم یه نسخه local براشون نصب کردم.حالا میخوام تو برنامه یه کلیدی بذارم که کاربر بتونه پس از اتمام کار با زدن اون اطلاعات
وارد شده رو به صورت یه فایل متنی export کنه و مستقیم هم این فایل متنی بره روی فلاپی.بعد از انتقال به مرکز اصلی هم مدیر بتونه با انتخاب فایل متنی اون رو import کنه کسی راه حلی داره؟ممنون

tizdast
جمعه 16 فروردین 1387, 00:06 صبح
کسی راه حلی نداشت؟مدیران بخش یا مددی!!!!!!!

tizdast
جمعه 16 فروردین 1387, 15:18 عصر
خبری نیست؟با جستجو در سایت هم چیز جالبی یافت نشد!

hamed_m
جمعه 16 فروردین 1387, 15:34 عصر
کدهای import و export در phpmyadmin رو بررسی کنید.

tizdast
جمعه 16 فروردین 1387, 17:21 عصر
اونها رو دیدم."dumping " اما جوابم رو نگرفتم

tabib_m
شنبه 17 فروردین 1387, 16:54 عصر
بستگی داره که شما فقط میخوای رکوردهای ثبت شده به بانک اصلی انتقال پیدا کنن، یا این که میخوای کلا تغییراتی که در بانک شخص صورت گرفته، توی بانک اصلی هم صورت بگیره.
مثل حذف و ویرایش و ...

اگر فقط قراره رکوردهای اضافه شده، به بانک اصلی اضافه بشن، میتونی از export خود phpmyadmin استفاده کنی. میتونی هم خودت یک export بسازی.
به این صورت که یک برنامه بنویسی که رکوردهای بانک رو بخونه و یکی یکی بخونی و به صورت یک دستور insert بذاری توی یک فایل، دنبال هم. و بعد دستورات داخل فایل رو روی دستگاه اصلی اجرا کن که در دیتابیس ثبت بشن...

اگر میخوای همه ی تغییرات ثبت بشن، دردسرش بیشتر از این حرفاس که بشه اینجا گفت، مگر این که فقط یک کاربر کلاینت داشته باشی و یک بانک اصلی ...

موفق باشید.

tizdast
یک شنبه 18 فروردین 1387, 12:24 عصر
نه فقط هدف اینه که اطلاعات ثبت شده رو از دیتابیس بخونم و تو یه فایل ذخیره کنم.بعد عم اون اطلاعات رو از فایل بخونم و تو دیتابیس بریزم.

musiox
یک شنبه 18 فروردین 1387, 14:15 عصر
You can also make selective backups of individual files:

To dump the table, use SELECT * INTO OUTFILE 'file_name' FROM tbl_name.

To reload the table, use LOAD DATA INFILE 'file_name' REPLACE .... To avoid duplicate rows, the table must have a PRIMARY KEY or a UNIQUE index. The REPLACE keyword causes old rows to be replaced with new ones when a new row duplicates an old row on a unique key value.

ببین کارتو راه میندازه.

tizdast
یک شنبه 18 فروردین 1387, 22:32 عصر
این دستور رو قبلا امتحان کردم ولی نمیدونم چه مشکلی هست که فایل خروجی رو نمیسازه.البته یکبار هم غابل رو خودم دستی ساختم ولی چیزی داخلش نریخت.

musiox
دوشنبه 19 فروردین 1387, 08:58 صبح
دسترسی برای نوشتن توی فایل رو داشتی ؟ ببین mysql چه خطایی میده.

tizdast
دوشنبه 19 فروردین 1387, 12:35 عصر
هیچ خطایی هم اعلام نمیکنه ولی چیزی هم export نمیشه

musiox
دوشنبه 19 فروردین 1387, 13:55 عصر
من این کار رو کردم و جواب گرفتم.فایل رو می سازه ولی خالیه؟ببین رکوردی ثبت شده داری یا نه .

javad_hosseiny
دوشنبه 19 فروردین 1387, 14:04 عصر
خود phpmyadmin که خروجی تکست یا csv مناسب برای این منظور دارد که به راحتی می توانید آن را در مقصد (دستگاه مورد نظر) بخوانید .
ولیکن برای این منظور من خیلی وقت قبل برنامه کوچکی جهت مدیریت اطلاعات نوشته بودم که یکی از قسمت هایش پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات بود که دقیقا همین کار رو می کرد که اطلاعات کلیه جداول را در یک فایل تکست می خواند و ذخیره و دان لود می کرد.
و در قسمت بازیابی نیز اطلاعات فایل موردنظر را فراخوانی و ... می کند
که شما می توانید آن را مطابق نیاز خود تغییر دهید. (مثلا بنا به خواسته یکی از دوستان بنده خروجی اطلاعات را مستقیما دانلود می شود و دیگر در فایلی ذخیره نمی کند(در سرور) که نیاز به تنظیم پرمیشن داشته باشد) و یا .... )
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=28802