PDA

View Full Version : چطور تو یه فیلد عدد اعشاری ثبت کنم

ashkanjoon
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 20:22 عصر
با سلام خدمت شما دوستان گرامی
من یه دیتابیسی رو با اکسس 2007 درست کردم و با راهنمایی های شما دوستان مشکل گزارش فیلد به فیلد رو حل کردم اما توی ثبت اطلاعات یه مشکل کوچیک هست و اون این هست که می خوام توی بعضی از فیلد ها مثل فیلد

http://img.majidonline.com/pic/148917/1.JPG

از اعداد اعشاری استفاده کنم اما هر کاری کردم فقط عدد صحیح به من نشون میده لطفا بفرمایید برای رفع مشکل چکار باید بکنم. با تشکر

http://img.majidonline.com/thumb/148755/1.JPG (http://img.majidonline.com/show/148755/1.JPG)

amirzazadeh
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 21:11 عصر
نوع فیلد رو به currency عوض کن

ashkanjoon
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 21:29 عصر
نوع فیلد رو به currency عوض کن

currency که واسه واحد پوله تازه با تفییر به حالت currency هم اعدد رو به صورت اعشاری نشون نداد

amirzazadeh
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 22:05 عصر
currency که واسه واحد پوله تازه با تفییر به حالت currency هم اعدد رو به صورت اعشاری نشون نداد
اگر فیلدت عددی باشه برای نشون دادن اعشار "فیلد سایز" توی "تب پروپرتی" به دابل عوض کن و "دسیمال پلیس" اون رو 2 برای نشون دادن صدم ویا هر اعشار دیگه قرار بده با کارنسی هم این کارو میتونی بکنی ولی واحد پول بهش اضافه میشه:افسرده:

ashkanjoon
جمعه 16 فروردین 1387, 17:13 عصر
آقا اصلا اینطوری جواب نمیده لطفا یکی از دوستان که وارد تر هستند راهنمایی بفرمایند که چگونه این مشکل حل می شود.

Amir_Safideh
جمعه 16 فروردین 1387, 18:04 عصر
currency که واسه واحد پوله
حتما این نوع دیتا برای نمایش مقدار پول نیست . شما میتونید برای اینکه نشان واحد پول رو حذف کنید و فقط عدد را همراه با عدد بعد از ممیز داشته باشید کافیه که در Design View نوع داده رو از نوع Currency بگیرید و در پائین صفحه قسمت Format رو برابر با Fixed و Decimal Places رو هم برابر با تعداد ارقامی که میخواهید بعد از ممیز نمایش داده شود انتخاب کنید .

تازه با تفییر به حالت currency هم اعدد رو به صورت اعشاری نشون نداد
خوب اگر نشد باید بگم که احتمالا اشکال از جای دیگه ای باید باشه . مثلا تنظیمات ویندوز که احتمالش کمه از اون باشه ولی بد نیست یه چک بکنی .

آقا اصلا اینطوری جواب نمیده لطفا یکی از دوستان که وارد تر هستند راهنمایی بفرمایند که چگونه این مشکل حل می شود.

ببین دوست عزیز همه ما اینجا با هم داریم همفکری میکنیم تا مشکل برو بچه ها و در نهایت مشکل خودمون حل بشه . و همه برای پاسخ دادن به سوالها نظرات و تجربیات خودشون رو میگن فقط به خاطر اینکه مشکل دوستی حل بشه نه چیزی بیشتر . پس بهتره طوری صحبت نکنیم که کسی رنجیده بشه . برای رسیدن به نتیجه همیشه صبر لازمه کاره .
--------------
موفق باشید .

ashkanjoon
جمعه 16 فروردین 1387, 18:51 عصر
خدای نکرده حمل بر بی احترامی باشه اما من هم این کار ها رو کردم اما عدد به صورت 2.00 نمایش داده شده و با تغییر عدد به 2.01 و رفتن به فیلد بعدی عدد به صورت 2.00 نمایش داده میشه. من اصل فایل رو براتون پیوست می کنم تا اگه محبت کنید اون رو برام اصلاح کنید. با تشکر

مهدی قربانی
شنبه 17 فروردین 1387, 08:25 صبح
سلام
دوست عزیز من در حال حاضر به اکسس 2007 دسترسی ندارم اما اگر شما Data Type‌ فیلد مورد نظر رو در جدول از نوع Number و Field Size اونرو Single قرار بدید اعداد اعشاری قابل ثبت و ذخیره خواهند بود .

ashkanjoon
شنبه 17 فروردین 1387, 14:51 عصر
سلام
دوست عزیز من در حال حاضر به اکسس 2007 دسترسی ندارم اما اگر شما Data Type‌ فیلد مورد نظر رو در جدول از نوع Number و Field Size اونرو Single قرار بدید اعداد اعشاری قابل ثبت و ذخیره خواهند بود .
آقا دمت گرم کارت واقا حرف نداره . خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون