PDA

View Full Version : مشکل در اتصال به DB در کامپیوتر مقصد

setaresoheilIran
جمعه 16 فروردین 1387, 10:58 صبح
با سلام خدمت همه دوستان .
من یه سوال در مورد adodc داشتم که خیلی جوابش برام مهمه. سوال اینه :
کنترل adodc را ابتدا قرار دادم روی فرم . بعد رفتم توی properties کنترل adodc . حالا تو قسمت جنرال رفتم روگزینه سوم و build رو زدم . سپس در صفحه provider رفتم گزینه sqlserver رو انتخاب کردم . بعد next رو زدم .
نمیدونم تا اینجا رو درست انجام دادم یا نه؟ سوال اصلی من از اینجا شروع میشه در صفحه connection باید چیکار کنم . (منظورم بند 3 است).
1-اگر گزینه select database on server رو استفاده کنیم باعث نمیشه که برنامه تو کامپیوتر های دیگه کار نکنه ؟چون نام سرور که ما توی بند 1 انتخاب میکنیم مختص این کامپیوتر است.
2- آیا قبل از تکمیل این ویزارد باید دیتا بیس را detach کرد ؟

vbhamed
جمعه 16 فروردین 1387, 21:11 عصر
سلام
نام سرور و دیتابیس بهتره به صورت یک متغیر در سراسر برنامه تعریف بشه و موقع اجرا هم ترجیحا از یک فایل خونده بشه تا روی کامپیوترهای دیگه مشکل نداشته باشی

setaresoheilIran
شنبه 17 فروردین 1387, 17:14 عصر
نام سرور را که باید در قسمت properties از کنترل adodc نوشت . اینجا که نمیشه کد نوشت . وقتی کنترل adodc رو قرار میدیم چطور باید قسمت properties اش رو پر کنیم به طوریکه تو کامپیوتر های دیگه ایراد نگیره ؟ البته من تا حدودی ساخت setup رو بلدم . ولی میخوام بدونم قبل از ساخت setup و تو برنامه نباید فکر آینده ( زمان نصب روی کامپیوتر های دیگر ) رو کرد ؟

vbhamed
شنبه 17 فروردین 1387, 18:22 عصر
سلام
نیاز به properties نیست
چیزایی که تو properties تنظیم می کنی در خاصیت ConnectionString و RecordSource مربوط به Ado نوشته می شه، این خاصیتهای Ado رو باید تغییر بدی
البته برای کار شما همون ConnectionString کافیه

yayan85
شنبه 20 فروردین 1390, 21:07 عصر
با سلام. دوستان آخرین تاریخ جواب گویی به این تاپیک 3 سال پیش بوده. منم الان همین مشکل رو دارم. با سرچ به اینجا رسیدم. ولی نفهمیدم دقیق باید چی کار کنم. پروژه ام تموم شده گیر همین مسآله هستم. لطفا دقیق تر یا با مثال کسی توضیح بده.زمان تحویل پایان نامه نزدیکه .مرسی

yayan85
سه شنبه 30 فروردین 1390, 00:09 صبح
سلام. دوستان کسی نیست کمک کنه؟ توضیح بیشتر مشکل: من قبلا یک نرم افزار با vb6 و بانک اکسس نوشته بودم. برای پایان نامه دانشگاه قرار شد همین رو ارائه بدم. استاد گفت فقط بانکش رو sql بکن. بانک را درست کردم. با همون adodc که قبلا اکسس را وصل کرده بودم، sql را وصل کردم. نام سرور سیستم من هم raheleh هست. در قسمت adodc هم به سرور raheleh وصل میشه.البته نه یوزر داره نه پسورد.حالا این سیستم بره روی یک سیستمی که اسم سرورش غیر از raheleh باشه کار نخواهد کرد!؟ درسته؟ باید چی کار کنم؟ توی خیلی برنامه های آماده دیدم که اول یه صفحه میاد اسم سرور رو می پرسه بعد برنامه اصلی اجرا میشه. چه جوریه؟لطفا نمونه کد بگین:گریه::اشتباه:
datasource داخل adodc این هست:
Provider=SQLOLEDB.1;Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;Initial Catalog=mahandb;Data Source=RAHELEH
در ضمن بانکم رو درایو دیگری(کنار برنامه) ایجاد کردم.مشکل اساسی من ارتباط با نام سرور جدید هست.لطفا کمک کنید. برای تحویل پروژه فقط لنگ این مشکلم.وقت هم نیست که adodc رو تبدیل به کد adodb کنم!

hrj1981
سه شنبه 30 فروردین 1390, 19:26 عصر
سلام
سريعترين راه براي حل اين مشكل استفاده از رابط بانك اطلاعاتي در قالب يك فايل UDL .فايل UDL خودش يك نوع مدير انواع رابط هاي بانك اطلاعاتيه كه هم خيلي قويه و هم خيلي راحت
كانكشن استرينگ ADODC را به صورت زير به فايل UDL ارتباط بده

"File Name=" & App.Path + "\Root\dbf\Connection.udl"
البته مسير بالا پيش فرضه مسير را بايد مطابق به محل فايل udl خودت تغيير بدي
حالا هر جاي كه نرم افزار را ببري فقط كافي يكبار تو تب كانكشن سرور رو پيدا كني بعد ديتابيس رو انتخاب كن

yayan85
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 00:21 صبح
مرسی از اینکه جواب دادین. ولی کاش یکم بیشتر توضیح می دادین. یا یک کد نمونه می گذاشتین. این فایل رابط Udl کجا هست؟ یعنی هست توی سیستم؟ :اشتباه: راستش سر در نیاوردم. از کجا باید بیارم؟ برنامه که ستاپ بشه، دیگه نمیشه که تبconnection مربوط به adodc رو باز کرد و سرور را پیدا کرد. خلاصه بگم اصلا سر در نیاوردم!

hrj1981
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 10:18 صبح
With Adodc1
.ConnectionString = "File Name=" & App.Path + "\Root\dbf\Connection.udl"
.RecordSource = "SELECT * FROM table"
.Refresh
End With
قسمت قرمز رنگ را ميتوني به صورت يك متغيير پابليك از نوع استرينگ در بياري و در جاهايي كه از ADODC استفاده كردي به كار ببري