PDA

View Full Version : richtextbox

questionII
جمعه 16 فروردین 1387, 12:23 عصر
با سلام به همه دوستان برنامه نویس
من روی فرم خودم یه richtextbox دارم که text اونو توی پایگاه دخیره می کنم.
تا اینجا هیچی!!!
اما حالا میخوام متنی رو از توی word کپی کنم و توی تکست باکسم پیست کنم، این متن ممکنه bullet و یا نشانه های خاص wordی دیگه مثل table هم داشته باشه
تا اینجا هم هیچی یعنی متن وقتی پیست میشه با همون علائم نشون داده میشه.
اما وقتی مقدار رو توی db ذخیره می کنم و دوباره توی همین richtextbox نشون میدم دیگه اون علائم رو نمیاره!
آیا میشه این کارو انجام داد؟از متد و یا خصوصیت خاصی باید استفاده کنم؟یا دیتا تایپ db رو باید از نوع خاصی بگیرم؟
ممنون میشم کمک کنید!

questionII
جمعه 16 فروردین 1387, 12:57 عصر
البته من جستجو کردم و به نتایج خوبی هم رسیدم
اما هیچکدوم جواب مشکل منو حل نکردن
_ چون من با db کار می کنم و نمی تونم هر سری برای لود کردن مقادیر رو توی یه فایل text ذخیره کنم و بعد از اونجا نشونش بدم
_ و امکانش هم نیست که برای لود از webbrowser استفاده کنم، چون در همون لحظه که اطلاعات لود شد، کاربر میتونه سریعا بروزرسانی کنه
اگه راه دیگه ای به نظرتون میرسه لطفا کمک کنید

Amir Oveisi
جمعه 16 فروردین 1387, 17:55 عصر
مقدار Encode شده text رو تو db ذخیره کنید.

questionII
جمعه 16 فروردین 1387, 19:43 عصر
مقدار Encode شده text رو تو db ذخیره کنید.

منظورتون همون rtf مربوط به richtextbox هستش
اگه منظورتون همینه، من این کارو انجام دادم
اما موقعی که از db میخونم و میخوام به rtf کنترلم نسبت بدم ارور میده و میگه فرمت فایل درست نیست.

ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید.

Amir Oveisi
جمعه 16 فروردین 1387, 19:47 عصر
از کلاس Encoding استفاده کنید و متن textbox رو به صورت byte تبدیل کنید و اونو تو db بذارید.

موفق باشید

questionII
جمعه 16 فروردین 1387, 21:31 عصر
از کلاس Encoding استفاده کنید و متن textbox رو به صورت byte تبدیل کنید و اونو تو db بذارید.

موفق باشید

می بخشید که من اینقدر می پرسم، Text کنترل رو تبدیل به یابت کنم و یا همون rtf رو؟

و در موقع فراخونی از db اگه به rtf نسبت بدم ارور نمی ده؟
اگه شما قبلا کار کردید ممنون میشم یه نمونه کوچیک بنویسید.
بازم ممنون.

questionII
شنبه 17 فروردین 1387, 14:45 عصر
دوستان تا حالا کسی وقدار richtextbox رو بصورت richtext توی db ذخیره و بازیابی نکرده؟
من روی این قسمت موند و نمی دونم چی کارش کنم!

hassan razavi
شنبه 17 فروردین 1387, 14:59 عصر
می تونید کل فایل را با فرمت rft در DB ذخیره کنید و بعد بازیابی کنید و در Richtextbox تون Loadfromfile کنید.
برای ذخیره فایل در DataBase هم :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=87164&highlight=%D8%B0%D8%AE%DB%8C%D8%B1%D9%87&page=2

questionII
شنبه 17 فروردین 1387, 23:56 عصر
من با فایل کار نمی کنم.
من یه تری ویو دارم که کاربر هر چقدر دلش میخواد میتونه شاخه و زیر شاخه ایجاد کنه.
و برای هر شاخه هم می تونه توی یه لیست ویو یه آیتم برای یادداشت ایجاد کنه.

حالا هر کدوم از این شاخه ها و یادداشت ها(آیتم های لیست ویو) ممکنه یه توضیح داشته باشن که با کلیک بر روی شاخه و یا یادداشت ضمن اینکه توضیحات قبلی توی richTextBox لود میشن؛ میتونه اونا رو تغییر بده و دوباره ذخیره کنه.
من از یه richtextBox برای تری ویو و لیست ویو استفاده می کنم و برای ثبت و بازیابی مشکلی ندارم؛ مشکلم این هستش که میخوام این متن رو بصورت richtext ثبت و بازیابی کنم.
ثبتش که مشکلی نداره، اما بازیابیش مثل اینکه باید از یه فایل باشه و فکر نکنم درست باشه که با کلیک بر روی هر شاخه و یا آیتم از لیست ویو من مقادیر رو بازیابی و توی یه قایل ذخیره و اون فایل رو توی richTextBox لود کنم.

بانک من اکسس هستش. ممنون میشم اگه کسی بتونه منو در این مسیر راهنمایی کنه.
ضمنا از دوستانی که منو راهنمایی کردن هم تشکر می کنم.

manela1
شنبه 07 اسفند 1389, 17:40 عصر
اگر می خواهید فرمت دهی شی "ریچ تکس باکس" را انجام دهید باید از "پروپرتیزی به نام" "SelTRF" استفاده کنید. این پروپرتیز باید به زبان ی که خود شی دارد باید برنامه نویسی شود. برای دیدن چنین زبانی باید یک کلمه رو درون نرم افزار "Word" فرمت دهی یا منظور بزرگی یا بلد کردن یا رنگ آن کلمه را انجام بدین و بعد همان کلمه ای که فرمت دهی شده را کپی کنید و بعد درون شی "ریچ تکس باکس"پست کنید . وبعد یک شی "تکس باکس" و "دکمه"رو در برنامه بیارید و درون ساب دکمه چنین بنویسید .
Text1.Text=RichTextBox1.SelRTF
شما با چنین کاری می توانید زبان فرمت دهی را در شی "تکس باکس" ببینید.
------------------
اگر بیشتر خواستید بدونید در را بطه با اکثر شی های vb6 می توانید "mansour_1388" رو به آیدیتون اد کنید و بعد سوال تون رو بزارین