PDA

View Full Version : یک سوال درباره امنیت سایت

twelve
جمعه 16 فروردین 1387, 17:43 عصر
سلام ، من یک Image Gallery توی وب سایتم دارم که عکسها رو ابتدا در اندازه های Thumbnail نمایش میده و کاربر با کلیک روی هر عکس به عکس اصلی لینک میشه و میتونه عکس رو در اندازه واقعی خودش ببینه و ذخیره کنه.
حالا سوال من اینه که ، آیا علنی بودن مسیر عکس در نوار آدرس مشکل امنیتی نداره ؟ (تصویر ضمیمه رو مشاهده کنید)

آیا باید عکس رو در یه صفحه aspx با url کد شده نشون داد یا اصلا همین جوری هم که باشه مشکلی پیش نمیاد.

mehrpars
جمعه 16 فروردین 1387, 17:58 عصر
منم داشتم همین الان به این موضوع فکر میکردم ...
به نظرم جالب نیست . شاید decode بشه بهتر باشه

Alireza_Salehi
جمعه 16 فروردین 1387, 18:55 عصر
مشکل امنیتی که نداره ولی اگر می خواهید مسیر عکس ها رو کسی نبینه یه HttpHandler بنویس و از طریق اون عکس ها رو به کاربر نشون بده!

داخل این Handler میتونی اندازه عکس رو تغییر بدی، عضو بودن یا نبودن کاربر و موارد دیگر رو چک کنی و بعد تصویر رو نمایش بده ولی این روش سربار محاسباتی داره و با توجه به شلوغی سایت و ... باید در موردش تصمیم گرفت!

می تونید از URL Rewriting هم استفاده کنید و آدرس ها رو به آدرس دیگری تبدیل کنید.

در هر دو مورد فوق قبلا بحث شده جستجو کنید.

mehrpars
شنبه 17 فروردین 1387, 14:02 عصر
مشکل امنیتی که نداره ولی اگر می خواهید مسیر عکس ها رو کسی نبینه یه HttpHandler بنویس و از طریق اون عکس ها رو به کاربر نشون بده!

داخل این Handler میتونی اندازه عکس رو تغییر بدی، عضو بودن یا نبودن کاربر و موارد دیگر رو چک کنی و بعد تصویر رو نمایش بده ولی این روش سربار محاسباتی داره و با توجه به شلوغی سایت و ... باید در موردش تصمیم گرفت!

می تونید از URL Rewriting هم استفاده کنید و آدرس ها رو به آدرس دیگری تبدیل کنید.

در هر دو مورد فوق قبلا بحث شده جستجو کنید.

جوری هست که با mouse over هم نشون داده نشه ؟؟؟

Alireza_Salehi
شنبه 17 فروردین 1387, 19:08 عصر
با استفاده از جاوااسکریپت می تونید از نمایش داده شدن آدرس در StatusBar جلوگیری کنید ولی باز هم اگر از تصویر Properties بگیرند یا Source صفحه را ببینند معلوم خواهد شد.

twelve
شنبه 17 فروردین 1387, 19:21 عصر
این یعنی لامپ اضافی خاموش!

Bahram0110
یک شنبه 18 فروردین 1387, 12:09 عصر
مشکل امنیتی نداره خیالت راحت باشه