PDA

View Full Version : استفاده از دو تگ Form

mojniknam
جمعه 16 فروردین 1387, 18:46 عصر
سلام
من کد یک custom search رو از گوگل گرفتم گذاشتم توی سایتم
اما خطا میگیره
بخاطر اینه که کد سرچ من دارای تگ form هست و داخل تگ form اصلی سایتم قرار میگیره ارور میگیره
چطور میشه این ارور رو تصحیح کرد؟

Modifier
جمعه 16 فروردین 1387, 19:02 عصر
با سلام

نمیشود از 2 تگ فرم دریک صفحه استفاده کرد
برای رفع مشکل تگ فرم کد سرچ را حذف کن

موفق باشی

یا علی

svm-webmaster
جمعه 16 فروردین 1387, 19:08 عصر
من هم همین مشکل را داشته ام . مشکل از آنجاست که دو فرم تو در تو داری .
راه حل اول اگر می توانی فرم اصلی صفحه ات را حذف کن و در ان صفحه خاص که search google را قرار می دهی فقط از فرمی که دور کد search است استفاده بکن . که البته در تعداد محدودی از صفحات امکان استفاده از این روش وجود دارد.
روش دوم این است که خودت quarystring جستجو را ایجاد کنی . به این صورت که برای textbox و دکمه search را از نوع سمت سرور انتخاب بکن و در قسمت کد دکمه یا به عبارتی پست دکمه کد زیر را بزن. امیدوارم توانسته باشم منظورم را واضح بگویم.

Response.Redirect("http://www.google.com/search?q=" + txtgoogle.Text + "&hl=fa");
دوست عزیز Modifier ، اگر فرم تگ search را حذف کنیم باز هم کار نمی کند. من یک بار امتحان کردم و جوابی نگرفتم . لطفا اگر اشتباه کرده ام و نکته دیگری دارد بگویید.
البته هر دو روشی که گفته ام را خودم تست کرده ام و جواب می دهد. فقط بسته به جایی که می خواهید از جستجوی گوگل استفاده کنید بستگی دارد که کدام یک را انتخاب نمایید
موفق باشی

m.hamidreza
جمعه 16 فروردین 1387, 19:56 عصر
از iframe استفاده کن درست میشه . . .

mojniknam
جمعه 16 فروردین 1387, 20:54 عصر
من هم همین مشکل را داشته ام . مشکل از آنجاست که دو فرم تو در تو داری .
راه حل اول اگر می توانی فرم اصلی صفحه ات را حذف کن و در ان صفحه خاص که search google را قرار می دهی فقط از فرمی که دور کد search است استفاده بکن . که البته در تعداد محدودی از صفحات امکان استفاده از این روش وجود دارد.
روش دوم این است که خودت quarystring جستجو را ایجاد کنی . به این صورت که برای textbox و دکمه search را از نوع سمت سرور انتخاب بکن و در قسمت کد دکمه یا به عبارتی پست دکمه کد زیر را بزن. امیدوارم توانسته باشم منظورم را واضح بگویم.

Response.Redirect("http://www.google.com/search?q=" + txtgoogle.Text + "&hl=fa");
دوست عزیز Modifier ، اگر فرم تگ search را حذف کنیم باز هم کار نمی کند. من یک بار امتحان کردم و جوابی نگرفتم . لطفا اگر اشتباه کرده ام و نکته دیگری دارد بگویید.
البته هر دو روشی که گفته ام را خودم تست کرده ام و جواب می دهد. فقط بسته به جایی که می خواهید از جستجوی گوگل استفاده کنید بستگی دارد که کدام یک را انتخاب نمایید
موفق باشی
متاسفانه اینجوری جواب نمیده... بخاطر اینکه من custom search گذاشتم به این صورت که فقط توی سایت من جستجو میکنه و اگر روش دوم شما رو استفاده کنیم در کل وب جستجو میکنه
ضمن اینکه تگ فرم اصلی هم نمیشه پاک کرد... چون لازمه

mojniknam
جمعه 16 فروردین 1387, 21:00 عصر
از iframe استفاده کن درست میشه . . .
خودم هم این کار رو کردم
میخواستم ببینم راه حل بهتری نداره

m.hamidreza
جمعه 16 فروردین 1387, 22:36 عصر
میخواستم ببینم راه حل بهتری نداره

فکر نمیکنم!
iframe تو اینجا خوبه ایرادی نداره...

svm-webmaster
جمعه 16 فروردین 1387, 23:02 عصر
شرمنده دوست عزیز mojniknam ، من تاپیک را سریع خواندم و به custom search بودنش توجه نکرده ام . از تذکر به جای شما هم ممنون. اما اگر google serach بود جواب می داد.
موفق باشید

raravaice
شنبه 17 فروردین 1387, 11:23 صبح
نمیشود از 2 تگ فرم دریک صفحه استفاده کرد

از هر چندتا تگ فرم بخوای میتونی استفاده کنی ولی فقط یکیش باید runat server باشه.

برای رفع مشکل تگ فرم کد سرچ را حذف کن

کل این سورس بر پایه تبادل اطلاعات با url هست که توی این تگ وجود داره!

شما باید به نوعی سورس مربوط به search گوگل رو بیرون از تگ form اصلی صفحت قرار بدی تا برنامه به درستی کار کنه.
چون 2 تا تگ فرم داخل هم بی معنی هست.

موفق باشید

twelve
جمعه 26 مهر 1387, 16:47 عصر
شما باید به نوعی سورس مربوط به search گوگل رو بیرون از تگ form اصلی صفحت قرار بدی تا برنامه به درستی کار کنه.
چون 2 تا تگ فرم داخل هم بی معنی هست

من میخوام سورس Google Custom Search رو توی User Control استفاده کنم و با همین مشکل تو در تو شدن دو تگ فرم روبرو شدم ، از اونجایی که سورس User Control تگ فرم سمت سرور نداره ، چطور باید کد موتور جستجو رو درونش قرار بدم که بعد از استفاده در صفحه اصلی ، این مشل به وجود نیاد ؟!!