PDA

View Full Version : مشکل فوری در ارتباط با dao3.6 و access

soheil_programmer
جمعه 16 فروردین 1387, 20:26 عصر
با سلام

من به یک مشکل عجیب توی ارتباطم بوسیله VB6 با بانک اطلاعاتی اکسس برخوردم که واقعاً بزرگه و منو گیج کرده؛ اونم اینه که من هنگام خوندن یک فیلد گاهی مشکل ندارم و گاهی دیگر اونم به طور رندوم با پیغام زیر مواجه میشم!!!:عصبانی::عصبانی++:

قابل توجه اینه که من از روش های ارتباطیم مدت هاست که دارم استفاده میکنم و این مشکلم وقتی واقع شد که من اواخر یکی از همین برنامه هام که نسبتاً حجیمم است برخوردم!! یعنی رکورد در واقع موجود هست ولی گاهی VB دیوونه فیلدم را پیدا نمی کنه!!!! 100 دفعه هم db را compact & repair کردم!

Run-time error 3265

Item not found in this collection.

آیا کسی علاج را میدونه؟؟

soheil_programmer
جمعه 16 فروردین 1387, 21:54 عصر
کسی نمیتونه کمکی بکنه؟؟؟

عموتون لنگه ها...! :عصبانی++::گریه:

vbhamed
جمعه 16 فروردین 1387, 22:00 عصر
سلام
می تونید نمونه بزارید ؟
شاید اون گاهی اوقات از یک Query استفاده می‌کنید یا پرس و جو از چند جدول که فیلدتون تکراری میشه و بخاطر همین با نام اصلی پیداش نمی کنه
نام جدول یک نقطه قبل از نام فیلد بزارید ببینید چی میشه
مثال

Table1.FieldName

soheil_programmer
جمعه 16 فروردین 1387, 22:20 عصر
سلام
دقیقاً متوجه منظورتون نشدم اما حس میکنم راه حلتون به امتحانش می ارزه چون باور کنید خسته شدم از امتحان راه حل های گوناگون!!
اگه میشه درمورد راه حلتون بیشتر توضیح بفرمائید...؟
من نمونه گذاشتم که شما تقریباً منطبق با نمونه من مثالتون را بفرمائید که من واقعاً قاط زدم!!

My Code In The Module:

'database dimensions
Public db As Database
Public rs As Recordset
Public strSQL As String

Public Sub OpenDB(strPath As String)
Dim Ppath As String

On Error GoTo 1
Set db = OpenDatabase(strPath, False, False, ";pwd=")

Exit Sub
1: MsgBox Error(Err), vbCritical
End
End Sub

Public Sub CloseDB()
On Error Resume Next
rs.Close
db.Close
Set rs = Nothing
Set db = Nothing
End Sub

My Code In Form:

strSQL = "select * from f1_morabian where [code-morabi]=" & cdd
Set rs = db.OpenRecordset(strSQL)
rs.Edit
rs("Deleted") = True
rs.Update

vbhamed
جمعه 16 فروردین 1387, 22:25 عصر
سلام
کد مربی چیه؟ عدد یا رشته، اگر رشته هست میشه مثال بزنید ؟

soheil_programmer
شنبه 17 فروردین 1387, 01:15 صبح
سلام
کد مربی چیه؟ عدد یا رشته، اگر رشته هست میشه مثال بزنید ؟

کد مربی فیلدی از نوع Number (عددی) است.

فاطمه وطن دوست
شنبه 17 فروردین 1387, 12:17 عصر
سلام
اصلا تکه برنامتونو بزارین بهتره ها ، زودتر جواب میگیرین .

vbhamed
شنبه 17 فروردین 1387, 19:40 عصر
سلام
توی فیلد code-morabi اون علامت - رو بردارید هم از برنامه هم بانک اطلاعاتی و برنامه رو دوباره تست کنید
اگر نشد اون تیکه برنامتون رو بزارید

soheil_programmer
یک شنبه 18 فروردین 1387, 19:37 عصر
درست نشد!:متفکر:

سلام
توی فیلد code-morabi اون علامت - رو بردارید هم از برنامه هم بانک اطلاعاتی و برنامه رو دوباره تست کنید
اگر نشد اون تیکه برنامتون رو بزارید

roze_abi-r
یک شنبه 18 فروردین 1387, 19:56 عصر
بعضی مواقع هست که vb به کوچک یا بزرگ بودن دستورات SQL حساسیت نشون میده بهتون پیشنهاد میکنم که دستورات SQL رو با حروف بزرگ بنویسید مثال :
SELECT * FROM Name WHERE FildName='" & Shart
یا اینکه به جای کاراکتر (&) از (+) استفاده کنین

vbhamed
دوشنبه 19 فروردین 1387, 00:26 صبح
سلام
به نظر من بهتره اون تیکه برنامتون رو با بانکش zip کنید و بزارید
آخه نمیشه که اینجا بچه ها برن یک برنامه بنویسن و یک بانک بسازن تا مشکل شما بررسی بشه
اینطوری سریعتر به نتیجه می رسید

RezaS_1354
دوشنبه 19 فروردین 1387, 04:39 صبح
دوست عزیز برای اینکه خیال راحت شود ارتباط برنامه را با دو سه تا شی دیگر مثل adodc یا dataenviroment یا ... امتحان کن و نوع جستجوی برنامه را هم مشخص کن البته این یک قانون نانوشته است ولی بعضا کوئری (query) اس کیو ال و دیگر کوئری ها هر کدام با نوعی ارتباط مچ میشوند و بهتر جواب میدهند البته بستگی به حجم اطلاعات هم دارد نه حجم خود برنامه ای که مینویسی با اینحال اگر مشکلت با این دو سه صفحه جواب بچه ها حل شد که هیچ چون من اونا را نخوندم فقط مشکل شما را خوندم اگر هم نشد من یک pdf راهنما برای انواع اتصالها با دیتا بیسهای مختلف و روشهای جستجو از (FinfFirst) گرفته تا(Seek) را شرح داده است برات میگذارم اینجا

soheil_programmer
دوشنبه 19 فروردین 1387, 15:51 عصر
من از این ارتباط زیاد استفاده کردم و میکنم و توی همین پروژه هم زیاداستفاده کردم و بعیده مشکل از نوع ارتباط باشه!!
لطفاً اگه میشه pdf را همینجا بذار تا همه استفاده کنن...

دوست عزیز برای اینکه خیال راحت شود ارتباط برنامه را با دو سه تا شی دیگر مثل adodc یا dataenviroment یا ... امتحان کن و نوع جستجوی برنامه را هم مشخص کن البته این یک قانون نانوشته است ولی بعضا کوئری (query) اس کیو ال و دیگر کوئری ها هر کدام با نوعی ارتباط مچ میشوند و بهتر جواب میدهند البته بستگی به حجم اطلاعات هم دارد نه حجم خود برنامه ای که مینویسی با اینحال اگر مشکلت با این دو سه صفحه جواب بچه ها حل شد که هیچ چون من اونا را نخوندم فقط مشکل شما را خوندم اگر هم نشد من یک pdf راهنما برای انواع اتصالها با دیتا بیسهای مختلف و روشهای جستجو از (FinfFirst) گرفته تا(Seek) را شرح داده است برات میگذارم اینجا