PDA

View Full Version : همچین تکست باکسی برای ورود تاریخ میخوام

UpgradeVB6Code
شنبه 17 فروردین 1387, 15:11 عصر
همچین تکست باکسی برای ورود تاریخ میخوام

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=14611&d=1202818363

چند وقت پیش کامپننتشو داشتم الان هر چی میگردم پیداش نمیکنم !

RezaS_1354
شنبه 17 فروردین 1387, 17:54 عصر
دوست عزیز کنترل ماسک (MaskEdBox) اینکار را انجام میدهد ولی اگر منظورت ساختن خود تکست باکسی که خودت بسازی و احتیاجی به ماسک بوکس نداشته باشی و بتوانی همینطور ماسک شده تاریخ را وارد کنید بفرمائید تا کدش را برایتون بگذارم . رضا

UpgradeVB6Code
شنبه 17 فروردین 1387, 20:57 عصر
دوست عزیز کنترل ماسک (MaskEdBox) اینکار را انجام میدهد ولی اگر منظورت ساختن خود تکست باکسی که خودت بسازی و احتیاجی به ماسک بوکس نداشته باشی و بتوانی همینطور ماسک شده تاریخ را وارد کنید بفرمائید تا کدش را برایتون بگذارم . رضا
ممنون
دقیقا همون چیزی بود که دنبالش بودم
اون تکست باکسی که میگم یه کامپوننت بود که مشابه همین کار میکرد

من میخوام توی این تاریخ شمسی وارد کنم
اگر مشکلی ایجاد نمیشه از همین استفاده کنم ؟

من ماسکو به این شکا گذاشتم که دقیقا همون چیزی هست که میخوام

13##/##/##

UpgradeVB6Code
شنبه 17 فروردین 1387, 21:09 عصر
البته توی این فیلتری که من گذاشتم یه مشکلی هست وقتی تکست باکس فوکوس رو از دست میده 13 حذف میشه !
شما یه نگاه بندازید
تاریخ رو وارد کنید بعد روی دکمه کلیک کنید
یه مشکل دیگه هم داره خوب توی بخش دوم که مربوط به ماه هستش نباید عدد بزگتر از 12 باشه در صورتی که اینجا مثلا ماه 25 رو هم قبول میکنه !

UpgradeVB6Code
یک شنبه 18 فروردین 1387, 13:37 عصر
کسی نمیدونه این مشکل رو چه جور برطرف کنم !

RezaS_1354
یک شنبه 18 فروردین 1387, 23:05 عصر
سلام
دوست عزیز برای نشان دادن علامتهای تاریخ مثل (/ یا - ) باید از FormatText استفاده کنی
و کلا اگر به دیتا بیس هم اگر متصل شدی باید تو برگه Properties کنترل ماسک DateForamt هم باید هر جور که میخواهی تغییر بدهی در ضمن برای اینکه برنامه ای را به کسی دیگر میخواهی بدهی تاریخ سیستم را از کنترل پنل Defult کن تا اشتباهی رخ ندهد اگر هم خواستی از اونجا تنظیم دستی کن البته این ماسک که دوباره تنظیم کردم مشکلت را حل میکنه ولی کلا چون این کنترل بعضی از خاصیت های تکست باکس را نداره من خودم یک ماسک دلخواه خودم را میسازم برای نشان دادن error های تاریخهای اشتباه باید یک مقدار کد بنویسی و کاربر را محدود کنی فعلا بای ...

UpgradeVB6Code
دوشنبه 19 فروردین 1387, 07:21 صبح
ممنون
حالا درست شد

hamed_arfaee
دوشنبه 19 فروردین 1387, 15:27 عصر
با سلام
فکر کنم این کامپوننت خیلی بهتر باشه
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=412454#post412454