ورود

View Full Version : کارآیی قفل Sentinel Hardware Key

B-Vedadian
شنبه 17 فروردین 1387, 15:14 عصر
سلام،

می خواستم ببینم کسی شنیده که برای این قفل سخت افزاری شبیه ساز یا دامپر تولید شده یا نه.
خبر موثق مورد نظره.

Masoudxb
شنبه 17 فروردین 1387, 23:59 عصر
این نوع قفل ، جزو اولین قفلهای سخت افزاری هست که براش Dumper / Emulator تهیه شده.
فایل ضمیمه شده نمونه ای از موارد فوق میباشد.

B-Vedadian
یک شنبه 18 فروردین 1387, 13:23 عصر
سلام دوست عزیر،
شرکت Safenet تنها Sentinel Superpro را تولید نکرده. این یکی فرق می کنه.

ali_abbasi22145
یک شنبه 18 فروردین 1387, 16:12 عصر
سلام دوست عزیر،
شرکت Safenet تنها Sentinel Superpro را تولید نکرده. این یکی فرق می کنه.

سلام
حال این چه کار می کند؟ میشه بیشتر توضیح بدهید؟
من قفلهایم را چک کردم و شناخت و متوجه نشدم که چه کار کرد!

joker
یک شنبه 18 فروردین 1387, 20:36 عصر
اینو ببین : http://www.dongla.net (http://www.dongla.net/)

B-Vedadian
دوشنبه 19 فروردین 1387, 09:09 صبح
بعد قفل UltraPro شیوه کاری Safenet فرق کرده، برای نوشتن روی حافظه اش باید یک قفل سخت افزاری دیگه که همراهشه رو داشته باشید(در این مورد تضمین داده). شیوه نوشتن و درایور و بقیه چیزاش هم فرق کرده.

تو دو تا سایت دیدم ادعا کرده بودند که امولاتور اونو تهیه کردن ولی به ایمیل من جواب ندادند. برای همین می خواستم بدونم کسی عملا این رو تست کرده یا نه؟

Sir.V65j
سه شنبه 20 فروردین 1387, 23:41 عصر
جوکری چرا هرجا تو هستی منم هستم؟ D:
برنامه هایی که باهاش محافظت میشن برای ویندوز هستن دیگه؟ خودشونم اگه قفل سخت افزاری باشه اجرا می شن؟

اگه جوابتون بله هست پس کرک هم میشن!
یه نمونه که فقط با روش API(به گفته ی دوستی که فایل رو فرستاد برام) محافظت می شد رو 30 ثانیه پچ کردم (با یه بایت) راه و روش محافظت شلش هم نمی تونه خیلی گیر باشه! دنبال نمونه هستم !!

B-Vedadian
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 08:07 صبح
سلام،

اگه منظورتون همون Safe-net Hardware Key که پچ شد، لطف کنید روش رو بگید ممنون میشم.

bigboy_user
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 12:51 عصر
من برای خود قفلش شبیه سازی ندیدم اما توی پک نرم افزارش یه EXEProtector هست که یکی از دوستان تونسته بود exe ساخته شده با اون دیباگ کنه ،
مدت زیادی نیست که از اومدن این قفل میگذره حدس من اینه که بعد از یه مدت شبیه ساز سخت افزاریش میاد

[REVEX]
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 18:19 عصر
اینم یه آموزش برای Pach کردن قفل:
http://www.tuts4you.com/download.php?view.121

saghi63
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 10:20 صبح
شبیه ساز قفلSentinel hardware key ، وجود داره ؟

djfalcon2005
جمعه 30 فروردین 1387, 13:30 عصر
شبیه ساز قفلSentinel hardware key ، وجود داره ؟

این سایت که لینکشو گذاشتم ادعا می کنه که Emulator این دانگل رو داره ولی من فکر کنم سرکاریه چون تقریبا همه قفلهای سخت افزاری توش هست چه جدید چه قدیم

http://www.unpacking.net/dongle_emulator/dongle_crack/donglelabs-dongle-emulator-dongle-crack-license-services.php

ولی در هر حال این قفل با داشتن حافظه بالا (بیشتر از 1 کیلو بایت) فکر کنم قفل بدی نباشه (با 1 کیلو بایت می شه کلی کار کرد)

ولی هیچ وقت نباید به هیچ قفلی 100 درصد اعتماد کرد و تکیه کرد نهایتا بهترین قفل قفلی که برنامه نویس خودش طراحی می کنه

saghi63
شنبه 31 فروردین 1387, 12:24 عصر
من به عنوانِ برنامه نویس چطورى میتونم یه قفل طراحى کنم؟

Sir.V65j
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 09:39 صبح
خیلی سخت نیست (راحت هم نیست) مونده که بخوای برای چی با چی و در چه سطی قفل بزاری. مثلاً بخواین قفل سی دی بزارین باید دنبال چیز های خاصی باشین قفل تلفنی باشه چیزای خاص دیگه!
بخواین خود برنامتون آنتی دیباگ داشته باشه باز باید دنبال چیزای خاصی باشین و و و خیلی و های دیگه + چیزای دیگه

B-Vedadian
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 15:09 عصر
اگه جوابتون بله هست پس کرک هم میشن!
یه نمونه که فقط با روش API(به گفته ی دوستی که فایل رو فرستاد برام) محافظت می شد رو 30 ثانیه پچ کردم (با یه بایت) راه و روش محافظت شلش هم نمی تونه خیلی گیر باشه! دنبال نمونه هستم !!

یک برنامه که با همین قفل محافظت شده (هم پوسته و هم api) رو رو رپیدشر گذاشتم http://rapidshare.com/files/109209869/PersAccount.rar.html

در ضمن کد این برنامه همزمان با اجرا تغییر میکنه، رویه ها در حین اجرا دیکریپت میشن. چطوری تو 30 ثانیه پچ شد؟:متعجب:

اگه فرصت کنید و زود پاسخ بدید ممنون میشم.

Sir.V65j
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 17:11 عصر
دوست عزیز گفتم توی نمونه ای که داشتم شل نبود و اینم داشته باشین که بنده هیچ نیازی به خالی بندی ندارم
وقت کنم این فایل رو هم دنلود می کنم روش کار کنم ولی احتمالاً باید یه نمونه قفل باشه.!

B-Vedadian
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 08:04 صبح
منظور من این نیست که خالی بندی کردید. احتمال داره برنامه ای که گرفتید بد پروتکت شده بوده، فقط از api استفاده کرده و بعد پروتکتش نکرده. این هم فقط احتماله نگید که شما رو بدون اطلاعات فرض کردم.

بخش پروتکتور exe هم ربطی به پوسته یا api نداره. هر بخش کد که پروتکت شده باشه، رمزگذاری میشه و فقط در زمان اجرا دیکد می شه. جدول import هم در زمان اجرا ساخته میشه. از توابع استاندارد ویندوز برای بارگذاری dll ها استفاده نمیکنه.

به من حق بدید که با این توصیفات، 30 ثانیه (یا هر عددی که معنیش زمان کمتر از نیم ساعت باشه) برام عجیب باشه.

در ضمن نمونه قفل خیلی مشکلی رو حل نمی کنه. تونل ارتباطی بین انباره USB و برنامه بوسیله ECC یا AES محافظت شده، یعنی اول باید کلید رمز گشایی رو تو کد exe پیدا کنید. اگر راهی به من نشون بدید که بتونم این کد رو تو exe پیدا کنم و یا بخشی که اعتبار قفل رو چک میکنه پیدا کنم، کار تمومه و ما باید از خیر این قفل هم بگذریم:گریه:. (اگه امکانش بود نمونه قفل رو براتون میفرستادم)

ali_kolahdoozan
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 10:42 صبح
بالاخره داره یا نه ؟ زیاد به حرفها اهمیت ندین آیا واقعا کسی هست که بتونه که نمونه قفل گزاری شده و shel گزاری شده رو که من بهش میدم باز کنه . ؟

B-Vedadian
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 07:55 صبح
دوستان عزیز،

یک عنایتی بکنید.

B-Vedadian
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 19:23 عصر
من در مورد این قفل اشتباه می کردم. خودم تونستم لایه پوسته رو از فایل حذف کنم (تقریبا ):گریه:.

Sir.V65j
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 20:11 عصر
@B-Vedadian (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=4189)
بنده توی پستم فکر کنم گفته بودم که این نمونه از محافظت شل استفاده نکرده
دوست عزیز این کار رو با داشتن قفل انجام دادین یا بدون قفل؟!
با داشتن قفل می شه کارهایی انجام داد ولی بدون قفل با محافظت شل ؟! نمی دونم اونم باید وقت داشته باشی از نوع خیلی زیاد که بنده واقاً وقت ندارم

B-Vedadian
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 23:24 عصر
منم گفتم که اگه پروتکتش کرده باشيد، شل و API هردو فضاي تقريبا مشترکي دارند.

در مورد قفل هم حق با شماست. با قفل خيلي راحت تره. فکر کد مورفينگ و ... رو در مورد بخشهايي که مربوط به محافظت ميشه کردند ولي در مورد اصل برنامه ... چي بگم.

انصافا بدون قفل ارزش وقت گذاشتن نداره.

به هيچ وقت قصد نداشتم از کسي بخوام وقت بذاره قفل بشکنه! نا سلامتي مي خواستيم ازش استفاده کنيم. تنها مساله بررسي امنيت قفل بود که متاسفانه خيلي به درد نمي خورد.

در نهايت بگم که قصد توهين (تو هيچ سطحي) رو نداشتم. عدد 30 ثانيه خيلي عجيب بود، احتمالا منظورتون خيلي سريع بوده. آخه بايد وقت ميذاشتين ببينين که از چه روشي براي پروتکشن روتين هاي چک قفل استفاده کرده يا نه؟ باز هم تاکيد مي کنم نه گفتم خالي بستيد، نه گفتم نمي تونيد. فقط عدد 30 عجيب بود.

zoncpp
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 13:34 عصر
بابا 30 نه ایکی ثانیه، بالاخره کرک میشه، چه فرقی می کنه.
نرم افزار شما باید توسط ویندوز اجرا بشه پس برای ویندوز نهایتا باید به یک dataی قابل تشخیص برسه و اجرا بشه، و اینجاست که کرکر با ابزارهای متنوعی که داره با کمک همین ویندوز (جاسوس دو جانبه) می تونه داخل exeی شما هر کاری بکنه.
نظر من اینه که شما از قفل استفاده کن با یک پروتکتور پروتکتش کن ولی قبل از همه اینها ترفندها و روشهای ابتکاری داخل exeی خودت به کار ببر(مثلا موقع بررسی یک پسورد) که اگر هم کرکر به exeی اصلی تو رسید تازه اول راهش باشه و سر همین روشهای ابتکاری شما گیج بشه و نتونه درست حدس بزنه.
حالا کرکر باید یک وقت بذاره پکر شما رو دور بزنه و یک وقت هم بذاره روشهای ابتکاری شما رو دور بزنه این میشه جمعا دو تا ایکی ثانیه که معمولا کرکر حوصله اش رو نداره. خوبه؟

Sir.V65j
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 01:06 صبح
نمی دونم شما چرا 30 ثانیه رو خیلی کم می بینین
یه برنامه توی وی بی بنویس با روش API قفل رو صدا بزن اگه نبود یه ارور بده بپره بیرون حالا اون رو توی دیباگر باز کن و یه تایم بگیر ببین چقدر طول می کشه کرک کنین!
با قفل هم خیلی راحت می شه دورش زد!!!
یا علی

B-Vedadian
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 09:31 صبح
حرف شما رو قبول دارم. اگه یک برنامه رو خوب محافظتش نکنیم، هیچ قفلی کمکش نمی کنه، سرعت هم همونیه که شما گفتید. هرچند این یکی که اگه خوب هم محافظتش کنیم باز هم پروتکتورش خوب کار نمیکنه، کافیه قفل باشه تا با یکم زمان بیشتر حسابش رسیده بشه!

این موضوع رو ولش کنید، یه سئوال اساسی در مورد این قفل، من اطلاعات درستی در زمینه "جهازگردان"! (Device Driver) ها ندارم. می خواستم ببینم کسی سورس درایور این قفل رو بررسی کرده (با استفاده از IDA)؟ قویه یا ضعیف؟ به عبارت دیگه اگه با یک قفل نرم افزاری بهتر برنامه ای که با API این قفل محافظت شده رو پروتکت کنیم، خود قفل سخت افزاری چقدر قابل اعتماده؟

zoncpp
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 15:00 عصر
اولین اطمینان که به قفل سخت افزاری می توان کرد اینه که بدون اون (قفل سخت افزاری) برنامه اجرا نمی شه و کرکر که احتمالا قفل رو نداره ، اجرای exe رو نمی تونه ببینه و این طوری کارش خیلی سخت تر میشه.

hasanain
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 00:49 صبح
من در مورد این قفل اشتباه می کردم. خودم تونستم لایه پوسته رو از فایل حذف کنم (تقریبا)

دوست عزیز، به طور کامل تونستید لایه را حذف کنید یا خیر؟
سؤال دیگر اینکه چند لایه استفاده کردید، آیا حداکثر ممکن (=5لایه) را به کار بردید؟ لطفاًَ سؤال مرا بی پاسخ نگذارید چون من هم قصد دارم برنامه ام را با همین قفل حمایت کنم (=حمایت کردم). :متفکر:

B-Vedadian
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 10:35 صبح
نه ولی فایل قابل استفاده شد. (کافیه OEP بازسازی بشه)

3 لایه

hasanain
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 19:40 عصر
انتقال داده شد به: اینجا (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=538118#post538118)