PDA

View Full Version : فارسی در SQL

be_kh
شنبه 17 فروردین 1387, 19:51 عصر
سلام
قبلاً بگم خیای گشتم ولی چیزی پیدا نکردم

من می خوام تو با php تو بانک SQL SERVER اطلاعاتی رو به فارسی ذخیره کنم ولی اطلاعات با UTF-8 با این حالت ط¹ظ„غŒ و با windows-1259 به این حالت عل& #1740; ذخیره میکنه ولی چون من میخوام با UTF-8 کار کنه باید چه کار کنم خیلی برام مهمه .

musiox
شنبه 17 فروردین 1387, 23:41 عصر
یه بار قبلا بحث شده . ببین کارتو را میندازه .
مشکل در ورود داده های فارسی در برقراری php با Sql Server (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=90467)
من خودم هیچ وقت با 2000 کار نکردم ( البته با php ) همینطور 2005 ولی با 97 همین مشکل وجود داشت . ولی من تونستم که بعد از ورود اطلاعات اونا رو توی Enterprise Manager ببینم . ولی توی نمایش اطلاعات توسط php به مشکل بر می خوردم . من همونطور که توی بحث قبلی گفتم از COM استفاده می کنم که CodePage رو هم می گیره . و تا اونجایی که یادمه با COM هم تونستم اطلاعات رو فارسی ذخیره کنم . امیدوارم که این اطلاعات من برات مفید باشه ولی الان من بیشتر از این یادم نمیاد شرمنده . حالا یه نگاه دوباره میندازم .

be_kh
یک شنبه 18 فروردین 1387, 11:15 صبح
یه چیزی من با Ajax که ارسال می کنم آخه برنامه من با ajax داره نوشته میشه اطلاعات ذخیره شده تو بانک مشکلی نداره چیزی که هستش ربطی به بانک و php نداره باید یه جورایی این header رو کاریش کرد که دادهها را ارسال میکنه

musiox
یک شنبه 18 فروردین 1387, 11:56 صبح
خب خودت میگی که ربطی به پایگاه نداره چرا .........
از این استفاده کن :

xmlhttp.setRequestHeader("Content-Type","application/x-www-form-urlencoded; charset=UTF-8");

be_kh
یک شنبه 18 فروردین 1387, 12:27 عصر
این کار رو کردم مشکلی نداره اما تو انتقال صفحه به صفحه بدون Ajax مشکل داره.

بعد یه چیز جالب اینکه تو Ajax برای مرورگر IE تو زمان لود Unicode فارسی خطای زیر رو میده

"system error: -1072896748."

musiox
یک شنبه 18 فروردین 1387, 12:31 عصر
اما تو انتقال صفحه به صفحه بدون Ajax مشکل داره
یعنی چی؟
من با این خطا تا حالا روبرو نشدم.

be_kh
یک شنبه 18 فروردین 1387, 12:45 عصر
حالا این و بعدا بررسی می کنیم خواهشن این ثبت فارسی تو بانک بهم بگین ;که قاطی ثبت می کنه.