PDA

View Full Version : قیمت گذاری روی وب سایت

twelve
یک شنبه 18 فروردین 1387, 00:01 صبح
شما برای ساخت وب سایتی با امکانات زیر چه قیمتی رو پیشنهاد میکنید.

1- سیستم ثبت نام اعضا با قابلیت تعریف نقش ها و مجوزها
2-سیستم نظرسنجی پیشرفته با آرشیو همه نظر سنجی ها
3-سیستم تبلیغات به 3 صورت : پذیرش بنر تبلیغاتی و نمایش بنرها به صورت تصادفی، اختصاص پروفایل و صفحه شخصی با قابلیت تفکیک استانی و شهری ، تبلیغات رایگان با قابلیت ارسال پیام
4-سیستم آموزش و اخبار با امکان ارسال نظرات کاربر و Rating اختصاصی برای خبر یا مقاله
5-سیستم ارسال خبر نامه
6-پژوهشگاه کتاب و نرم افزار با کنترل پنل مدیریت فایل ها و فولدر ها
7-سیستم آمار دهی وب سایت با قابلیت نمایش آمارهای بازدید روزانه ، ماهاته ، سالیانه با آرشیو و آمار کاربران حاظر در سایت اعم از مهمان یا آنلاین
8-خروجی RSS برای اکثر ماژولها نظیر اخبار ، دانلود ها ، آموزشها و
9-جستجوگر گوگل
10-سایر خدمات عمومی
------------------------------
11-وب سرویس کنترل پنل وب سایت و نرم افزار مربوطه

اگر امکان داره قیمت رو به دو صورت احتساب کردن / نکردن مورد 11 بگید . خیلی ممنون.

mp2009
دوشنبه 19 فروردین 1387, 13:49 عصر
به منظر من 1.5 ملیون تومان مناسبه.
البته بستگی به جایی کا میخای برنامه براشون بنویسی هم داره .
اگه شرکت دولتی هست که هرچی بیشتر بهتر ( تا اونجایی که میتونی قیمت رو بالا بگو )
اگه برای جای دیگه ای هم هست که دیگه خودت باید با اونا توافق کنی.
فقط یادت باشه هیچ وقت با قیمت کم ارزش کارت رو پایین نیار.
موفق باشی دوست عزیز

IranVisual
دوشنبه 19 فروردین 1387, 14:00 عصر
بستگی به پشتیبانی شما بعد از تحویل وب سایت هم داره
قیمت مناسب و خوبش هم 100000 میلیون تومان اگه پشتیبانی و امنیت کامل برقرار باشه اگه نه 700000 هزار تومان

Neo Persian
دوشنبه 19 فروردین 1387, 15:17 عصر
بدون مورد 11 از 1.5 میلیون با بالا ( هر چه قدر تیغت برید، ببر)

با مورد 11 از 2 میلیون با بالا

mehrpars
دوشنبه 19 فروردین 1387, 17:16 عصر
واقعا دستتون درد نکنه !
بابا برنامه نویس با این همه زحمت و کار حقش اینقدر نیست . بیاین دورو از بقالا و دلالا بگیریم ....
من یک چیز ساده رو کمتر از 1 میلیون نمی گیرم .
شما هم سعیتو بکن چون این کارت ارزش بالای 3 و 4 باید واسش بذاری

KavoshGar_ir
دوشنبه 19 فروردین 1387, 20:22 عصر
در حال حاضر بیشتر شرکتها انواع متنوعی از cms ها ریختند توی بازار! من cms ای سراغ دارم با ویژگیهای بالا 120.000 تومان البته اسم سایتش یادم نیست ولی معمولا بین 200 الی 300 تومان قیمتگذاری شده اند! ( البته متاسفانه )

twelve
دوشنبه 19 فروردین 1387, 21:08 عصر
در حال حاضر بیشتر شرکتها انواع متنوعی از cms ها ریختند توی بازار! من cms ای سراغ دارم با ویژگیهای بالا 120.000 تومان البته اسم سایتش یادم نیست ولی معمولا بین 200 الی 300 تومان قیمتگذاری شده اند! ( البته متاسفانه )

اگر ملاک قضاوت ما این چیزا باشه که همون 120 تومن هم خیلی خیلی زیاده !! چرا که امروزه تکنولوژی در کشور ما آنقدر پیشرفت کرده که برای مثال نرم افزارهایی که مردم سراسر دنیا بابتشون هزاران دلار پول پرداخت میکنند ، ما با 200 تومن (پول رایتش! ) میاریم تو خونه و حالشو می بریم (به به!) به ریش سازنده هاش هم می خندیم! مثل همین ویژوال استودیو خودمون!!!!

این یک وب سایت سفارشی با برنامه نویسی چندلایه هست و امنیت بالایی هم داره ، از گرافیک زیبا ، ساده و کم حجمی هم استفاده میکنه (حیف که هنوز تموم نشده که آپش کنم ) خوشحال میشم باز هم نظر بدین ، در مورد اون وب سرویس هم نظر بدین ، دست کمش نگیرین اون یک ماژول قدرتمنده!قیمتش هم کم نیس!

IranVisual
دوشنبه 19 فروردین 1387, 23:03 عصر

ببین قربونت برم همین تاپیکی که توی همین سایت هستش میتونی رایگان دانلودش کنی یا با هزینه خیلی کم اونو تهیه کنی ولی اگه خودت یه چنین چیزی رو برای من طراحی کنی چقدر میگیری

m.hamidreza
دوشنبه 19 فروردین 1387, 23:06 عصر
4 تا 6 میلیون تومن بدون پشتیبانی !
یه سایت اینجوری با CMS قابل مقایسه نیست! کسی که CMS مینویسه سودشو تو تعداد بالا میبره ...

KavoshGar_ir
سه شنبه 20 فروردین 1387, 00:20 صبح
اگر ملاک قضاوت ما این چیزا باشه که همون 120 تومن هم خیلی خیلی زیاده !! چرا که امروزه تکنولوژی در کشور ما آنقدر پیشرفت کرده که برای مثال نرم افزارهایی که مردم سراسر دنیا بابتشون هزاران دلار پول پرداخت میکنند ، ما با 200 تومن (پول رایتش! ) میاریم تو خونه و حالشو می بریم (به به!) به ریش سازنده هاش هم می خندیم! مثل همین ویژوال استودیو خودمون!!!!

این یک وب سایت سفارشی با برنامه نویسی چندلایه هست و امنیت بالایی هم داره ، از گرافیک زیبا ، ساده و کم حجمی هم استفاده میکنه (حیف که هنوز تموم نشده که آپش کنم ) خوشحال میشم باز هم نظر بدین ، در مورد اون وب سرویس هم نظر بدین ، دست کمش نگیرین اون یک ماژول قدرتمنده!قیمتش هم کم نیس!

ببین قربونت برم همین تاپیکی که توی همین سایت هستش میتونی رایگان دانلودش کنی یا با هزینه خیلی کم اونو تهیه کنی ولی اگه خودت یه چنین چیزی رو برای من طراحی کنی چقدر میگیری

من به هیچ عنوان کار این دوستمان را مقایسه نکردم با cms ها به عبارتی کار ایشان و کسانی که برنامه نویسی می کنند دارای ارزش بالایی است.
هدف از این صحبت من فقط زیر سوال بردن افرادی بود که با خودخواهی و شکستن قیمت برای سود بیشتر به همه برنامه نویسان ضربه می زنند!

سایت بالا را هم با مشخصات فوق حداقل 700.000 تخمین می زنم! بدون وب سرویس ...

Behrouz_Rad
سه شنبه 20 فروردین 1387, 03:18 صبح
این جور قیمت دادن صحیح نیست. قیمت دادن فله ای نشان از عدم تجربه ی افراد و درگیر نشدن در یک پروژه ی بزرگ به معنای واقعی و یا در حاشیه بودن هست.
تعیین قیمت یک هنره و شاید باورش سخت باشه که بهتون بگم برخی جاها برای تنظیم قرارداد از وکیل حقوقی استفاده می کنند.
جزئی ترین موارد نیز باید برای تعیین قیمت لحاظ بشه.
اینقدر این موارد فراوان و بسته به شرایط کار و نوع طرف قرارداد هستند که ذکرشون از حوصله خارج هست.
عبارت "شرایط کار" بسیار بسیار مهمه... فراموشش نکنید.

موفق باشید.

m.hamidreza
سه شنبه 20 فروردین 1387, 14:24 عصر
مهندس جان در مورد قیمت تا حالا خیلی تاپیک ایجاد شده و چیزی که تو اکثر تاپیک ها جالب بوده اختلاف زیاد قیمت ها با همه! تاپیک ها هم همشون بی نتیجه مونده....
این بحث خیلی مهمیه؛خیلی جاها هم درست قیمت ندادن به ضرر همه ما تموم شده و متاسفانه معمولا هیچ چهارچوب مشخصی وجود نداره که طبق اون بشه کار کرد. من پیگیر اکثر تاپیک های قیمت بودم ...
حرف های شما متین ولی تو همون مواردی که شما گفتین میشه یه میانگین قیمت تعیین کرد،
اگه امکانش هست لطفا شما قیمت گذاری یه پروژه فرضی رو با تعریف شرایط پیش فرض کاری انجام بدین تا ما هم از تجربیات شما استفاده کنیم.

پ.ن : دنبال فرمول نیستم ولی مواردی رو که فکر میکنید به ما میتونه در قیمت نسبی درست دادن کمک کنه بفرمایید.

ممنون.

b581102
سه شنبه 20 فروردین 1387, 14:39 عصر
مثلث قیمت : 1 . زمان 2 . کیفیت 3 . هزینه

هزینه پشتیبانی هم به صورت قرارداد پشتیبانی مدت دار و به صورت جداگانه هست .

Behrouz_Rad
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 02:04 صبح
لطفا شما قیمت گذاری یه پروژه فرضی رو با تعریف شرایط پیش فرض کاری انجام بدین تا ما هم از تجربیات شما استفاده کنیم.

"شرایط پیش فرض"، عبارتی بی معنی هست.
هر پروژه ای شرایط مخصوص به خودش رو داره.

Alireza_Salehi
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 07:23 صبح
مهندس جان در مورد قیمت تا حالا خیلی تاپیک ایجاد شده و چیزی که تو اکثر تاپیک ها جالب بوده اختلاف زیاد قیمت ها با همه! تاپیک ها هم همشون بی نتیجه مونده....
این بحث خیلی مهمیه؛خیلی جاها هم درست قیمت ندادن به ضرر همه ما تموم شده و متاسفانه معمولا هیچ چهارچوب مشخصی وجود نداره که طبق اون بشه کار کرد. من پیگیر اکثر تاپیک های قیمت بودم ...
حرف های شما متین ولی تو همون مواردی که شما گفتین میشه یه میانگین قیمت تعیین کرد،
اگه امکانش هست لطفا شما قیمت گذاری یه پروژه فرضی رو با تعریف شرایط پیش فرض کاری انجام بدین تا ما هم از تجربیات شما استفاده کنیم.

پ.ن : دنبال فرمول نیستم ولی مواردی رو که فکر میکنید به ما میتونه در قیمت نسبی درست دادن کمک کنه بفرمایید.

ممنون.

برای همه اونهایی که پروژه های اولشون رو تجربه می کنند این مسئله وجود داره، اما جواب سوال شما به این سادگی ها نیست، با توجه به جزئیاتی که کارفرما از شما انتظار داره ممکنه هزینه یک سیستم عضویت در یک سایت، به اندازه قیمت کل یک سایت دیگه که اون هم سیستم عضویت داره تموم بشه.

اتفاقا فرمول داره، شما باید تحلیل جامعی از نیازمندی های پروژه و توانایی های تیم برنامه نویسان داشته باشید و بعد بر اساس تخصص و نفر ساعتی که برای انجام کار در نظر می گیرید قیمت رو تعیین کنید، البته در شرایط رقابتی باید قیمت ها رو تعدیل کنید!

راه ساده تر در مواقعی که تجربه در مواردی که گفتم کمه اینه که به شرکت های مختلف به عنوان مشتری سر بزنید و پروژه مورد نظر رو از لحاظ قیمت ارزیابی کنید!

m.hamidreza
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 10:15 صبح
"شرایط پیش فرض"، عبارتی بی معنی هست.
هر پروژه ای شرایط مخصوص به خودش رو داره.

شما به این علت قیمت نمیگی چون شرایط کاری متفاوته؛ منظور من این بود که یه نمونه از شرایط کاری که قبلا موجود بوده رو بعنوان مثال بیان بفرمایید. توی مثال گفتن مدرس میتونه شرایط رو تعریف کنه تا دانشجو ملموس تر با موضوع کنار بیاد....

اتفاقا فرمول داره، شما باید تحلیل جامعی از نیازمندی های پروژه و توانایی های تیم برنامه نویسان داشته باشید و بعد بر اساس تخصص و نفر ساعتی که برای انجام کار در نظر می گیرید قیمت رو تعیین کنید، البته در شرایط رقابتی باید قیمت ها رو تعدیل کنید!

من نگرانیم سر اختلاف زیاد قیمت هایی هست که دوستان میدن، دیگه انقدر اختلاف تو همه ی تاپیک ها عجیبه!
این قضیه هم نیاز یه آموزش و استفاده از تجربیات کسایی داره که قبلا این راه رو رفتن....

twelve
پنج شنبه 22 فروردین 1387, 12:56 عصر
از همه شما ممنون که پیگیر این تاپیک هستید ، کاش برو بچه های با تجربه افتخار میدادن یک قیمتی هم روی این سایت سمپل ما میذاشتن ، همون طور که دوستمون گفت ، مسئله قیمت برای مجریان طرح خیلی مهمه و طبق فرمایش آقای راد ، کار فرماها برای قیمت گذاری پروژه های بزرگ از طرق حقوقی اقدام میکنن و این اهمیت کار رو دوچندان میکنه. من پیشنهاد میکنم دوستانی که دستی در اینکار دارن و تجربه های گوناگونی کسب کردن ، نحوه قیمت دادن ( به طور کلی ) رو آموزش بدن . تا لا اقل زیادی کم نیاریم و کوتاه نیایم .... به هر حال همونطور که مسائل فنی و معنوی کار مهم هست ، نحوه ارائه خدمات و به خصوص ارزش مادی و هدر نرفتن زحمات این قشر مظلوم جامعه هم اهمیت بالایی داره.

farzad_vb62
جمعه 23 فروردین 1387, 14:32 عصر
با سلام خدمت دوستان
ببینید قیمت گذاری روی هر پروژه نرم افزاری به این سادگی نیست که جند تا امکانات بگیم بعد بیایم بر اساس اون قیمت تعیین کنیم. من با دوستمون Behrouz_rad موافقم. هر پروژه ای شرایط خاصی رو داره و به نظر من هیچ پروژه ای رو نموتونیم بدون تحلیل قیمت گذاری کنیم. ما تو بحث مهندسی نرم افزار ( حالا می خواد تحت وب باشه یا نه ) یه بخش مهمی به عنوان تعیین هزینه نرم افزار داریم که توسط فرمولهای خاصی براساس نفر/ساعت تعیین می شه.
درضمن معمولا اشتباهی که برنامه نویس های مبتدی اکثرا دچارش می شن همین تعیین قیمت بر اساس سه چهار تا امکانات هستش که بعدا باعث ایجاد اختلاف بین شما و کارفرما میشه ، چرا که دیدگاههای هر دو طرف در مورد یک موضوع یکسان ، متفاوته و بعد می بینی پروژه ای که شما در نظر داشتی 1 ماهه تموم میشه کش پیدا می کنه و اصلا هزینه ای که به کارفرما گفتی کم بوده و......!!!!

پس دوستان دقت کنند که نرم افزار یا هر پروژه ای که لفظ توسعه یا Development روش گذاشته میشه یک فرآیند تدریجی برای تکمیل یک محصول با درنظر گرفتن vision و ریسک های پروژه هستش ، و همین طوری و بدون مطالعه تخصصی قیمت گذاری باعث شکست پروژه و یا خراب کردن به قول ماها بازار میشه. بنابراین هم برای اینکه کارتون تخصصی بشه و هم از مشکلات آینده پیشگیری کنیم بهتره اونقدر که توی کدهای برنامه نویسی دقت می کنیم ، تو جوانب کاری و تعامل با مشتری هم دقت به خرج بدیم.....
(مطالبی که نوشتم تجربه من تو چندین پروژه ای که برای شرکت ها و اصناف مختلف انجام دادم بود)
ببخشید که یکم طولانی شد.
با تشکر.
منتظر نظرات شما دوستان گرامی هستم.