PDA

View Full Version : error در Administration Tool در تب Provider

everyone
یک شنبه 18 فروردین 1387, 19:24 عصر
سلام دوستان
در قسمت administration tool برای ایجاد Roleها , user ها در اولین قدم در تب Provider برای test کردن وقتی test رو می زنم این error می ده:

Could not establish a connection to the database
If you have not yet created the SQL Server database, exit the Web Site Administration tool, use the aspnet_regsql command-line utility to create and configure the database, and then return to this tool to set the provider

مشکل از کجاست و چطور می تونم حلش کنم؟
ممنونم

ezamnejad
دوشنبه 19 فروردین 1387, 09:49 صبح
با نصب sql server express مشکل حل میشه . یا اینکه باید تنظیماتی در فایل web.config انجام بدهید تا از بانک اطلاعاتی تعیین شده شما استفاده کند .

سار
دوشنبه 19 فروردین 1387, 10:24 صبح
تو فایل WEB.COnfig بخش مربوط به ConnectionString رو اصلاح کن و بانکی با استفاده از aspnet_regsql بساز و آدرسش رو تو WEB.Config قرار بده.

ezamnejad
دوشنبه 19 فروردین 1387, 17:01 عصر
تو فایل WEB.COnfig بخش مربوط به ConnectionString رو اصلاح کن و بانکی با استفاده از aspnet_regsql بساز و آدرسش رو تو WEB.Config قرار بده.
با این کار مشکل حل نمیشه باید تنظیمات مربوط به membership ptovider را هم در فایل web.config انجام بدهید .

everyone
دوشنبه 19 فروردین 1387, 18:32 عصر
فکر کنم مشکل از اینجاست که sql express کامل نصب نشده. مگه نباید هنگام نصب vs, نصب بشه؟ اگه فکر می کنید مشکل از اینجاست برای نصبش چیکار باید بکنم؟ من vs بطور کامل نصب کردم. وقتی می خوام sql بطور جداگانه نصب کنم اجازه نمی ده.

ezamnejad
سه شنبه 20 فروردین 1387, 08:45 صبح
فکر کنم شما نسخه دیگری از sql server مثل 2000 یا 2005 را قبل از نصب vs به صورت Default Instance بر روی سیستم نصب کرده اید . به همین خاطر به همراه vs نصب نمی شود . برای نصب sql express ابتدا فایل اجرایی setup مربوطه را که در مسیر wcu\SSE\sqlexpr32.exe قرار داره اجرا کنید . در بخش انتخاب Instance Name در صورتی که گزینه Named Instance انتخاب نشده باشد آن را انتخاب کنید و عبارت SQLExpress را در آن وارد کنید .

سار
سه شنبه 20 فروردین 1387, 09:40 صبح
فکر کنم مشکل از اینجاست که sql express کامل نصب نشده. مگه نباید هنگام نصب vs, نصب بشه؟ اگه فکر می کنید مشکل از اینجاست برای نصبش چیکار باید بکنم؟ من vs بطور کامل نصب کردم. وقتی می خوام sql بطور جداگانه نصب کنم اجازه نمی ده.

تصویر خطایی رو که میگیره رو اینجا قرار بده

everyone
سه شنبه 20 فروردین 1387, 23:14 عصر
من نسخه ای از sql نصب نکردم.
همانطور که گفتید qlexpr32.exe رو اجرا کردم. در مرحله آخر بهم این error‌رو می ده:

None of the selected features can be installed or upgraded. Setup cannot proceed since no effective change is being made to the machine. To continue, click Back and then select features to install. To exit SQL Server Setup, click Cancel.

قبلا" که vs رو نصب می کردم بدون هیچ مشکلی sql express نصب می شد. نمی دونم چرا ایندفعه سر ناسازگاری داره.

ممنونم از راهنماییهاتون