PDA

View Full Version : نصب ویندوز و لینوکس روی 2 هارد؟

mhaeri
چهارشنبه 07 مرداد 1383, 13:14 عصر
سلام
من 2 هارد دارم یکی 80 Gb و یکی هم 6.4 gb که اون هارد 80 مستر هستش(Primary Master) و و یندوِِِِزی -روش ویندوز 2000 سرور دارم.واز روی اون سیستم بوت میشه.
میخوام ببنیم میشه روی هارد Primary salve لینوکس Suse نصب کنم؟و به طریقی هر موقع خواستم از روی هارد مستر (ویندوزی)بیام بالا و هر موقع خواستم از روی هارد Salve که میخوام لینوکس نصب کنم روش؟
ایا میتونم؟
:roll:

hosseinzadeh
پنج شنبه 08 مرداد 1383, 08:27 صبح
فکر نکنم مشکلی داشته باشه

mhaeri
پنج شنبه 08 مرداد 1383, 21:50 عصر
سلام
مشکل داشت و هر کار می کردم که یه جوری هارد دوم بیاد بالا نمیشد
خلاصه مجبور شدم که روی همون مستر نصب کنم و هارد دوم هم برای Back up بزارم
Suse 9 خداییش عجب چیزه قولیه ادم تازه میفهمه سیستم عامل یعنی چی
خودمون رو با این ویندوز علاف کردیم من شدیدا به همه بچه ها توصیه میکنم حتما Suse رو بگیرن و نصبش کنن
گر چه خودم .net کار می کنم ولی باید گاهی به Suse هم سر زد :lol:
حالا مشکل این جاست که نمی دونم چه جوری مودم رو نصب کنم
Rockwell 56000 External
:roll:

shaniaki
جمعه 09 مرداد 1383, 08:29 صبح
با عرض ادب:
من خودم ویندوز و این بساط هام رو روی یه هارد 40 دارم و لینوکسم رو روی یه هارد دیگه که 6.4 هست.
ویندوز روی primary master هست و لینوکس روی یکی دیگه وقتی لینوکس رو بعد از ویندوز نصب می کردم گفتم boot loaderم رو (grub یا lilo) روی mbr بریزه.
حالا وقتی سیستم بالا می آد می تونم انتخاب کنم که برم تو ویندوز یا لینوکس. مشکل شما همینه یا من اشتباه متوجه شدم؟

یه عشق برنامه نویسی خفن

mhaeri
جمعه 09 مرداد 1383, 23:01 عصر
بله دقیقا
فکر کنم اشتباه من این بود که Boot Loader رو روی همون هارد Slave نصب کردم
در هر صورت روی همون Primary Master نصب کردم و الان از هارد دوم به عنوان Back up استفاده می کنم
توی Suse هیچ کدوم ار پارتیشن های Master رو نمی بینم :roll: به غیر از \Windows که پارتیشن C هست
و روش Win98 نصبه. روی پارتیشن E ویندوز 2000 سرور نصب کردم در ضمن E به صورت NTFS هست
خلاصه از تو suse من D ,E ,F ,G رو نمی بینم.یا شاید من نمی دونم کجا هستن :|
و الان D شده همون هارد Slave 6.4 :lol:
ممنون