PDA

View Full Version : تشخیص دکمه فشرده شده با kdtele

Tiam121
دوشنبه 19 فروردین 1387, 10:43 صبح
سلام
من کد زیر رو طبق مقاله آموزشی که توی همین سایت بوده برای تشخیص کلیدی که زده میشه نوشتم(توی رویداد digit detect) اما جواب نداده کسی میدونه مشکل از کجاست؟

var
key_press:string;
begin
if digit<>'*' then
key-press:=key_press+digit;
end;

Mahmood_M
دوشنبه 19 فروردین 1387, 15:06 عصر
برای این کار گوشی شخصی که زنگ زده باید در حالت Tone باشه که اکثر گوشیهای امروزی این قابلیت رو دارن ، و معمولا یک دکمه برای این کار در روی گوشی وجود داره ...
و نکته دیگه این که مطمئنید که مودم شما این امکان رو پشتیبانی میکنه ؟

...

Tiam121
دوشنبه 19 فروردین 1387, 18:46 عصر
من با مودم Axtrom کار میکنم .نمیدونم یعنی مشکل فقط از همین میتونه باشه؟
تا اونجایی که میدونم این مودم نباید چنین مشکلی داشته باه

MKalami
دوشنبه 19 فروردین 1387, 21:41 عصر
برنامه ای که نوشتی زنگ خوردن تلفن رو تشخیص میده؟
میتونی به تماس تلفنی جواب بدی؟
برنامه های sample خود kdtele اجرا میشه؟

Tiam121
سه شنبه 20 فروردین 1387, 10:34 صبح
نکته ای که اینجا هست اینه که تماس از طرف من برقرار میشه و میخوام کاربر با زدن یک دکمه به مکالمه خاتمه بده.sampelها هم همگی به خوبی کار می کنند البته در برنامه ای که توی مقالات آموزشی بود هم این مشکل هست یعنی برنامه تماس رو تشخیص میده اما دکمه ها رو خیر

MKalami
سه شنبه 20 فروردین 1387, 19:46 عصر
دو تا مورد رو تست کن و نتیجه رو بنویس:
1-همراه kdtele یه سری sample هست. ببین اونها میتونن فشرده شدن دکمه رو تشخیص بدن یا نه.
(هدف اینه که بفهمیم برنامه ای که نوشتی و یا برنامه ای که از مقالات آموزشی گرفتی مشکلی داره یا مشکل از جای دیگری است)

2-شما از طریق خط کامپیوترت داری با یه شماره تلفن تماس میگیری. از اون طرف خط یه نفر گوشی رو برمیداره و ... .اونوقت میخوای کلید های فشرده شده رو تشخیص بدی.چک کن ببین از طریق اون گوشی که تلفن رو جواب میدی امکان تماس با تلفن های گویا هست یا خیر. بعنوان مثال 02122266800 تلفنبانک ملی- 132 دبیت
(ممکنه تلفنی که داری باهاش تماس رو جواب میدی tone نباشه).

این ها رو بنویس شاید فرجی شد.

یه مورد دیگری هست و اون هم اینه که kdtele تیم پشتیبانی خیلی خوبی داره و خیلی سریع به سوالات جواب میده. من خودم 2 هفته هر روز باهاشون مکاتبه کردم تا مشکلاتم حل شد.

Tiam121
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 20:35 عصر
با تشکر از همگی.من کد رو تغییر دادم و مشکل حل شد

var
key_press:string;
begin
key-press:=digit;
end;

mortezakhodayar
دوشنبه 09 دی 1387, 10:46 صبح
man in moshkelo to vb.net daram barnamam shomare migire valy nemidonam chejory shomareiy ra khe taraf mizane tashkhis bedam mamnon misham komakam konyd
barnamamo ba serialportneveshtam