PDA

View Full Version : php یا asp.net

EhsanTC
دوشنبه 19 فروردین 1387, 12:48 عصر
سلام
من قصد دارم یک نرم افزار تحت وب بنویسم اما در مورد زبان دچار تردیدم
لطفا هر کس به اندازه کافی اطلاعات داره php و asp.net را از جهات زیر با هم مقایسه کنه:

1) هزینه
2) سرعت توسعه
3) قدرت
4) امنیت
5) هر موردی که خودتون می دونید.......

با تشکر

mehran_337
دوشنبه 19 فروردین 1387, 13:38 عصر
اولین نکته اینکه اگر شما برنامه نویس وبژوال بوده اید و با ساختار openSource زیاد مانوس نیستید برید دنبال دات نت .
فقط در نظر بگیرید سرور php لینوکسیه و با سرور ویندوزی فرق می کنه
بقیه رو دوستان خواهند گفت

oxygenws
دوشنبه 19 فروردین 1387, 16:38 عصر
۱- اگر منظورت هزینه‌ی مادی است، به جز ایران، مسلما PHP خیلی ارزون‌تره. داخل ایران، از نظر سرور باز هم هزینه‌ی PHP کمتره.

۲-۳-۴- به اینا نمی‌شه درست جواب داد.

cybercoder
دوشنبه 19 فروردین 1387, 16:50 عصر
در مورد سرعت توسعه هم فکر می کنم تا حدودی PHP سریع تر باشه بسته به شرایط سورس های آماده، Framework ها و ابزارهای بیشتری رو می تونید به صورت رایگان تهیه کنید تا ASP.NET.

mehran_337
سه شنبه 20 فروردین 1387, 11:52 صبح
php حجم کمتری هم اشغال می کنه

anubis_ir
سه شنبه 20 فروردین 1387, 12:29 عصر
اولین نکته اینکه اگر شما برنامه نویس وبژوال بوده اید و با ساختار openSource زیاد مانوس نیستید برید دنبال دات نت .
فقط در نظر بگیرید سرور php لینوکسیه و با سرور ویندوزی فرق می کنه
بقیه رو دوستان خواهند گفت

php تحت ویندوز هم به راحتی اجرا میشه. (به همراه وب سرور آپاچی)
همونطور که asp.net‌ رو هم با پروژه مونو تحت لینوکس می‌تونید اجرا کنید.

anubis_ir
سه شنبه 20 فروردین 1387, 12:30 عصر
php حجم کمتری هم اشغال می کنه

ببخشید. قصد جسارت ندارم ولی برنامه نویسی مگر کیلویی است؟

راستی این تاپیک چند بار باید در این سایت بحث بشه؟ قسمت جستجو درست کار نمیکنه؟ یا سخته جستجو کردن؟

mehran_337
سه شنبه 20 فروردین 1387, 12:59 عصر
استفاده از .net مستلزم Framework و سنگیی خاص خودشون هستند . در نظر بگیرید قراره سورسی رو تغییر داد یا جهت تست روی سیستم دیگری راه اندازی کرد.
با کمی مقایسه جهت ابزارهای مورد نیاز نتیجه مذکور رو خواهید گرفت .
البته بنده تحت هیچ شرایطی مخالف دات نت نیستم بلکه از محیط ویژوال بسیار لذت می برم و بالاخص که c# که در زیباسازی محیط برنامه نهایت همکاری رو با برنامه نویس می کنه.
اما برای این دوست عزیز که مثل بنده در ابتدای راه هستند پیشنهاد دادم که با نصب wamp و باز کردن notepad می توانند شروع به کار کنند تا نصب ویژوال دات نت و بعد آشنایی با محیط کار و سپس شروع کار . این فقط یک نظر شخصیه .

tizdast
سه شنبه 20 فروردین 1387, 14:56 عصر
من کاری به تفاوت ها در این دو زبان و نقاط قوت و ضعف اونها ندارم.ولی بع عنوان کسی که با هر دوتاش کار میکنم لذتبرنامه نویسیس با php برام بیشتره.

EhsanTC
سه شنبه 20 فروردین 1387, 19:59 عصر
تشکر می کنم از همه دوستانی که راهنمایی کردن

EhsanTC
سه شنبه 20 فروردین 1387, 20:05 عصر
از دوست عزیز تقاضا می کنم (anubis_ir) که لینک های مرتبط با این موضوع را لیست کنند چون من هرچه جستجو کردم چیزی پیدا نکردم

امید امرایی
سه شنبه 20 فروردین 1387, 23:37 عصر
سلام

در کشورهای رو به رشد وقتی یک صنعت در مسیر رشد قرار می گیره همیشه مقایسه ها بحث های داغی هستند . باید توجه کنید که مقایسه زبان های برنامه نویسی با همدیگه کاری بیهوده است که فقط باعث اتلاف وقت می شه .

شما چه با ASP.Net و چه با PHP هرکاری بخواید می تونید بکنید . برخی کار ها رو با ASP.Net راحت تر می شه انجام داد و برخی رو هم با PHP ولی در نهایت هیچ کدوم به دیگری برتری کلی ندارن .

اما در مورد سرعت شکی نیست که ASP.Net به خاطر داشتن سربارهای COM نمی تونه سریعتر از PHP باشه هرچند که سرعت تقریبا کاملا به سرعت اینترنت ، کد نویسی و شرایط سخت افزاری وابسته است . در مورد هزینه هم که OpenSource بحث هزینش مشخص و معلومه .

در مورد امنیت هم هیچ تضمینی برای هیچ زبانی وجود نداره بهتره فعلا زیاد بهش توجه نکنید . چرا که در آینده دیدتون نسبت بهش تغییر می کنه .

در نهایت بنده توصیه می کنم به جای مقایسه سریعا انتخاب و شروع کنید . خودتون متوجه خواهید شد که اگه انتخابتون رو هم تغییر داده بودین باز هم فرقی نمی کرد .

amirhosein
پنج شنبه 22 فروردین 1387, 09:00 صبح
لذت برنامه نویسی با php بیشتره و البته سبکتره ولی راحتی کدنویسی و توسعه و البته یه IDE قدرتمند در مورد دات نت بهتره.