PDA

View Full Version : php یا asp.net

EhsanTC
دوشنبه 19 فروردین 1387, 12:49 عصر
سلام
من قصد دارم یک نرم افزار تحت وب بنویسم اما در مورد زبان دچار تردیدم
لطفا هر کس به اندازه کافی اطلاعات داره php و asp.net را از جهات زیر با هم مقایسه کنه:

1) هزینه
2) سرعت توسعه
3) قدرت
4) امنیت
5) هر موردی که خودتون می دونید.......

با تشکر

sinpin
دوشنبه 19 فروردین 1387, 13:15 عصر
+ هزینه : هاستینگهای مورد نیاز PHP بسیار ارزونتر هستند. (به دلیل عدم نیاز به sql server و ...)
+ امنیت : بیشتر به خود برنامه نویس برمیگرده تا زبان برنامه نویسی
+ سرعت :‌ فکر میکنم asp.net بهتر باشه (البته مطمئن نیستم چون PHP کار نکردم)
+ قدرت : من asp.net رو ترجیح میدم

miladr
دوشنبه 19 فروردین 1387, 13:19 عصر
1) هزینهphp یکم کمتر تموم میشه.
2)مسلما asp.net چون محیط توسعه قوی مثل VS داره و همچنین هزاران هزار مثال و سورس.
3) اینکه بازم ASp.net حرف اول رو میزنه البته قبوا دارم که php از Asp classic بهتر بود اما با تولد dotnet دیگه php جا موند
4)اگه منظورتون جلوگیری از سایت هکینگ هست که این بیشتر به برنامه نویس مربوط میشه اما asp.net بستر مناسبی ایجاد کرده واسه انجام کارهایی که ریسکش زیاده مثلا درست کردن یک سیستم مدیریت کاربری بدون اشکال.
5) آینده برنامه نویسی تو dotnet هست منتظر چیز های عجیب غریبی باید باشید اما اگه با dotnet باشید همراه مایکروسافت هستید و میدونید که مایکروسافت جایی نمی خوابه که زیرش اب بره

IranVisual
دوشنبه 19 فروردین 1387, 13:36 عصر
ASP.NET 2 بهتره ولی از نظر سرعت و امنیت PHP

twelve
دوشنبه 19 فروردین 1387, 15:03 عصر
آخه پسر خوب کسی میاد تو جمع تیفوسی های ASP حرف از PHP میزنه ؟! یک کار میدی دست خودت ها .... ! بگذریم ...
در این زمینه بحث زیاد شده میتونید جستجو کنید :
http://barnamenevis.org/forum/poll.php?do=showresults&pollid=2

نتیجه اخلاقی : این بحثا به جایی نمیرسه ، هیچ چیز تو این دنیا بی عیب نیست ، وجودش هم بی حکمت نیست ! همه زبان های برنامه نویسی مشهور و دارای استاندارد جهانی خوبن ، مزایای خودشون رو دارن و با توجه به وجود سلایق مختلف و کاربرری های مختلف به وجود اومدن و انتخاب اونها هم اگر اجباری نباشه یک مسئله کاملا سلیقه ای هست خصوصا در موردی که شما گفتید.

ASP.NET 2 بهتره ولی از نظر سرعت و امنیت PHP

این مسئله رو چطور اثبات میکنید؟!

) اینکه بازم ASp.net حرف اول رو میزنه البته قبوا دارم که php از Asp classic بهتر بود اما با تولد dotnet دیگه php جا موند

نه جا نمونده ، PHP یک زبان فوق العاده قدرتمند برای توسعه وب هست که با سرعت هم پیشرفت میکنه