PDA

View Full Version : اگر می تونید یه کمکی بکنید.

soltanalidj
دوشنبه 19 فروردین 1387, 18:41 عصر
http://i29.tinypic.com/28apbls.jpg

من فرمی مثل فرم بالا دارم و میخواهم که کلیک شدن دکمه ی ثبت تمام کادر های متن بالا چک شوند که آیا مقداری که وارد آنها شده معتبر است یا نه ؟ اگر نبود پیام مناسبی از سوی برنامه صادر شود که مثلا فیلد شماره تلفن معتبر نیست.
اگر ممکنه ساده ترین راه برای چک کردن این فرم را که به پایگاه داده وصل است را پیشنهاد کنید.
من خودم به فکرم رسید که هر کدوم از فیلد ها برای خودشون یک مقدار الگو داشته باشند و مقدار ورودی با اون الگو چک بشه ولی تا حالا که نتونستم پیادش کنم.
ممنون.

mohammad272005
دوشنبه 19 فروردین 1387, 19:31 عصر
هر text box یک event داره به نام validating که در هنگام خروج از اون اتفاق میافته. در پایان هم با this.Validate میشه همه رو یکجا call کرد.

gdevnb
دوشنبه 19 فروردین 1387, 22:23 عصر
بنظر من تا اونجا که میشه اجازه نده کاربر مقدار نامعتبر وارد کنه.
مثلاً کادر متنی که فقط عدد میگیره اجازه ورود رشته رو بهش نده . تو برنامه شما کادر متن ZipCode فقط اجازه وارد کردن اعداد و خط فاصله رو داشته باشه نه چیز دیگه.
بعد سراغ validate کردن برید.

saeid4634
دوشنبه 19 فروردین 1387, 22:33 عصر
اگه از VS2005 استفاده می کنی از کنترلmaskedTextBox استفاده کن، حتماً کمکت می کنه.

mohammad272005
دوشنبه 19 فروردین 1387, 23:36 عصر
من فکر می کنم این فرم wizardی ایجاد شده و ترجیحا بهتره توی نوع controlهاش دست نخوره. پس همون validate بهتره.

gdevnb
سه شنبه 20 فروردین 1387, 03:24 صبح
من فکر می کنم این فرم wizardی ایجاد شده و ترجیحا بهتره توی نوع controlهاش دست نخوره. پس همون validate بهتره.
جناب mohammad272005 بدون اینکه کنترلهاش دست بخوره هم میشه از ورود مقادیر غیر معتبر جلوگیری کرد ولی خوب بعضی وقتها لازمه Validate هم بشه.
با تشکر

hassan razavi
سه شنبه 20 فروردین 1387, 07:35 صبح
به نظر من هم برای منظور سلطان علی ، روش محمد خان بهترینه. صدا زدن this.Validate در آخر