PDA

View Full Version : هر مطلبی درباره جانوس دارید اینجا بذارید.(janus system)

صفحه : [1] 2

mehran5
دوشنبه 19 فروردین 1387, 19:51 عصر
سلام من احساس کردم در زمینه جانوس سیستم توی سایت کمبود است. با اجازه پیشکسوتان من این تاپیک و نوشتم تا هرکی مطلب و منبعی داره اینجا بذاره .نظرتو ن رو هم بدین ممنون.
اگه دوست داشتین دکمه تشکر رو هم بزنید. :(

touraj
سه شنبه 20 فروردین 1387, 10:21 صبح
خب شما خودت شروع کن چند تا مطلب اینجا بذار که بقیه هم ترغیب بشن.

fat_roze2000
شنبه 24 فروردین 1387, 20:03 عصر
توی شرکتمون به من میگن بابای جانوس.
اولین نکته رو من میخوام بگم و اونم استفاده از کومبو توی گریده. باید 1 Dataset به فرمت اضافه کنی و اونو به گرید مقید کنی. بعد اگه بری توی تنظیمات گرید. توی قسمت کومبو ها میری و توی صفحه سمت راست دکمه Add رو میزنی تا یه کومبوی جدید درست کنه. اگه ویزارد اونو دنبال کنی یه کومبو توی گریدت میذاره و از طریق dgd.DropDowns قابل دسترسیه. البته در زمان شروع فرم باید اونو به 1 DataTable مقید کنی

mehran5
شنبه 24 فروردین 1387, 22:28 عصر
راستی شما میدونید چطوری یک اسکریپت جاوا رو توی ویبی دات نت مینویسن.

Dariuosh
یک شنبه 25 فروردین 1387, 00:15 صبح
راستی شما میدونید چطوری یک اسکریپت جاوا رو توی ویبی دات نت مینویسن.
این سوال رو تو یه تاپیک مجزا مطرح کن تا به جواب برسی

ABERTINO
یک شنبه 25 فروردین 1387, 17:36 عصر
ببخشید من تو دات نت تازه واردم میشه یه توضیح بدید که جانوس چیه ؟

Dariuosh
یک شنبه 25 فروردین 1387, 18:05 عصر
ببخشید من تو دات نت تازه واردم میشه یه توضیح بدید که جانوس چیه ؟
جانوس (http://www.janusys.com/)مجموعه ایی از یه سری کنترل هست که به VS اضافه میشه , گریدش خیلی خوبه ، به نظرم حتماً تهیه کن و ازش استفاده کن

ABERTINO
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 13:00 عصر
دوست عزیز خیلی ممنون
از کجا باید تهیه کرد و حجمش چقدره آیا تو اینترنت هست؟

mehran5
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 18:40 عصر
بله www.janus.com ور (http://www.janus.com ورز)ژن 2 مجانی ولی 3 رو باید بخری

Microsoft.net
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 21:31 عصر
برای اضافه کردن Row Number به گرید جانوس راهی هست ؟ البته به جز اضافه کردن فیلد Auto Inc در دیتاست منظورمه .

khz-web1
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 21:58 عصر
جانوس چه جور کنترل هایی رو تو دات نت 2 به ما میده ؟ میشه نام ببرید

mehran5
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 23:05 عصر
اینم کنترلها

علیرضا مداح
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 17:17 عصر
سلام ،

برای اضافه کردن Row Number به گرید جانوس راهی هست ؟ البته به جز اضافه کردن فیلد Auto Inc در دیتاست منظورمه .

ابتدا باید پروپرتی RowHeaders را بر روی True قرار داده و سپس پروپرتی RowHeaderContent را بر روی RowPosition تنظیم نمایید.(GridEX v3).

rezaei manesh
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 13:57 عصر
سلام
من یک گراید جانوس دارم که حالت نمایش اونو از نوع CardView تنظیم کردم حالا می خوام این اسکرول رو عمودی انجام بده اما هر کاری می کنم وقتی رکورد ها زیاد می شه افقی اسکرول می کنه؟!!
بعش این گراید رو روی فرم اصلی که یه عکس روی بکگراند فرم هست گذاشتم و می خوام در حد امکان بکگراند گراید من همون عکس فرمی باشه که روی اون قرار داره اما هر کاری می کنم نمیشه و..
اگه راه حلی برای این ها پیدا کردید منو خبر کنید

زئوس 1363
سه شنبه 21 خرداد 1387, 10:22 صبح
من دارم از گريد janus تو پروژه هام استفاده می کنم.در يکی از ستون های جدول بايد یک تاريخ شمسی قرار بگيره . چطور می تونم تاريخ شمسی رو با janus پياده سازی کنم؟
خود Janus يک EditType به نام CalendarCombo داره ولی ميلادیه!
به ذهنم رسيد در اين ستون جدول کامپوننتی که خودم برای کار با تاريخ فارسی ساختم رو قرار بدم کسی می دونه چطوری می شه اين کارو کرد؟

زئوس 1363
سه شنبه 21 خرداد 1387, 10:24 صبح
--------------------------------------------------------------------------------

من دارم از گريد janus تو پروژه هام استفاده می کنم.در يکی از ستون های جدول بايد یک تاريخ شمسی قرار بگيره . چطور می تونم تاريخ شمسی رو با janus پياده سازی کنم؟
به ذهنم رسيد در اين ستون جدول کامپوننتی که خودم برای کار با تاريخ فارسی ساختم رو قرار بدم کسی می دونه چطوری می شه اين کارو کرد؟

Dariuosh
سه شنبه 21 خرداد 1387, 11:47 صبح
--------------------------------------------------------------------------------

تو روال InitCustomEdit

e.EditControl = YourControl

بعدش تو روال EndCustomEdit مقدارو بريزي تو e.Value

e.Value = Your Value

اينم يه مثال که مثلا TxtCustom رو جايگزين کني

PrivateSub gridEX1_InitCustomEdit(ByVal sender AsObject, ByVal e As Janus.Windows.GridEX.InitCustomEditEventArgs) Handles gridEX1.InitCustomEdit
'For the sample, we will allow to edit the CustomerID field
'only in new rows. So, we set the ReadOnly property to false
'if rows with RowType seet to Record.
If e.Row.RowType = RowType.NewRecord Then
txtCustom.ReadOnly = False
Else
txtCustom.ReadOnly = True
EndIf
'When the user start edition by pressing a key, the EditChar
'property holds the char that started the edition. If edition
'was started because the user clicked in the cell the EditChar
'returns (char)0
If e.EditChar <> ""AndAlsoNot txtCustom.ReadOnly Then
txtCustom.Text = e.EditChar.ToString()
txtCustom.SelectionStart = txtCustom.Text.Length
Else
If e.Value IsNothingThen
txtCustom.Text = ""
Else
txtCustom.Text = e.Value.ToString()
EndIf
txtCustom.SelectionLength = txtCustom.Text.Length
EndIf
'Set the EditControl property to let the GridEX control
'know which control to position in the cell.
e.EditControl = txtCustom
EndSub

Private Sub gridEX1_EndCustomEdit(ByVal sender As Object, ByVal e As Janus.Windows.GridEX.EndCustomEditEventArgs) Handles gridEX1.EndCustomEdit
'Compare the original value with the value in the control.
If txtCustom.Text.CompareTo(e.Value) <> 0 Then
'If the value is different, set the DataChanged property to true
'to indicate the control that it has to update the cell value.
e.DataChanged = True
e.Value = txtCustom.Text
End If
End Sub

sepide1
سه شنبه 04 تیر 1387, 14:03 عصر
سلام
دوستانی که به دنبال دانلود نسخه ی2 این ابزار هستند، به این پست سری بزنند:
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=501349&postcount=185
لطفا اگه vb.net يا c#.net برنامه اي در اين زمينه داريد(هر كسي) قرار دهيد تا ما هم از علم شما و هم از اين تكنولوژي (يا هر چي كه اسمش است ) بهره ببريم

Dariuosh
سه شنبه 04 تیر 1387, 14:19 عصر
لطفا اگه vb.net يا c#.net برنامه اي در اين زمينه داريد(هر كسي) قرار دهيد تا ما هم از علم شما و هم از اين تكنولوژي (يا هر چي كه اسمش است ) بهره ببريم

به همراهه خودش Sampel هم داره به هر دو زبون

sepide1
سه شنبه 04 تیر 1387, 14:38 عصر
من همين الان اونا دانلود كردم (نسخه 5/3 تريال) اما موقع نصب وقتي به آخر ميرسه پيغام خطاي زير را مي دهد
the system cannot find the file specified منظور از اين پيغام چيه؟لازم به ذكر است كه من از vs2005 استفاده مي كنم

mojtaba-saleh
شنبه 08 تیر 1387, 00:11 صبح
سلام
توی پوشه myproject یک فایل به نام License.lic وجود داره اون رو باز کنید و Public key و مقدار جلوی اونو پاک کنید.
درست میشه

rezaei manesh
شنبه 08 تیر 1387, 09:18 صبح
یه مشکل در استفاده از جانوس هستش اونم اینه وقتی روی یک فرم باشه کلی تول می کشه تا فرم بالا بیاد
مثلا من رو فرم اصلی یک گراید جانوس دارم وقتی پروژه رو از محیط دات نت اجرا می کنم حدوداً 2 دقیقه طول می کشه تا با بالا بیاد؟!!!!!!
کلی طول کشید تا فهمیدم مشکل از اینه!!!!

hamed-p
شنبه 08 تیر 1387, 09:20 صبح
با دروددر نصب جانوس 2 مشکل دارم؛وقتی فایل JanusControlsv2Patch.msi از سایت janusys.com می‌گیرم؛ پس از اجرا این پیغام داده می‌شه:
This Patch Setup requires a previous installation of the Janus WinForms Controls Suite v2 Full Licensed Setup. If you want to evaluate this product a TRIAL SETUP is available for download from http://www.janusys.com

hamed-p
شنبه 08 تیر 1387, 09:21 صبح
یه مشکل در استفاده از جانوس هستش اونم اینه وقتی روی یک فرم باشه کلی تول می کشه تا فرم بالا بیاد
مثلا من رو فرم اصلی یک گراید جانوس دارم وقتی پروژه رو از محیط دات نت اجرا می کنم حدوداً 2 دقیقه طول می کشه تا با بالا بیاد؟!!!!!!

من این مشکل را درباره‌ی جانوس 3 و 3.5 نداشتم!

mojtaba-saleh
شنبه 08 تیر 1387, 11:04 صبح
جانوس 3.5 خیلی خوبه ولی سرعت برنامه رو تا حدی کم میکنه ولی نه اینکه 2 دقیقه طول بکشه من حدود 20-25 ثانیه برنامم با تاخیر باز میشه. اون هم زیاد مهم نیست. ولی یک مشکلی که داره اینه که وقتی از Ribbon استفاده میکنم بعد از باز کردن مجدد پروژه با vs فرم هام تغییر سایز پیدا میکنه (البته بیشتر یکی از فرم هاست ) نمی دونم دلیلش چیه.
به جز این همه چیزش عالیه مخصوصا اینترفیسش که برای کاربران ایرانی که اغلب ظاهر برنامه رو ملاک خوب و بد بودنش قرار می دن, خیلی جذاب هست

Sub Zero
یک شنبه 09 تیر 1387, 11:21 صبح
ممکنه بگید چطوری حل شد چون منم همین مشکل رو دارم

sepide1
دوشنبه 10 تیر 1387, 19:11 عصر
ميشه طريقه اتصال به ديتا گريدش به صورت كد نويسي را برام بذاريد
من اينا نوشتم جواب نمي ده خطا هم نميگيره

con.Open();
strsql = "select * from info1";
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(strsql, con);
DataSet ds = new DataSet();
da.Fill(ds, "agh");
gridEX1.DataBindings.Add(new Binding("DataSource", ds, "agh"));
con.Close();

رضا عربلو
دوشنبه 10 تیر 1387, 20:27 عصر
بعد از پر کردن دیتاست و بایند کردن آن به دیتا گرید تان متد Refetch() از GridEX را فرا بخوانید.

rezaei manesh
سه شنبه 11 تیر 1387, 09:39 صبح
سلام مصطفی جان
نه من نگفتم که مشکلم حل شد گفتم کلی طول کشید تا فهمیدم مشکل از این هست که در فرم اصلی جانوس دارم؟!!!
هنوط مشکلم حل نشده این مشکل در زمان اجرای برنامه از exe زیاد خودش رو نشون نمی ده اما از روی پروژه اعصاب آدم رو خرد می کنه!!!!
دوستان اگه راه حلی دارن بگن
راستی من از جانوس 2 استفاده کردم شما از کدوم ورژنش استفاده کردید؟
جانوس 3 هم همین مشکل رو داره اوایی که از 3 استفاده می کنند یه تستی بکنن به ما خبر بدن

Sub Zero
سه شنبه 11 تیر 1387, 11:51 صبح
من هم ورژن 2 هم ورژن 3 رو کار کردم وضع بهتر که نشد بدتر هم شد . واقعا ادم اینا رو با کامپوننتهای مشابه دلفی مقایسه میکنه
مخش سوت میکشه درسته که از لحاظ زیبایی و اینترفیس یه سرو گردن بهترن اما از لحاظ Performance صفرن . ای کاش میشد هر دوتاشون (Performance و Interface زیبا ) رو باهم داشت .

راستی یه نگاهی به این مقاله بندازید :
گزارش بررسی مقایسه قابلیت های GridEx Janus با سایر انواع Grid ها (http://www2.taminn.org/c/document_library/get_file?folderId=17&name=DLFE-32.doc)

rezaei manesh
سه شنبه 11 تیر 1387, 12:53 عصر
ممنون جالب بود
به نظر من مشکل بار گزاری گراید جانوس در تعداد رکورد ها و یا اتصال به بانک نیست اگر گرید جانوس رو بدون هیچ کاری هم روی فرمت بزاری همین مشکل وجود داره
و از گراید برای فرم های تا 1000 تا استفاده می کنم و مشکل خاصی ندارم چند صدم ثانیه رو هم به خاطر زیبایی اون تحمل می کنم اما این مشکل لود اولیه از پروژه من رو عصبانی می کنه و...

حقیقتش من بخاطر همین سرعت پایین نسخه های بالاتر ابزار ها تا مجبور نشم سراغ نسخه بالاتر نمی رم ظاهراً هر چی نسخه می ره بالا سرعت کم می شه!!

hamed-p
سه شنبه 11 تیر 1387, 14:14 عصر
حقیقتش من بخاطر همین سرعت پایین نسخه های بالاتر ابزار ها تا مجبور نشم سراغ نسخه بالاتر نمی رم ظاهراً هر چی نسخه می ره بالا سرعت کم می شه!!

برای اینه که اونا فکر نمی‌کنند که شما داری از رایانه‌ی ِ سه‌چهار سال پیش‌ات بهره می‌بری ...
نرم‌افزار نگارش ِ نوی‌شان را روی ِ سخت‌افزارهای نو همساز می‌کنند ...

rezaei manesh
سه شنبه 11 تیر 1387, 15:00 عصر
نه دوست عزیز من از سیستم 3-4 سال پیش استفاده نمی کنم
من 6 ماه از خرید این نوت بوکم بیشتر نگذشته
و از لحاظ مشخصات فنی هم در حد متوسط هست 1گیگ رم وCPU های نسل جدید با پردازش موازی و...
اما یوزر های ما هم همین رو هم ندارن اونا دارن از سیستم های 5-6 سال پیش هم استفاده می کنند و..

hamed-p
سه شنبه 11 تیر 1387, 23:25 عصر
نه دوست عزیز من از سیستم 3-4 سال پیش استفاده نمی کنم
من 6 ماه از خرید این نوت بوکم بیشتر نگذشته
و از لحاظ مشخصات فنی هم در حد متوسط هست 1گیگ رم وCPU های نسل جدید با پردازش موازی و...
اما یوزر های ما هم همین رو هم ندارن اونا دارن از سیستم های 5-6 سال پیش هم استفاده می کنند و..

درسته ...
برای نمونه، خود من به خاطر همین کاربران، ناگزیرـ‌ام هنوز از vb 2005 و یا حتا vb 2002 بهره ببرم ...

ولی راست‌اش سردرنمی‌آورم شما چرا با این رایانه‌ای که دارید باید تا دو دقیقه انتظار بکشید و یا حتا 20 ثانیه ! چون من جانوس 3 را در رایانه‌ای با یک‌چهارم رم شما آزموده ام و با MultiCoboBox و Grid هم‌زمان به 10 ثانیه هم نرسیده است.

راستی شاید ویندوز هم مؤثر باشد، چون من همیشه از ویندوز سرور 2003 بهره می‌برم.

rezaei manesh
چهارشنبه 12 تیر 1387, 08:51 صبح
درسته ...
چون من جانوس 3 را در رایانه‌ای با یک‌چهارم رم شما آزموده ام و با MultiCoboBox و Grid هم‌زمان به 10 ثانیه هم نرسیده است.

راستی شاید ویندوز هم مؤثر باشد، چون من همیشه از ویندوز سرور 2003 بهره می‌برم.
سلام
شما این گراید و کمبو رو در صفحه اصلی تون دارید وکمتراز 10 ثانیه زمانی که از ویژوال استدیو پروژه رو اجرا می کنید هستش؟!!!
من از دات نت 2005 و ویندوز xp استفاده می کنم
دات نت 2008 رو گرفتم اما هنوز می ترسم ازش استفاده کنم می ترسم که سرعت برنامه ها بازم کندتر بشه
گاهی که می رم با vb6 کار می کنم و سرعت اجرای فرم های اونو می بینم قصه ام می شه اما خودمو دلداری می دم که راحتی و زیبایی دات نت رو نداره ...

rezaei manesh
سه شنبه 25 تیر 1387, 18:35 عصر
سلام
مشکل من تا حدودی حل شد من در بک گراند گراید یک تصویر گذاشته بودم اونو که برداشتم اوضاع خیلی بهتر شد
حالا یه مشکل دیگه در یک فرم دیگه دارم می خوام عکس ها رو از یک مسیر بخونم و در گراید حانوس نشون بدم
که تا اینجا با کد زیر این کار رو انجام می دم اما مشکل اینجاست که وقتی برنامه رو می بدنم یک خطای ناشناخته می ده مثل اینکه تصویر هنوز باز باشه یا همچین چیزی
کد زیر:

Dim img As Bitmap

Private Sub gridEX1_FormattingRow(ByVal sender As Object, ByVal e As Janus.Windows.GridEX.RowLoadEventArgs) Handles GridEX1.FormattingRow
If e.Row.RowType = RowType.Record Then
Dim fs As New IO.FileStream(e.Row.Cells("AddressPic").Value, IO.FileMode.Open, IO.FileAccess.Read)
Dim imgData(fs.Length) As Byte
fs.Read(imgData, 0, fs.Length)
fs.Close()
fs.Dispose()
img = Image.FromStream(New IO.MemoryStream(imgData))
img = New Bitmap(img, New Size(Int32.Parse(e.Row.Cells("MelkImage").Column.Width), Int32.Parse(e.Row.Cells("MelkImage").Column.Width - 90)))
'img = New Bitmap(img, e.Row.Cells("MelkImage").FormatStyle.BackgroundImage.Size) 'New Size(Int32.Parse(tw.Text), Int32.Parse(th.Text)))
e.Row.Cells("MelkImage").Image = img 'Image.FromFile(e.Row.Cells("AddressPic").Value)

End If
End Sub

کد مشابه اگه کسی داره بده

rezaei manesh
سه شنبه 08 مرداد 1387, 15:18 عصر
سلام
من کارم خیلی گیره لطفا یک کد مشابه بدین که تصاویر رو از یک مسیر بخونه و در گراید نشون بده
من باید عکس رو resize هم کنم
اصلا فکر نمی کردم که موضوع به این سادگی این همه وقتمو بگیره آخرش هم به جواب نرسم

Sub Zero
شنبه 19 مرداد 1387, 10:36 صبح
چند روزیه که توی Grid جانوس کارم گیر کرده هیچ جوری هم رفع نمی شه
توی جدول من اولین ستون به عنوان Selector عمل میکنه میخوام وقتی کلید شیفت رو میگیرم و چند تا سطر رو انتخاب میکنم ، با کلیک بر روی ستون Selector تمامی سطرهای انتخاب شده رو تیک بزنه هر کاری میکنم نمیشه کسی تا حالا این کارو کرده

fat_roze2000
شنبه 19 مرداد 1387, 15:05 عصر
سلام
من کارم خیلی گیره لطفا یک کد مشابه بدین که تصاویر رو از یک مسیر بخونه و در گراید نشون بده
من باید عکس رو resize هم کنم
اصلا فکر نمی کردم که موضوع به این سادگی این همه وقتمو بگیره آخرش هم به جواب نرسم

اید عکساتو بریزی تو datatable بعد به گرید بایند کنی. کلا کارت باید روی datatable باشه نه گرید

fat_roze2000
شنبه 19 مرداد 1387, 15:08 عصر
چند روزیه که توی Grid جانوس کارم گیر کرده هیچ جوری هم رفع نمی شه
توی جدول من اولین ستون به عنوان Selector عمل میکنه میخوام وقتی کلید شیفت رو میگیرم و چند تا سطر رو انتخاب میکنم ، با کلیک بر روی ستون Selector تمامی سطرهای انتخاب شده رو تیک بزنه هر کاری میکنم نمیشه کسی تا حالا این کارو کرده

For Each drxTemp As Janus.Windows.GridEX.GridEXSelectedItem In Me.dgdPeopleRelation.SelectedItems
drxTemp.GetRow.IsChecked = True
Next

fat_roze2000
شنبه 19 مرداد 1387, 15:17 عصر

منظورتو دقیق تر بگو شاید منظورت اینه
Me.dgd.GetRow.Position

rezaei manesh
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 10:54 صبح
سلام
من می خوام بدون متصل کردن جدول به گراید جانوس به اون سطر و ستون بدم
یعنی می خوام یه جدول 7*7 بدم و مقدادیر اونو خودم با کدنویسی پر کنم اما نی دونم چطور بادی سطر به گراید اضافه کنم بدون بایند کردم به جدول؟
من می خوام یه تقویم درست کنم

fat_roze2000
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 15:54 عصر
سلام
من می خوام بدون متصل کردن جدول به گراید جانوس به اون سطر و ستون بدم
یعنی می خوام یه جدول 7*7 بدم و مقدادیر اونو خودم با کدنویسی پر کنم اما نی دونم چطور بادی سطر به گراید اضافه کنم بدون بایند کردم به جدول؟
من می خوام یه تقویم درست کنم

me.dgdPeopleRelation.MoveToNewRecord
ولی باز باید از DataTable استفاده کنی چون این کاری رو که میخوای بکنی خیلی سخته. تنها راهش به نظر من همون DataTable هستش.

Sub Zero
سه شنبه 05 شهریور 1387, 15:17 عصر
من چطور میتونم جای رکورد X رو با رکورد Y در گرید جانوس عوض کنم هر کاری کردم نشد

rezaei manesh
سه شنبه 05 شهریور 1387, 16:14 عصر
سلام
من اگه جای شما باشم یک رکورد ردیف به گراید اضافه می کنم و اونو مرتب می کنم و هر گاه خواستم جای رکوردی رو عوض کنم شماره ردیف اونها رو با هم عوض می کنم

fat_roze2000
سه شنبه 05 شهریور 1387, 16:30 عصر
من چطور میتونم جای رکورد X رو با رکورد Y در گرید جانوس عوض کنم هر کاری کردم نشد

تا اونجایی که من می دونم فقط میتونی از راه مرتب سازی این کارو انجام بدی.

Sub Zero
یک شنبه 24 شهریور 1387, 09:41 صبح
نحوه استفاده از Property های : SearchColumn و IncrementalSearchMode در گرید جانوس به چه شکلیه .
میخوام بدونم نحوه سرچ در این گرید بر اساس مقادیر ستون X به چه شکلیه?

fat_roze2000
یک شنبه 24 شهریور 1387, 13:32 عصر
نحوه استفاده از Property های : SearchColumn و IncrementalSearchMode در گرید جانوس به چه شکلیه .
میخوام بدونم نحوه سرچ در این گرید بر اساس مقادیر ستون X به چه شکلیه?

اگه برا یه ستون این خاصیت را ست کنی اگر روی اون ستون باشی و حرفی را از روی صفحه کلید فشار بدی میره روی اون سطری می ایسته که مقدار اون ستون با اون حرف شروع میشه. به عنوان مثال اگه روی اون ستون باشی و حرف الف را فشار بدی سطر جاری به سطری می رود که مقدار آن با الف شروع شده باشد.

gharibeh223
یک شنبه 24 شهریور 1387, 23:07 عصر
سلام -
اگر دوستان با آبجکت Uibutton جانوس کار کردند یه توضیحاتی بدهند .

fat_roze2000
دوشنبه 25 شهریور 1387, 13:41 عصر
سلام -
اگر دوستان با آبجکت Uibutton جانوس کار کردند یه توضیحاتی بدهند .

این شئ تنها خاصیتی که داره اینه که ظاهر داره. style اونو که عوض میکنی حالت آفیس پیدا میکنه. همیچنین عکس گذاشتن برای آن تنظیمات بیشتری داره

Sub Zero
پنج شنبه 04 مهر 1387, 07:46 صبح
آیا راهی وجود داره که بتونم فقط یکی از ستونهای گرید جانوس رو RightTo Left کنم چون تنظیم نبودن این خاصیت برام دردسر ساز شده .
شکل زیر رو ببینید اگه کل گرید رو راست چین کنم ستون شماره طبقه بندی به هم میخوره اگه گرید رو چپ چین کنم ستون شرح به هم میخوره .

http://img26.picoodle.com/data/img26/3/9/24/f_Testm_70111ba.png (http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/9/24/f_Testm_70111ba.png&srv=img26)

fat_roze2000
پنج شنبه 04 مهر 1387, 09:32 صبح
آیا راهی وجود داره که بتونم فقط یکی از ستونهای گرید جانوس رو RightTo Left کنم چون تنظیم نبودن این خاصیت برام دردسر ساز شده .
شکل زیر رو ببینید اگه کل گرید رو راست چین کنم ستون شماره طبقه بندی به هم میخوره اگه گرید رو چپ چین کنم ستون شرح به هم میخوره .

http://img26.picoodle.com/data/img26/3/9/24/f_Testm_70111ba.png (http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/9/24/f_Testm_70111ba.png&srv=img26)

در خصوصیات آن ستون خصوصیت RigthToLeft را از Inherit به No تبدیل کنید.

Sub Zero
پنج شنبه 04 مهر 1387, 11:40 صبح
در خصوصیات آن ستون خصوصیت RigthToLeft را از Inherit به No تبدیل کنید.
متاسفانه در گرید ورژن 2 همچین خصوصیتی وجود نداره .

منصور بزرگمهر
جمعه 05 مهر 1387, 15:51 عصر
چگونه می توان ورژن غیر تریال پیدا کرد، لینکها جواب نمی دهد.

fat_roze2000
سه شنبه 09 مهر 1387, 09:37 صبح
متاسفانه در گرید ورژن 2 همچین خصوصیتی وجود نداره .

اتفاقا من از نسخه 2 استفاده میکنم. :متعجب:

به خدا این عکسه مال جانوس 2.0 هستش :عصبانی++:

rezaei manesh
سه شنبه 09 مهر 1387, 10:46 صبح
من هم از نسخه 2 استفاده می کنم و این خصوصیت در قسمت ستون وجود نداره اما برای کل گراید و.جود داره که به کار دوستمون نمی یاد .

Sub Zero
پنج شنبه 18 مهر 1387, 08:34 صبح
متاسفانه با وجود تلاشهای بسیار هنوز نتونستم یه مرجع خوب و درست وحسابی برای کار با گرید جانوس پیدا کنم برای همین مجبورم سوالتمو یکی یکی توی این تاپیک بپرسم .
ممکنه بگید از کدوم قسمت از تنظیمات گرید میتونم یک هدر مثل تصویر زیر درست کنم .

http://img27.picoodle.com/img/img27/3/10/8/f_Janusm_1dfc2fd.png (http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/10/8/f_Janusm_1dfc2fd.png&srv=img27)

توی قسمت ColumnSet فقط تونستم هدر در یک ردیف درست کنم اما همونطور که توی تصویر می بینید هدر در 2 ردیف کلی ایجاد شده .

rezaei manesh
پنج شنبه 18 مهر 1387, 08:41 صبح
با سلام
من این کار رو کردم
شما باید تعداد row ها رو قبلا مشخص کنید تا اونجایی که یادم تو قسمت table root بود که یه متد داشت که تعداد رو ها رو در زمان استفاده از کلون ست مشخص می کرد
یه نگاهی بنداز اگه نتونستی بگو من دقیقا پیدا کنم و بهت بگم
موفق باشی

Sub Zero
پنج شنبه 18 مهر 1387, 09:05 صبح
جناب رضایی منش ممنون ازجوابتون . تنظمیاتی که شما گفتید در همون قسمت ColumnSet Designer هم وجود داره اما هر کاری کردم درست نشد .چیزی که من الان دارم اینه :

http://img33.picoodle.com/img/img33/3/10/8/f_Janus2m_123bf70.png (http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/10/8/f_Janus2m_123bf70.png&srv=img33)

میخوام بالای هدر مشخصات اصلی یه هدر دیگه بذارم

rezaei manesh
پنج شنبه 18 مهر 1387, 09:14 صبح
آقا
در RootTable متد CloumnsetRowCount رو مساوی 3 بزار تا 3 ردیف برات ایجاد بشه در خود کلون ست نمی تونی تنظیمات row ها رو انجام بدی باید در همون روت تیبیل انجام بدی
موفق باشی
------------
اگر باز نتونستی یه گرایدت رو تو یه فرم بزار برام بفرست و دقیقا شکلی رو که می خواهی هم بفرست تا برات درست کنم

Sub Zero
شنبه 20 مهر 1387, 07:54 صبح
بالاخره موفق شدم . ستون بندی مورد نظرم به این شکل بود .

http://img37.picoodle.com/img/img37/3/10/10/f_imgm_7b09568.png (http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/10/10/f_imgm_7b09568.png&srv=img37)

جهت اطلاع بگم که این کار از طریق خاصیت RowSpan قابل تنظیمه.

PegahGol
دوشنبه 29 مهر 1387, 23:17 عصر
سلام من احساس کردم در زمینه جانوس سیستم توی سایت کمبود است. با اجازه پیشکسوتان من این تاپیک و نوشتم تا هرکی مطلب و منبعی داره اینجا بذاره .نظرتو ن رو هم بدین ممنون.

سلام
لطفا کمکم کنید مگر نه از شرکت اخراج می شم.
من توی پروژه ام از grid جانوس استفاده کردم و می خوام اطلاعات مرتبط را با در جداول data base که master / detail هستند در root table و child table اون نمایش بدم و اضافه کنم ولی فقط تونستم نمایش بدم .اصلا امکان add کردن سطر جدید رو بهم نمی ده.

لطفا کمکم کنید. در ضمن از کجا می تونم janus رو download کنم؟

Sub Zero
سه شنبه 30 مهر 1387, 07:51 صبح
خاصیت AllowAddNew رو برابر True کردین ؟

jalalnooritehrani
چهارشنبه 01 آبان 1387, 07:55 صبح
سلام چطوری میتوان اطلاعات گرید را بوسیله GridEXExporter به اکسل ارسال کرد

jalalnooritehrani
چهارشنبه 01 آبان 1387, 08:19 صبح
کاربر PegahGol
شما باید در پراپرتی گزینه AllowAddNew را true قرار بدهید

jafari1
جمعه 15 آذر 1387, 12:46 عصر
با سلام
من يك فرم شامل گريد جانوس ساخته ام (ورژن3.5) كه در ابتدا سالم است ولي بعد كه پروژه را ذخيره ميكنم و مجددا باز ميكنم پيام زير را ميدهد و كار نميكند

Error 1 'The given assembly name or codebase was invalid. (Exception from HRESULT: 0x80131047)' H:\Wpers\LC Pers

دوستان با تجربه لطفا راهنمايي فرماييد

jafari1
جمعه 15 آذر 1387, 12:49 عصر
سلام چطوری میتوان اطلاعات گرید را بوسیله GridEXExporter به اکسل ارسال کرد

Dim st As New IO.FileStream(FileName, FileMode.Create, FileAccess.Write, FileShare.None)
GridEXExporter1.Export(st)

jalalnooritehrani
یک شنبه 17 آذر 1387, 11:12 صبح
من در برنامه ام از گريد جانوس استفاده كردم كه در آن بعضي ركوردها چايد دارد
منظورم اين كه دو جدول دارم كه در آن بعضي از ركوردهاي جدول مستر زير جدول دارد (detail)

در اول هر سطر (ركورد) در گريد يك علامت + براي تمامي ركوردهاي جدول مستر ميآورد حتي آنهايي كه در جدول Detail ركورد ندارند
چكار بايد كه كه اين علامت فقط براي ركوردهاي گردش دار بياد

fat_roze2000
یک شنبه 17 آذر 1387, 11:23 صبح
هیچ راهی وجود ندارد

fat_roze2000
یک شنبه 17 آذر 1387, 11:39 صبح
Layout یک نمونه گرید جانوس که توی اون میتونی جداول Parent و Child رو ثبت و ویرایش کنی برات فرستادم. اگه در فراخوانی Layout مشکل داری تماس بگیر

davoodrm666_666
یک شنبه 17 آذر 1387, 13:00 عصر
اقام من گریدم در جانوس به شکل زیره حالا می خوام بر اساسس ستون های تکراری عمل ادغام (colmerge) انجام بدم
http://u4load.com/share/public/331/11.JPG?no_history
که گریدم به شکل زیر در بیاد چطوری میشه این کار رو در جانوس گرید انجام بدم
http://u4load.com/share/public/287/11.JPG?no_history

jafari1
یک شنبه 17 آذر 1387, 21:38 عصر
سلام
اگر دوستان راجع به نحوه استفاده از كامپوننت FilterEditor مجموعه جانوس راهنمايي بفرمايند متشكر ميشوم

jalalnooritehrani
دوشنبه 18 آذر 1387, 11:13 صبح
براي استفاده از فيلتر جانوس بايد
1- پراپرتي () FilterMode=Automatic قرار بدهيد
تا اينجا ميتوانيد فيلتر بصورت غير كومبو انجام دهيد و هر كلمه تايپ كنيد به محض اينتر
ركوردهاي مرتبط به آن فيلد با آن شرط ظاهر ميشوند

اگر خواستيد بصورت كمبو فيلتر كنيد بايد علاوه بر محله 1 اين مرحله را هم انجام دهيد
2-در تابع لود فورم بنويسيد

GridEX1.FilterRow.Cells(1).Column.FilterEditType = Janus.Windows.GridEX.FilterEditType.Combo

نكته فيلد كه ميخواهيد فيلتر شود شماره آن را بجاي 1 بنويسيد

davoodrm666_666
دوشنبه 18 آذر 1387, 11:52 صبح
کسی نیست راهنماییم کنه ؟

jalalnooritehrani
دوشنبه 18 آذر 1387, 15:06 عصر
من ميخواهم اطلاعات را بوسيله گريد جانوس وارد كنم
اما اطلاعاتي زياد در اين باره نميدونم مثلاَ چطوري از ErrorProvider آن بايد استفاده كرد
يا چطور ميتوان فيلدهاي خالي را چك كرد تا بمهض رد شدن از فيلد درصورت خالي بود ErrorProvider گريد نمايش داده شود
خلاصه از اين قبيل كنترلها روي اطلاعات

amir_port
دوشنبه 18 آذر 1387, 16:51 عصر
آقا من يك مشكل دارم
اين كه در برنامه وقتي با جانوس كار ميكني در كامپبوتر مقصد قبل از اجراي برنامه بايد جانوس رو هم نصب كني و حتي كركش رو هم بايد اجرا كني وگر نه برنامت اجرا نميشه . من اين مشكل رو در بيشتر كامپوننتها دارم . بايد چكار كنم . اگر لازم باشه همراه با برنامه تمام كامپوننتها رو نصب كني كه خيلي بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

jafari1
دوشنبه 18 آذر 1387, 18:23 عصر
براي استفاده از فيلتر جانوس بايد
1- پراپرتي () FilterMode=Automatic قرار بدهيد

دوست عزيز منظورم كامپوننت filterEditor در جانوس بود نه تنظيمات gridex

negar_s80
یک شنبه 22 دی 1387, 14:10 عصر
سلام
من تو پروژ ه ام از کنترل های Janus استفاده می کنم ولی چگونه می شه محتوای یک Cell آن را بخونی

pirmard
یک شنبه 22 دی 1387, 23:31 عصر
مشکل با رویداد ColumnButtonClick

Private Sub Grid_ColumnButtonClick(ByVal sender As Object, ByVal e As Janus.Windows.GridEX.ColumnActionEventArgs) Handles Grid.ColumnButtonClick
If e.Column.Key.ToString = "select" Then
me.Text = Grid.GetRow().RowIndex.ToString
End If

End Subاین رویداد باید الان به محض کلیک کردن کار کنه اما متاسفانه روی کلیک اول کار نمی کنه و با کلیک دوم raise میشه .
علت چی می تونه باشه آیا ؟

davoodrm666_666
دوشنبه 23 دی 1387, 07:53 صبح
آقا من یه مشکل خنده دار دارم نمی تونم رنگ TabControl ها رو در Uitab جانوس عوض کنم یعنی با تغییر
Backcolor هیچ تغییری ایجاد نمی شه ؟

rezaei manesh
دوشنبه 23 دی 1387, 08:28 صبح
آقا من یه مشکل خنده دار دارم نمی تونم رنگ TabControl ها رو در Uitab جانوس عوض کنم یعنی با تغییر
Backcolor هیچ تغییری ایجاد نمی شه ؟

با سلام رنگ رو بايد گزينه ويرچوال اگه درست اسپل کرده باشم رو true کني اما از اين کنترل استفاده نکني بهتره
من از اون چند مورد استفاده کردم اما بعد از يه مدتي که تعداد کنترل هاي درون ان زياد مي شود
يک خطاي عجيب بدون مشخص شدن نوع خطا مي دهد که زماني که مي خواهيم برنامه را ببنديم اتفاق مي افتد
اما هيچ خللي در کار برنامه ايجاد نميکند
موفق باشيد

davoodrm666_666
دوشنبه 23 دی 1387, 09:36 صبح
با سلام رنگ رو بايد گزينه ويرچوال اگه درست اسپل کرده باشم رو true کني اما از اين کنترل استفاده نکني بهتره
من از اون چند مورد استفاده کردم اما بعد از يه مدتي که تعداد کنترل هاي درون ان زياد مي شود
يک خطاي عجيب بدون مشخص شدن نوع خطا مي دهد که زماني که مي خواهيم برنامه را ببنديم اتفاق مي افتد
اما هيچ خللي در کار برنامه ايجاد نميکند
موفق باشيد
دوست عزیز ممنون از جوابی که دادید . مشکل اصلی من اینه که من وقتی کنترل های net. رو در Tabcontrol می زارم رنگ پشت زمینه اونا با Tabcontrol فرق می کنه بدون اینکه رنگ پیش فرض Uitab جانوس رو تغییر داده باشم

rezaei manesh
دوشنبه 23 دی 1387, 09:43 صبح
رنگ کنترل هات رو transparent بزار
به رنگ جانوس کاري نداه شما بايد رنگ کنترل ها رو از برگه web اولي رو انتخاب کني

مرتضی حمزه ئی
دوشنبه 23 دی 1387, 10:16 صبح
در ادامه مطالب دوستان واسه فیلتر کردن بهتر استکه هرلحظه که دارید جستجو میکنید همون لحظه روی همون سطرقرار بگیرید لازم استکه خاصیت filterrowupdatemode=WhenValueChanges قرار دهید در ضمن یک فایل واسه مقایسه janus وامکانات آن میگذارم واسه دوستان یادم نیست ازکجا گرفتم شاید از همین سایت مطالبش بد نیست در ضمن اگه میخواد جستجو شرطی باشه خاصیت filterrowbuttonstyle=ConditionOperatorDropDown قراربدید مطالب زیبایی توی فایل ضمیمه است

pirmard
سه شنبه 24 دی 1387, 00:52 صبح
مشکل با رویداد ColumnButtonClick

Private Sub Grid_ColumnButtonClick(ByVal sender As Object, ByVal e As Janus.Windows.GridEX.ColumnActionEventArgs) Handles Grid.ColumnButtonClick
If e.Column.Key.ToString = "select" Then
me.Text = Grid.GetRow().RowIndex.ToString
End If

End Subاین رویداد باید الان به محض کلیک کردن کار کنه اما متاسفانه روی کلیک اول کار نمی کنه و با کلیک دوم raise میشه .
علت چی می تونه باشه آیا ؟

کسی راه حلی نداره ؟ :افسرده:

davoodrm666_666
سه شنبه 24 دی 1387, 07:53 صبح
رنگ کنترل هات رو transparent بزار
به رنگ جانوس کاري نداه شما بايد رنگ کنترل ها رو از برگه web اولي رو انتخاب کني
حتی با تغییر به taransparent هم درست نشد اما راهش رو پیدا کردم باید خاصیت Use effect رو false کرد

مرتضی حمزه ئی
سه شنبه 24 دی 1387, 09:09 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
من این سوال را دوباره توی این بخش مطرح میکنم چون همه از janus دارید استفاده میکنید من خواهش میکنم مشکلم را واسه ساختن setup حل کنید شمایی که setup ساختید من با setup ساز خود vb2008 ساختم روی ماشین خودم هم setup اجرا میشه ولی روی ماشینهای دیگه پیغامی مبنی برعدم load کردن فایل یا اسمبلی janus.windows.gridex میدهد من از ورژن 3.5 استفاده میکنم اگر دوستان کرک کامل را دارند نیز بگذارند ممنون میشم البته قبلا کرک کردم وsetup ساختم ولی موقعی که فایل JanusPatcher.exe را اجرا میکنم روی بعضی از فایلها بجای success پیغام fail میده اگر دوستان کرک کامل را بذارند ممنون میشم

jafari1
سه شنبه 24 دی 1387, 22:16 عصر
ضمن سلام دو جدول كه بصورت Master/Detail تعريف شده در حالت عادي با حركت در جدول 1 اطلاعات جدول 2 كه detail است نمايش داده ميشود لكن اگر اطلاعات جدول 1 در GridEx با كليك بر روي عنوان ستون مرتب شود و يا با فيلتر كردن Gridex جدول اول در جدول دوم كه آن هم gridex است نمايش داده نميشود لطفا راهنمايي فرماييد

jafari1
سه شنبه 24 دی 1387, 22:19 عصر
من این سوال را دوباره توی این بخش مطرح میکنم چون همه از janus دارید استفاده میکنید من خواهش میکنم مشکلم را واسه ساختن setup حل کنید شمایی که setup ساختید من با setup ساز خود vb2008 ساختم روی ماشین خودم هم setup اجرا میشه ولی روی ماشینهای دیگه پیغامی مبنی برعدم load کردن فایل یا اسمبلی janus.windows.gridex میدهد من از ورژن 3.5 استفاده میکنم اگر دوستان کرک کامل را دارند نیز بگذارند ممنون میشم البته قبلا کرک کردم وsetup ساختم ولی موقعی که فایل JanusPatcher.exe را اجرا میکنم روی بعضی از فایلها بجای success پیغام fail میده اگر دوستان کرک کامل را بذارند ممنون میشم

يك تعدادي dll هست كه بايد كپي كنيد به جاي dll هاي اصلي و در برنامه هم براي همه dll ها local copy را true كنيد

rezaei manesh
چهارشنبه 25 دی 1387, 09:31 صبح
ضمن سلام دو جدول كه بصورت Master/Detail تعريف شده در حالت عادي با حركت در جدول 1 اطلاعات جدول 2 كه detail است نمايش داده ميشود لكن اگر اطلاعات جدول 1 در GridEx با كليك بر روي عنوان ستون مرتب شود و يا با فيلتر كردن Gridex جدول اول در جدول دوم كه آن هم gridex است نمايش داده نميشود لطفا راهنمايي فرماييد

احتمالا فوکوس از دست ميره واسه رکورد و رکورد جاري براي برابر با vothing مي شه
شما خودت يکي از رکورد ها رو در برنامه انتخاب کن

jafari1
پنج شنبه 26 دی 1387, 22:31 عصر
احتمالا فوکوس از دست ميره واسه رکورد و رکورد جاري براي برابر با vothing مي شه

نه دوست عزيز در حالت عادي ركوردهاي جدول 2 را نمايش ميدهد ولي اگر با كليك روي عنوان ستون جدول 1 در گريد براي مرتب كردن ركوردها استفاده كنيم ركوردهاي جدول 2 را نمايش نميدهد

neda.n
سه شنبه 01 بهمن 1387, 14:22 عصر
سلام
من مي خوام بدونم كه چطور مي تونم فيلتر در جانوس بنويسم كه همزمان بتوانيم روي چند فيلد به صورت تركيبي فيلتر بزنيم.

rezaei manesh
سه شنبه 01 بهمن 1387, 15:12 عصر
سلام
من مي خوام بدونم كه چطور مي تونم فيلتر در جانوس بنويسم كه همزمان بتوانيم روي چند فيلد به صورت تركيبي فيلتر بزنيم.
شما مي توانيد روي يک فيلد فيلتر کنيد؟ البته از طريق کد نويسي اگر توانستيد
کدش را اينجا بزاريد تا شايد من بتوانم براي تان ان را به چند فيلد تبديل کنم
من قبلا روش کار کردم ام

jafari1
سه شنبه 01 بهمن 1387, 18:07 عصر
من مي خوام بدونم كه چطور مي تونم فيلتر در جانوس بنويسم كه همزمان بتوانيم روي چند فيلد به صورت تركيبي فيلتر بزنيم
از كامپوننت فيلتر جانوس استفاده كنيد

jafari1
سه شنبه 01 بهمن 1387, 18:09 عصر
مشكل در gridex جانوس

اين مسئله وقتي اتفاق مي افته كه گريد detail سورت بشه

pirmard
جمعه 04 بهمن 1387, 03:50 صبح
1-
رویداد ماوس کلیک با رویداد کلیک چه فرقی داره ؟
می خام زمانی که کاربر روی یک ردیف خاص از گرید راست کلیک کرد منوی خاصی رو نمایش بدم (محتویات منو بسته به محتویات در ردیف غییر می کنه) چطوری می تونم بفهمم که کاربر روی کدوم سطر کلیک کرده ؟
getrow سطح جاری رو بر می گردونه ! درست ! اما وقتی کاربر روی هدر کالمن ها هم کلیک می کنه و یا جای خالی گرید کلیک می کنه باز هم getrow سطر انتخاب شده رو بر می گردونه . من می خام فقط وقتی کاربر روی سطر خاصی کلیک می کنه منو رو نمایش بدم !
استفاده از x,y /locattion هم زیاد جالب نیست !

negar_s80
شنبه 12 بهمن 1387, 11:24 صبح
سلام
من اگه بخواهم یه Cell مشخص در DataGridView رو بخونم باید چه کنم
کد در datagridview این هست :
DataGridView1.Rows(r-1).Cell(c-1).Value

rezaei manesh
شنبه 12 بهمن 1387, 12:05 عصر
سلام
من اگه بخواهم یه Cell مشخص در DataGridView رو بخونم باید چه کنم
کد در datagridview این هست :
DataGridView1.Rows(r-1).Cell(c-1).Value

براي خوندن يک ستون در گرايد جانوس از کد زير استفاده کنيد

Me.GridEX1.GetRow(indexrecord).Cells("filedname").Value()

negar_s80
شنبه 12 بهمن 1387, 12:16 عصر
ممنون مشکلم حل شد .

pirmard
پنج شنبه 17 بهمن 1387, 20:02 عصر
توی فیلتر گرید جانوس چند تا مشکل دارم :
1- منوی انتخاب فیلدش RTL نیست .
2- توی کمبوی بعدی که نوع مقایسه رو انتخاب می کنیم نمی تونم دست ببرم . مثلا می خام برای بعضی فیلدها فقط گزینه ی equal to ظاهر بشه . توی سمپل خود جانوس این مورد رو انجام دادم یعنی بعضی فیلدها تعداد مقایسه گرهاشون کمتره . اما سر در نیاوردم چی به چیه !
3- چطور توی کمبوی انتخاب مقدار فیلد (مثلا برای نوی بولین) تکست و آیکون دلخواه رو قرار بدیم ؟

کسی تا جالا جایی تو نت ندیده که فرومی باشه در مورد این جانوس حرفه ای حرف بزنن ؟

davoodrm666_666
یک شنبه 27 بهمن 1387, 08:23 صبح
آقا من هرچی گشتم هیچ refrence درست حسابی (البته فارسی) برای آموزش کنترل های جانوس پیدا نکردم کسی مقاله ای سراغ نداره ؟

jafari1
یک شنبه 27 بهمن 1387, 13:45 عصر
ضمن عرض سلام
چگونه میشود توسط کد نویسی caption مربوط به column set گرید جانوس را مقدار داد (منظورم هدر گرید جانوس است)

negar_s80
یک شنبه 27 بهمن 1387, 14:16 عصر
سلام
چطوری می شه وقتی گرید جانوس load می شه یک ROW به صورت انتخابی Select شده باشه مثلا ششمین Row انتخاب شده باشد

negar_s80
یک شنبه 27 بهمن 1387, 14:19 عصر
من Janus2 رو که نصب کردم Help آن در Help دات نت اضافه نشد . از هیچ Source ی نمی تونم کمک بگیرم .کسی می تونه بگه چه کار کنم

شاپرک
یک شنبه 27 بهمن 1387, 15:30 عصر

http://img37.picoodle.com/img/img37/3/10/10/f_imgm_7b09568.png (http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/10/10/f_imgm_7b09568.png&srv=img37)

اگر ممكنه دقيق تر توضيح بديد چون من هم دنبال همينم
ممنون

MOSTAFANAVVAB
دوشنبه 28 بهمن 1387, 17:34 عصر
آقا من یک مشکلی دارم اساسی
یک دیتا گرید ساختم که از طریق دیتابیس و به وسیله دیتا ست فیل میشه یعنی پر میشه و لی یکی از این ستون ها چک باکس که اون هم از دیتابیس وارد میشه حلا مشکل من اینجا ست که میخوام همه اون رکورد هایی که چک باکسشون ترو هست یک رنگ دیگه بشه اقا یعنی بتون بگم سه الی چهار روزه دارم با کد ها ورمیرم اما نمی تونم این کار روبکنم

مهدی نان شکری
سه شنبه 29 بهمن 1387, 10:15 صبح
با سلام
من می خوام یک ستون رو در دیتاگرید جانوس به یک دیتاسورس وصل کنم به طوری که AutoComplete بشه.
چطوری این کار رو انجام بدم.
ممنون

pirmard
سه شنبه 29 بهمن 1387, 18:21 عصر
ضمن عرض سلام
چگونه میشود توسط کد نویسی caption مربوط به column set گرید جانوس را مقدار داد (منظورم هدر گرید جانوس است)

در حالت نمایش معمولی یا از layout استفاده کردید ؟

این کد در حالت یک سطره بودن هدر :

Grid.RootTable.Columns(index).Caption = "new caption"

که داخل پرانتر می تونی به جای ایندکس از key اون هم استفاده کنی .

pirmard
سه شنبه 29 بهمن 1387, 18:26 عصر
آقا من یک مشکلی دارم اساسی
یک دیتا گرید ساختم که از طریق دیتابیس و به وسیله دیتا ست فیل میشه یعنی پر میشه و لی یکی از این ستون ها چک باکس که اون هم از دیتابیس وارد میشه حلا مشکل من اینجا ست که میخوام همه اون رکورد هایی که چک باکسشون ترو هست یک رنگ دیگه بشه اقا یعنی بتون بگم سه الی چهار روزه دارم با کد ها ورمیرم اما نمی تونم این کار روبکنم

این کدو بزار وقتی که اون فیلد خاص که ایندکسشو میدی ترو باشه اون رکورد رو برات بولد می کنه

Private Sub AddConditionalFormatting()
Dim fc As GridEXFormatCondition
fc = New GridEXFormatCondition(Grid.RootTable.Columns(index ), ConditionOperator.Equal, true)
fc.FormatStyle.FontBold = TriState.True
Grid.RootTable.FormatConditions.Add(fc)
End Sub

pirmard
جمعه 02 اسفند 1387, 14:53 عصر
چطور میشه یه ستون داشته باشیم که شماره ردیف رو نشون بده ؟
و وقتی که با فیلتر و یا سورت تغییری ایجاد می کنیم این شماره به هم نریزه و باز هم اولین سطر جدول شماره ردیف 1 رو داشته باشه .

ساران سافت
جمعه 02 اسفند 1387, 21:28 عصر
آقا شما چجوری سایت جانوس رو باز می کنید از این adsl پارس آنلاین که من دارم فیلتر شده و سایتش باز نمی شه؟؟؟؟

negar_s80
شنبه 03 اسفند 1387, 09:09 صبح
سلام
من در Janus Grid خصوصیت FilterMode را Automatic کردم ولی برای search کلمه را باید کامل وارد کرد . چه جوری می شه که با دادن قسمتی از کلمه تمام Data هایی را که حاوی آن کلمه هستند بیاره مثل اینکه از دستور Like در SQL استفاده بکنه

jalalnooritehrani
شنبه 03 اسفند 1387, 09:43 صبح
چطور میشه یه ستون داشته باشیم که شماره ردیف رو نشون بده ؟
و وقتی که با فیلتر و یا سورت تغییری ایجاد می کنیم این شماره به هم نریزه و باز هم اولین سطر جدول شماره ردیف 1 رو داشته باشه .

در مورد اين سوال بايد بگويم با 2 پراپرتي گريد جانوس را بصورت زير تغيير دهيد
1- RowHeaders=True
2- RowHeaderContent=RowIndex

اميدوارم جواب سوالتان را گرفته باشيد

jalalnooritehrani
شنبه 03 اسفند 1387, 09:44 صبح
سلام
من در Janus Grid خصوصیت FilterMode را Automatic کردم ولی برای search کلمه را باید کامل وارد کرد . چه جوری می شه که با دادن قسمتی از کلمه تمام Data هایی را که حاوی آن کلمه هستند بیاره مثل اینکه از دستور Like در SQL استفاده بکنه

بايد قبل يا بعد از كلمه علامت * بذاريد

jalalnooritehrani
شنبه 03 اسفند 1387, 09:54 صبح
ضمن عرض سلام

در مورد اين سوال ميتوان از دستور زير استفاده كرد

GridEX1.RootTable.Caption = "Jnt"

jalalnooritehrani
شنبه 03 اسفند 1387, 09:56 صبح
سلام
چطوری می شه وقتی گرید جانوس load می شه یک ROW به صورت انتخابی Select شده باشه مثلا ششمین Row انتخاب شده باشد

دوست عزيز ميتوان از دستور
GridEX1.MoveTo(6) استفاده كني

شاپرک
شنبه 03 اسفند 1387, 10:09 صبح
لطفا در مورد ايجاد ChildTable و روش ايجاد اون توضيح بديد ...
اگر در حد يك راهنمايي هم باشه ممنون ميشم .

jalalnooritehrani
شنبه 03 اسفند 1387, 10:56 صبح
وقتي شما در اس كيو ال بين دو تا جدول ارتباط برقرار ميكنيد و اين دو جدول را در ديتاست قرار ميدهيد
ميتوانيد در فرم بوسيله گريد جانوس اين دو جدول را نمايش دهيد
گريد جانوس جدول اصلي يا Master را Tables و جدول Detail را بصورت ChildTables قرار ميدهد
براي اينكار وقتي شما گريد جانوس را روي فرم قرار داديد و مقدار DataSource را يك BindingSource قرار ميدهيد آنگاه براي نمايش فيلدها بايد گزينه Retrieve Hierarchical Structure انتخاب كنيد تا هم فيلدهاي جدول اصلي و هم فيلدهاي جدول sub نمايش داده شوند
اين نكته فراموش نشود كه در رويداد فرم لود بايد هر دو جدول Fill شوند

شاپرک
شنبه 03 اسفند 1387, 12:14 عصر
امكان داره يك نمونه از Northwind آپلود كنيد ؟ چون من مواردي كه گفتيد انجام دادم ولي هيچ ركوردي نمايش نميده!!!

negar_s80
شنبه 03 اسفند 1387, 12:30 عصر
بايد قبل يا بعد از كلمه علامت * بذاريد

من درست متوجه نشدم یعنی در قسمت بالای Grid که برای Search است اگر بخواهیم کلمه ای را جستجو کنیم قبل از آن * بگذاریم و کاربران نیز باید این کار رو بکنند ولی من این کار رو هم کردم نشد ، میشه بیشتر توضیح بدی

علی خورسندی
دوشنبه 05 اسفند 1387, 19:18 عصر
FilterRowUpdateMode رو مساوی WhenValueChanges بزار

علی خورسندی
دوشنبه 05 اسفند 1387, 19:51 عصر
من میخوام سه تا ستون که دراپ دون هستند و به یک بایندینگ سورس وصلند رو طوری داشته باشم که اولا
row ی هرکدوم رو تغییر میدیم row ی دو تای دیگه تغییر کنه (البته با کد این کار رو کردم ولی وقتی یکدوم سورت میشه دیگه اطلاعات یک row ی دیگه رو نشون میدن)
دوما وقتی توی cel مربوطه چیزی تایپ میشه دراپ دون مربوطه فیلتر بشه (الان فقط اونو پیدا میکنه)

negar_s80
یک شنبه 11 اسفند 1387, 10:23 صبح
سلام
اگه در گرید جانوس بخواهیم رقم های یک ستون رو سه رقم سه رقم جدا کنیم باید چه کار کنیم

jalalnooritehrani
یک شنبه 18 اسفند 1387, 10:21 صبح
سلام
اگه در گرید جانوس بخواهیم رقم های یک ستون رو سه رقم سه رقم جدا کنیم باید چه کار کنیم
بايد پراپرتي (FormatString) فيلدي كه ميخواهي سه رقم سه رقم جدا کني را برابر
با #,##0.00 قرار بدهي

علی خورسندی
سه شنبه 20 اسفند 1387, 11:38 صبح
کسی می دونه چطور میشه یک دراپ دون رو همزمان با تایپ هر کارکتر در cel مربوطه که در گرید اصلیمون هست فیلتر کرد.

meh_sol2002
سه شنبه 20 اسفند 1387, 18:08 عصر
با سلام
من درمورد مرج(merg) مشکل دارم و میخوام یک ستون را که مقادیرش تکراری است تکراری ها رو نشان ندهد لطفا کمکم کنید

hramezani
دوشنبه 17 فروردین 1388, 13:32 عصر
سلام

امكان داره كه فيلدهاي گريد جانوس به جاي افقي ، عمودي نشون داده بشه ؟

siavash_fe
دوشنبه 24 فروردین 1388, 14:59 عصر
سلام
جانيوس تحت وب از كجا ميتونم تهيه كنم

rezaei manesh
سه شنبه 25 فروردین 1388, 09:56 صبح
تو وب بگردي ک ر کــــ اون هست خودش رو هم از سايتش بگير

Mohammad.Saheb
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1388, 12:08 عصر
در گريدم (نسخه 3.5) يك ستون دارم كه محتوياتش زياده اندازش رو رو 400 گذاشتم حال مي خوام وقتي كاربر كرسر رو روش برد يه تول تيپ كه شامل محتويات اون ستون رو بهش نشون بده (و حتي اگه بشه اطلاعات يه ستون ديگه رو )
براي اين كار مي خوام از Supertooltip استفاده كنم
كار باهاش رو بلد نيستم اگه ميشه كمك كنيد

در كل آيا اين روش خوبيه
راه ديگي پيشنهاد نميكنيد
ممنون از توجهتون

koorosh2004_2007
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 10:11 صبح
سلام
من با گرید جانوس یکم مشکل دارم :لبخند:

1 - می‌خوام وقتی تو یک سطر دارم اطلاعات وارد می کنم بعد از این که از اون سطر خارج شدم اگر تو یکی از سطونهام خالی بود error ی که می‌خوام رو بده اگه خالی نبود هم که هیچی .

2 - با کیلید های چپ و راست روی کیبورد که میزنی وقتی به سطون آخر میرسه میره سطر بعد و وقتی هم روی سطون اول باشی و کلید سمت راست رو بزنی میره سطر قبل ، من نمی‌خوام این کارو انجام بده . چه باید کنم

3 - به چه صورت می‌توان یک سطر را کپی کرد و در یک سطر دیگر پیست کرد .

لطفاً راهنماییم کنید .
با تشکر

Sweety
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 15:54 عصر
سلام دوستان
من ميخوام در يكgride كه selectionmode اون multiselect است.حلقه اي داشته باشم كه مقدار يك Cell از تمام رديفهاي انتخاب شده را برگردونه.لطفا راهنمايي بفرماييد.

rezaei manesh
سه شنبه 05 خرداد 1388, 10:47 صبح
سلام
من 2 تا مشکل با گراید جانوس دارم
1. می خوام موقعی که گراید پر می شه رکورد هایی که فیلد 1 اون 1 هست رو تغییر رنگ بده مثلا کمرنگ کنه ؟!
2.می خوام یک فیلد که نوع اون image هست در اس کیوال 2005 را در گراید جانوس با استفاده از دیتا ست نشون بدم اما نمی دونم چرا هیچ تصویری رو نشون نمی ده در حالی که همون رکورد رو اطلاعات ش رو تو prcture box راحت نشون می دم ....

Sweety
شنبه 09 خرداد 1388, 11:59 صبح
سلام.من ميخوام با record selector در janus كار كنم.اما نمي دونم چرا فقط توسط Header selector ميتونم ركوردها رو انتخاب كنم و وقتي روي ُSelector تك تك ركوردها كليك مي كنم تيك نمي خوره.لطفا راهنماييم كنيد.

rezaei manesh
شنبه 09 خرداد 1388, 17:50 عصر
سلام
من 2 تا مشکل با گراید جانوس دارم
1. می خوام موقعی که گراید پر می شه رکورد هایی که فیلد 1 اون 1 هست رو تغییر رنگ بده مثلا کمرنگ کنه ؟!
2.می خوام یک فیلد که نوع اون image هست در اس کیوال 2005 را در گراید جانوس با استفاده از دیتا ست نشون بدم اما نمی دونم چرا هیچ تصویری رو نشون نمی ده در حالی که همون رکورد رو اطلاعات ش رو تو prcture box راحت نشون می دم ....

سلام
من مشکل اول رو حل کردم اما هنوز مشکل دوم رو نتونستم حل کنم
یعنی هیچ کدام از دوستان نتونستند تصویر رو مستقیم از بانک تو گراید نشون بدن؟

rezaei manesh
شنبه 09 خرداد 1388, 17:52 عصر
سلام.من ميخوام با record selector در janus كار كنم.اما نمي دونم چرا فقط توسط Header selector ميتونم ركوردها رو انتخاب كنم و وقتي روي ُSelector تك تك ركوردها كليك مي كنم تيك نمي خوره.لطفا راهنماييم كنيد.

سلام دوست عزیز احتمالا ستونت رو در حالت ویرایش نزاشتید یا کل گراید شما حالت ویرایش نداره

negi22
دوشنبه 11 خرداد 1388, 15:05 عصر
من براي خاصيت فيلتر را اتوماتيك كردم ولي در جدول اگر انگليسي يا عدد باشد نشان مي دهد ولي اگر فارسي وارد كنيم ان را نشان نمي دهد آيا راهي وجود ندارد كه با فارسي هم جستجو را انجام بدهد.

rezaei manesh
دوشنبه 18 خرداد 1388, 12:17 عصر
با فارسی هم کار می کنه اما باید اگه گزینه equel رو انتخاب کرده باشه که پیش فرض است باید کل متن رو وارد کنی اکه پیدا نکرد فکر کنم مشکل در حروف ک - ئ باشه که اونا رو باید به یک فرمت استاندارد موقع ذخیره و موقع جستجو تبدیل کنی

negi22
سه شنبه 19 خرداد 1388, 00:37 صبح
ببخشيد من يك مشكل ديگه هم دارم من در گريدم يك ستون دارم كه حاوي عكس هست مي خواهم آن را در گريد نشان ندهد اما وقتي كه روي سطر كليك كردم آن عكس را در يك فرم ديگر مثل پرينت پريويو نشان دهد چكار بايد بكنم

MR.METr
سه شنبه 19 خرداد 1388, 01:09 صبح
شرمنده !! جدا از بحث حرف میزنم !! ولی من نمیدونم چرا تا کامپوننت ها و کنترل های DevExpress هست از janus استفاده میکنید !! ؟
یکی میتونه منو روشن کنه که جانوس چه حسن برتری نسبت به دواکسپرس داره !! ؟
ممنون !!

malihe_hejazifar
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 01:21 صبح
سلام
چطوري ميشود در جانوس Grid Ex بتوانيم از delete و insert استفاده كنيم . من توانستم درباره delete يك دستور بنويسم ولي آن را وقتي كه اجرا ميكنم اطلاعاتم را از data base كه sql2005 است پاك نميكند فقط مي تواند ركوردي از برنامه ام را پاك كند و وقتي در sql را نگاه ميكنم آنها پاك نشده اند همچنين درباره insert نيز كمكم كنيد. خيلي عجله دارم.

rezaei manesh
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 09:51 صبح
ببخشيد من يك مشكل ديگه هم دارم من در گريدم يك ستون دارم كه حاوي عكس هست مي خواهم آن را در گريد نشان ندهد اما وقتي كه روي سطر كليك كردم آن عكس را در يك فرم ديگر مثل پرينت پريويو نشان دهد چكار بايد بكنم
خوب شما می تونی اون فیلد عکس رو از ستون های گراید حذف یا مخفی کنی که من با حذف موافقم و بعد رو هر ستون که کلیک کرد کد اون رکورد رو بفرستی واسه اون فرم و اون فرم با توجه به کد رکورد عکس رو از دیتا بیس بگیره و نشون بده

شرمنده !! جدا از بحث حرف میزنم !! ولی من نمیدونم چرا تا کامپوننت ها و کنترل های DevExpress هست از janus استفاده میکنید !! ؟
ممنون !!
من از هر دو استفاده می کنم اما با گراید جانوس راحت ترم و لی در مورد tsb کنترول برای جانوس 2 مشکل داره موقعی که ایتم هاش زیاد بشه موقع خروج از برنامه خطا می ده اما dev خوبه
...

soroosh87
دوشنبه 25 خرداد 1388, 15:05 عصر
با سلام؛ من ميخوام سطرهاي يك ديتا گريد جانوس رو سطر به سطر پيمايش كنم. با استفاده از دستور foreach نميشه اين كار رو انجام داد؟
در واقع ميخوام ليست يك ستون رو كه نام اقلام هست رو پس از اضافه در ديتا گريد، يكجا در جدول SQL Server درج كنم. ميخوام سطر به سطر پيمايش كنم بعد ثبت كنم. كسي مي تونه كمكم كنه؟ ممنونم از همه دوستاي خوبم

mohsen_zelzela00
سه شنبه 26 خرداد 1388, 21:53 عصر

از دوستان کسی هست که بتونه کمکم کنه که چطوری میتونم عنوان فیلد های خودم را به صورت زیر تعریف کنم
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=32005&d=1245174587

hamid_khakzad
سه شنبه 26 خرداد 1388, 22:58 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز
من با کنترل UITab مشکل دارم:
مقدار خاصیت Righ To Left را وقتی به Yes تغییر می دهم کنترل هیچ تغییری نمی کند و گویا این خاصیت هیچ کاری انجام نمی دهد

کسی راه حل مشکل من را می دونه؟

mohsen_zelzela00
چهارشنبه 27 خرداد 1388, 01:38 صبح
سلام خدمت دوستان عزیز
من با کنترل UITab مشکل دارم:
مقدار خاصیت Righ To Left را وقتی به Yes تغییر می دهم کنترل هیچ تغییری نمی کند و گویا این خاصیت هیچ کاری انجام نمی دهد

کسی راه حل مشکل من را می دونه؟

میتونی RightToLeftLayout را برابر true کنید

hamid_khakzad
جمعه 29 خرداد 1388, 16:13 عصر
میتونی RightToLeftLayout را برابر true کنید

سلام دوست عزیز
این کنترل خصوصیتی به نام RightToLeftLayout نداره
شما فکر کنم این کنترل را با فرم اشتباه گرفتین

mohsen_zelzela00
شنبه 30 خرداد 1388, 11:59 صبح
سلام دوست عزیز
این کنترل خصوصیتی به نام RightToLeftLayout نداره
شما فکر کنم این کنترل را با فرم اشتباه گرفتین

من هم منظورم form بود

hamid_khakzad
پنج شنبه 11 تیر 1388, 21:37 عصر
من هم منظورم form بود
این کار را هم انجام دادم ولی بازم نشد

Eslami_83
یک شنبه 28 تیر 1388, 10:01 صبح
خواهش خواهش خواهش كمك كنيد.
يه گريد جانوس دارم كه page بندي هم شده.ميخوام وقتي صفخه لود ميشه با page index و row index اي كه بهش ميدم به page مورد نظر بره و row مورد نظر رو نشون بده.
من هر دستوري كه پيدا كردم read Only هست.يعني فقط ميتونم اين مقادير رو بخونم و نميتونم اونارو set كنم.
خواهش ميكنم كمك كنيد.
خواهش.ممنون.:ناراحت::ناراحت: :ناراحت:

shadi khanum
یک شنبه 28 تیر 1388, 10:20 صبح
به نظر من جانوس چیز خوبیه ولی گریدش خیلی اذیت میکنه، مخصوصا واسه Refresh شدنش!

rezaei manesh
یک شنبه 28 تیر 1388, 12:16 عصر
به نظر من جانوس چیز خوبیه ولی گریدش خیلی اذیت میکنه، مخصوصا واسه Refresh شدنش!

منظورت تو چند تا رکورد هست من حدود 1000 تا رکورد رو با حدود 10 تا فیلد در کسری از ثانیه نشون می دم
با گراید جانوس 2
حتی یکی از فیلد هام ردیفه و از تو کد مقدار دهی می شه که قبلانا این باعث کند شدن می شد وقتی که از رو هدر سورت می کرد
اما موقعی که قسمت سورت رو بهینه کردم اونم حل شد

Eslami_83
یک شنبه 28 تیر 1388, 13:33 عصر
خواهش خواهش خواهش كمك كنيد.
يه گريد جانوس دارم كه page بندي هم شده.ميخوام وقتي صفخه لود ميشه با page index و row index اي كه بهش ميدم به page مورد نظر بره و row مورد نظر رو نشون بده.
من هر دستوري كه پيدا كردم read Only هست.يعني فقط ميتونم اين مقادير رو بخونم و نميتونم اونارو set كنم.
خواهش ميكنم كمك كنيد.
خواهش.ممنون.:ناراحت::ناراحت: :ناراحت:

rezaei manesh
سه شنبه 30 تیر 1388, 16:44 عصر
من با این دستورات می رم سر رکورد دلخواه اما گراید من pageندی نشده

.Focus()
.MoveTo(.GetRow(i))
.Select()

Eslami_83
چهارشنبه 31 تیر 1388, 09:49 صبح

.Focus()
.MoveTo(.GetRow(i))
.Select()

من از جانوس 3 استفاده ميكنم.

.select() و
MoveTo() رو به عنوان property يا متد براي گريد نميشناسه.بايد namespace خاصي رو فراخوني كنم؟
مرسي كه كمكم مي كنيد.

rezaei manesh
چهارشنبه 31 تیر 1388, 18:14 عصر
من با گراید جانوس 2 کار می کنم و این متد ها رو داره هیچ چیز خاصی هم نیاز نداره

pirmard
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 03:14 صبح
این فیلتر بارش چی شد بالاخره ؟ کسی تونست خوب مسلط بشه بهش ؟

pirmard
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 01:44 صبح
ممنون !!

چون کنترلی که شما می گین از rtl ساپورت نمی کنه . اما جانوس سپورت می کنه !

negar_s80
دوشنبه 02 شهریور 1388, 10:27 صبح

.Focus()
.MoveTo(.GetRow(i))
.Select()

سلام من هم همین مشکل رو دارم ولی خیلی غیر منطقی حلش کردم بعد از این متد MoveTo را بر روی رکورد دلخواه بردم event ، SelectionChanged که مربوط به Grid هست را فرخوانی می کنم این در حالی که خودش باید به صورت خودکار فراخوانی شود

ahmad6630
سه شنبه 31 شهریور 1388, 09:06 صبح
من با فارسي كردن تقويم جانوس مشكل دارم
منظورم البته كمبو كالنداره كه فقط ميلادي رو نشون ميده
كسي ميتونه راهنمائيم كنه
متشكرم:متفکر:

mpmsoft
جمعه 17 مهر 1388, 19:57 عصر
تغییر رنک یک ردیف

دوستان من با کد زیر نمی تونم رنگ یک ردیف از گرید رو عوض کنم
می شه منو راهنمایی کنید

Grid.CurrentRow.RowStyle.BackColor = Color.AntiqueWhite

rezaei manesh
شنبه 18 مهر 1388, 14:17 عصر
تغییر رنک یک ردیف

دوستان من با کد زیر نمی تونم رنگ یک ردیف از گرید رو عوض کنم
می شه منو راهنمایی کنید

Grid.CurrentRow.RowStyle.BackColor = Color.AntiqueWhite

توسط کد زسیر می تونی تغیر رنگ بدی

Private Sub gridEX1_FormattingRow(ByVal sender As Object, ByVal e As Janus.Windows.GridEX.RowLoadEventArgs) Handles GridEX1.FormattingRow
Try
If e.Row.RowType = Janus.Windows.GridEX.RowType.Record Then
Dim rowCol As New Janus.Windows.GridEX.GridEXFormatStyle
'rowCol.BackColor = Color.Gray
rowCol.ForeColor = Color.Red
e.Row.RowStyle = rowCol
End If
Catch : End Try
End Sub

mpmsoft
چهارشنبه 22 مهر 1388, 20:29 عصر
دوستان من در گرید جانوس یک سوال دارم

وقتی کاربر در یکی از ستونها کد کالا که وارد بشه و اینتر بزنه مشخصات کالا در ردیف جاری نمایش داده می شود

حالا چطوری می تونم بگم روی یک ستون خاص (تعداد) فوکوس کنه و بره تو مد edit

negar_s80
شنبه 25 مهر 1388, 11:38 صبح
من می خواهم بدون استفاده از TableAdapter گرید جانوس رو که Child داره پر کنم در Table پدر مشکلی ندارم به وسیله ی SP که در بانک نوشتم و Set کردن Datasource گرید اون پر می شه ولی ChildTable رو نمی دونم چی کار کنم Sp مربوط به اون رو اجرا میکنم و داخل یک Dataset می ریزم ولی DataMember ، فرزند رو نمی دونم چی باید بگذارم

aminlv
دوشنبه 25 آبان 1388, 15:21 عصر
من مشکلی با جانوس دارم که روی ویندوز 7 و ویستا بدون مشکل کار میکنه
ولی وقتی با فایلهای و حتی setup و کل مخلفاتش روی سیستمی که XP داره میبرم
P9 : system.invalidoperationexception
میده
XP Service pack 3 و Dotnetframework 3.5 Sp1 روش نصب هست.

روی بقیه ویندوز های XP دیگه هم همین مشکل رو بر خوردم اگر کسی کمکی راهنمایی می تونه بکنه ممنون میشم.

در ضمن این نکته رو هم بگم اگز فولدر Demo Janus رو کپی کنم روی همون سیستم
منهای 50 تا اینکه ok باید بزنم برای هر Component که دمو هست

بدون هیچ مشکلی اونها run میشن:عصبانی++:

خلاصه کمک که روانی کرد منو این Janus
نسخه ای که من دارم 3.5.0.40 هستش

karajoob
یک شنبه 01 آذر 1388, 15:17 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان
من وقتي يك جدول گروه بندي ميكنم (يعني يكي از ستون ها رو در قسمت مخصوص ميندازم ) وقتي مي خوام چاپ بگيرم بصورت ريز و بدون گروهبندي چاپ ميگيره چطوري مشه به صورت گروهبندي شده چاپ يا اكسپورت گرفت؟؟ لطفا كمك كنيد؟؟ :ناراحت:

ostovarit
دوشنبه 09 آذر 1388, 17:53 عصر
ممنون !!
منم موافقم فقط یک ایرادی هست که جفت کامپوننت ها دارند اینه که RightToLeftLayout رو نداره و اگر امکانش هست منو راهنمایی کنید برای RightToLeftLayout کردن کنترل هایی مثل گرید و تب چکار باید بکنم ؟ این خصوصیت رو کنترل های خود ویژال دارند... RightToLeft فقط نوشته ها را راست چین میکنه ولی خود گرید رو بر نمیگردونه یک عکس ضمیمه میکنم راهنمایی بفرمایید.
ممنون

ostovarit
دوشنبه 09 آذر 1388, 18:02 عصر
منو راهنمایی کنید برای RightToLeftLayout کردن کنترل هایی مثل گرید و تب چکار باید بکنم ؟ این خصوصیت رو کنترل های خود ویژال دارند... RightToLeft فقط نوشته ها را راست چین میکنه ولی خود گرید رو بر نمیگردونه ?!!!

ostovarit@yahoo.com

مرتضی حمزه ئی
سه شنبه 10 آذر 1388, 12:36 عصر
با سلام خدمت اساتید
من با استفاده از selfrefrencingsetting یک ساختار اداری شرکت را داخل gridex جانوس ریختم وساختار درختی رادرست نشون میده ولی مشکلم اینه که اگر یک پرسنل خاص را ساختارش رابصورت باز شده بخوام ببینم چکارکنم یعنی جستجوی یک مقدارخاص داخل درختواره Grid به چه صورت است
ممنون میشم کمکم کنید

bashiry
یک شنبه 13 دی 1388, 18:22 عصر
سلام
در مورد فيلتر اطلاعات در كنترل Janus Grid سوالي داشتم.

يه گريد داريم با چند ستون . من اومدم خاصيت فيلترينگ رو براش گذاشتم و خيلي

عالي اطلاعات بر اساس مقادير وارد شده فيلتر ميشه.
حالا سوالم اينجاست:

يكي از ستون ها حاوي مبلغ هست كه سه رقم سه رقم با كاما از هم جدا شدند.

ميخوام كاري كنم كه كاربر توي بخش فيلتر فقط عدد رو بنويسه تا پيدا كنه و لازم

نباشه كاراكترهاي كاماي مبالغ رو هم وارد كنه مثلا به جاي اينكه بنويسه

45,125,100 بنويسه 45125100 . آيا چنين كاري رو ميشه انجام داد؟

rasoul2023
یک شنبه 13 دی 1388, 21:44 عصر
با دروددر نصب جانوس 2 مشکل دارم؛وقتی فایل JanusControlsv2Patch.msi از سایت janusys.com می‌گیرم؛ پس از اجرا این پیغام داده می‌شه:

این فایلی که داری دانلود میکنی یه Patch فایل برای رفع نواقص هستش

SamIran
چهارشنبه 30 دی 1388, 10:42 صبح
سلام به همگی!
چرا به جای جانوس از DevExpress استفاده نمی کنید؟ به نظر من جانوس خیلی بی خود هست! همش دردسر می سازه! البته شاید دلیل مناسبی دارید! اگر آره ما را هم بی خبر نگذارید!
یا علی

oggiii
چهارشنبه 30 دی 1388, 13:21 عصر
سلام
یکی توضیح کلی بده که جانوس چی هست البته کنترل هاشو دیدم اما چه فرقی با کنترلهای خود برنامه داره
اصلا مزایاش چیه کد نویسی کم میشه ؟

ricky22
شنبه 03 بهمن 1388, 09:52 صبح
سلام خب این جانوس بدون کرکش که به درد نمی خوره

SamIran
شنبه 03 بهمن 1388, 19:06 عصر
سلام
یکی توضیح کلی بده که جانوس چی هست البته کنترل هاشو دیدم اما چه فرقی با کنترلهای خود برنامه داره
اصلا مزایاش چیه کد نویسی کم میشه ؟

سلام رو ماه گلت!
بابا این جانوس یک سری ابزار دات نت هست که باهاشون میشه برنامه های بهتری نوشت(مثلا):لبخند:. اما به نظر من در مقابل محصولات DevExpress باید لنگ بندازه. من یک روز افتخار آشنایی با جانوس را داشتم ( بعد از کار با DevExpress ) اما فکر نکنم حتی یه روزی به خودم اجازه بدم جانوس را نصب هم بکنم! از دوستان هم پرسیدم چرا جانوس؟ اما کو جواب؟

موفق باشید!

oggiii
شنبه 03 بهمن 1388, 22:37 عصر
سلام رو ماه گلت!
بابا این جانوس یک سری ابزار دات نت هست که باهاشون میشه برنامه های بهتری نوشت(مثلا):لبخند:. اما به نظر من در مقابل محصولات DevExpress باید لنگ بندازه. من یک روز افتخار آشنایی با جانوس را داشتم ( بعد از کار با DevExpress ) اما فکر نکنم حتی یه روزی به خودم اجازه بدم جانوس را نصب هم بکنم! از دوستان هم پرسیدم چرا جانوس؟ اما کو جواب؟

موفق باشید!

خوب شما توضیح بدید که این DevExpress چه مزایایی نسبت به جانوس داره و چندتا مثال بزنید
:لبخند::خجالت:

*unos*
یک شنبه 09 اسفند 1388, 23:42 عصر
how stretch image in janus gridex?
با سلام
دوستان کسی می دونه چطوری میشه یک عکس رو در یک ستون gridex کشید تا تمام سلول رو پر کنه
با تشکر

mehdi_9009
دوشنبه 10 اسفند 1388, 09:22 صبح
آیا گرید DevExpress < می تونه RTO L رو ساپورت کنه ما هر کاری کردیم نشد اگه ممکنه روش این کار رو یاد بدین ممنون می شه ازتون

MMMYousefMMM
شنبه 22 اسفند 1388, 23:09 عصر
البته سابقه کار با جانوس رو ندارم اما بعد از کمی پرس و جو برای یک برنامه دیکشنری ، عرض کردند که گرید جانوس امکان جستجو رو داره. حالا سوال من اینه چطور عمل جستجو و بایند کردن سی هزار لغت رو روی اون انجام بدم؟

hero4000
یک شنبه 23 اسفند 1388, 10:17 صبح
از دوستاني که با جانوس کار کردند ميخواستم يک سوال بپرسم

ميشه بگيد چطور ميشه مثلا د وتا ستون يک رديف رو انتخاب کرد

مثل اکثر گريدهاي ديگه

من تا ورژن 3.5 کار کردم ولي اين قابليت رو توش نديدم (شايدم بلد نيستم) ولي خيلي لازم دارم که اين کار رو بکنم اگه ميشه يک توضيحي بدين

ممنون

sg.programmer
دوشنبه 24 اسفند 1388, 07:16 صبح
يكي از دوستان درباره مزايا و معايب janus , DevComponents توضييح بده من الان با DevComponents كار مي كنم اگه janus بهتره بريم لطفا توضيح بديد براي چي

در ضمن يك برنامه درست ودرمون من در اينجا نديم

ricky22
دوشنبه 24 اسفند 1388, 08:00 صبح
يكي از دوستان درباره مزايا و معايب janus , DevComponents توضييح بده من الان با DevComponents كار مي كنم اگه janus بهتره بريم لطفا توضيح بديد براي چي

در ضمن يك برنامه درست ودرمون من در اينجا نديم
من بسته به نیازم از جانوس devexpress و telerik استفاده می کنم
این طوری نیست که یکی نسبت به بقیه برتر محسوس داشته باشه به نظر من

Microsoft.net
دوشنبه 24 اسفند 1388, 12:00 عصر
dev با فارسی مشکل داره اکثر کامپوننت هاش RTL نمیشن ! چجوری کار می کنید باهاش ؟ خیلی ضایع است LTR برای برنامه های فارسی ! ولی جانوس کاملا RTL میشه و مشکلی نداره

sg.programmer
دوشنبه 24 اسفند 1388, 12:03 عصر
dev با فارسی مشکل داره اکثر کامپوننت هاش RTL نمیشن ! چجوری کار می کنید باهاش ؟ خیلی ضایع است LTR برای برنامه های فارسی ! ولی جانوس کاملا RTL میشه و مشکلی نداره

لطفا اين كامپوننت را يك جاي بزاريد ما هم استفاده كنيم
تشكر

ricky22
دوشنبه 24 اسفند 1388, 12:20 عصر
لطفا اين كامپوننت را يك جاي بزاريد ما هم استفاده كنيم
تشكر
http://www.telerik.com/
http://www.devexpress.com/
http://www.janusys.com/controls/

همه رو می تونی dl کنی نسخه ی مدت دارشو

ricky22
دوشنبه 24 اسفند 1388, 12:21 عصر
دوست من گریدش مشکل داره که به نوعی حل شدنی هست با یه سری ترفند که تو سات هم هست.
نظرتون در باره telerik چیه؟
خیلی راحت کار باهاش اما فرمو خیلی سنگین می کنه
در ضمن devexpress یه سری کاموننت داره که janus نداره

sg.programmer
دوشنبه 24 اسفند 1388, 13:16 عصر
http://www.telerik.com/
http://www.devexpress.com/
http://www.janusys.com/controls/

همه رو می تونی dl کنی نسخه ی مدت دارشو

مي تونيد كركشو هم قرار بديد
تشكر

ricky22
دوشنبه 24 اسفند 1388, 14:07 عصر
مي تونيد كركشو هم قرار بديد
تشكر
می خوای مارو با مدیرا در بندازی!
کرکش تو نت پیدا میشه

msozan
یک شنبه 22 فروردین 1389, 08:23 صبح
سلام.
من از گریدایکس برای نمایش اطلاعات استفاده کردم و حالا میخوام ازش پرینت بگیریم ولی میخوام صفحه به صورت عمودی باشه.
چجوری میتونیم خاصیت Landscape و Portrait پرینت رو فعال کنیم؟
از کنترل printpreviewDialog استفاده کردم و با دستور show اطلاعات رو پرینت میگیرم ولی میخوام صفحه بجای حالت افقی به صورت عمودی پرینت گرفته بشه وقتی برنامه اجرا میشه و صفحه printpreview باز میشه دکمه landscape,portraint رو نداره چجوری فعالش کنم؟
ممنون از راهنمایی همیشگیتون

hassan_kahrizy
سه شنبه 24 فروردین 1389, 08:43 صبح
بسمه تعالی
با سلام
دوستان حرفه ای این سوال چندبار مطرح شده ولی کسی جواب نداده
من از کنترل های جانوس استفاده کردم
حالا در کامپیوترمن اجرا می شه ولی در کامپیوتر های دیگه با خطا روبرو می شه
این خطا در کامپیوتر من با حذف dll جانوس از شاخه پروژه ایجاد ی شه ولی من در کامپیوتر دیگه هم dll ها رو کپی می کنم
چکار باید کرد تا این مشکل رو حل کرد؟
با تشکر

s_mokhtari
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 20:09 عصر
سلام
من با گرید جانوس یکم مشکل دارم :لبخند:

1 - می‌خوام وقتی تو یک سطر دارم اطلاعات وارد می کنم بعد از این که از اون سطر خارج شدم اگر تو یکی از سطونهام خالی بود error ی که می‌خوام رو بده اگه خالی نبود هم که هیچی .

2 - با کیلید های چپ و راست روی کیبورد که میزنی وقتی به سطون آخر میرسه میره سطر بعد و وقتی هم روی سطون اول باشی و کلید سمت راست رو بزنی میره سطر قبل ، من نمی‌خوام این کارو انجام بده . چه باید کنم

3 - به چه صورت می‌توان یک سطر را کپی کرد و در یک سطر دیگر پیست کرد .

لطفاً راهنماییم کنید .
با تشکر
سلام
منم همين اشكال را دارم اگه جوابشا با سي‌شارپ پيدا كرديد به من هم بگيد
S_MOKHTARI64@YAHOO.COM
با تشكر

ostovarit
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 11:32 صبح
سلام به همگی!
چرا به جای جانوس از DevExpress استفاده نمی کنید؟ به نظر من جانوس خیلی بی خود هست! همش دردسر می سازه! البته شاید دلیل مناسبی دارید! اگر آره ما را هم بی خبر نگذارید!
یا علی

راست به چپ نمیشهههههههه

hassan_kahrizy
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 23:43 عصر
بسمه تعالی
با سلام
جانوس TreeView نداره یک TreeView خوب که RightToleft به درستی بشه کسی سراغ نداره
با تشکر

ostovarit
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 01:24 صبح
بسمه تعالی
با سلام
جانوس TreeView نداره یک TreeView خوب که RightToleft به درستی بشه کسی سراغ نداره
با تشکر

ار تلریک استفاده کن من نصب کردم و راست به چپ رو هم پشتیبانی میکنه
جانوس و اکسپرینس دو تا کامپوننتی هستند که اصولا با زبان فارسی و راست و چپ مشکل دارند.
بهترین کار اینه که کامپوننت هات رو خودت بسازی تا واسه تغییرات کامپوننت راحت باشی، مشکل لایسنس هم نداری، مطابق سلیقت هم خواهد بود، برنامتم سنگین نمیشه.

rezaei manesh
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 10:46 صبح
استیمول رپورت تو ابزاراش tree هم داره فکر کنم

hassan_kahrizy
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 21:04 عصر
بسمه تعالی
با سلام

ار تلریک استفاده کن من نصب کردم و راست به چپ رو هم پشتیبانی میکنه
جانوس و اکسپرینس دو تا کامپوننتی هستند که اصولا با زبان فارسی و راست و چپ مشکل دارند.
بهترین کار اینه که کامپوننت هات رو خودت بسازی تا واسه تغییرات کامپوننت راحت باشی، مشکل لایسنس هم نداری، مطابق سلیقت هم خواهد بود، برنامتم سنگین نمیشه.

من مشکل اصلیم بحث اسکروله خودم اسکرول مورد نیازم رو طراحی کردم فقط چطوری باید treeview بالا پایین کرد

babalengderaz
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 11:27 صبح
در ادامه مطالب دوستان واسه فیلتر کردن بهتر استکه هرلحظه که دارید جستجو میکنید همون لحظه روی همون سطرقرار بگیرید لازم استکه خاصیت filterrowupdatemode=WhenValueChanges قرار دهید است

اینو از کجا تو جانوس باید تنظیم کرد؟؟؟

hassan_kahrizy
سه شنبه 11 خرداد 1389, 22:08 عصر
بسمه تعالی
با سلام
من برای انتخاب مجموعه از کنترل multicolumncombo جانوس استفاده کردم که ولی با انتخاب یک چک بکس کمبو بسته می شود چطور می شه بدون بسته شدن کمبو چند تا چک باکس انتخاب کرد.

homeshahab
شنبه 15 خرداد 1389, 17:22 عصر
دوستان عزيز خواهشا يكي كمك كنه
من مي خوام از كامپونتت filtereditor‌استفاده كنم ولي هيچ مثالي پيدا نكردم
schedule‌ هم همين طور.
در ضمن لينك دانلود janus schedule‌رو هم پيدا نكردم

hero4000
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 15:47 عصر
دوستان کسي با حالت ChildTable اين گريد کار کرده

من ميخوام با کد نويسي اين چيلد رو بسازم

يعني ميشه ؟؟؟

roza arman
شنبه 29 خرداد 1389, 11:23 صبح
سلام به دوستان
مي خواستم از كد مفيدي كه راجع به تغيير رنگ يك ركورد خاص در گريد نوشته بودند تشكر كنم
اين كدي رو كه من گذاشتم رو اگر توي click_event يك دگمه خاص بذاريد مي تونيد رنگ اون ركوردو عوض كنيد:

for (int i = 0; i < grdParts.RowCount - 1; i++)
{
if (grdParts.GetRow(i).Cells["statuse_desc"].Value.ToString() == "any things)"
{
Janus.Windows.GridEX.GridEXFormatStyle rowcol = new Janus.Windows.GridEX.GridEXFormatStyle();
rowcol.BackColor = Color.Pink ;
grdParts.GetRow(i).RowStyle = rowcol;

}
}
با تشكر از دوستان

rohullah
یک شنبه 20 تیر 1389, 20:33 عصر
من یه بار سوال کردم ولی نفهمیدم چرا پاکش کردن
من توی gridex واسه یه ستون edittype رو گزاشتم combo و auto complete رو هم true گزاشتم valuelist هم براش مشخص کردم. حالا من میخوام موقع خروج کاربر از cell اون متنی رو که کاربر تایپ کرده و متنی که autocomplete پیدا میکنه و apend میکنه به آخر رشته رو بعد از هر تغییر و موقع خروج از cell داشته باشم و ازشون استفاده کنم. با توجه به اینکه تو این ستون value با text فرق میکنه. اگه بخوام از cell.text استفاده کنم مقدار قبلی رو بهم میده نه مقدار فعلی.

shahram197070
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 13:07 عصر
با سلام
دوستان محترم
من از جانوس نسخه 3.5.0.40 استفاده می کنم حالا اگر بخوام از نسخه 3.5.0.47 استفاده کنم بدون اینکه برنامه دچار مشکل بشه چکار بکنم ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید !

HamidSh
شنبه 09 مرداد 1389, 08:35 صبح
سلام
وقتی در toolbox از قسمت choose item کامپوننت های جانوس را اضافه کنیم همچنین در قسمت reference خود پروژه هم اونا رو اضافه میکنم و یک نمونه از gridEX را رو فرم قرار میدم برنامه build نمیشه و خطای زیر را می دهد
unable to resolve type 'janus...
آیا این مشکل از کرک هست؟ اصلا چه شکلی میشه فهمید dll هایی که برای جانوس داریم کرک شده هستند یا کرک نشده؟

hero4000
یک شنبه 10 مرداد 1389, 08:07 صبح
سلام
وقتی در toolbox از قسمت choose item کامپوننت های جانوس را اضافه کنیم همچنین در قسمت reference خود پروژه هم اونا رو اضافه میکنم و یک نمونه از gridEX را رو فرم قرار میدم برنامه build نمیشه و خطای زیر را می دهد
آیا این مشکل از کرک هست؟ اصلا چه شکلی میشه فهمید dll هایی که برای جانوس داریم کرک شده هستند یا کرک نشده؟

دوست عزيز شما روي پروژت راست کليک کن و گزينه Add Refrence رو انتخاب کن و بعدش از ليست Dll هاي جانوس Janus.Windows.Common.v3.dll و Janus.Data.v3.dll رو اضافه کن

n.amini
جمعه 19 شهریور 1389, 16:58 عصر
سلام . یه مشکل خیلی بزرگ دارم . نمی دونم به چه دلیلی از دیروز تا حالا هر تغییری به گرید میدم توی design میاد ولی وقتی build میکنیم توی exe نمیاد . Source روز قبل این مشکل رو نداره . اینsource رو روی هر سیستمی که میزارم همین مشکل رو داره . روی یک سیستم با همون reference ها کد های قدیمی تر درست کار میکنن . ولی کد جدید مشکل داره . janus رو دوباره هم نصب کردم و هم دوباره reference هاشو پاک کردم و add کردم باز هم نشد . جالب اینجاست که این مشکل فقط برای یک پروژه پیش نیومده و برای همه پروژه های یک solution ایجاد شده .

hero4000
یک شنبه 21 شهریور 1389, 09:24 صبح
يعني فقط تغييراتي که توي کامپوننتهاي جانوسه يا کلا پروژت مشکل داره

اگه کلا مشکل داره يک سرچ بکن چون دوستان پنج شش تا راه حل براي اين مشکل قبلا دادند که حتما يکيشون مشکلت رو حل ميکنه

mehdis2
پنج شنبه 15 مهر 1389, 16:01 عصر
چطور میتونم ارتفاع ردیف های گریدشو زیاد تر کنم خیلی وقته دنبالشم:افسرده:
و combox هم autocompelet v رو suggest بذارم

alirezash
سه شنبه 20 مهر 1389, 01:27 صبح
دوستان اگه ممکنه فایل کرک شده جانوس رو معرفی کنید

helal92
شنبه 24 مهر 1389, 09:55 صبح
سلام.. من از گريد جانوس استفاده كردم. حالا يا Button گذاشتم و مي خوام هروقت كاربر روي اون كليك كرد يه سري اطلاعات از ديتابيس خونده بشه و به اولين سطر گريد اضافه بشه!
همش رو نوشتم ولي نمي دونم چجوري بايد يه سطر به گريد جانوس اضافه كرد. لطفا راهنماييم كنيد...ممنون

hero4000
یک شنبه 25 مهر 1389, 08:19 صبح
دوست عزيز اگه اونو به ديتاتيبل وصل کردي بايد اطلاعات رو به ديتاتيبل اضافه کني و گريد رو رفرش کني

akhavan_a
سه شنبه 04 آبان 1389, 15:54 عصر
ميشه طريقه اتصال به ديتا گريدش به صورت كد نويسي را برام بذاريد
من اينا نوشتم جواب نمي ده خطا هم نميگيره

con.Open();
strsql = "select * from info1";
SqlDataAdapter da = newSqlDataAdapter(strsql, con);
DataSet ds = newDataSet();
da.Fill(ds, "agh");
gridEX1.DataBindings.Add(newBinding("DataSource", ds, "agh"));
con.Close();

شما باید column هایی با نام های ستون هات در database در RootTable بسازی یا بعد از بایند شدن حتما" دیتا گرید رو RetrieveStructure کن.

akhavan_a
چهارشنبه 05 آبان 1389, 09:37 صبح
سلام .... من در Export کردن دیتا گرید جانوس به excel سوال دارم . نمی دونم چطور می شه فقط بعضی از ستون های دیتا گرید رو export کنم به excel نه کلشو.

Alghoochi
چهارشنبه 05 آبان 1389, 11:24 صبح
خود دیتاگرید جانوس امکان ذخیره داده ها به صورت فایل اکسل رو داره؟
اگه نداره قبلا در مورد خروجی اکسل زیاد بحث شده یه سرچ بزن حتما به نتیجه میرسی

akhavan_a
چهارشنبه 05 آبان 1389, 12:01 عصر
آره داره این کارو می کنم منتها کل گریدو می بره تو اکسل . می خوام مثلا اگه 5 تا ستون رو داره نمایش می ده 3 تاشو ببرم تو اکسل...؟؟؟؟

Alghoochi
چهارشنبه 05 آبان 1389, 13:42 عصر
من کامپوننت های جانوس رو ندارم. شاید روشی داشته باشه.
می تونی خودت ستون ها رو ذخیره کنی. آموزش ها و کدهاش تو همین سایت زیاده.

hero4000
پنج شنبه 06 آبان 1389, 08:19 صبح
خوب شما ميتوني اون ستونهايي رو که نمي خواي با کد نويسي از جدول حذف کني ( يعني Visible اونها رو فالس کني ) بعد وقتي به اکسل اکسپورت کردي دوباره اونها رو برگردوني به جدولت ( البته ميتوني براي برگردوندن اونها ابتداي کار تنظيمات جدولت رو ذخيره کني و وقتي کارت تموم شد تنظيمات رو بازيابي کني)

soroushi
شنبه 27 آذر 1389, 14:57 عصر
سلام دوستان
چطوری میشه در هنگام لود شدن فرم یکی از groups ها visible مساوی false بشه و یکی از آیتم های یک گروه غیر فعال بشه ؟
منظورم Janus.Windows.ExplorerBar هست !!!

lastmory
پنج شنبه 09 دی 1389, 00:09 صبح
سلام من احساس کردم در زمینه جانوس سیستم توی سایت کمبود است. :(

سلام خسته نباشید
من توی محل کارم از گرید جانوس استفاده میکنم
میخوام ببینم این گرید جانوس امکان فیلترینگ اطلاعات رو داره با خاصیت LIKE
این از همه خاصیتهای فیلترین گ دیگه ش برام مهمتره
توی لیست فیلترینگش که نبود
میخوام ببینم باید کد نوشت براش یا خودش داره
ممنون

نیما حتمی
یک شنبه 12 دی 1389, 13:49 عصر
سلام
من یه پروژه ای دارم می نویسم که باید با جانوس باشه
می خوام بدونم جانوسو از کجا تهیه کنم چطور ازش استفاده کنم؟
رفتم انقلاب بخرم قیمتش 60000و70000 تومان بود.
بچه ها کسی می دونه از کجا با قیمت کمتر تهیه کنم؟

akhavan_a
دوشنبه 13 دی 1389, 11:50 صبح
فوری !!!! سلام کسی می دونه چطور می شه توی جانوس کاربر Row ها را با Drag & Drop کردن جابه جا کنه ؟

lastmory
سه شنبه 14 دی 1389, 22:27 عصر
سلام خسته نباشید
من توی محل کارم از گرید جانوس استفاده میکنم
میخوام ببینم این گرید جانوس امکان فیلترینگ اطلاعات رو داره با خاصیت LIKE
این از همه خاصیتهای فیلترین گ دیگه ش برام مهمتره
توی لیست فیلترینگش که نبود
میخوام ببینم باید کد نوشت براش یا خودش داره
ممنون
کسی کمک نمیکنه؟؟؟؟
لطفا...

akhavan_a
چهارشنبه 15 دی 1389, 09:22 صبح
مثل اینکه این فروم فراموش شده!

mehdi_taha
جمعه 08 بهمن 1389, 10:57 صبح
با سلام ،‌كسي با checkcmbobox جانوس كار نكرده ؟ نمي دونين چطوري به آيتمهايي كه چك خوردن دسترسي داشته باشيم

hamid-khakzad
جمعه 26 فروردین 1390, 14:31 عصر
با عرض سلام خدمت اساتید و دوستان عزیز
من با officeFormAdorner یه مشکلی داشتم
وقتی از این کامپوننت استفاده می کنم دز ویندوز xp هیچ مشکلی ندارم و border فرم عوض می شه ولی دز ویندوز 7 که استفاده می کنم border فرم هیچ تغییری نمی کنی و همون style ویندوز 7 هست

hassan_kahrizy
شنبه 27 فروردین 1390, 23:42 عصر
بسمه تعالی
سلام علیکم
کافیه خصوصیت EnableGlassEffect=false ست کنید

reza_edu
یک شنبه 28 فروردین 1390, 10:59 صبح
سلام معادل اين كد در گريد جانيوس چي هست ؟
dataGridView1.AutoGenerateColumns = false;

HAMRAHSOFT.IR
سه شنبه 30 فروردین 1390, 07:27 صبح
سلام ببخشيد چطور ميشه يك ستون خاص از گريد جانوس باهم جمع كرد و داخل يك تكس داخل فرم نشون داد البته با هر بار تغير گريد جمع تغير كن

f4rib0rz
جمعه 09 اردیبهشت 1390, 10:22 صبح
ورژن 4.0.15.0 janus هم منتشر شد .
trial رو می تونین از سایت خود شرکتش دانلود کنید تو این سایت http://www.janusys.com/controls تو قسمت download .
خیلی گشتم ولی کرکش تو نت نیست اگه پیدا کردین مارو هم باخبر کنید ...
موفق باشین.

mohammadfazely
یک شنبه 11 اردیبهشت 1390, 13:04 عصر
دوستان ميشه بيشتر در مورد جانوس بگين؟

aaaaaaaaaaa
پنج شنبه 19 خرداد 1390, 20:46 عصر
سلام و عرض خسته نباشيد

من يه gridex از سري كامپوننت هاي janus دارم كه بصورت hirarchical به پايگاه داده وصل كردم يعني يه child table دارم تا حالا مشكلي ندارم
داخل child table يه field دارم كه از نوع unbound هست و ميخوام با كد بهش داده بدم اما نميدونم داخل كدوم رويداد و چجوري بنويسم
رويداد هاي loadingrow و colapsible row هست كه property هايي چون child list و child table دارن اما نميدونم چجوري الان يه هفته اس دارم ميگردم ولي چيزي نيس
لطفا كمك كنيد

Mehdi_Azizi
چهارشنبه 22 تیر 1390, 14:42 عصر
سلام

حمید جان سلام،

من خودم این مشکل رو داشتم، البته فقط وقتی با VS2010 و Janus 3.5 هزمان استفاده میکنم، چون .Net Frame work روی .NET FRAME WORK 4 Client Profile بود این خطا رو می داد و اگه اون رو به دات نت 4 تغییر بدی درست میشه. ظاهرا Janus 3.5 صرفا برای دات نت تا 3.5 ساخته شده و این مشکل اصلیه. از مسیر زیر می تونی دات نت مقصد را عوض کنی:

My Project --> Compile --> Advanced Compile Options --> Target Framework (all configuration) o

pooria_googooli
جمعه 07 مرداد 1390, 12:33 عصر
من یه مشکلی دارم هرچی سرچ کردم راه حلش را پیدا نکردم . وقتی برنامه اجرا میشه. در داخل گرید جانوس کاربر میتونه ستون ها را جابه جا کنه یا مثلا یه ستون را کلا حذف کنه که اطلاعاتش نمایش داده نشه . (که جزئ امکانات خود جانوس هستش)مشکلی که من دارم این هست که میخوام این تغییرات ماندگار بشه . یعنی دفعه بعدی که برنامه اجرا شد گرید جانوس همون جوری باشه که کاربر دفعه پیش تغییرش داده .

hamid_reza_s1980
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 19:28 عصر
با سلام و خسته نباشيد
دوستان يك ستون در گريد جانوس را چطوري ميشه چپ چين يا راست چين كرد با تشكر

niloo17
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 10:25 صبح
سلام دوستان
من توی لود فرم گراید ایجاد می کنم و ستون های اون را اضافه می کنم
حالا چه جوری می تونم واسه یک ستون input mask ست کنم که کاربر مثلا عدد با 5 رقم اعشار وارد کنه ؟؟
ممنون از راهنماییتون

odiseh
شنبه 05 شهریور 1390, 15:14 عصر
سلام
من یه گرید جانوس ورژن2 دارم که توی لود فرم، اون رو با یه DataTable پر می کنم و بعد دستور RetrieveStructure رو Call می کنم.
بعدش سرستون ها رو فارسی می کنم ولی هر کاری می کنم این گرید به صورت افقی scroll نمیشه و جا برای نمایش همه ستون ها توی فرمم کم میاره.

چیکار باید بکنم؟

odiseh
یک شنبه 06 شهریور 1390, 14:25 عصر
خودم جوابشو پیدا کردم:
باید خصوصیت AutoColumnResize رو برابر False بذاریم

سلام
من یه گرید جانوس ورژن2 دارم که توی لود فرم، اون رو با یه DataTable پر می کنم و بعد دستور RetrieveStructure رو Call می کنم.
بعدش سرستون ها رو فارسی می کنم ولی هر کاری می کنم این گرید به صورت افقی scroll نمیشه و جا برای نمایش همه ستون ها توی فرمم کم میاره.

چیکار باید بکنم؟

odiseh
یک شنبه 06 شهریور 1390, 14:27 عصر
یه سوال:
کسی می دونه چطوری باید کاری کرد که merge ستونهایی با مقادیر برابر توی گرید فعال شه؟

ERIKA
سه شنبه 12 مهر 1390, 17:52 عصر
سلام
بفرمایید اینم کامپوننت ها ی جانوس .

maktab
دوشنبه 30 آبان 1390, 15:38 عصر
سلام. من از سایت اصلی دنلودش کردم. نسخه 4
حالا دنبال کرکش می گردم اگر کسی داره لطفا همینجا بزاره

Hasibsoft
پنج شنبه 03 آذر 1390, 23:08 عصر
به سایت زیر بروید تمامی کامپوننتهایی که می خواهید در آنجا هست
http://freecomponents.blogfa.com/

moonaly
دوشنبه 07 آذر 1390, 06:53 صبح
سلام ، من مدتی است با janus کار می کنم ولی الان با ایجاد gridex به صورت parent- child مشکل دارم . یه Dataset از نوع xsd تعریف کردم و در اون دو جدول parent - child رو با ایجاد relation گذاشتم در تنظیمات gridex هم فیلدهای پدر و جدول و فیلدهای فرزند را ایجاد کردم . زمان مقید کردن grid به dataset مشکل دام . حالت پدر فرزندی نمی گیره منظورم + کنار grid . می شه کمکم کنید ؟ ممنون می شم.

moonaly
دوشنبه 07 آذر 1390, 06:55 صبح
سلام ، من مدتی است با janus کار می کنم ولی الان با ایجاد gridex به صورت parent- child مشکل دارم . یه Dataset از نوع xsd تعریف کردم و در اون دو جدول parent - child رو با ایجاد relation گذاشتم در تنظیمات gridex هم فیلدهای پدر و جدول و فیلدهای فرزند را ایجاد کردم . زمان مقید کردن grid به dataset مشکل دام . حالت پدر فرزندی نمی گیره منظورم + کنار grid . می شه کمکم کنید ؟ ممنون می شم.

S_VB.max
دوشنبه 07 آذر 1390, 09:00 صبح
من بدنبال دیتاگریدی می گردم که قابلیت گروه بندی رکوردها را داشته باشه آیا جانوس همچین قابلیتی داره؟

reza_Nazem
شنبه 19 آذر 1390, 17:24 عصر
دوستان من می خواهم یک کامپوننت را که قبلا با datagridview نوشتم تبدیل به gridex کنم

مجبور شدم تعدادی از خاصیت ها و رویداد ها را تغییر بدم ولی معادل رویداد OnEditingControlShowing را پیدا نکردم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کد هم واستون گذاشتم .

protected override void OnEditingControlShowing(DataGridViewEditingControl ShowingEventArgs e)
{
TextBox txt = (DataGridViewTextBoxEditingControl)e.Control;
if (txt != null)
{
txt.KeyPress -= new KeyPressEventHandler(txt_KeyPress);
txt.KeyPress += new KeyPressEventHandler(txt_KeyPress);
txt.TextChanged -= new EventHandler(txt_TextChanged);
txt.TextChanged += new EventHandler(txt_TextChanged);

}
base.OnEditingControlShowing(e);

خورشید *ستاره
جمعه 09 دی 1390, 13:09 عصر
سلام کسایی که میخوان از ابزار جانوس استفاده کنن و یاد بگیرن بهتر از تاپیک که بوسیله zarrinnegar گذاشته شده استفاده کنن خیلی عالیه
و حوب توضیح داده شده
و کامل.
موفق باشین

maktab
دوشنبه 12 دی 1390, 16:02 عصر
به سایت زیر بروید تمامی کامپوننتهایی که می خواهید در آنجا هست
http://freecomponents.blogfa.com/

کرک نسخه 4 اون برای من جواب نداد!
کسی هست که تونسته کرک نسخه 4 رو پیدا کنه و جواب بگیره؟

sosp30
چهارشنبه 21 دی 1390, 21:04 عصر
سلام به همگی

اینجا کی هست فایل نصبی جانوس نسخه 4.0.18 رو داشته باشه؟ آخه من کرکش رو دارم ولی خود نصبش رو ندارم :)

اگر کسی داره برام بفرسته ممنون میشم :)

پیشاپیش ممنووووووووووووووووون

ایمیل: kiarash_doost@yahoo.com

اگرم کسی کرکش رو خواست بگه تا براش بفرستم یا همینجا بزارم تا همه استفاده کنن

gilsoft
پنج شنبه 22 دی 1390, 01:41 صبح
سلام به همگی

اینجا کی هست فایل نصبی جانوس نسخه 4.0.18 رو داشته باشه؟ آخه من کرکش رو دارم ولی خود نصبش رو ندارم :)

اگرم کسی کرکش رو خواست بگه تا براش بفرستم یا همینجا بزارم تا همه استفاده کنن

تا جایی که من میدونم اینجا تبلیغات Warez ممنوعه !!! اما یه سری به http://www.janusys.com/controls/ بزن .. جوابتو میگیری !

sosp30
پنج شنبه 22 دی 1390, 01:47 صبح
سلام
متشکر

تبلیغات نکردم عزیز. دنبال پول نیستم. فقط نیاز به این نسخه دارم چون کرکش رو تونستم پیداکنم ولی فایل نصبیش رو نتونستم پیدا کنم.

شایدم یکی برعکس من فایل نصب داره ولی کرک نداره.

لینکت که به خود سایت جانوس وصل بود که. عزیز اونجا نسخه 4.0.25 رو داره و هیچ یک از نسخه های قدیمی خودش رو ارائه نمیکنه
من خیلی گشتم نه در سایت جانوس و نه در سایت های اشتراکی هیچ خبری نبود که نبود!! :گریه:

بازم ممنونم که با این سرعت جوابم رو دادی