PDA

View Full Version : استفاده از تقویم داخل dropdownlist

azygole
سه شنبه 20 فروردین 1387, 10:59 صبح
می خواهم یک Calender رو بیارم داخل dropdownliast اما پیدا نمی کنم . میشه راهنمائیم کنید ( برنامه نویسی تحت web با زبان #C ) ممنون از راهنمائیتون

raravaice
سه شنبه 20 فروردین 1387, 11:05 صبح
سلام

این کار نشدنیه.

چون کنترل droplist در انتها تبدیل به تگ select در html میشه و این تگ هم المانها html رو تو خودش قبول نمیکنه.

مگر اینکه شما خودت با توسل به جاوا اسکریپت و html یه droplist اختصاصی بسازی.

موفق باشید

azygole
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 07:12 صبح
حالا یه کامپوننت حاضر در این مورد میشناسین بهم آدرس بدین فقط تحت وب باشه ها چون تحت WIN APP رو در همین سایت دیدم اما تحت وبشو پیدا نکردم . با تشکر

azygole
جمعه 23 فروردین 1387, 11:00 صبح
آقای راد سلام . خسته نباشید . میشه شما یه کامپوننت معرفی کنید که من راحت بتونم download کنم . هیچ کی جوابمو نداد :(

raravaice
جمعه 23 فروردین 1387, 11:46 صبح
azygole (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=12607) عزیز

چندتا نکته رو در نظر بگیرید.

1.ASP.NET بعد از درخواست یک صفحه از سوی کلاینت و ساخت آن در نهایت سورس HTML رو به کلاینت انتقال میده پس شما به یه سورس HTML , javascript نیاز دارید.

2.علت اینکه شما یه تقویم رو میخوای بزاری تو Droplist چیه؟ یا یه مثال بزنید من ببینم کی این کارو کرده تا روش اونو بهتون بگم.

3. همونطوری که گفتم کنترل Droplist رو نمیتونید با تگ های HTML مقدار دهی کنید پس شما برای چنین کاری باید از پایه یه چیزی شبیه به DropList با HTML بسازی بعد Calender رو بزاری توی اون.
مثلا کنترل های اینجا رو ببین! http://www.activewidgets.com/grid

موفق باشید

azygole
جمعه 23 فروردین 1387, 12:36 عصر
سلام . ببینید دوست عزیز من یه dateTimePicker می خوام که تحت وب کار کنه و راحت هم download ش کنم به میلادی هم باشه خیلی بهتر هست آخه یه کد پیدا کردم که همه کامپوننتهای میلادی رو خیلی راحت به شمسی تبدیل می کنه الان یادم نیست کی گزاشتتش اما ازشون تشکر هم کردم حالا میزارم ببینید که چقدر جالب و راحت هستش (اینو توی Page_Load بزارین :

System.Globalization.CultureInfo calture = new System.Globalization.CultureInfo("fa-IR");
System.Globalization.DateTimeFormatInfo info = calture.DateTimeFormat;
info.AbbreviatedDayNames = new string[] { "ی", "د", "س", "چ", "پ", "ج", "ش" };
info.DayNames = new string[] { "یکشنبه", "دوشنبه", "ﺳﻪشنبه", "چهارشنبه", "پنجشنبه", "جمعه", "شنبه" };
info.AbbreviatedMonthNames = new string[] { "فروردین", "اردیبهشت", "خرداد", "تیر", "مرداد", "شهریور", "مهر", "آبان", "آذر", "دی", "بهمن", "اسفند", "" };
info.MonthNames = new string[] { "فروردین", "اردیبهشت", "خرداد", "تیر", "مرداد", "شهریور", "مهر", "آبان", "آذر", "دی", "بهمن", "اسفند", "" };
info.AMDesignator = "ق.ظ";
info.PMDesignator = "ب.ظ";
info.ShortDatePattern = "yyyy/MM/dd";
info.FirstDayOfWeek = DayOfWeek.Saturday;
System.Globalization.PersianCalendar cal = new System.Globalization.PersianCalendar();
typeof(System.Globalization.DateTimeFormatInfo).Ge tField("calendar", System.Reflection.BindingFlags.Public | System.Reflection.BindingFlags.Instance | System.Reflection.BindingFlags.NonPublic).SetValue (info, cal);
object obj = typeof(System.Globalization.DateTimeFormatInfo).Ge tField("m_cultureTableRecord", System.Reflection.BindingFlags.Public | System.Reflection.BindingFlags.Instance | System.Reflection.BindingFlags.NonPublic).GetValue (info);
obj.GetType().GetMethod("UseCurrentCalendar", System.Reflection.BindingFlags.NonPublic | System.Reflection.BindingFlags.Instance).Invoke(ob j, new object[] { cal.GetType().GetProperty("ID", System.Reflection.BindingFlags.Instance | System.Reflection.BindingFlags.NonPublic).GetValue (cal, null) });
typeof(System.Globalization.CultureInfo).GetField("calendar", System.Reflection.BindingFlags.Public | System.Reflection.BindingFlags.Instance | System.Reflection.BindingFlags.NonPublic).SetValue (calture, cal);
System.Threading.Thread.CurrentThread.CurrentCultu re = calture;
System.Threading.Thread.CurrentThread.CurrentUICul ture = calture;
System.Globalization.CultureInfo.CurrentCulture.Da teTimeFormat = info;
System.Globalization.CultureInfo.CurrentUICulture. DateTimeFormat = info;
البته اولش باید اینا رو هم اضافه کنیم

using System.Globalization;
using System.Reflection;
using System.Threading;
خلاصه من توی برنامه خودم لازم دارم که کاربرم تاریخ رو مثلا برای جستجو چند جا انتخاب کنه . خوب اگه بخوام تقویم بزارم جای زیادی میگیره برای همین به یه چیزی شبیه dateTimePicker احتیاج دارم . حالا میشه راهنماییم کنید . ( در ضمن من مبتدیم هر چی بیشتر یاد میگیرم میبینم بازم هیچی بلد نیستم . فکر کنید به یه تازه کاره تازه کار دارین یاد میدین ) ممنون :لبخندساده:

nazaninam
جمعه 23 فروردین 1387, 18:28 عصر
دوست عزیز اینجا تاحالا چندین بار DatePicker معرفی شده آخه چرا جستجو نمی کنی؟
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=99304&highlight=datepicker
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=72820&highlight=datepicker

azygole
جمعه 23 فروردین 1387, 20:57 عصر
ممنون از راهنمائیتون به خدا خیلی گشتم اما اینو که شما فرستادی رو پیدا نکرده بودم بازم ممنون