PDA

View Full Version : نحوه استفاده از Align ها در TRichEdit

Bahmany
سه شنبه 20 فروردین 1387, 11:23 صبح
با سلام
می خواستم بدونم که در RichEdit چگونه می توانم چند خطی که نوشته ام رو بصورت تراز شده از چپ و راست نمایش بدهم و چاپ کنم ؟

ممنون

hedi
سه شنبه 20 فروردین 1387, 14:52 عصر
با سلام
ببین دوست گرامی اگر دنبال تراز کردن متن یا به اصطلاح Justify کردن هستی زیاد خودت را خسته نکن چون من گشتم نبود تو هم نگرد نیست ؟!!! حالا چرا ؟ با توجه به این که متن های فارسی در Rich Edit وارد می کنی،حتی اگر کد نویسی هم بکنی در انتهای متن در خط آخر متن هیچ وقت Justify نمی شود و نقطه پایان خط سر خط می افتد و تاریخ هم می ریزه به هم ،حالا من نمونه کد دارم البته فقط این کد فقط بدرد خود RichEdit هم می خوره و باید برای گزارش هم یه فکر دیگه ای بکنی. من خودم عمرم برای این مسئله گذاشتم در این سایت ده دفعه تاپیک زدم اما مثل این که این اساتید چیزی نمی گن .
باید برای این کار از Word استفاده کنی در برگه Servers و در برنامه سند Word را باز کنی و آن را ذخیره کنی و بعد با یک کامپوننت مخصوص فایل های Word که من خریدم و امکانت بسیار خوبی دارد از آن برات پرینت هم می گیره با قابلیت Justify و متن را کاملا فارسی نگه می دارد

nassim_20
شنبه 18 خرداد 1387, 23:58 عصر
میشه بیشتر توضیح بدید
منظورتون از اینک باید در برنامه word ذخیره کنی و با یک کامپوننت باز ... چیه؟
و اینکه این کامپوننت رو از کجا میشه تهیه کرد قیمتش چقدر است؟ نسخه رایگانش وجود نداره
چون من فقط تنها تراز کردن رو می خوام

B-Vedadian
یک شنبه 19 خرداد 1387, 12:56 عصر
با استفاده از RichEdit 2.0 به بالا امکان پذیره. کلاس RichEdit 2.0 رو خودم تو همین انجمن گذاشتم، برای اینکه ببینید چطوری تراز کنید و ...، تو MSDN دنبال EM_SETPARAFORMAT بگردید.