PDA

View Full Version : آرگومان های form در php و html

yasercomeng
سه شنبه 20 فروردین 1387, 14:46 عصر
سلام خسته نباشید.
در مورد آرگومانهای تابع form میخواستم اولا بدونم که چه آرگومان هایی رو می گیره و اینکه بیشتر در مورد آرگومان method میخواستم بدونم و مقادیری که می گیره هر کدوم چه معنی میده.مقادیری که میخوام بدونم شامل:get,post,cookie,request,env,server و اینکه در آرگومان action معمولا فایلی که باهاش اونو مقدار دهی می کنیم شامل چه چیز مهمی برای ما هست.و اینکه از این فایل چه طور میشه تویه بلوک form استفاده کرد.;)

mehran_337
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 08:44 صبح
فرم توسط تگهای html ساخته می شود و اطلاعات دریافتی کاربر و به سرور ارسال می کنه .حالا وقتی به سرور ارسال شد چه هدفی داره ؟؟؟؟؟
پس فایلی در سرور ( یا فایلی در سروری دیگر) وجود داره که اطلاعات ورودی کاربر و از فرم دریافت می کنه این همون action یعنی مثلا اگه قراره اطلاعات این فرم به فایل sMail.php ارسال بشه و این فایل وظیفه ارسال رو برعهده داره باید بنویسید action="sMail.php"
واقعه متد هم تعیین می کنه اطلاعاتی که کاربر وارد کرده و باید ارسال بشه به چه طریقی ارسال بشه ؟

yasercomeng
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 12:39 عصر
اطلاعات تویه سرور ذخیره می شه فرض کنید می خوایم یه فرم نظر خواهی داشته باشیم.
و اطلاعاتشو به سرور بفرستیم. جواب منو در مورد مقادیری که آرگومان method می گیره ندادین.ولی آرگومان action رو فهمیدم چی شد.اگه ممکنه اون رو هم توضیح بدین.
در ظمن یه سوال بی ربط من وقتی تویه notepad کد php رو مینویسم و با پسوند php. ذخیره می کنم نمی تونم اونو با مرورگر اجرا کنم در ظمن من2.2 apche رو به عنوان webserver انتخاب کردم و php هم رو دستگاهم نصب است!!!!

Mah
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 13:02 عصر
سلام .
دوست عزیز من اینجا (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=100896#3)چند لینک برای آموزش PHP گذاشته ام . لطفاً مطالعه بفرمائید . حتماً مشکلتان رفع می شود .

موفق باشید .