PDA

View Full Version : مشکل ذخیره متن فارسی

khlless
سه شنبه 20 فروردین 1387, 18:15 عصر
سلام
من در حال نوشتن یک برنامه هستم که نیاز دارد هر کاراکتر را به صورت تصویر بیت مپ نمایش دهد.
مشکل برنامه اینجاست که برای دریافت معادل بیت مپ هر کاراکتر نیاز به کد اصلی یک کاراکتر در یونیکد دارد که مشخص کننده محل حرف نیز هست(اول وسط آخر). ولی ویرایشگرهای متداول متن(نوت پد و ورد پد) وقتی فایل ذخیره می شود، آنرا به صورت کد های اصلی حروف ذخیره می کنند، در حالیکه مجموعه یونیکد شامل کد خاص برای هر نوع حرف (اول وسط آخر) نیز می باشد. راه حل ساده و وقتگیر اینست که خودم در برنامه ام یک ویرایشگر بنویسم که این مشکل را نداشته باشد. آیا کسی راه حل بهتری سراغ دارد.
متشکرم.

aliil
سه شنبه 20 فروردین 1387, 23:16 عصر
سلام
من در حال نوشتن یک برنامه هستم که نیاز دارد هر کاراکتر را به صورت تصویر بیت مپ نمایش دهد.
مشکل برنامه اینجاست که برای دریافت معادل بیت مپ هر کاراکتر نیاز به کد اصلی یک کاراکتر در یونیکد دارد که مشخص کننده محل حرف نیز هست(اول وسط آخر). ولی ویرایشگرهای متداول متن(نوت پد و ورد پد) وقتی فایل ذخیره می شود، آنرا به صورت کد های اصلی حروف ذخیره می کنند، در حالیکه مجموعه یونیکد شامل کد خاص برای هر نوع حرف (اول وسط آخر) نیز می باشد. راه حل ساده و وقتگیر اینست که خودم در برنامه ام یک ویرایشگر بنویسم که این مشکل را نداشته باشد. آیا کسی راه حل بهتری سراغ دارد.
متشکرم.

یعنی یونیکد هرکارکتر رو میخوای؟

pd_ze62
سه شنبه 20 فروردین 1387, 23:47 عصر
این فایلی که ضمیمه است، یه برنامه است که متن فارسی رو به یونیکد تبدیل میکنه،من ازش استفاده نکردم (احتیاج نداشتم)، اما دوستان میگن جواب میده:متفکر:
منبعش هم وبلاگ جوتی است : http://www.ehsani.ir/jooti/?code=345

khlless
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 01:10 صبح
سلام دوستان
aliil عزیز، یونیکد هر کاراکتر در فرم خودش ، مثلا حرف س 4 کد در یونیکد دارد(س، ﺳ ، ﺴ ، ﺲ).

دوست عزیز pd_ze62 ، از اینکه این برنامه رو معرفی کردی ممنونم، من تستش کردم، در هر حالت کد کلی کاراکتر که مربوط به حرف بزرگ میشه رو میده(س).

تشکر.