PDA

View Full Version : مقایسه دو نرم افزار و انتخاب یکی

kavehYn
سه شنبه 20 فروردین 1387, 18:52 عصر
با سلام به دوستان و همکاران محترم

مشکل من اینه :
در دو شرکت جداگانه دو نرم افزار وجود داره که یک کار انجام میدن ، فرض کنید مثلا نرم افزار حسابداری هستند . حالا این دو شرکت میخوان با هم ادغام بشن و قطعا از این دو نرم افزار هم یکی باید بازنشسته بشه .
متاسفانه وظیفه انتخاب از بین این دو نرم افزار به من واگذار شده .

سئوال من اینه که همانطور که روشهایی مثل RUP برای مراحل اولیه ساخت نرم افزار وجود داره ، هیچ مبحث و راه حل علمی برای انتخاب نرم افزار مناسبتر از بین بقیه هم وجود داره ؟ یا اینکه من باید براساس تجربه اینکار رو انجام بدم ؟

از لطف همه شما که به من جواب میدید ممنونم

vahid_visualbasic
پنج شنبه 09 خرداد 1387, 10:37 صبح
دوست عزیز شما کتاب تجزیه و تحلیل سیستمهای کامپیوتری رو بخون 100% مطلبت رو توش پیدا میکنی یه مراحل معین داره من قبلا خوندم ولی یادم نیست

liaghat
شنبه 11 خرداد 1387, 07:24 صبح
علاوه بر ساختار برنامه ها باید به نظرات کاربران این دو برنامه نیز توجه شود. یقینا هردو از نکات مثبت و منفی نرم افزار ها با خبرند. ولی توجه داشته باشید برخی نکات مثبت عنوان شده از سوی کاربران صرفا نکته مثبت نیست بلکه عادت است. و تشخیص این مطلب به عهده شماست.

Parham.D
شنبه 11 خرداد 1387, 19:45 عصر
اگر نرم افزارها خارجي هستند ميتونيد از اينترنت كمك بگيري. حتما سايتهاي هستند كه اين مقايسه ها رو انجام بدهند.

jeus
شنبه 22 تیر 1387, 20:17 عصر
دوست من لطفا نتیجه را بیان کنید

kavehYn
یک شنبه 23 تیر 1387, 00:16 صبح
سلام
حقیقتش از چیزهایی که در این فوروم به من گفته شده بود استفاده چندانی نکردم، خودم بعنوان یک برنامه نویس سعی کردم که معیارهایی رو تعیین کنم .خلاصه نتیجه این شد :

1- بانکهای اطلاعاتی رو مجبور شدم کاملا بررسی کنم .
2- زبان برنامه نویسی نرم افزارها رو هم بررسی کردم.
3- شرکتهای طراح نرم افزار رو هم آزمایش کردم که ببینم کدامیک بهتر جواب میدن.
4- برنامه ها رو هم تحت فشار گذاشتم، به این شکل که خودم یک برنامه نوشتم تا در بانک اطلاعاتی اونها حدود سه میلیون رکورد درج کنه و بعد شروع به گزارشگیری کردم.
5-سعی کردم که در برنامه ها اطلاعات اشتباه بزنم و ببینم که کدام برنامه بیشتر مقاومت میکنه

نهایتا یکی رو انتخاب کردم