PDA

View Full Version : ارسال پارامتر به crystal

sepide1
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 19:28 عصر
سلام اگه میشه لطف کنید سورسی را که قرار می دهم ببیند و اگه می تونید مشکل من را حل کنید (می خواهم وقتی فیلد کد را پر میکنم فقط اطلاعات فردی که کد مال اون است چاپ شود در ضمن کل سایتم زیر رو کردم ولی مشکل من حل نشد پس لطفا بی جهت نگید که باید می گشتی ! )

eyes_shut_number1
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 20:33 عصر
شما بیا وقتی داری dataset تعریف میکنی با یه dataadapter ی پرش کن که روش یه شرط داشته باشه مثلا
Where ID=1234
با این کار کریستال فقط اطلاعات این شخصو نشون میده

sepide1
پنج شنبه 22 فروردین 1387, 13:01 عصر
شما بیا وقتی داری dataset تعریف میکنی با یه dataadapter ی پرش کن که روش یه شرط داشته باشه مثلا
Where ID=1234
با این کار کریستال فقط اطلاعات این شخصو نشون میده
لطف می کنید روی سورس خودم پیاده سازی کنید لطفا

sepide1
شنبه 24 فروردین 1387, 17:32 عصر
دو حالت داره
1. یا خیلی سخته کسی بلد نیست
2. یا خیلی آسونه کسی به خودش زحمت نمیده کمک کنه
کدام؟

MORTEZA66
یک شنبه 25 فروردین 1387, 22:49 عصر
دوست عزیز سوال شما بسیار ساده است منتها باید یه کم هم به خودتون زحمت بیشتری بدید
من هم حدود یک سال پیش مشکل شما رو داشتم اما با شاید چند ساعت کار مداوم مشکلم حل شد
روش آزمون و خطا در برنامه نویسی یک اصله
اینکه می گید توی سایت هم پیدا نمیشه شاید درست باشه چون شاید بعضی مشکلات پیش می یاد که خیلی وقتا دوستان خودشون حل می کنند و سوال نمی کنند!!!!!!!

MORTEZA66
یک شنبه 25 فروردین 1387, 23:28 عصر
اول از همه دو تا متغیر زیر رو برای کار با دیتاست و دستورات SQL تعریف کنید و یه کم مقدار دهی کنید

DIM dap1 As New SqlClient.SqlDataAdapter
DIM dset1 As New DataSet
dap1.SelectCommand = New SqlClient.SqlCommand
dap1.SelectCommand.Connection = con ‘Connection name

یک شی یا هر چی از نوع گزارشتون تعریف می کنید

Dim rpt As New kolRpt

بعد برای اینکه موقع نمایش گزارش کادر User و Pass نیاد خط زیر رو که فکر می کنم همش واضح باشه می نویسید

rpt.DataSourceConnections.Item(0).SetConnection(se rver, database, username, pass)

بعد دستور SQL رو می سازید

sqltext = "select name,family,fathername from main_tlb Where id=1"

بعد متغیرهایی که در ابتدا برای کار با دیتاست و دستورات SQL ساختید رو به صورت زیر مقدار دهی می کنید

dset1.Dispose()
dset1 = New DataSet
dap1.SelectCommand.CommandText = sqltext
dset1.Clear()
dap1.Fill(dset1, "main_tlb")
rpt.SetDataSource(dset1)

بعد هم RPT رو که در واقع یک گزارش است به هر گزارشی که دلتون می خواد برای دیدن پیش نمایش نسبت می دید

frm.viewrep1.ReportSource = rpt
frm.Show()

به همین راحتی تموم شد
اگه یه مقدار بد توضیح دادم ببخشید چون من زیاد اهل توضیح دادن نیستم

cheeta323
سه شنبه 27 فروردین 1387, 01:17 صبح
مهندس اگه محض رضای خدا یه نگاه سرسری هم به مثال های خود کریستال بزنی مشکل شما حل میشه !! و دیگه اینقدر این همشهری ما رو به دردسر نمیندازید. ;-)

sepide1
پنج شنبه 29 فروردین 1387, 13:15 عصر
مهندس اگه محض رضای خدا یه نگاه سرسری هم به مثال های خود کریستال بزنی مشکل شما حل میشه !! و دیگه اینقدر این همشهری ما رو به دردسر نمیندازید. ;-)
با تشکر فراوان از دکتر اگه می خواهی پست ها تا بالا ببری یا ابراز وجود کنی یک راه دیگه را امتحان کن (یه چیز مفید)