PDA

View Full Version : مشکل اجرای برنامه روی شبکه

amrabady
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 21:08 عصر
سلام و سال نو شما مبارک
1- وقتی یک برنامه را چند کاربر باز می کنند و کار می کنند(اصل فایل روی سرور است و شورت کات فایل روی سیستم کاربران) هنگام بستن برنامه، یک پیغام ظاهر می شه که آیا رکورد را ذخیره کنم یا خیر؟(البته بعضی از برنامه ها اینگونه است ولی بقیه برنامه ها در قسمتهای دیگر این پیغام نمی آید و راحت بسته می شود)
2- در یکی از برنامه های تحت شبکه وقتی اولین کاربر وارد برنامه می شه و برخی از قسمتها را باز می کند(معمولا ریپورت ) بقیه کاربران برای اجرای همان برنامه با پیغامی روبرو می شوند که گفته می شود فلان کاربر(نام رایانه همان کاربر اول) در برنامه است و شما نمی توانید برنامه را باز کنید.
لطفا راهنمایی کنید
ممنونم

amirzazadeh
پنج شنبه 22 فروردین 1387, 08:09 صبح
سلام و سال نو شما مبارک
1- وقتی یک برنامه را چند کاربر باز می کنند و کار می کنند(اصل فایل روی سرور است و شورت کات فایل روی سیستم کاربران) هنگام بستن برنامه، یک پیغام ظاهر می شه که آیا رکورد را ذخیره کنم یا خیر؟(البته بعضی از برنامه ها اینگونه است ولی بقیه برنامه ها در قسمتهای دیگر این پیغام نمی آید و راحت بسته می شود)
2- در یکی از برنامه های تحت شبکه وقتی اولین کاربر وارد برنامه می شه و برخی از قسمتها را باز می کند(معمولا ریپورت ) بقیه کاربران برای اجرای همان برنامه با پیغامی روبرو می شوند که گفته می شود فلان کاربر(نام رایانه همان کاربر اول) در برنامه است و شما نمی توانید برنامه را باز کنید.
لطفا راهنمایی کنید
ممنونم
در منوی tools>option>advancedگزینه nolock رو انتخاب کن .فکر میکنم اینجوری مشکلت حل بشه

amrabady
دوشنبه 26 فروردین 1387, 23:24 عصر
مشکل من این چیزها نیست
خطاهایی که می بینید اولی هنگام بسته شدن برنامه و دومی هنگام باز شدن برنامه می آیند

amirzazadeh
سه شنبه 27 فروردین 1387, 09:16 صبح
مشکل من این چیزها نیست
خطاهایی که می بینید اولی هنگام بسته شدن برنامه و دومی هنگام باز شدن برنامه می آیند
دوست عزیز من هم با یکی از فرمهام این مشکل رو داشتم با ریفرش فرم در رویداد after update مشکل حل شد.
................
موفق باشید

me.refresh

amrabady
سه شنبه 27 فروردین 1387, 19:08 عصر
فرمهای من در این برنامه ها بیش از 20 فرم است.
یعنی باید در همه فرمها رفرش را قرار دهم؟

F_ashigh
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 10:55 صبح
دوست عزیز
من هم یک برنامه روی شبکه دارم با تعداد فرمهای خیلی زیاد ولی مشکل شما را ندارم و فرمها را هم Refresh نمیکنم.
آیا امکان داره ایراد در تعاریف کاربران سیستم سرور شما باشه و هیچ ربطی به داخل برنامه شما نداشته باشه؟ چون شما فقط هنگام باز و بسته شدن برنامه مشکل دارید نه هنگام باز و بسته کردن فرمها. درسته ؟

nazemmazem
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 21:39 عصر
مشکل من این چیزها نیست

دوست عزیز برنامه توی شبکه ای که من با حدود 12 تا کاربر و 200 تا دارم از آن استفاده میکنم به هیچ عنوان این ارور ها را نمیدهد.
مشکل اول مربوط است به قفل شدن رکورد ها توسط یک کاربر فکر میکنم شما توی تولز گزینه قفل شدن رکوردها را انتخاب کرده اید
مورد دومی که به نظر من میآید این است که توی کدهایتان احتمالا از این کد استفاده کرده اید
docmd.save
وقتی که کاربر دیگری برنامه را باز کرده کاربر دیگری نمیتواند فرم ها یا ماژول ها و یا ریپورتها را تغییر بدهد. ارور save به این خاطر است که تغییراتی در فرم یا در جای دیگری انجام میشود که دیتا بیس توانایی ذخیره کردن آن را ندارد
پس هر جا که کدی دارید که فرم یا ریپروت یا جای دیگری غیر از رکوردها را تغییر میدهد باید برداشته شود.
چیز دیگری که در این باره به ذهنم میرسد این است که احتمالا فولدری که دیتا بیس در آن قرار دارد رادرست Share نکرده باشید و دسترسی رید و رایت را به کاربرها نداده باشید
خطای اولی هم فکر کنم همان قفل شدن رکورد یا جدول باشد وقتی که کاربر دیگری دارد دارد در آن تغییری میدهد

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 24 تیر 1387, 09:37 صبح
ببخشيد اين خطا مربوط به چي در اجراي برنامه تحت شبكه

davood-ahmadi
دوشنبه 24 تیر 1387, 11:10 صبح
پیغام داده شده مبنی بر این است که فایل توسط یک کاربر دیگر در حال استفاده است که می تواند حالتهای زیر را داشته باشد:
1- کاربری در حالت طراحی یک جدول می باشد.
2- کاربری در حال استفاده از یک رکورد خاصی می باشد که آن رکورد قفل باشد
3- کاربری برنامه را در حالت اکسکلاسیو باز کرده است تا تغییراتی مثل رمز عبور و غیره بدهد

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 24 تیر 1387, 13:22 عصر
اين پيغام به چه معني مي باشد

وبراي اينكه بتوانيم از اكسس تحت شبك استفاده كرد چه بايد كنم
من ديتاي برانم داخل يك فايل اكسس كه بصورت ريدونلي قرارداره گذاشتم وبرنامه اصلي كه بصورت لينك مي باشه روي بقيه سيستم ها حلا اگه كاربري كه فولرد ديتاي برنامه براش فول به اشتراك گذاشته شده وارد برنامه بشه وقتي كسي كه فولدر برنامه براش ريدونلي است وارد ميشه با اين پيغام برخورد ميكنه علت چيست

shaghaghi
دوشنبه 24 تیر 1387, 16:24 عصر
اين پيغام به چه معني مي باشد
وبراي اينكه بتوانيم از اكسس تحت شبك استفاده كرد چه بايد كنم
من ديتاي برانم داخل يك فايل اكسس كه بصورت ريدونلي قرارداره گذاشتم وبرنامه اصلي كه بصورت لينك مي باشه روي بقيه سيستم ها حلا اگه كاربري كه فولرد ديتاي برنامه براش فول به اشتراك گذاشته شده وارد برنامه بشه وقتي كسي كه فولدر برنامه براش ريدونلي است وارد ميشه با اين پيغام برخورد ميكنه علت چيست
بانکتان را به sql server منتقل کنید و سراغ اکسس پروجکت بروید

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 24 تیر 1387, 21:06 عصر
بانکتان را به sql server منتقل کنید و سراغ اکسس پروجکت بروید

از راهنماي شما ممنون ولي امكان اين كار نيست البته فعلان راه حلي ديگه وجود نداره

davood-ahmadi
سه شنبه 25 تیر 1387, 08:13 صبح
شما نباید بانک خود را بصورت ReadOnly بگذارید.
مگر اینکه کاربران فقط بخواهند از اطلاعات بخوانند.
شما می توانید یک فایل اکسس رمزدار جهت بانک اطلاعاتی در سرور استفاده کنی و آنرا فول شیر کنید و در برنامه خودتان یوزر و پسوورد قابل تعریف باشد که کاربر توانایی دارد به کدام قسمتهای برنامه بتواند رجوع داشته باشد و آیا بتواند اطلاعات تغییر و یا ذخیره و یا حذف کند
این بهترین کار است. بهتر از این هم هست که جناب آقای شقاقی هم به آن اشاره کردند اینکه بانک خود را در SQL قراردهید.