PDA

View Full Version : مشکل در ساختن فایل

ayani2002
پنج شنبه 22 فروردین 1387, 12:10 عصر
من یک پروژه دارم که با asp.net2 نوشته شده وبه شکل یک سایت روی اینترنت است .در این پروژه من باید یک فایل که شامل کاراکترهای فارسی است بسازم سپس این فایل می خواهد به Dos منتقل شود من کلیه کدهای اسکی حروف فارسی که Dos می شناسد در آوردم سپس کاراکتر هر کد اسکی را بدست آورده ودر این فایل گذاشتم به عنوان مثال اگر حرف "م" داشتم کد اسکی "م" را در ِDos بدست آورده بعد کاراکتر مطابق با این کد اسکی را در فایل قرار می دهم وقتی این فایل را به صورت local می سازم درست است و صحیح به Dos تبدیل می شود ولی وقتی روی اینترنت می سازم مشکل دارد و فایل را که به Dos می برم به جای همه کارکترها علامت سوال نمایش می دهد .

یک مشکل دیگر هم دارم من این فایل را باید به صورت Ansi ذخیره کنم تا در Dos صحیح نمایش بدهد وقتی موقع ساختن فایل نوع فایل را encoding.Ansi مشخص می کنم فایل درست ساخته نمی شود ولی اگر فایل را با UTF8 بسازد بعد من به Ansi دوباره ذخیره کنم درست می شود

از راهنمایی شما متشکرم

raravaice
پنج شنبه 22 فروردین 1387, 12:52 عصر
سلام

برای حروف یونیکد چیزی به نام کد ASC نداریم چون کد اسکی فقط شامل یک بایت هست در حالی که یونیکد نیاز به 2 بایت داره.

شما در هر صورت اگر از حروف فارسی استفاده میکنی باید فایل رو به صورت یونیکد ذخیره کنی یعنی هر دو بایت ذخیره بشه پس با توضیح بالا اگر از شیوه ansi استفاده کنی بایت دوم ذخیره نمیشه و شما علا مت سئوال میبینی.

روش دوم هم برای این کار میکنه که شما در مرحله اول با utf داری هر دوبایت رو ذخیره میکنی بعد ansi میکنی پس هیچ دیتایی این وسط از بین نمیره.

موفق باشید

ayani2002
جمعه 23 فروردین 1387, 10:01 صبح
چرا در حالت local درست کار می کند ولی در اینترنت مشکل دارد؟؟؟؟

raravaice
جمعه 23 فروردین 1387, 11:27 صبح
چون احتمالا زبان فارسی رو روی سیستم نصب داری و پیش فرض ذخیره تو سیستمت شده UTF

موفق باشید