PDA

View Full Version : کار با ISA Server

ramkly
پنج شنبه 22 فروردین 1387, 19:58 عصر
از آنجا که این نرم افزار بسیار کاربردی هست و خیلی از شبکه کارها به نحوه تنظیم و config کردن آن نیاز دارند لذا از دوستانی که در این زمینه کار کردن و تجربه دارند تقاضا دارم که نحوه کار با این نرم افزار را توضیح بدند. من خودم تازه با این نرم افزار شروع به کار کردم (البته بعد از مشکلی که تو شبکه برام بوجود آمده بود و به پیشنهاد دوستان این نرم افزار را شروع کردم) و تقریبا چیزی از آن نمی دونم ولی بعد از نصب دیدم که خیلی تنظیمات داره و واقعا مورد نیاز یک شبکه کار هست.
اولین سوال خودم هم اینه که چطوری توی ISA می تونیم user های تعریف شده در دومین را براشون مجوز و سطح دسترسی به منابع شبکه تعریف کنیم.

ramkly
یک شنبه 25 فروردین 1387, 19:20 عصر
خوب فکر کنم باید از این بحث صرف نظر کنم چون کسی نمی خواد جواب بده:چشمک:

administors
یک شنبه 25 فروردین 1387, 21:43 عصر
کتاب isa server به زبان فارسی ترجمه شده ار انقلاب میتونید تهیه کنید

ramkly
یک شنبه 25 فروردین 1387, 22:49 عصر
غیر از کتاب توی اینترنت هم که search کنید می تونید اطلاعات زیادی به دست آورید. ولی هیچ کدام به اندازه یکی از تاپیکهای این سایت هم تاثیر ندارند چون اینجا تجربه مطرح هست نه آموزش مقدماتی.

cybercoder
دوشنبه 26 فروردین 1387, 01:21 صبح
http://isaserver.org

ramkly
پنج شنبه 29 فروردین 1387, 16:48 عصر
یک سایت پیدا کردم که به نسبت تنظیمات isa را خوب توضیح داده لینکش را میزارم تا دوستان بتونند استفاده کنند.

http://www.linglom.com/category/security/isa/

ramkly
پنج شنبه 29 فروردین 1387, 18:22 عصر
از آنجا که خودم شروع به یادگیری ISA کردم تصمیم گرفتم که هر چیز که فرا میگیرم را در سایت قرار بدم تا دیگران هم بتونند از آنها استفاده کنند. و حالا هم اولین بحث را آماده کردم و لینک آنرا قرار می دم.
اول از همه دوستان که توی این زمینه کار کردن تقاضای همکاری دارم
دوم هم حتما نظر خودتون را برای ادامه دادن یا ندادن بدید.

ramkly
شنبه 31 فروردین 1387, 20:02 عصر
بخش دوم آموزش هم آماده شد که لینک دانلود آن را قرار می دهم. بازم از دوستانی که با این نرم افزار کار کردند و به آن مسلط هستند درخواست می کنم که ایرادات را حتما بگن.

rezarafiee
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 08:16 صبح
چرا ادامه نمی دهید
بی صبرانه منتظرم

ramkly
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 21:56 عصر
از آنجا که خودم هم در حال یادگیری این نرم افزار قدرتمند هستم نمی تونم تا چیزی را امتحان نکردم در موردش مطلبی را عنوان کنم برای همین ممکنه که بین قسمتهای آموزشی گاهاً فاصله بیفته برای همین اگر یک موقع تاخیری بوجود بیاد به بنده خرده نگیرید چون واقعا شرمنده لطف دوستان می شم.
به هر حال بخش سوم هم آماده شده که می تونید آن را دانلود کنید.
در ضمن باید بگم که احتمالا تا یکی دو هفته آینده با یکسری از همکاران که در این زمینه کار کردند یک نشست برای تنظیمات ISA Server داریم و آن را بصورت عملیاتی اجرا خواهیم کرد و این اطمینان را می دم که هر چیزی که توی این آزمون تجربه کردم بی درنگ در اختیار تمام دوستان قرار خواهم داد.

ghaforiyan
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 10:05 صبح
سلام
مدتهاست به دنبال یادگیری ISA هستم از آنجا که در شهرستان هستم به دست آوردن منابع مشکل است

با این لطف شما الان میتونم ISA را یاد بگیرم

یک دنیا ازتون ممنون

ramkly
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 20:37 عصر
قسمت چهارم ISA Server 2006 هم آماده شد.
لینک دانلود نرم افزار Firewall Client for ISA Server هم که در فایل آموزشی آمده را قرار می دم که بتونید آن را دانلود کنید.
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=05C2C932-B15A-4990-B525-66380743DA89&displaylang=en

nima5848
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 10:22 صبح
خیلی باحالی دستت درد نکنه فقط خواهشن زود آپدیت کن

rezarafiee
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 16:30 عصر
لطفا ادامه دهید

kharki
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 20:44 عصر
u r verey real man

ramkly
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 19:32 عصر
سلام.
شرمنده اگر این سری یکم دیر شد. چند روزی رفته بودم مسافرت ولی این قول را می دم که تا سه شنبه قسمت پنجم را هم upload کنم. بازم امیدوارم که رضایت بخش باشه.

mohammad11br
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 09:01 صبح
سلام
دستتون درد نکنه خیلی باحالی همینطور ادامه بدید

mehrdad201
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 01:25 صبح
اقا واقعا ممنون. من هم به این فایروال واقعا احتیاج دارم. از همین فردا شروع میکنم به خوندن.

mehrdad201
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 10:39 صبح
دوست لینک دانلود این ISA Server 2006 رو کسی داره به من بده. یکی از بچه ها میگفت از emule باید استفاده کرد.

mehrdad201
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 23:00 عصر
جناب ramkly (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=12980)

دیگه به این تاپیک تشریف نمیارید ؟!

ramkly
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387, 17:43 عصر
خوب باید بگم که بخش اول آموزش ISA Server به پایان رسید و امیدوارم که بتونم در آینده آموزشهای تخصصی این نرم افزار را هم قرار بدم. تا فردا هم نسخه client این نرم افزار را upload می کنم البته این نسخه با نسخه ای که قبلا لینکش را داده بودم متفاوت هست.

nima5848
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 13:59 عصر
ممنون کی قسمت ششم میگین منتظر ترجمه اون سایت نباشید خودتون بگید

ramkly
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 19:08 عصر
دوست عزیز تا الان آشنایی با isa server بود از این به بعد باید فقط Rule تعریف کرد.که برای این کار هم باید یک سناریو تعریف کنید و در آن نیازمندیهاتون را در شبکه مشخص کنید بعد اگر جایی با مشکل روبرو شدید سوال بپرسید.
البته باید بگم که isa server یکسری نرم افزار کمکی هم داره که از مهمترین آنها میشه به bandwith spiliter (برای مدیریت پهنای باند در شبکه) یا anti virus های مبتنی بر isa اشاره کرد.
از آنجا که bandwith spiliter فوق العاده کاربردی هست و شدیداً هم به درد مدیران شبکه می خوره طی همین چند روز آموزش آن را شروع می کنیم.
برای یادگیری بهتر هم بهتره که سناریو عنوان بشه و طی چند مرحله نحوه تعریف rule ها مشخص بشه تا بتونیم از ایده های همدیگر برای افزایش قابلیت هامون استفاده کنیم.
البته نمی دونم این کار در حیطه قوانین سایت هست یا خیر؟ که این را از مدیران محترم می خوام که مورد بررسی قرار بدند و اگر اشکالی نداره تا آموزشمون را بصورت عملی ادامه بدیم.

nima5848
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 10:20 صبح
وقتی میخوام isa نصب کنم این error میده
the isa is not operational

bijibuji
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 13:15 عصر
نسخه ویندوز شما چیه؟
نرم افزار ISA Server فقط روی ویندوز سرور قابل نصبه.
لطفا نسخه ویندوزتون رو چک کنید. اگه مشکل باقی بود, مطرح کنید.

ramkly
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 19:44 عصر
اگر isa را بر روی سروری که Domain controler هم هست نصب می کنید این ایراد ظاهر می شود که این مشکل هم در صورت انتخاب نادرست گزینه ها است.
حال سوال این است که آیا شما هم ISA را بر روی domain controler نصب می کنید؟
اگر پاسخ بلی است به پست زیر رجوع کنید در آن پست پاسخ این سوال داده شد و اگر پاسخ خیر است بگید تا بررسی شود.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=106540

ramkly
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 20:07 عصر
خوب می خوام کار با bandwith spiliter را شروع کنم.
اول از همه باید بگم که از اینجا به بعد یک مقدار از مطالب برگرفته از یکی از سایتها است که لینک سایت را در پایین قرار می دم. از این لینک شما می تونید نرم افزار bandwith spiliter را دانلود کنید.
http://isa-server.blogfa.com/
همانطور که می دونید این نرم افزار تا 10 یوزر نیاز به هیچگونه licence نداره و رایگان است ولی برای بیشتر از 10 یوزر نیاز به licence هست و بطور مثال من برای شبکه خودم که می خواستم تهیه کنم برای 50 یوزرش قیمتی در حدود 900 هزار تومان داشت و باعث شد که از خرید آن منصرف بشم تا اینکه از لینک بالا نرم افزار را با Crack آن برای تا سقف 1024 یوزر پیدا کردم و کاملا هم تست شده است خودم تا 120 یوزر آن را استفاده کردم و جواب داد (البته من نسخه 1.7) آن را تست کردم پس زود دانلودش کنید که یک نرم افزار با ارزش هست و ممکنه دیگه همچین فرصتی پیدا نکنید.
بزودی (تا فردا شب) نحوه نصب و کرک کردن آن را براتون می گم.
موفق باشید.

nima5848
دوشنبه 06 خرداد 1387, 09:05 صبح
بله isa روی domain نصب میکنم brows که میکنک نام server را add میکنم بعد که next

میکنم میزنه

a connection to the specified configuration storage server could not be established

this may be because the local computer needs to be added to the managed isa servers computer set

error code 0*8007203a

the server is not operational

خواهشن کمک کنید

nima5848
چهارشنبه 08 خرداد 1387, 12:58 عصر
mamnon ke hich kas javab mano nadadddddddd

rezarafiee
یک شنبه 19 خرداد 1387, 09:07 صبح
چرا مبحث ISA را ادامه نمی دهید؟

hamed_bati2000
سه شنبه 28 خرداد 1387, 10:20 صبح
آقا بی زحمت اینجا را راه بندازید دیگه من که غیر از اینجا با جاهای دیگه که مطالب ISA گذاشتند حال نمی کنم.اینجا مطالبش خیلی مفید و جامع تره از این نظر که به حاشیه نرفته و اصل مطلب ادا شده.

nima5848
چهارشنبه 29 خرداد 1387, 08:47 صبح
چرا isa تعطیل شد

nima5848
چهارشنبه 29 خرداد 1387, 08:48 صبح
من نمیتونم isa نصب کنم

javad3d
چهارشنبه 12 تیر 1387, 11:54 صبح
با سلام
من ISA را برای اشتراک اینترنت تنظیم کرده ام اما خطای 403 صادر می شود.
لطفاً راهنمائی کنید.
با تشکر

nima5848
شنبه 15 تیر 1387, 14:55 عصر
manam hamin moshkel daram yeki komak kone

Identifier
شنبه 15 تیر 1387, 17:00 عصر
http://www.helpline4it.com/lab_practices-d429.html

captain_black81
یک شنبه 17 شهریور 1387, 16:57 عصر
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIISSSSSSSSSSSSSSSSSSSAAAAAAA AAAAAAAAAAAAA

javad3d
سه شنبه 07 آبان 1387, 12:41 عصر
با سلام

براي باز كردن آدرس Ftp.azarakhsh.ws (ftp://ftp.azarakhsh.ws) پيغام زير صادر مي شود.
با توجه به اينكه تمامي پروتكل ها رو هم Allow كردم.

با تشكر

Explanation: There is a problem with the page you are trying to reach and it cannot be displayed.

Try the following:

<LI id=L_default_6>Refresh page: Search for the page again by clicking the Refresh button. The timeout may have occurred due to Internet congestion. <LI id=L_default_7>Check spelling: Check that you typed the Web page address correctly. The address may have been mistyped.

Access from a link: If there is a link to the page you are looking for, try accessing the page from that link.

If you are still not able to view the requested page, try contacting your administrator or Helpdesk.

Technical Information (for support personnel)

<LI id=L_default_11>Error Code: 502 Proxy Error. The login request was denied. The logon account might have been disabled or logon information might have changed. Log on again to verify that the information was typed correctly. If the problem continues, report the problem to the administrator of the Internet server you are requesting. (12015) <LI id=L_default_12>IP Address: 64.92.172.178 <LI id=L_default_13>Date: 2008/10/28 08:06:07 ب.ظ [GMT] <LI id=L_default_14>Server: isaserver.cms.ac

Source: proxy

javad3d
سه شنبه 07 آبان 1387, 12:55 عصر
لطفاً بگيد چكار كنم..... خيلي كارم گيره؟

online_mansoor2007
سه شنبه 07 آبان 1387, 17:02 عصر
سلام

اینجا هم منبع بسیار خوبی برای Isa هست :

http://www.isa-server.blogfa.com/

بای

matinebi
دوشنبه 13 آبان 1387, 11:40 صبح
لطفا لینک های آموزش آیزا 2006 رو قرار دهید

parsian_313
شنبه 19 بهمن 1387, 11:26 صبح
با سپاس فراوان از شما دوست عزیز در مورد این مقالات بسیار مفید
بی صبرانه منتظر سری بعدی این آموزش ها می با شم
اگر امکانش هست میشه اون رو برای من email کنین : parsian_313@yahoo.com
با تشکــــــــــــــــــــــ ـــر فراوان !

venus3000
سه شنبه 06 اسفند 1387, 11:18 صبح
بی صبرانه منتظر سری بعدی این آموزش ها می با شيم
fa_ganj@yahoo.com

ramkly
چهارشنبه 07 اسفند 1387, 15:42 عصر
با سلام خدمت دوستان عزيز.
از اين که اين بحث مورد استقبال قرار گرفته بسيار خوشحالم و بابت غيبت طولاني که دليلش امتحان کارشناسي ارشد بود معذرت خواهي مي کنم و از امروز دوباره با تمام قوا اين بحث را به کمک ساير دوستان و اساتيد گرامي ادامه خواهيم داد. اميدوارم که بتونيم يک کار خوب را به انجام برسانيم.

mahyar49
سه شنبه 13 اسفند 1387, 09:50 صبح
با سلام خدمت دوستان عزيز.
از اين که اين بحث مورد استقبال قرار گرفته بسيار خوشحالم و بابت غيبت طولاني که دليلش امتحان کارشناسي ارشد بود معذرت خواهي مي کنم و از امروز دوباره با تمام قوا اين بحث را به کمک ساير دوستان و اساتيد گرامي ادامه خواهيم داد. اميدوارم که بتونيم يک کار خوب را به انجام برسانيم.
سلام
من تازه آموزش های شما رو خوندم و بسیار کمکم کرد از شما خیلی ممنون هستم.
لطفا اگه وقت دارید دوباره فعالیت در این تاپیک رو شروع کنیم تا همه ی دوستان استفاده کنند.
با تشکر فراوان.

sina1172
چهارشنبه 08 آذر 1391, 16:56 عصر
سلام ممنونم از اموزش تون .اگر ممکنه ادامه بدید که بی صبرانه منتظرم . با سپاس

nima_8m
چهارشنبه 08 آذر 1391, 22:45 عصر
سلام مرسی از زحمتی که میکشید

بعد از isa فکر کنم دیگه باید برید سروقت TMG