PDA

View Full Version : قیمت این نرم افزار چقدر است ؟

raznahan
جمعه 23 فروردین 1387, 17:00 عصر
سلام
من می خواهم برای یک جای دولتی یه برنامه با مشخصات زیر بنویسم به نظر شما چه قیمتی مناسبه ؟ :متفکر:

- یک بانک اطلاعاتی که مشخصات مقالات مختلف را نگه داری می کند و شامل :
نام نویسنده ، موضوع ، متن مقاله ، سال ، اطلاعاتی مربوط به نویسنده ، تاریخ ، جاهایی که مقاله چاپ شده ، و یک سری اطلا عات دیگر ...

- برنامه امکان جستجو بر اساس : نام نویسنده ، موضوع ، سال ، ....

- جستجو مقالات در یک دوره زمانی خاص .، تعداد مقالاتی که یک نفر به ثبت رسانده و ...

- امکان خذف ، اضافه ، ویرایش اطلاعات

این برنامه تحت شبکه نیست ، اگر تحت شبکه باشه چقدر به قیمت اضافه می شه ؟

با تشکر

SYNDROME
جمعه 23 فروردین 1387, 18:25 عصر
چنین برنامه ای از 200،000 تا 1،000،000می تواند قیمت داشته باشد.
این تفاوت قیمت به شرایطی مانند:
1-طراحی برنامه.
2-سرعت اجرای عملیاتها.
3-امکانات جانبی برنامه.
4-پشتیبانی برنامه.
5-تغییرات با توجه به نیاز مشتری.
راحتی کار برنامه.
....
بستگی دارد.
این قیمت را باید بعد از اتمام نرم افزار گذاشت تا قابلیت نرم افزار قابل مشاهده باشد.
موفق باشید.

hack.ir
جمعه 23 فروردین 1387, 23:19 عصر
I'm leaving please delete this ID

کیوان معینی
شنبه 24 فروردین 1387, 00:23 صبح
پیاده کردن این برنامه بدون جزئیاتش 2 روز کامل بیشتر زمان نمیبره
به نظر من قیمت دادن به خودت برمیگرده ، ببین واست چقدر زمان میبره ، ارزش زمانت رو هم که خودت بهتر از همه میدونی ؟ ( تازه تمام اینها زمانیکه رقیب نداشته باشی )

hack.ir
شنبه 24 فروردین 1387, 17:22 عصر
I'm leaving please delete this ID

raznahan
شنبه 24 فروردین 1387, 17:42 عصر
خیلی ممنون از همه ، این مورد تحت شبکه رو کسی نگفت!
اگه بخواد تحت شبکه باشه چی؟

کیوان معینی
یک شنبه 25 فروردین 1387, 00:26 صبح
من رو تجربه 15 ساله ام این قیمت گفتم و با کیفیتی خاصی که از کار توی ذهنم بود.
شخصاً با دولتی ها خیلی وقته کار نمی کنم.
در مورد قیمت چون توافقیه نظر شخصی خودم رو گفتم اما 2-3 تا جدول و 2 روز کار برام جالب بود.

وقتی فکر می کنید 80% پروژه انجام شده فقط 20% اون انجام شده.

من زمان مفید رو گفتم ، اگه قرار باشه یک خط کد بنویسی 2 ساعت چای بخوری ، آره خیلی بیشتر از اینها طول میکشه و مشتری باید پول چایی خوردنمون رو هم بده ، که نمیده .

مهران موسوی
دوشنبه 26 فروردین 1387, 19:58 عصر
دوست عزیز قیمت نرم افزار شما بر میگرده به کیفیت طراحی شما ... چه از نظر کد نویسی و بهینه بودن چه از نظر شکل و شمایل و رابط کاربری ساده و قدرتمند ... که هر کدوم میتونه تاثی به سزایی داشته باشه ...

echoes
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 12:16 عصر
قیافه مشتری رو نگاه کن ببین چقدر حاضره بپردازه بغد می تونی بین 100 تا 400 به نظر من بفروشی. در مورد دوستانی که میگن 2 روزه کار انجام میشه مسائلی مثل پشتییانی و ... رو در نظر بگیرن و کسی هم که 15 سال سابقه داشته باشه با توجه به مدت زمان آموزشی که دیده و هزینه هایی که کرده به نظر من تو این صنف حداقل حقوقش ساعتی 10000 تومان هست پس با برآورد همین آقا میشه 2*8*10000=160000

کیوان معینی
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 14:52 عصر
قیافه مشتری رو نگاه کن ببین چقدر حاضره بپردازه بغد می تونی بین 100 تا 400 به نظر من بفروشی. در مورد دوستانی که میگن 2 روزه کار انجام میشه مسائلی مثل پشتییانی و ... رو در نظر بگیرن و کسی هم که 15 سال سابقه داشته باشه با توجه به مدت زمان آموزشی که دیده و هزینه هایی که کرده به نظر من تو این صنف حداقل حقوقش ساعتی 10000 تومان هست پس با برآورد همین آقا میشه 2*8*10000=160000

در تمام قراردادها هزینه تهیه نرم افزار ، ارائه پشتیبانی ، آموزش کاربران، تعهدات تکمیلی ، ... جداگانه ذکر میشود ، دقت کنید که این دوستمون قیمت نرم افزار رو خواسته بود .

anahitait
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 16:11 عصر
حداقل 2/500/000 نومان بصورت شرکتی ، ( شخصی رو نمی تونم نظر بدم ) به همراه عقد قرارداد دقیق که چهارچوب پروژه مشخص بشه نه اینکه فردا به بهانه این سیستم مجبورت کنند ERP بنویسی.
دوستان برنامه نویس که اولین کارهای تجاری خود را انجام می دهند کاملا توجه کننده که قرارداد نرم افزاری باید بسیار دقیق نوشته بشه و الا از نقص یک بند قرارداد کارفرمای شما می تونه پروژه ماکروسافت ویستا رو مطالبه کنه

jeus
شنبه 22 تیر 1387, 20:24 عصر
دوست من لطفا نتیجه کار و تجربیاتت را توی سایت قرار بده تا باسه بقیه تجربه بشه
ممنونم