PDA

View Full Version : برای اجرای یک برنامه ساده .net چه چیز هایی لازم است (تازه کار)

HjSoft
جمعه 23 فروردین 1387, 18:02 عصر
برای اجرای یک برنامه روی سیستم دیگر چه باید بکنیم باید دات نت را نصب کنیم من یک تازه کارم کار با vb6 را حرفه ای بلدم ولی در دات نت حتی نمیدونم چه جوری باید compile کنم

VBExpress
جمعه 23 فروردین 1387, 18:08 عصر
برای اجرای یک برنامه روی سیستم دیگر چه باید بکنیم باید دات نت را نصب کنیم من یک تازه کارم کار با vb6 را حرفه ای بلدم ولی در دات نت حتی نمیدونم چه جوری باید compile کنم
اره net framework. باید رو کامپیوتر کاربر هم نصب باشه
Compile هم اون بالا تو منو Build

choobin84
جمعه 23 فروردین 1387, 23:32 عصر
فایلی با نام dotnetfx رو باید پیدا کنید ، روی سیستم دیگر نصب کنید.
برای کامپایل و اجرایی کردن برنامه همانند وی بی 6 ، F5‌ بزنید.

HjSoft
شنبه 24 فروردین 1387, 15:21 عصر
ممنون دوستان حالا یک سوال اگه یک برنامه بسیار ساده هم داشته باشیم باز هم باید .نت نصب باشه و ایا دات نت برنامه server app دارد و سوال بعدی هم این است که ایا با نصب دات نت باز هم نیاز به اضافه کردن ocx دارد ؟

ezamnejad
شنبه 24 فروردین 1387, 17:29 عصر
ممنون دوستان حالا یک سوال اگه یک برنامه بسیار ساده هم داشته باشیم باز هم باید .نت نصب باشه
بله . وجود NET Framework . برای برنامه های نوشته شده لارم است .

ایا دات نت برنامه server app دارد
بله . امکان نوشتن برنامه های وب و ویندوز با زبانهای VB و C# وجود دارد .

و سوال بعدی هم این است که ایا با نصب دات نت باز هم نیاز به اضافه کردن ocx دارد ؟
خیر با کامپایل برنامه فایلهای مورد نیاز درون پوشه bin پروژه شما کپی ایجاد خواهند شد .