PDA

View Full Version : مشکل ارسال SMS با مگفا

net_ved
شنبه 24 فروردین 1387, 10:16 صبح
من چند وقته که با مگفا دارم کار می کنم برای ارسال اس ام اس ولی این شرکت کمکی برای حل مشکلم نمی کنه منم گفتم برنامه نمونه ایی را که خودشون دادنو

اینجا بذارم شاید شما دوستان اشکالشو پیدا کنید یا دست کم راهنماییم کنید که واسه ارسال و دریافت اس ام اس از طریق مگفا چه باید کرد
شرکت مگفا به من 3 تا شناسه داده ... Username , Pass , domain
یک url هم داده که مربوط می شه به server
ولی در برنامه نمونه یک webproxy هم داده شده که شامل address , User , pass می شه که معلوم نیست چیه ... خودشون می گن که این موارد رو باید با همون موارد

قبلی پر کنی و یکی هم می گه این مربوط به اینترنت داخلی خودشونه و باید حذف بشه در حالت اول error 404 میده که مربوط به User , Pass اشتباس ولی در حالت دوم

401 می ده که با سربرگ .net هست
من مثال و کد خطا هارو میذارم اینجا کسایی که کار کردن و تجربه دارن و احتمالا برنامه نویس این نمونه کد لطفا کمکم کنه
ممنون می شم

abadanboy
شنبه 24 فروردین 1387, 10:40 صبح
1- روی پروژه کلیک راست می کنی و گزینه add web refrence رو انتخاب می کنی و بعد تو کادری که url می خواد آدرس زیر رو وارد می کنی و صبر می کنی تا لود بشه وقتی لود شد کزینه add refrence رو می زنی و همه چی حله. به همین راحتی

آدرس وب سرویس

http://webservice.magfa.com/services/urn:SOAPSmsQueue?wsdl

2- کد ارسال

using Payamak.com.magfa.webservice;
using System.Net;

//Name Domain
string Domain = "***";
//Matn Sms
string[] mbody = newstring[1];
mbody[0]= textBox1.Text;
//Shomare Girande SMS
string[] Rnumber = newstring[1];
Rnumber[0] = "0913312";
//Shomare Ersal Konnande Sms
string[] SNumber = newstring[1];
SNumber[0] = "3000012";
//Farsi Ya En
int[] encoding = newint[1];
//UDHS
string[] udhs = newstring[1];
//Message Class
int[] Mclass = newint[1];
//Olaviat Bandi Payam
int[] priority = newint[1];
//Sms ID
long[] CMI = newlong[1];

// Class Ersall Konnande Sms
SoapSmsQueuableImplementationService SSQ = newSoapSmsQueuableImplementationService();
SSQ.Credentials = newNetworkCredential("user"," pass"); //UserName Va PassWord Web Service
SSQ.enqueue(Domain, mbody, Rnumber, SNumber, encoding, udhs, Mclass, priority, CMI);

using ها به صورت پیش فرض مثل زیر هست

using com.magfa.webservice;
using System.Net;

abadanboy
شنبه 24 فروردین 1387, 11:26 صبح
متاسفانه editor برنامه نویس بعضی اوقات فاصله هارو به هم می چسبونه

کلمه new از string یه space فاصله داره یعنی new string

از copy و past کد خود داری کن و خودت بنویسش

موفق باشی

net_ved
شنبه 24 فروردین 1387, 12:35 عصر
دسته شما درد نکنه
من همه این کار هارو بسیار دقیق انجام دادم
برنامه دیگه هیچ خطایی نداره ولی SMS ارسال نمی شه
User , Pass رو تو سایت http://messaging.magfa.com تست کردم و درست بود ... می شه بیشتر کمک کنید

abadanboy
یک شنبه 25 فروردین 1387, 17:01 عصر
دیگه نمی دونم چه کمکی می شه کرد من با همین کد می فرستم و موردی نداره
user و pass رو تو http://webservice.magfa.com چک کن

net_ved
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 09:43 صبح
بازم ممنون از اینکه اینقد شیوا راهنمایی کردین ...
من کدی رو که دادین به برنامه پایین تبدیل کردم ... اول از همه می خوام بدونم که مشکلی که نداره ؟
بد اینکه کد خطا رو چطوری بر گردونم ؟
و لطفا دریافت SMS و همچنین Delivery رو هم بهش اضافه کنید لطفا
و شنیدم میشه بجای Delivery فرستنده یک پیام دلخواه واسش ارسال کرد مثل برنامه 90 آیا با Magfa هم می شه ؟ اگه می شه چطوری ...

من بررسی کردم متوجه شدم پکیجی که از مگفا خریده بودم Webservise نداشت که مجبور شدم اونم سفارش بدم ... ولی تحقیق کردم و دیدم با همون پکیج ساده هم می شه ارسال SMS داشت ... از طریق ارسال یک سری پارامتر به صورت URL به Panel مگفا ...
اگه از این روش هم اطلاع دارین لطفا کمکم کنید
ممنون

net_ved
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 09:51 صبح
من چک کردم نرم افزار پگاه سیستم بدون اینکه از پکیج Webservise استفاده کنه و فقط با داشتن یک پکیج معمولی داره اس ام اس ارسال می کنه ... پس شدنی هست ... کسی می دونه چطوری؟

net_ved
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 17:14 عصر
پیوست مشکل بالا این PDF رو پیدا کردم ولی کمی گنگه ... کسی قبلا با این روش کار کرده؟

net_ved
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 18:55 عصر
من تازه از Delphi به C# اومدم ... لطفا کمکم کنید
اگه می شه به کدی که نوشتم کد اعلام خطا اضافه کنید . یعنی اگه خطایی رخ داد مثل اشتباه بودن Pass

abadanboy
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 09:24 صبح
با سلام
1- شرمنده ما اسباب کشی داشتیم یه 2 هفته هست که به سایت نیومدم
2- برای در یافت با همون pdf ترافیک می تونی در یافت داشته باشی
خیلی راحته اگه با asp.net کار کرده باشی
سرور مگفا به صورت اتوماتیک url که شما ساختین رو چک می کنه (هر 5 دقیقه ) و شما می تونید اطلاعات رو از اون در یافت و تو دیتابیس خودتون در وب سایت خود ذخیره کنید.
3- در مورد Delivery باید بگم که وقتی فراخونی می کنید اگه Deliver شده باشه پیام شما یه id به شما بر می گردونه و اگه ایدی (8-10 ) رقمی بر نگردونه به کد خطا میده پس نتیجتن اگه ایدی برگردونه شما هر کاری می تونیین باش بکنین
4- مثل برنامه 90 می شه کار کرد ربطی به مگفا ، آتیه داده پرداز و یا رهیاب هم نداره به سیستم خودت بستگی داره که این قابلیت رو داشته باشه که بتونه جواب ارسال کنه
به جای Delivery نمی شه چیزی فرستاد Delivery مخابرات می فرسته واسه کسی که sms زده

موفق باشی

flash_mx
دوشنبه 05 بهمن 1388, 02:46 صبح
با سلام

كسي ميدونه چطور ميشه در اس ام اس كه توسط وب سرويس ارسال ميشه مي تونيم Enter بزنيم

مثلا اس ام اس در موبايل به صورت زير دريافت شه:

Your password is : 12114145
www.barnamenevis.ir (http://www.barnamenevis.ir)
thanks

alireza_raj
سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 00:57 صبح
سلام خسته نباشید همگی :لبخندساده:راستش من دارم یه برنامه می نویسم با سی شارپ برای یه شرکت که بتونه این نرم افزار ارسال و دریافت اس ام اس رو بفروشه . حالا چندتا سوال هست . یکی اینکه بعضی شرکت ها به مگفا وصلن با سرور خودشنون . یعنی خودشون سرور دارن و از طریق سرور خودشون ارسال میکنن بعد میرسه به مگفا . چه نیازی به سرور هست ؟ بعد من اگه یه شماره 14 یا کمتر رقمی از حالا شرکت های در این رابطه بگیرم آیا می تونم با همین یه شماره دریافت هم داشه باشم.یعنی بفروشم به چند نفر بعد مثلا یه مشتری میخادلیست قیمت بگیره به این شماره اس بزنه و لیستشو بگیره و یه شرکت دیگه به داره از همین نرم افزار استفاده میکنه و با همین شماره بعد اونم مشتریش به اس بزنه و دریافت خواص خودش رو داشته باشه؟یا باید برای همچین کاری خط مجزا برای هر مشتری تهیه کرد؟واقعا ممنون میشم:لبخندساده::لبخندساده:

behrad110
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 17:22 عصر
دوستان زحمت کشیدند کد ارسال رو نوشتن .
1) اساتید اگه لطف کنن یک کد هم برای دریافتsms بذارن خیلی ممنون میشم ؟
2) حتما برای دریافت باید از web application استفاده کرد ؟
با تشکر

aminrocker
سه شنبه 04 خرداد 1389, 09:57 صبح
سلام به همه
من در ارسال با مگفا مشکل ندارم اما برای دریافت باید از متد getallmesages استفاده کنم که دو تا ورودی داره اولیش دامین هست و دومیش تعداد message های دریافتی کدی که نوشتم اینه

SSQ.Credentials = new NetworkCredential("name karbar", "password");
objarrey.Text= SSQ.getAllMessages("domain", 1);
for (int i = 0; i < objarrey; i++)
{

richTextBox1.Text += objarrey[i].ToString() + " , ";
}

اما متنی که در تکست باکس میاد اینه
magfa.com.magfa.webservice.CustomerReturnIncomingF ormat

hercules_3d
سه شنبه 11 خرداد 1389, 10:46 صبح
برای اینکه بشه یه وب سرویس خودوم بنویسم برای همین ارسال و دریافت پیامک از طریق اینترنت باید چیکار کرد؟

tazaree
جمعه 10 دی 1389, 11:25 صبح
گمانم باید با مخابرات طرف معامله بشید

mohsena2008
شنبه 23 بهمن 1389, 09:44 صبح
این سایت رو ببین
هم وب سرویس داره و هم api
پشتیبانیش هم عالیه
من باهاش کار کردم
حتی می تونی نمایندگیش رو بگیری
www.bssms.com (http://www.bssms.com)

reza_Sa
یک شنبه 18 تیر 1391, 17:10 عصر
با سلام

مشکل من اینه که
[QUOTE]روی پروژه کلیک راست می کنی و گزینه add web refrence رو انتخاب می کنی و بعد تو کادری که url می خواد آدرس زیر رو وارد می کنی و صبر می کنی تا لود بشه وقتی لود شد کزینه add refrence رو می زنی و همه چی حله. به همین راحتی[/
QUOTE]

بعد از این مرحله چیزی به نام com.magfa.webservice به پروژه اضافه نمیشه
بلکه webservice1 رو دارم

بنابر این using com.magfa.webservice; رو هم نمی تونم استفاده کنم ، باید اسم رو به صورت خاصی وارد کنم ؟

، وقتی هم که می خوام از همون webservice1 استفاده کنم ، چیزی به نام SoapSmsQueuableImplementationService() درش وجود نداره

Dim wsClient As New magfa.SoapSmsQueuableImplementationClient

چیزی که هست به نظر میاد اینه اونم توابعش با اونی که تو مثال هست فرق می کنه
کسی می تونه کمک کنه؟

microsona
چهارشنبه 22 آذر 1391, 20:29 عصر
سلام
من از یک شرکت وب سرویس گرفتم ، راهنمای خوبی براش نوشتند
مشکلی هم داشتی می تونی زنگ بزنی بپرسی .
شاید بتونه کمکتون بکنه
من برای یک سایت گرفتم - کار می کنم
http://dl.parsgreen.com/files/doc/sms/api/WEB-SERVICE2.pdf

shaki_phd
شنبه 02 دی 1391, 14:58 عصر
برنامه كلاينت من به زبان C# كدنويسي شده است و متاسفانه هنگام برقراري ارتباط دچار مشكل مي شود و با پيغام خطاي زير
روبرو مي شود
The HTTP request is unauthorized with client authentication scheme 'Anonymous'. The authentication header received from
the server was 'Basic realm="AXIS"'
با توجه به پيغام خطا دليل مي تواند مشكل در ارسال user pass از طريق header باشد
كارشناسان پشتيباني مگفا پيشنهاد دادند كه شبيه سمپل موجود در سايت اطلاعات ارسال شود كه متاسفانه پروژه هاي سمپل موجود در سايت
هم با ورژن وب سرويس همخواني ندارند ( تعداد كلاس ها و ... يكي نيست)
دوستان كسي ميدونه من چگونه ميتونم اين username password را چگونه به وب سرويس مگفا ارسال كنم

Rambod
یک شنبه 06 آبان 1397, 11:13 صبح
سئوالتون مربوط به چندین سال پیش میشه. ولی چون من خودم به این مشکل برخورد کردم و راه حل رو پیدا کردم اینجا میذارم تا اگه کسی مشکلی داشت، مثل من یه روز کامل علاف نشه! اول اینکه در فایل web.config باید تگهای زیر رو داشته باشید:

<binding name="TSOAPSoapBinding">
<security mode="Transport">
<transport clientCredentialType="Basic" proxyCredentialType="None"
realm="AXIS" />
</security>
</binding>

دوم اینکه نحوه ارسال یوزرنیم و پسورد اینجوریه:

var sms = new MagfaSMS.SoapSmsQueuableImplementationClient();
string[] msgbody = { "This is a test" };
string[] recp = { "0912xxxx"};
string[] sender = { "3000xxx" };

sms.ClientCredentials.UserName.UserName = "username";
sms.ClientCredentials.UserName.Password = "password";
sms.enqueue("yourdomain", msgbody, recp, sender, null, null, null, null, null);

negineg
چهارشنبه 15 تیر 1401, 11:51 صبح
سلام میدونم خیلی سال گذشته و من دقیقا یک روزه علافم پشتیبانیشونم به هیچ دردی نمیخوره من از کد شما استفاده کردم اما بخش web config خطا میده میشه راهنماییم کنید که چطور مشکل رو حل کنم

The configuration section 'binding' cannot be read because it is missing a section declaration