PDA

View Full Version : مشکل در data report

yourdkhani
شنبه 24 فروردین 1387, 14:25 عصر
سلام من می خوام دیتا ریپورتی درست کنم که به اندازه تعداد برچسب وارد شده در دیتا بیس برچسب نمایش دهد . مثلا وقتی در دیتابیس 8 تا ورودی داریم در دیتاریپورت هم 8 خانه درست شود مثل عکسی که درست کردم . ممنون

vbhamed
شنبه 24 فروردین 1387, 15:30 عصر
سلام
به نظر من باید از گزارشگرهایی استفاده کنی که می تونن گزارش چند ستونی درست کنن
یا اینکه هر برچسبت عرض کاغذ رو اشغال کنه
البته اگر از کاغذ با عرض کم استفاده کنی مشکلی نیست
بعد اطلاعات برچسب ها رو هم تو قسمت Details بزار

yourdkhani
شنبه 24 فروردین 1387, 20:09 عصر
دوست عزیز شاید شما منظور منو متوجه نشدید ساده تر می گم من در دیتابیسم a دارم مثلا به تعداد 3 با مشخصات علی و رضا می خوام توی دیتا ریپورتم 3 کادر درست شه با نام a علی و رضا . خواهش می کنم کمکم کنید

RezaS_1354
شنبه 24 فروردین 1387, 22:38 عصر
دوست عزیز در ایم مورد مشکلی نمیبینم همین چیزی را که میخواهی در دیتا ریپورت پیاده کن مشکل کجاست اگر به دیتا بیس متصل نیستی که فقط برای نمایش و چاپ از دیتا ریپورت استفاده میکنی که همه section ها رو پاک کن و یک section detail باقی میمونه کادرهاتو با shape یا line بکش و بعد مقادیرتو از فرم قبلی به دیتا ریپروت بده بدین صورت که
?= (datereport1..Sections(1).Controls(1

اگر هم به dataenviroment متصل هستی که تو دیتا ریپورتتو به دیتا بیس از نوع table یا Sql متصل کن و کادر هاتو بکش و در فرم قبل یک جستجو برای در واقع dataenviromen بگذار البته من نمیدونم مشکلت چیه چون درسته دیتا ریپورت محدود است ولی کار با اون خیلی ساده است اگر این توضیح مفهوم نیست بگو کاملتر بگویم البته واضح بگو چی میخواهی اگر مشکله اینجا مطرح کنی برایم پیام بگذار در هر صورت در خدمتیم
رضا

yourdkhani
یک شنبه 25 فروردین 1387, 10:31 صبح
دوست من سلام . می دونی من تو دیتا ریپورت یه مشکل بزرگ دارم و اون اینکه نمی دونم باید چیکار کنم به تعداد مشخص و تعریف شده کادر برام درست کنه فرض کن تو دیتابیسم نام : علی - شهرت :رضا - سن : 5 خوب حالا به عکس زیر نگاه کن فرض کن یه دیتا ریپورته می دونی چرا 5 تا کادر رو پر کرده بقیه خالیه ؟ چون سن : 5 . امیدوارم متوجه منظورم شده باشی تا اینجاشم خیلی ازت ممنونم .

yourdkhani
یک شنبه 25 فروردین 1387, 19:55 عصر
خیلی سخته ؟؟؟

vbhamed
دوشنبه 26 فروردین 1387, 00:17 صبح
سلام
ساده ترین راه اینه که خودتون به تعداد مورد نظر رکورد در یک جدول موقتی ایجاد کنید و مشخصات رو در اون رکوردها بنویسید و دیتا ریپورت رو مثل یک گزارش معمولی به اون جدول موقت متصل کرده و چاپ کنید

فقط قبل از درج اطلاعات در جدول موقت همه اطلاعات قبلی رو با یک دستور پاک کنید

RezaS_1354
دوشنبه 26 فروردین 1387, 00:39 صبح
متوجه شدم چی میخواهی کار زیاد سختی نیست اجازه بده من یک نمونه برایت درست میکنم و میگذارم اینجا روز دوشنبه 26 فروردین به امید خدا نگاه کن مشکلت حل میشه :چشمک:

RezaS_1354
دوشنبه 26 فروردین 1387, 05:08 صبح
سلام منت نباشه ولی ساعت 5 صبح برات برنامه را گذاشتم حالا با این همه کلاس که گذاشتم واست ببین اصلا بدردت میخوره یا نه دوست گرامی این برنامه را کلی نوشتم خودت میتونی تغییرات لازم و بدی اگر بازهم راهنمایی خواستی در خدمتیم
رضا

yourdkhani
دوشنبه 26 فروردین 1387, 07:17 صبح
سلام منت نباشه ولی ساعت 5 صبح برات برنامه را گذاشتم حالا با این همه کلاس که گذاشتم واست ببین اصلا بدردت میخوره یا نه دوست گرامی این برنامه را کلی نوشتم خودت میتونی تغییرات لازم و بدی اگر بازهم راهنمایی خواستی در خدمتیم
رضا

کارت درسته رفیق ، عالی بود همونی که می خواستم ، این سوال خیلی وقت بود برام پیش اومده بود اما چون نمی تونستم سوالو درست مطرح کنم جواب درست حسابی هم نمی گرفتم . حالا امشب تخت بگیر بخواب:لبخند: