PDA

View Full Version : اشکالاتی برای شروع کار

mehran_337
شنبه 24 فروردین 1387, 14:53 عصر
با سلام
به لطف دوستان خوب این بخش و به همراه کتاب جعفرنژاد مقدمات php را مطالعه کردم.
البته از عناوین تاپیک اینچنینی رضایت ندارم و مدیران محترم به بزرگواری خود خواهند بخشید.
سوالاتی که در ذهنم مبهم می باشند را در این بخش مطرح خواهم کرد :
1 - در هرصفحه ای که نیاز به دستورات بانک دارم باید اتصال را مجددا ایجاد کنم منظورم :
mysql_connect() می باشد یا اتصال ایجاد شده را می توان در همه بخشها استفاده نمود؟ راه استاندارد کدام است ؟

2 - فرق بین include و require چیست؟
3 - اگر در طرح زیر هر خط نشانگر یک بلوک باشد 5 بلوک مد نظر است : هدر - بدنه چپ - بنده راست - بدنه وسط - فوتر
-------------------------------------------
------ --------------------- -----
------------------------------------------
حال طبق استاندارد بیان شده تابعی خواهم داشت تا در ابتدای هر صفحه هدر و غیره را رسم کند مثلا openheader()
چطور می توان از صفحه x این تابع را فراخوانی کرد که خروجی صفحه x درون بلوک بدنه وسط قرار گیرد

با تشکر

Bahram0110
شنبه 24 فروردین 1387, 18:09 عصر
1 - در هر صفحه باید به بانک وصل بشی
2 - require و include هر دو محتویات یه فایل رو فراخوانی می کنند
require بیشتر برای صفحات login یا صفحاتی است که حتما باید فایل مورد نظر فراخوانی بشه در غیر اینصورت ادامه اجرای برنامه متوقف می شه ولی include اینطور نیست

اگه اشتباه گفتم اساتید تصحیح بفرمایند.

Mah
یک شنبه 25 فروردین 1387, 07:27 صبح
سلام .
دوست عزیز Bahram0110 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=14281)درست می فرمایند و در ادامه باید بگم :
برای گرفتن خروجی یک صفحه وب می تونی از تابع ob_get_contents (http://ir2.php.net/manual/en/function.ob-get-contents.php) استفاده کنی .
شاید این تابع بتونه کمکت کنه .

موفق باشید .

oxygenws
یک شنبه 25 فروردین 1387, 07:47 صبح
۳- بهتره خودتو درگیر اینا نکنی، به جاش با اسمارتی کار کن.

moohssenn
یک شنبه 25 فروردین 1387, 07:49 صبح
1 - در هرصفحه ای که نیاز به دستورات بانک دارم باید اتصال را مجددا ایجاد کنم منظورم :
mysql_connect() می باشد یا اتصال ایجاد شده را می توان در همه بخشها استفاده نمود؟ راه استاندارد کدام است ؟

خیر - نیازی به هر بار اتصال وجود ندارد . تا زمانی که شما اولین اتصالتان را از بین نبرده باشید میتونید از اون استفاده کنید . مثلا تابعی مثل mysql_query() که 2 تا ورودی داره و ورودی اول که همان sql هستش و ورودی دوم link برقرار شده است . ورودی دوم اختیاری هستش اگه شما اونو وارد نکنید به صورت خودکار از آخرین اتصال برقرار شده استفاده میشه . خیلی دیگه از توابع مربوط به mysql به همین صورت هستند

ghola1364
یک شنبه 25 فروردین 1387, 07:50 صبح
سلام مهران جان سوال خوبی بود ممنون
و ممنون از راهنمایی دوستان

oxygenws
یک شنبه 25 فروردین 1387, 07:55 صبح
مهران، منظورت رو از «صفحه» در مورد اول مشخص کن، دلیل اختلاف‌نظر دوستان این بخششه و صحبت جفتشون درسته.

tizdast
یک شنبه 25 فروردین 1387, 08:07 صبح
اسمارتی چی هست؟

oxygenws
یک شنبه 25 فروردین 1387, 08:16 صبح
اسمارتی چی هست؟

Smarty
google it.

mehran_337
یک شنبه 25 فروردین 1387, 10:28 صبح
از همه دوستان خوبم تشکر می کنم :
جناب متقی اگر در زمینه اسمارتی راهنمایی کنند ممنون می شم .
منظورم از صفحه اینه که اگر در page1.php اتصالی بر قرار شد و در انتها close هم نشد و در صفحه page2.php بخواهم از آن اتصال استفاده کنم و کوئری بگیرم آیا نیاز به کانکت مجدد می باشد؟

oxygenws
یک شنبه 25 فروردین 1387, 12:15 عصر
منظورم از صفحه اینه که اگر در page1.php اتصالی بر قرار شد و در انتها close هم نشد و در صفحه page2.php بخواهم از آن اتصال استفاده کنم و کوئری بگیرم آیا نیاز به کانکت مجدد می باشد؟
پس پاسخ بهرام درسته.

جناب متقی اگر در زمینه اسمارتی راهنمایی کنند ممنون می شم .
همچنان می‌گم گوگل کن :)
http://smarty.php.net/
سمت چپ، بخش get help!!

mehran_337
یک شنبه 25 فروردین 1387, 17:38 عصر
بله حق با شماست .
در همین سایت هم اطلاعات خوبی دیدم . البته tpl ها رو زیاد دیده بودم و برام سوال بود که اینها چی هستن نمی دونستم اسمارتی همینه .
البته یه کم برام گنگه اما فکر کنم باید با حوصله تر مطالعه شون کنم .

یه سوال دیگه
من برداشتی که از فایلهای htaccess دارم اینه که در سرور قرار می گیره و تغییراتی که می خواهیم و اعمال می کنه البته دستوراتشم مطالعه کردم حالا می خوام بدونم چرا توی بعضی از شاخه های برنامه هم می بینم این فایل هست؟ آیا در شاخه های دیگه هم می تونی تاثیرشو رو کل سایت بزاره ؟
آیا می شه تاثیراتشو محدود کرد به مرحله خاصی از برنامه ؟ مثلا وقتی فایل x.php اجرا شد این تنظیمات و بعد از بسته شدن همون تنظیمات سرور؟!!

Bahram0110
یک شنبه 25 فروردین 1387, 18:16 عصر
این سوالو توی یه تاپیک دیگه بپرسی بهتره

.htaccess توی هر فولدری باشه روی همون فولدر تاثیر می ذاره