PDA

View Full Version : مشکل در استفاده از masterpage و کدهای جاوااسکریپت

Nasim_m
یک شنبه 25 فروردین 1387, 00:39 صبح
وقتی از masterpage در استفاده می کنیم کدهای جاوااسکریپت را در کجا باید قرار دهیم؟
مثلا من برای کلیک button یک کد جاوا نوشته ام حالا اگر این کدها را قبل از Content قرار دهم خطای زیر را می دهد

Only Content controls are allowed directly in a content page that contains Content controls.
و اگر بعد از Content بگذارم این خطا را می دهد:

'btnclick' is not a member of 'Default_aspx'.

KavoshGar_ir
یک شنبه 25 فروردین 1387, 10:48 صبح
وقتی از masterpage در استفاده می کنیم کدهای جاوااسکریپت را در کجا باید قرار دهیم؟
مثلا من برای کلیک button یک کد جاوا نوشته ام حالا اگر این کدها را قبل از Content قرار دهم خطای زیر را می دهد

Only Content controls are allowed directly in a content page that contains Content controls.و اگر بعد از Content بگذارم این خطا را می دهد:

'btnclick' is not a member of 'Default_aspx'.
کدهای جاوا اسکریپت را در یک فایل مجزا JScipt File ذخیره کنید و بعد مثلا در رویداد onclick نام فانکشن را صدا بزنید! ...

مثال :

در تک هد فایل جاوا اسکریپت را معرفی کردم :

<script type="text/javascript" src="code.js"></script>

و بعد با پراپرتیز گرفتن کلید در خاصیت OnClientClick نام فانکشن را فراخوانی کردم:

OnClientClick="test()"

موفق باشید.

angle25
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 21:36 عصر
من از روش شما استفاده کردم فایل جاوا اسکریپت من به شکل زیر هست:

function t()
{
window.showModalDialog("mypage.aspx?k=5","","dialogHeight:200px;dialogWidth:400px;");
}
و در صفحه ای که از مستر پیج استفاده میشه روی ذکمه نوشتم:

OnClientClick="t()"
با اینکار یک پنجره جدید با همان نام mypage.aspx باز میشه ولی اولا به شکل یک Modaldialog نیست ثانیا Querystring رو در بر نداره لطفا راهنمایی کنید

aryaman
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 01:45 صبح
کدهایی که شما مینویسی نمیتونه توی masterpage داخل content قرار بگیره.چون masterpage یه صفحه مادره و باید یه فرزند داشته باشه که بطور پیشفرض default.aspx هستش.اگه میخوای کد جاوات رو بنویسی داخل content تو صفحه default.aspx بنویس.در اینصورت اگه فقط masterpage هم اجرا بشه در واقع صفحه default.aspx هم اجرا میشه.