PDA

View Full Version : فارسی سازی سیستم ( Unicode )

HjSoft
یک شنبه 25 فروردین 1387, 16:03 عصر
من میخوام که سیستمم با نر افزار نصب یا با خود نرم افزار فارسی بشه نه بادست بلکه اتوماتیک آیا امکان دارد چون بیشتر برنامه به مشکل ???? بر میخورند

aidin1386
یک شنبه 25 فروردین 1387, 16:44 عصر
شما توسط دستور strconv می تونید بر روی برنامه تون unicode قرار بدید و یا unicode رو تغییر بدید.
اما احتمال می دم چندان استاندارد نباشه.

HjSoft
دوشنبه 26 فروردین 1387, 06:20 صبح
ممنون اما من میخوام بخش Regional & Language Option / Advanced فارسی بشخ منظورم کمبو باکسشه آیا امکان داره یا اصلا چه جوری روی کامپیوتری که فارسی نداره فارسی نشون بدم

Babak.Hassanpour
دوشنبه 26 فروردین 1387, 12:34 عصر
یه اکتیو ایکس با چند تا فونت بود که روی سیستم های انگلیسی هم میشد فارسی نوشت.الان یادم نیست اسمش چی بود ولی فونتاش همچین مالی نبود خیلی عتیقه بود .ایران سیستم و ...

perfeshnal
دوشنبه 26 فروردین 1387, 14:58 عصر
سلام

اسم اون کامپوننت PersianMaker یا Farsi Maker هست که اگر در سایت جستجو کنید نمونه برنامه رو به همراه Activex پیدا می کنید.

UpgradeVB6Code
دوشنبه 26 فروردین 1387, 16:34 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=63194&highlight=Farsi+Maker

HjSoft
دوشنبه 26 فروردین 1387, 19:01 عصر
دوستان من نمی خوام فارسی بنویسم ...
کلیدی دارم توی صفحه به نام شروع روی سیستم هایی که فارسی ساپورت میکنند درسته ولی روی سیستم هایی که فارسی ساپورت نمیکنند به صورت ؟؟؟؟؟ نمایش داده میشود لطفا کمک کنید

مهران موسوی
دوشنبه 26 فروردین 1387, 20:47 عصر
در تالار دلفی جستجو کنی پیدا میکنی نمونه ی مورد نظر رو ... چون همش با توابع API هست پیاده سازیش با VB چندان سخت نیست

perfeshnal
دوشنبه 26 فروردین 1387, 23:10 عصر
جناب wolf-sky به خاطر چند تا دکمه خودت رو خسته نکن و وقت رو از دست نده
نوشته ها رو به عکس تبدیل کن و بذار تو Background دکمت خیال خودت هم راحت کن
موفق باشید

مهران رسا
دوشنبه 26 فروردین 1387, 23:28 عصر
جناب wolf-sky به خاطر چند تا دکمه خودت رو خسته نکن و وقت رو از دست نده
نوشته ها رو به عکس تبدیل کن و بذار تو Background دکمت خیال خودت هم راحت کن
موفق باشید

آقای perfeshnal این حرف از فرد Perfessionali مثل شما بعدیده !
بهتره به جای کلک زدن به فکر راه حل باشیم .. :قلب:

vbhamed
سه شنبه 27 فروردین 1387, 00:08 صبح
سلام
شما باید فایل kbdfa.dll رو اصلاح کنی تا مشکل ؟؟؟؟ ها حل بشه
فایلش هم تو سایت هست اگر جستجو کنی
به اسم farsi saz keyboard بود فکر کنم

perfeshnal
سه شنبه 27 فروردین 1387, 08:55 صبح
آقای perfeshnal این حرف از فرد Perfessionali مثل شما بعدیده !
بهتره به جای کلک زدن به فکر راه حل باشیم .. :قلب:
سلام

آقا مهران من نمیگم دنبال راه حل نباشیم ولی همیشه نمی خواد شما راه درست رو بری بالاخره باید از فکر خودت هم استفاده کنی اگر مثله فقط چند تا دکمه است که به قول شما میشه از همون کلک عکس استفاده کرد و دیگه دقدقه این که کامپوننت روی یک سیستم اجرا بشه و روی دیگری اجرا نشه رو ندارید امیدوارم منظور من رو متوجه شده باشید. :لبخندساده:

HjSoft
سه شنبه 27 فروردین 1387, 17:33 عصر
روش شما خوبه ولی برای textbox ها چه کار کنم اون ها هم به صورت ؟؟؟ نشون داده میشن ! لطفا عکس رو نگاه کنید به صورت پیشفرض بعد از نصب ویندوز این قسمت انگلیسیه که برای استفاده از برنامه ای فارسی ویژوال باید اون قسمت مثل اونیکه در تصویر می بینید به فارسی تبدیل بشه ! فکر کنم متوجه شدید از راه آقای پروفشنال فقط میشه کلید ها رو اون جوری کرد ولی تسکت باکس های دینامیک رو چه جوری فارسی کنم لطفا دوستان کمک کنید بد جور گیر کردم باید تا آخر ماه فروردین برنامه هامو بدم به نمایشگاه !! لطفا کمکم کنید

HjSoft
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 06:17 صبح
لطفا جواب بدید اگه نمیشه بگید نمیشه

H4i0 ACP
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 06:48 صبح
alt+f+k ..........................

Option>compile>advanced opt....2

یا

unicode res convert tools

یا

font res from vb6

H4i0 ACP
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 06:53 صبح
از StrConv می شه در بعضی از موارد استفاده کرد که قرار متن نمایش داده بشه ، کاملا موثر نیست .

فاطمه وطن دوست
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 07:03 صبح
اگر font رو resource کنید مشکل فارسی نویسی حل می شه ، در غیر این صورت با جا به جایی برنامه از سیستمی به دیگری دچار مشکل می شوید مثل font iran nastaligh که با اینکه unicode هستش باز هم به هم میریزه .

*خب تو قسمت helpe نرم افزار به کاربر میگیم ، باید تنظیمات لازمه رو برای اینکه سیستم
فونت برنامه رو درست نشون بده کارهای زیر را انجام بده
control panel --> reginal & language setting و..............

*بعدش از طریق ستاپ هم فونت ها کپی میشه .

*نرم افزاره آریان پور (نسخه صادراتی) هم همینطوریه . ولی من جدیدا به مشکل برخوردم ودیگه فارسی ( دیتابیس ) رو درست نشون نمیده ولی محیط برنامه کاملا فارسیه .

نوشته : اگر فونت ها ی فارسی درست نشون داده نشه ، باید فایل RICHTX32.DLL رو در شاخه ویندوز کپی کنید.

Mbt925
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 11:03 صبح
چیزی که شما می خواین بصورت خودکار شدنی نیست.

تنها راه اصولی که وجود داره راهیه که خانوم وطن دوست گفتن.

یه سری تصاویر (برای وابسته نبودن به زبان کامپیوتر مقصد) راهنما در شروع نرم افزارتون به کاربر نشون میدین و براش توضیح میدین که اگه با برنامتون مشکل داشت ، چطوری زبان فارسی رو اضافه کنه.

UpgradeVB6Code
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 11:17 صبح
روش شما خوبه ولی برای textbox ها چه کار کنم اون ها هم به صورت ؟؟؟ نشون داده میشن ! لطفا عکس رو نگاه کنید به صورت پیشفرض بعد از نصب ویندوز این قسمت انگلیسیه که برای استفاده از برنامه ای فارسی ویژوال باید اون قسمت مثل اونیکه در تصویر می بینید به فارسی تبدیل بشه ! فکر کنم متوجه شدید از راه آقای پروفشنال فقط میشه کلید ها رو اون جوری کرد ولی تسکت باکس های دینامیک رو چه جوری فارسی کنم لطفا دوستان کمک کنید بد جور گیر کردم باید تا آخر ماه فروردین برنامه هامو بدم به نمایشگاه !! لطفا کمکم کنید

این کاری که شما میگید شدنیه چون من یه برنامه نصب کردم (فکر کنم برنامه حسابداری آسمان بود) که در ابتدا یه صفحه مشکی CMD باز میشد و تنظیمات رو انجام میداد و در آخر میگفت Restart کن بعد تنظیمات همه فارسی میشد/

اما منم نمیدونم چه جوری این کارو میکرد ؟ یادگیریش خیلی واجبه :عصبانی++:

Mbt925
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 11:24 صبح
این کاری که شما میگید شدنیه چون من یه برنامه نصب کردم (فکر کنم برنامه حسابداری آسمان بود) که در ابتدا یه صفحه مشکی CMD باز میشد و تنظیمات رو انجام میداد و در آخر میگفت Restart کن بعد تنظیمات همه فارسی میشد/

اما منم نمیدونم چه جوری این کارو میکرد ؟ یادگیریش خیلی واجبه :عصبانی++:

اگه فارسی نصب نباشه باید برنامتون نصبش کنه.
نصب کردن رو هم همون طور که گفتم به دست کاربر بسپارین بهتره.

HjSoft
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 15:43 عصر
خوب مشکل اینه که باید سی دی ویندوز داخل درایو بدیم تا نصب بشه برای این راهی است

اگه راهی بلید که بدون تنظیمات بشه فارسی در برنامه داشت هم ممنون میشم ( غیر از گرافیک )

Mbt925
پنج شنبه 29 فروردین 1387, 20:31 عصر
Setup مربوط به زبان ها راست به چپ نویس رو از سی دی ویندوز استخراج کنید و
از کاربر بپرسید که با فارسی مشکل داره یا نه.
اگه داشت اون Setup رو اجزا کنید تا فارسی نصب بشه.

HjSoft
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 07:06 صبح
ممنون از همه ی دوستان مشکل بنده حل شد

Babak.Hassanpour
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 12:49 عصر
ممنون از همه ی دوستان مشکل بنده حل شد

لطفا بفرمایید مشکلتون چطور حل شد؟

HjSoft
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 06:42 صبح
با استخراج فایل های مربوط به زبان سیستم از روی سی دی ویندوز و گذاشتن آنها روی برنامه که اگه سی دی ویندوز خواست سی دی خوده برنامه رو بذارن

hrj1981
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 08:23 صبح
اسم فایلها را می تونی بگی

اصغر (پآچ)
سه شنبه 21 خرداد 1387, 18:13 عصر
سلام دوستان

من این تاپیک رو خیلی اتفاقی دیدم. من خودم با دلفی کار می کنم و تقریباً 9 سالی میشه که با ویژال کار نکردم (از VB6 به اینور رو اصلا ندیدم!) و نمی دونم چطوری میشه این مشکل رو در ویژال حل کرد اما.........
من یک سورس و یک سری فایل دارم که با استفاده از اونها میشه زبان فارسی رو در روی سیستمی که این زبان رو نصب نکرده، نصب میکنه البته این سورس برنامه دلفی است که از همین سایت گرفتم (یکی از دوستان در سایت قرار داده بود) من این فایل ها رو اینجا می ذارم هرکی دوست داشت و می تونه زبان دلفی رو به ویژال تبدیل کنه بسم ا...

ضمناً تمام فایلهایی که برای نصب زبان فارسی مورد نیاز برنامه نویس هست رو در این فایلها می تونید پیدا کنید.

موفق و موید باشید.

yayan85
سه شنبه 04 تیر 1387, 01:33 صبح
با سلام.3 قسمت I386 را که download می کنم و یکی می کنم فارسی رو از سی دی برنامه من نصب نمیکنه!!!! البته وقتی می خوام با winrarاز فشردگی خارج کنم پیغام " پایان آرشیو غیر منتظره است" را می ده.یعنی ناقص دریافت کردم؟؟؟مشکل از کجاست؟خیلی به این فایل ها نیاز دارم.لطفا راهنمایی کنید.و دیگه اینکه اگه فقط پوشه I386داخل سیدی باشه کافیه؟یا برنامه خاصی هم می خواهد؟؟؟

alicomputer
چهارشنبه 05 تیر 1387, 08:53 صبح
به نظر من این کار را انجام نده زیرا فارسی کردن ویندوز xp و vista با هم متفاوت است. من این کار را با farsi maker انجام دادم تو محیط xp کار میده ولی در vista ویندوز خراب می شه

y.saied
چهارشنبه 05 تیر 1387, 09:26 صبح
جناب wolf-sky میفرمایید ...... مشکلتون چطور حل شد
جناب wolf-sky میفرمایید ...... مشکلتون چطور حل شد