PDA

View Full Version : ثبت همزمان فیلدها

saeed razaee
دوشنبه 26 فروردین 1387, 07:48 صبح
با سلام
من دو تا تیبل دارم که در هر دو کد ملی کلید اصلی من است از روی تیبل اول یک فرم ساخته و اطلاعات افراد را ثبت می کنم و در تیبل دوم مشخصات افراد است که کمی کلی تر از تیبل اول است و تنها برخی از فیلدهای آن شبیه تیبل اول است مثل نام و نام خانوادگی و ... مجددا از روی تیبل اول یک فرم جدا ساخته ام که در بالای فرم اطلاعات افراد را نشان می دهد در پاین فرم از روی تیبل دوم یک ساب فرم ساخته ام کد ملی هر دو تیبل را به هم ارتباط داده ام در فرم دومی که از روی فرم اول ساخته شده و در پایین آن ساب فرم تیبل دوم است می خواهم فیلدهای مشترک در ساب فرم به صورت اتوماتیک پر شود کد ملی پر می شود اما دیگر فیلدها پر نمی شود آیا نیاز است بین فیلدهای مشترک نیز ارتباط برقرار کنم یا با دستورات وی بی این کار انجام شود .لطفاً راهنمائی فرمائید در صورت امکان یک نمونه کار زحمت بکشید با تشکر

F_ashigh
دوشنبه 26 فروردین 1387, 08:02 صبح
دوست عزیز
آیا به نظر شما لازم است که به غیر از کد ملی که کلید شماست بقیه فیلد هایی که نوشتید در هر دو جدول تکرار شوند؟

saeed razaee
دوشنبه 26 فروردین 1387, 08:26 صبح
بله با توجه ما ماهیت موضوع از آنجائی که فرمها استاندارد می باشد نیاز است در موقع ثبت در هر دو فرم باشد می خواهم وقتی در فرم اول ثبت شد در فرم دوم فیلدهای مشترک ظاهر شود .

F_ashigh
دوشنبه 26 فروردین 1387, 08:32 صبح
دوست عزیز اینکه اطلاعات در هر دو فرم باشه با اینکه در هر دو جدول با شه دو موضوع متفاوته.
شما میتونید اطلاعات ساب فرمتون را از ترکیب اطلاعات جدول اول و جدول دوم پر کنید.
اما اگه اسرار دارید که اطلاعات در هر دو جدول باشه و در جدول دوم به صورت اتوماتیک پر بشه باید تمام فیلدهای مشابه به هم لینک باشه .

davood-ahmadi
دوشنبه 26 فروردین 1387, 09:02 صبح
دوست عزیز لازم نیست که اطلاعات تکراری در هر دو جدول باشند . شما با دادن رابطه و با گرفتن کووری همیشه می توانید ستونهایی که الان در جدول دوم تکرار کردید را از جدول اول بگیرید.
و یک دردسر هم همیشه با شما است اینکه اگر در جدول اول کسی تغییر کرد باید در جدول دوم نیز تغییر کند. پس کار شما اصلاً استاندارد نیست.
اینطوری کار میشه کرد ولی همیشه اصولی بهتر است.
اگر امروز به این نتیجه نرسی در آینده حتماً تجربه خواهی کرد.

nazemmazem
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 21:51 عصر
دوست عزیز لازم نیست که اطلاعات تکراری در هر دو جدول باشند . شما با دادن رابطه و با گرفتن کووری همیشه می توانید ستونهایی که الان در جدول دوم تکرار کردید را از جدول اول بگیرید.
و یک دردسر هم همیشه با شما است اینکه اگر در جدول اول کسی تغییر کرد باید در جدول دوم نیز تغییر کند. پس کار شما اصلاً استاندارد نیست.
اینطوری کار میشه کرد ولی همیشه اصولی بهتر است.
اگر امروز به این نتیجه نرسی در آینده حتماً تجربه خواهی کرد.

کانلا درست است
به هیچ عنوان نباید اطلاعات تکراری توی دو تا جدول داشته باشید
این کاملا مغایر با اصول طراحی یک دیتا بیس است و بارها و بارها شما را به دردسر خواهد انداخت
کد ملی یونیک و منحصر به فرد است
شما باید یک جول بسازید و نه دو تاجدول
این رابطه یک به یک کاملا بیمعنی است
و کاملا درست است که از کوئری باید استفاده کنید