PDA

View Full Version : تنظیمات مربوط به Data Report و سایز کاغذ و محل قرار گیری جدول و کادر دور جدول

UpgradeVB6Code
دوشنبه 26 فروردین 1387, 11:39 صبح
سلام
من دارم با یه Data Report کار میکنم
صفحه ای که قراره برای پرینت استفاده بشه این جوریه (فایل ضمیمه)
این صفحه توی کاغذ A4 قراره پرینت بشه سوال اولم اینه که

اینو چه جوری وسط کاغذ A4 بندازم ؟
چه جوری یه کادر دور کل کاغذ بندازم ؟
اندازه کاغذ این جا مشخص میشه یا توی تنظیمات پرینتر مشخص میشه ؟
کیفیت چاپ با Data Report یا با Crystall Report فرق میکنه ؟ آخه من وقتی از این فرم یه PDF درست میکنم خطها یه خوره مات مشه, اگر با پرینتر پرینت بگیرم این مشکل برطرف میشه ؟ممنون

UpgradeVB6Code
دوشنبه 26 فروردین 1387, 16:56 عصر
دوستان یه کمک میکنند این آخرین مراحل پروژه ما هم تموم بشه :افسرده:

mpmsoft
سه شنبه 27 فروردین 1387, 09:04 صبح
جهت تنظیم کاغذ این تاپیک رو بخون
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=101821

جهت تنظیم موقعیت مطالب رو کاغذ از LeftMargin و RightMargin استفاده کن

از لحاظ کیفیت چاپ فکر نمی کنم به کریستال یا دیتا مربوط بشه بیشتر به چاپگرتون برمی گرده

UpgradeVB6Code
سه شنبه 27 فروردین 1387, 09:49 صبح
سلام
آقا دست گلت درد نکنه
خیلی سر این گذارش گیری گیرم (اگر این قسمتش هم تموم بشه میشه گفت دیگه پروژه تموم شده)

البته مشکل نمایش اطلاعات رو ندارم رکوردست رو میدم به Data Source و نمایش درست انجام میشه

اما توی محیط طراحی یه خورده گیج شدم
مشکل با این دارم که من توی محیط طراحی چه قدر جا برای طراحی دارم ( یعنی وقتی طول سکشن ها رو زیاد میکنم که جا برای طراحی باز بشه پیغام میده که از کاغذ زده بیرون )
من چه جوری میتونم حداکثر فضایی رو که در اختیار دارم برای طراحی مشخص کنم !

این تکرار سوالم در این تاپیک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=101821) بود

چه جوری یه کادر دور کل کاغذ بندازم ؟
میشه این سوال رو هم جواب بدید اصلا میشه یه کادر دور کاغد انداخت مثل Word

یه سوال دیگه چه جوری شماره صفحه رو بفهمم که بذارمش بالای صفحه ؟

در مورد کیفیت هم موقع پرینت توی تنظیمات PDF MAkER مقدار Resolution رو زیاد کردم درست شد (:
خیلی ممنون

hrj1981
سه شنبه 27 فروردین 1387, 14:19 عصر
در مورد شماره صفحه یک لیبل قرار بده و کپشن آن را p% قرار بده (برای شما صفحه جاری حتما باید علامت p بصورت کوچک و بعد از علامت % باشد) و برای مجموع صفحه ها فقط کافی است علامت p را از حالت کوچک به بزرگ تغییر بدهی P%

hrj1981
سه شنبه 27 فروردین 1387, 14:22 عصر
برای محدوده کاغذ هم طبق نظر دوستمون می توانی با مقادیر LeftMargin و RightMargin و BottonMargin و Topmargin بازی کنی ولی نباید از محدوده مجاز خارج بشی چون ممکن است پرینتر با محدوده انتخابی شما ست نشود و این خاصیت برای پرینترهای مختلف می باشد.

UpgradeVB6Code
سه شنبه 27 فروردین 1387, 14:43 عصر
آقا خیلی خیلی ممنون :تشویق:
درست شد :بوس: