PDA

View Full Version : تعریف مسیر بانک بشکل دینامیک در app.config

Hossein Bazyan
دوشنبه 26 فروردین 1387, 14:13 عصر
سلام
من میخوام مسیر دیتا بیس را به شکل دینامیک در app.config تعریف کنم یعنی من مسیر فایل را میخوام از ini بخوانم . آیا امکانش هست ؟

arsalansalar
سه شنبه 27 فروردین 1387, 08:56 صبح
اگر کسی به این دوست ما جواب بدهد ممنون می شوم.
چون من هم دنبال این جواب هستم ولی به هیچ نتیجه ای تا حالا نرسیدم.

art2000ir
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 10:20 صبح
در قسمت پروپرتیس پروزه قسمت Setting شما می توانید ادرس بانک رو ذخیره کنید و هر وقت نیاز داشتید از اونجا بخونید

Hossein Bazyan
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 10:44 صبح
در قسمت پروپرتیس پروزه قسمت Setting شما می توانید ادرس بانک رو ذخیره کنید و هر وقت نیاز داشتید از اونجا بخونید
سلام
قرار نشد که آدرس فایل استاتیک باشه . ما میخواهیم مسیر فایل دینامیک باشه . اگه قرار باشه که در قسمت setting بذاریم خوب در app.config تعریف میکنیم .

art2000ir
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 11:26 صبح
دقیقا منظورتون رو متوچه نشدم اگر شما با اسکیوال کار می کنید که خوب جای دیتابیس معلومه و اگه با اکسس کار می کنید همراه با فایل اجرائی هست یا بر مبنای مسیر فایل اجرائی می توان دیتابیس را پیداکرد(البته با اسکیوال اکسپرس هم به همین ترتیب عمل میشه )

Hossein Bazyan
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 11:34 صبح
دقیقا منظورتون رو متوچه نشدم اگر شما با اسکیوال کار می کنید که خوب جای دیتابیس معلومه و اگه با اکسس کار می کنید همراه با فایل اجرائی هست یا بر مبنای مسیر فایل اجرائی می توان دیتابیس را پیداکرد(البته با اسکیوال اکسپرس هم به همین ترتیب عمل میشه )
سلام
برنامه ای که من نوشتم قراره در شبکه کار کنه ، مدیر شبکه گفته که من حالا بنا به دلایل شخصی خودش میخوام هرچند یکبار مسیر فایل اطلاعاتی را عوض کنم ( من از اکسس استفاده میکنم ) به همین دلیل باید مسیر دینامیک باشه ، من الان برنامه را به شکل زیر تعریف کرده ام . پس از اجرا اگر مسیر فایل از فایل ini خوانده میشود اگر فایل موجود بود که هیچ در غیر اینصورت پیغام داده میشه که مسیر فایل را دستی پیدا کنید . حال مسیر فایل را که پیدا کردیم این مسیر در فایل ini نوشته میشه . با اینکار مسیر دیگه ثابت نیست. اما مسئله اینه که من نمیخوام از ini استفاده کنم میخوام مسیرم را با connectionstring در app.config تعریف کنم . به همین دلیل باید راهی بشه که بتوانیم این مسیر را هر بار تغییر بدهیم.
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.

art2000ir
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 12:02 عصر
"provider=microsoft.jet.oledb.4.0;data source =" + Application.StartupPath + "\gldb.mdb; jet oledb:database password=;"

از این کد استفاذه کنید
هرجا فیل اجرائی باشه از اونجا احرا میکنه

Hossein Bazyan
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 13:02 عصر
"provider=microsoft.jet.oledb.4.0;data source =" + Application.StartupPath + "\gldb.mdb; jet oledb:database password=;"

از این کد استفاذه کنید
هرجا فیل اجرائی باشه از اونجا احرا میکنه

سلام
دوست عزیز باز هم منظور منو نگرفتی .

من نمیخوام فایل اطلاعاتی پیش فایل اجرایی باشه . مدیر شبکه باید بتونه فایل رو جابجا کنه یعنی یکبار در درایو d بار دیگر در درایو z و الی آخر
این کد شما در متن برنامه نوشته میشه منهم همین کار را کرده ام البته به جای Application.StartupPath مسیر را از فایل ini میخوانم . من دستوری میخوام که connecionstring رو بتونه در app.config تغییر بده نه در فرم یا مدول

Evil 69
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 14:25 عصر
خوب اون هم که همین طوریه دیگه بابا تو به جای اینکه بنویسی Application.StartupPath ادرس فایل رو که از ini خوندی میذاری خوب حالا اگر خطا داد یک ادرس از کاربر می گیری و اون رو توی فایل ini می نویسی و بعد برنامه رو restart مکنی
Ook

Hossein Bazyan
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 14:38 عصر
خوب اون هم که همین طوریه دیگه بابا تو به جای اینکه بنویسی Application.StartupPath ادرس فایل رو که از ini خوندی میذاری خوب حالا اگر خطا داد یک ادرس از کاربر می گیری و اون رو توی فایل ini می نویسی و بعد برنامه رو restart مکنی
Ook
سلام
دوست عزیز شما هم خوب متوجه نشدی . خواهشا سوال رو یه بار دیگه هم بخونید!
من با ini مشکل ندارم اصلا فایل ini رو ولش کنید . من میخوام مسیر connectionstring در app.config که

<add name="Biogas" connectionString="Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|\Biogas.mdb" providerName="System.Data.OleDb"/>

هست را ( منظورم|DataDirectory|را بتوانم به شکل دینامیک داشته باشم )یعنی بتوانم از داخل برنامه آنرا تغییر بدم

reza6384
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 16:26 عصر
من هم یک مسیر Dynamic در برنامه داشتم که اونرو توی یه فایل inf. ذخیره می کردم و می خوندم :

Function GetActiveSyncPath() AsString
Dim Path AsString = ""
Try
Dim MyStream AsNew IO.FileStream(Application.StartupPath & "\WarehouseConfig.Inf", IO.FileMode.Open)
Dim Reader AsNew IO.StreamReader(MyStream)
Path = Reader.ReadLine()
Reader.Dispose()
MyStream.Close()
MyStream.Dispose()
Return Path
Catch ex As Exception
Msgbox(Ex.Message)Return""
EndTry
EndFunction

برای Security بیشتر هم می تونید این رشته رو اول Encrypt کنید و بعد ذخیره کنید

Hossein Bazyan
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 16:41 عصر
سلام
دوستان لطفا اگر سوال را خوب متوجه نشید لطف کنید جواب ندید چون بقیه از اصل سوال منحرف میشوند. این مسیر هیچ فرقی نمیکنه که در inf باشه یا در ini یا در رجیستری و یا ..
من میخوام مسیر فایل از app.config خوانده بشه و این مسیر را هم بتوانیم خودمان تغییر دهیم . همین