PDA

View Full Version : ساخت فرمهای زیبا در ویژوال C# به کمک Skin Crafter

pars.engineer
دوشنبه 26 فروردین 1387, 15:06 عصر
سلام،
برای زیبا ساختن (مثلا با نمایی مثل ویندوز ویستا یا مدیا پلیر 11 یا فرمهای شیشهای و به طور کلی جدید و زیبا)فرمهای ویندوز می خواستم کمک کنید، سرچ کردم برنامه Skin Craft رو دیدم دوستان پیشنهاد کرده بود؟
اگر شما هم همین پیشنهاد رو دارید لطف کنید طرز استفاده اش را هم توضیح دهید.
ممنون.

رضا عربلو
دوشنبه 26 فروردین 1387, 20:40 عصر
استفاده از این قبیل کامپاننت ها را اصلاً توصیه نمی کنم علاوه بر این که سربار زیادی بر روی سیستم تان می گذارند اصلاً هم از RightToLeft پشتیبانی نمی کنند.

Sajjad.Aghapour
دوشنبه 26 فروردین 1387, 21:10 عصر
استفاده از این قبیل کامپاننت ها را اصلاً توصیه نمی کنم علاوه بر این که سربار زیادی بر روی سیستم تان می گذارند اصلاً هم از RightToLeft پشتیبانی نمی کنند.
سلام اقا رضا.
به نظر شما استفاده از چه کامپوننتی مناسبه.تا حالا هر چی دیدیم RTL رو ساپورت نمی کنن.واسه اینکه خودمون هم این کارها رو بکنیم حالا حالاها کار داریم.
این قبیل تاپیک ها زیاد مطرح شده ولی جواب اساسی داده نشده(شاید هم داده شده ولی مشکل همون RTL هستش)
مثلا توی VB من پرسیدم، فکر کنم(مطمئن نیستم) از استایل های موجود در ویندوز استفاده میشه و فقط یه فراخوانی ساده انجام میشه.
حالا اگه کسی می تونه توی سی شارپ راهنمایی اساسی(very very basic) بکنه بسم الله.....

رضا عربلو
دوشنبه 26 فروردین 1387, 22:22 عصر
بهتر است اول به این سوال جواب دهید. آیا می خواهید شما یک برنامه خوب و کامل بنویسید و یا می خواهید یک اثر هنری خلق کنید؟
مثلماً جواب شما مورد اول است بنابراین بهتر است انرژی تان را بروی خوب و کامل بودن برنامه تان بگذارید تا ریبا کردن آن.
ولی به هر حال کاربران ما برنامه های زیبا را بیشتر می پسندند، خوب برای زیبا کردن برنامه چکار می شود کرد.
شما می توانید از عکس هایی که در پشت کامپاننت هایتان قرار می دهید استفاده کنید. طراحان وب مثال خوبی برای ما می توانند باشند. صفحات وب نهایتاً به یک سری صفحات html که چیزی جز عکس و متن نیستند تبدیل می شوند. مثلماً تا به حال با صفحاتی برخورد کرده اید که بسیار هنرمندانه طراحیشده اند و ...
البته برخی کامپاننت های Third party هستند که یک مجموعه کامل هستند و یه ما اجازه می دهند یک Style برای تمام کامپاننت هایشان اعمال کنیم مثل DevExpress و ... ولی متاسفانه تمامی کامپاننت هایی که در این مجموعه ها قراردارند از rightToLeft پشتیبانی نمی کنند.

gdevnb
دوشنبه 26 فروردین 1387, 23:00 عصر
آخرین ورژن این برنامه RTL رو کاملاً پشتیبانی می کنه.(Skin Craft )
اگه منظورتون از rtl فقط چینش از راست به چپه بعضی از کمپوننت های DevExpress و نه همه اونها این قابلیت رو ندارند. و از اونهایی هم که این قابلیت رو ندارن میشه RTL رو براشون شبیه سازی کرد مثل XtraTreeView .به تصویر ضمیمه توجه کنید.

Sajjad.Aghapour
دوشنبه 26 فروردین 1387, 23:13 عصر
آخرین ورژن این برنامه RTL رو کاملاً پشتیبانی می کنه.(Skin Craft )
اگه منظورتون از rtl فقط چینش از راست به چپه بعضی از کمپوننت های DevExpress و نه همه اونها این قابلیت رو ندارند. و از اونهایی هم که این قابلیت رو ندارن میشه RTL رو براشون شبیه سازی کرد مثل XtraTreeView .به تصویر ضمیمه توجه کنید.
خوب این آخرین ورژن Skin Craft رو از کجا میشه گیر آورد.(شاید بگی سرچ کن).....ولی فکر نکنم با سرچ کردن بشه به این آسونیا پیداش کرد...........
ممنون اگه راهنمایی کنید...:بوس:

gdevnb
دوشنبه 26 فروردین 1387, 23:27 عصر
خوب این آخرین ورژن Skin Craft رو از کجا میشه گیر آورد.(شاید بگی سرچ کن).....ولی فکر نکنم با سرچ کردن بشه به این آسونیا پیداش کرد...........
ممنون اگه راهنمایی کنید...:بوس:
فعالیت warz تو این سایت ممنوعه.

SkinCrafter 3.0.0

SkinCrafter 3.0
- True support of Right-To-Left Layout
- Hue\Saturation\Lightness\Opacity implemented in SkinCrafter
interface methods: BeginCustomHSL, BeginHSL, ModifyHSL, EndHSL
- Added custom skin-defined scrollbars sizes support
- Vista frame buttons bug fixed
- Pushlike checkboxes\radio double click bug fixed
- Resource leaks in tree control corrected
- MDI menubar resource leak fixed
- CStatic tabulation symbol bug fixed
- Problem with rendering toolbars fixed
- ALT+SPACE system menu bug fixed
- .Net panels are automatically skinned with dialog background
- DateTimePicker issue fixed

Free demo download (http://www.skincrafter.com/download.html)

رضا عربلو
سه شنبه 27 فروردین 1387, 17:25 عصر
تا حالا متوجه شده اید که DevExpress کلمات را می کشد. مثلاً شرکت را به صورت شـرکــت نشان می دهد؟

gdevnb
سه شنبه 27 فروردین 1387, 18:40 عصر
تا حالا متوجه شده اید که DevExpress کلمات را می کشد. مثلاً شرکت را به صورت شـرکــت نشان می دهد؟
بله جناب عربلو . ولی من باهاش مشکلی نداشتم.آیا شما با XPO دواکسپرس کار کردین؟

once4ever
سه شنبه 27 فروردین 1387, 18:46 عصر
شاید منظورشون بوده که از RightToLeftLayout پشتیبانی نمیکنند.... که نمیکنند!

gdevnb
سه شنبه 27 فروردین 1387, 19:05 عصر
SkinCrafter که منظور سوال کننده بودش از RightToLeftLayout پشتیبانی میکنه(آخرین ورژنش)
ولی بحث داره به جایی میره که ربطی به سوال دوستمون نداره.
ایشون خواسته بودن دوستان اگه پیشنهادی دارن مطرح کنن.
پیشنهاد من:
DevExpress
Telerik Rad Controls
SkinCrafter
موفق باشید.

Sajjad.Aghapour
سه شنبه 27 فروردین 1387, 19:28 عصر
به نظر شما استفاده از Demo Version با کرک هایی که توی نت وجود داره برای پروژه هایی که سفارشی هستن پیشنهاد میشه.
آخه به نظر من زیاد هم نمی شه به این کرک ها اطمینان داشت....:متفکر:

gdevnb
سه شنبه 27 فروردین 1387, 19:41 عصر
به نظر شما استفاده از Demo Version با کرک هایی که توی نت وجود داره برای پروژه هایی که سفارشی هستن پیشنهاد میشه.
آخه به نظر من زیاد هم نمی شه به این کرک ها اطمینان داشت....:متفکر:
نمیشه در حالت کلی نظر داد. شاید پروژه شما اصلاً نیازی به این کمپوننت ها نداشته باشه.
ولی کرک رو هم میشه تست کرد تا از عملکردش مطمئن شد.
مثلاً اگه احتمال میدید اکسپایر بشه . تاریخ سیستم رو دستکاری کنید و ...
درضمن من پروژه های خیلی بزرگ رو دیدم که دارن از همین دموها + کرک استفاده می کنند. که البته در خیلی از موارد استفاده از اینها خیلی به برنامه کمک میکنه.
من پیشنهاد میکنم در قسمت آموزش تصویری کمپوننت های DevExpress یه سری بزنید ببینید که این سری با چه سرعتی چه حجمی از اطلاعات رو از یه سرور واکشی میکنه.
در ضمن همه چیز که زیبایی پروژه نیست. شما یه پروژه داشته باش از لحاظ زیبایی آخرتش باشه ولی جون بکنه کار کنه. فایدش چیه!
موفق باشید.

Mahdi.Kiani
سه شنبه 27 فروردین 1387, 20:24 عصر
Visual Studio 2008 ==> WPF

pars.engineer
سه شنبه 27 فروردین 1387, 22:04 عصر
با تشکر از تمامی دوستانی که راهنمایی کردند.
ببینید کلا ظاهر یه برنامه فاکتور مهمیه، قبول دارم که استفاده از نرم افزار روش مناسبی نیست ولی من در این مورد خاص به زیبایی فرمم احتیاج دارم.
آقای کیانی من منظور شما رو متوجه نشدم می شه واضح تر توضیح بدید؟

sanaz_k
سه شنبه 27 فروردین 1387, 22:39 عصر
Visual Studio 2008 ==> WPF

سلام جناب کیانی
متاسفانه به دلیل جدید بودن موضوع مد نظر شما مطلب خاصی حداقل تو این سایت وجود نداره از شما و سایر دوستان تقاضا دارم اگر اطلاعاتی دارند ارائه بدن تا ما هم استفاده کنیم
با تشکر فراوان!

gdevnb
سه شنبه 27 فروردین 1387, 23:37 عصر
WPF یه تکنولوژی جدیده که با Visual Studio 2008 می تونی ازش استفاده کنی.
ویژوال واقعاً فوق العاده ای به شما میده .
اینهارو ببینید.

Mahdi.Kiani
سه شنبه 27 فروردین 1387, 23:47 عصر
با تشکر از تمامی دوستانی که راهنمایی کردند.
ببینید کلا ظاهر یه برنامه فاکتور مهمیه، قبول دارم که استفاده از نرم افزار روش مناسبی نیست ولی من در این مورد خاص به زیبایی فرمم احتیاج دارم

100 درصد حرفتون درسته...

.
آقای کیانی من منظور شما رو متوجه نشدم می شه واضح تر توضیح بدید؟

بله خواهش می کنم
منظورم اینه که به ویژوال استودیو 2008 کوچ کنید و از تکنولوژی WPF (http://msdn2.microsoft.com/en-us/netframework/aa663326.aspx) استفاده نمایید.

به طور خلاصه بگم این تکنولوژی که از ورژن 3 دات نت فریم ورک همراه با تکنولوژی های دیگه ای مانند WCF و WWF از طرف ماکروسافت منتشر شد.
قبل از اومدن نسخه 2008 ، ویژوال استودیو، می تونستین با نصب دات نت فریم ورک 3 و ابزار های دیگه ای که برای WPF آماده شده بود، این تکنولوژی را در ویژوال استودیوی 2005 هم استفاده کنید.
اما ماکروسافت این تکنولوژی را به همراه چند تکنولوژی دیگه در نسخه 2008 ویژوال استودیو قرار داد.
اگر نسخه 2008 ویژوال استودیو را داشته باشین، می تونین هنگام ایجاد پروژه جدید در آن عباراتی مانند WPFApplication را مشاهده کنید.

WPF که مخفف Windows Presentation Foundatin می باشد، همراه با زبان xaml base ای به نام XAML که مخفف Extensible Application Markup Language می باشد، مورد استفاده قرار می گیرد.
البته این بدین معنا نیست که بدون XAML نمی توان با WPF برنامه نویسی کرد یا از آن استفاده کرد. اما استفاده از XAML خیلی کار را راحت تر می کنه ... به خصوص که XAML به مرور داره در برنامه های گرافیکی زیادی هم اعم از Adobe Illustrator و ... جا باز می کنه که می تونن خروجی مستقیم به XAML برای شما فراهم کنند ( از فایل های گرافیکی)

در کل خیلی خلاصه بگم، wpf قابلیت های بسیاری را جهت ایجاد برنامه هایی با گرافیک های قوی برای شما مهیا می کنه.. با WPF تقریبا همه چیز در کنترل خودتو خواهد بود. از ایجاد کنترل های سفارشی گرفته تا تولید قالب هایی برای فرم ها، ایجاد اسکین ها ، Anmimation ، صوت، تصاویر 2 بعدی، 3 بعدی و ....
البته با وجود این همه قدرت، نقص هایی هم داره که بحث در مورد اونا از حوصله این تاپیک خارجه ..

یه دنیا مطلب در این مورد میشه گفت که فکر کنم برای سوالی که شما پرسیدین تا همین جا کافی باشه ..

البته به همین اندازه که قدرت داره، به همین اندازه هم حرفه ای شد در اون سخته و نیازمند خیلی چیزا از جمله پشتکار و شب زنده داری و ... می باشد

امیدوارم تونسته باشه تا حدی جواب سوالتون را بده..
بقیه راه با خودتون..البته اگه دوست داشتین

سلام جناب کیانی
متاسفانه به دلیل جدید بودن موضوع مد نظر شما مطلب خاصی حداقل تو این سایت وجود نداره از شما و سایر دوستان تقاضا دارم اگر اطلاعاتی دارند ارائه بدن تا ما هم استفاده کنیم
با تشکر فراوان!

سلام
توضیحات مختصر را که دادم..
مژده هم به همه کاربران بدم که به زودی زود یه تاپیک آموزشی در این مورد ایجاد خواهم کرد.
اینکه گفتم به زودی به این دلیله که دارم با مدیران سایت و مدیر بخش، تبادل نظر می کنم که ببینم این اموزش به چه شکلی باشه بهتره..به محضی که چهار چوبه کار مشخص بشه،شروع می کنم
موفق باشید

Mahdi.Kiani
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 02:48 صبح
به عنوان نمونه کوچیک، که مرتبط با موضوع این تاپیک و سوال این دوستمون میشه، یه نمونه فرم ساده همین الان نوشتم..
همونطور که در شکل هم مشخصه، هر کاری که فکرش را بکنین می تونین با WPF انجام بدین.

نکته مهم اینه که در نمونه فرم زیر هیچ گونه عکسی استفاده نشده، حتی متن " برنامه نویس" در وسط صفحه و افکت هایی که داره ..

البته ببخشین که خیلی خوشکل نیست !!! آخه نصفه شبه خستگی و ...

http://tinypic.info/files/fxu13z9ohj105f8ymc7c.jpg

ولی واقعا برنامه نویسی با WPF شگفت آوره و فوق العاده لذت بخشه...
این نمونه یکی از ساده ترین و پیش پا افتاده ترین کار هایی است که میشد با WPF کرد..

موفق باشید

Milad Mohseny
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 10:52 صبح
به عنوان نمونه کوچیک، که مرتبط با موضوع این تاپیک و سوال این دوستمون میشه، یه نمونه فرم ساده همین الان نوشتم..
همونطور که در شکل هم مشخصه، هر کاری که فکرش را بکنین می تونین با WPF انجام بدین.

خوب اگه میشه سورس رو هم بزار. tnx

pars.engineer
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 12:16 عصر
با تشکر از آقای کیانی؛
اگر لطف کنید آموزش را زودتر بگذارید ممنون می شوم.

Sajjad.Aghapour
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 13:51 عصر
اقای کیانی ممنون...
می خواستم بدونم این نمونه که نوشتید با 2008 نوشتید یا اینکه ربطی به اون نداره و با 2005 و framework3 میشه با WPF کار کرد...

Mahdi.Kiani
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 14:43 عصر
اقای کیانی ممنون...
می خواستم بدونم این نمونه که نوشتید با 2008 نوشتید یا اینکه ربطی به اون نداره و با 2005 و framework3 میشه با WPF کار کرد...

این نمونه که مشاهده کردید با 2008 نوشته شده..
گرچه کماکان می توانید از 2005 هم استفاده نمایید. اما پیشنهاد بنده، اکیدا و شدیدا بر استفاده از نسخه 2008 ویژوال استودیو می باشد.
دی وی دی آن که موجوده و مشکل خرید هم که به حمد الله توی ایران نیست !!!
خرجش رفتن به یه مغازه کامپیوتری و ...

با تشکر از آقای کیانی؛
اگر لطف کنید آموزش را زودتر بگذارید ممنون می شوم.

خواهش می کنم. آموزش از امروز عصر به یاری خدا شروع خواهد شد.

فکر کنم نهایتا تا 2 یا 3 ساعت دیگه بخش اول آماده بشه.. به محض اماده شدن، بر روی سایت قرار خواهد گرفت
موفق باشید

naatamam
جمعه 30 فروردین 1387, 17:22 عصر
با سلام
ما همچنان منتظر نحوه استفاده از XAML و WPF در ویژوال استودیو 2008 هستیم

Mahdi.Kiani
جمعه 30 فروردین 1387, 18:33 عصر
با سلام
ما همچنان منتظر نحوه استفاده از XAML و WPF در ویژوال استودیو 2008 هستیم

چند روزی هست که شروع شده ....
آموزش قدم به قدم WPF از مقدماتی تا پیشترفته (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=102127)