PDA

View Full Version : استفاده از cms

abdonsd
دوشنبه 26 فروردین 1387, 16:13 عصر
سلام
در مورد cms ها دو سوال داشتم لطفا هرکی میدونه جواب بده:

1-ایا سیستم هایی مثل e107,wordpress و بقیه امنیت کافی دارن؟ یعنی میشه سایت رو بر پایه امنیت این سیستم ها ساخت؟

2-چطور میتونم محتوای این ها رو تغییر بدم
منظورم اینه که من بصورت لوکال ثe107 رو نصب کردم اما میخوام محتوای اصلی سایت من غیر از چیزهایی باشه که بطور پیشفرض توی سیستم هست مثلا من میخوام یه برنامه برا یه شرکت طراحی کنم که نیاز به برنامه نویسی php داره ، حالا چه طور میتونم کدهای phpی خودم رو توی لین سیستم جا کنم.
به عبارت دیگه من می خوام یه جستجوی پیشرغته خاص برا شرکته طراحی کنم حالا فرم ها و کد های خودم رو چطور توی یه همچین سیستم هایی قرار بدم؟

خیلی ممنون

cybercoder
دوشنبه 26 فروردین 1387, 18:13 عصر
ایا سیستم هایی مثل e107,wordpress و بقیه امنیت کافی دارن؟

تا حدودی

ه شرکت طراحی کنم که نیاز به برنامه نویسی php داره ، حالا چه طور میتونم کدهای phpی خودم رو توی لین سیستم جا کنم.

به سختی و گهگاهی نوشتن یک سیستم راحت تر از تغییرات در دیگریه

ه عبارت دیگه من می خوام یه جستجوی پیشرغته خاص برا شرکته طراحی کنم حالا فرم ها و کد های خودم رو چطور توی یه همچین سیستم هایی قرار بدم

نظر من اینه که یا خودت از Base بنویس یا از framework هایی نظیر cake (http://cakephp.org) استفاده کن.

mehran_337
سه شنبه 27 فروردین 1387, 08:22 صبح
یکی از دلایلی که شروع کردم و پی اچ پی رو از اول کارکنم این بود که مدتها با cms های مختلف سروکله زدم تا بتونم تغییراتی بدم و ارائه به مشتری.
ولی سرآخر نتیجه گرفتم که باید خودم شروع کنم...

cybercoder
سه شنبه 27 فروردین 1387, 15:11 عصر
یکی از دلایلی که شروع کردم و پی اچ پی رو از اول کارکنم این بود که مدتها با cms های مختلف سروکله زدم تا بتونم تغییراتی بدم و ارائه به مشتری.
ولی سرآخر نتیجه گرفتم که باید خودم شروع کنم...

مطمئنا develop‌ سیستم دیگران سخت تر از طراحی یه سیستمه

amirhosein
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 08:19 صبح
صحبتهای دوستان در رابطه با cms صحیحه. من هم موافقم که امنیت اونها صددرصد نیست اما آیا cmsای که توسط هزاران نفر توسعه داده شده از کدی که من شما بنویسیم ناامن تره؟ و آیا من نوعی امنیت رو میشناسم؟ تازه این همه سایت که با این cmsها نوشته شده و دارن مثل بچه آدم کار می کنن مشکلی دارن؟
کاری که من کردم اینه که اول پی اچ پی رو خوب یاد گرفتم بعد رفتم سراغcmsها و نصب اونا رو مسلط شدم و در آخر هم شروع کردم به بررسی کدهاشون و هر جا که نیاز داشتم رو مطابق کارم تغییر دادم.توی عمل هم باید به نوع کار توجه بشه شاید برای یه مورد لازم نباشه از اول خودتون چرخ رو اختراع کنید و برای مورد دیگه لازم بشه که کدهای نوشته شده رو تغییر بدین و برای موارد خاص هم باید از صفر کدنویسی کرد.

Bahram0110
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 14:18 عصر
cms های عمومی مشکل امنیتیشون آپدیت نکردنه! یعنی اگه آپدیت نکنی بد می بینی
چون اگه باگی واسه نسخه x از اون cms پیدا بشه خیلی زود ...

mehran_337
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 15:48 عصر
من هم موافقم که امنیت اونها صددرصد نیست اما آیا cmsای که توسط هزاران نفر توسعه داده شده از کدی که من شما بنویسیم ناامن تره؟ و آیا من نوعی امنیت رو میشناسم؟ تازه این همه سایت که با این cmsها نوشته شده و دارن مثل بچه آدم کار می کنن مشکلی دارن؟

نوع کار باید مشخص بشه .یه کار تیمی که هر بخش بر عهده یک نفره و در حال توسعه هست و دائما به امکاناتش افزوده می شه مثلا یه اتوماسیون دانشگاهی و یا یه پورتال جامع.
یا مشتری یه سایتی می خواد که خودش آپدیت کنه و شاید در طول 10 سال حتی لوگوش هم نخواد تغییر بده .
در حالت اول آیا می شه با تغییر کد محصول تولید کرد؟
آیا سردرآوردن با تکنیکهای هر نویسنده کار راحتیه؟؟
وقتی اون cms آپدیت بشه چی؟
به نظرم باید تکلیف مشخص بشه یا انتخاب یه پورتال آماده و دستکاری بسیار محدود یا نوشتن مجدد البته ایده برداری رو قبول دارم چون امنیت برنامه های دیگران بهتر از منه نوعیه.
راه دیگه که وقت زیادی می بره ایجاد یک هسته مرکزی از یک پورتال کامل مثل نیوک و تسلط کامل بر کد ها و در نتیجه ادامه دادن راه بصورت کاملا شخصی

vahid4134
شنبه 31 فروردین 1387, 12:13 عصر
استفاده از یک CMS برای اینکه یه کاری رو سریع تحویل بدی واقعا خوبه. برای خیلی از کارها CMS ها به دلیل اینکه روند کار رو خیلی سریع می کنند واقعا مقرون به صرفه هست. اما یک CMS رو باید طریقه develop رو یاد بگیری . هر CMS از یک روشی استفاده کرده که یاد گیری اون باعث میشه که بتونی خیلی راحت قسمتهای مختلف رو تغییر بدی.
به هر حال CMS ها برای خودشون یک جایگاهی دارند و این جایگاه باعث شده خیلی از افراد به CMS ها علاقه داشته باشند. به نظر من شروع برای نوشتن یک برنامه از ابتدا توسط خود فرد نیاز به دانش زیادی داره. شروع از CMS باعث میشه به روند کاری و اینکه چگونه یک کد MVC داشته باشیم و به راحتی در آینده بتونیم گسترش بدیم خیلی کمک می کنه

abdonsd
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1387, 11:14 صبح
خیلی ممنون از دوستان که راهنماییم کردن
تو این فاصله من تونستم کد php قسمتهایی رو که میخاستم تغییر بدم و نتیجه هم گرفتم
ممنون از همه

nematia
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 20:57 عصر
از اين جنبه هم ببينيد: متاسفانه عدم توجه به نرم‌افزارهاي ايراني و روي آوردن به سيستم‌هاي رايگان خارجي، رشد شركت‌هاي نرم‌افزاري داخلي را كند كرده و اينطور پيش بره يك روزي همه شركت‌ها بايد تعطيل كنن.

cybercoder
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 23:47 عصر
از اين جنبه هم ببينيد: متاسفانه عدم توجه به نرم‌افزارهاي ايراني و روي آوردن به سيستم‌هاي رايگان خارجي، رشد شركت‌هاي نرم‌افزاري داخلي را كند كرده و اينطور پيش بره يك روزي همه شركت‌ها بايد تعطيل كنن

البته این جنبه ای که شما می فرمایید مرتبط با تاپیک نیست. اما باید عرض کنم که معمولا در Opensource گسترش وجود داره که به نوبه خودش باعث فعال بودن شرکت ها می شه. اما اگه منظور شما اینه که همه nuke, joomla و ... رو نصب می کنن و حداکثر یه ترجمه و یه قالب گرافیکی براش میذارن بدون این که هسته رو حتی بشناسن و اسمشونو برنامه نویس و طراح بذارن مثل امثال فلان لرن و سیترا و ... بله باهاتون موافقم