PDA

View Full Version : تولید sourec یا رد گیری تغییرات یک exe در VB6

SMRAH1
دوشنبه 26 فروردین 1387, 19:20 عصر
سلام

من یک source از VB6 دارم.همچنین فایل کامپایل شده (اجرایی exe) اون رو.
مشکل اصلی من اینکه متاسفانه source آخرین تغییرات را از دست دادم (پاک شده) ولی فایل اجرایی اون را دارم.
حالا سئوالم اینه که آیا ممکن است (با نرم افزاری یا ...) با دادن source که دارم (گفتم که قبل آخرین نسخه ای است که کامپایل شده اش را دارم) و فایل اجرایی آخرین کامپایل،رد تغییرات رو پیدا کنم یا حتی source اصلی را باز سازی کنه؟

موفق باشید.

مهران موسوی
دوشنبه 26 فروردین 1387, 20:42 عصر
تا اونجایی که من میدونم همچین چیزی ممکن نیست دوست عزیز ....

مهران رسا
دوشنبه 26 فروردین 1387, 22:51 عصر
بدون هیچگونه مقدمه و رک باید بگم همچین چیزی که شما می فرمایید اصلاً امکان نداره !

فقط یه توصیه واستون دارم : BackUP گیری رو جز یکی از اعمال مهم توی برنامه نویسی به شمار بیارید .

موفق باشید !

vbhamed
سه شنبه 27 فروردین 1387, 00:16 صبح
سلام
اگر خیلی مهمه، بدون اینکه زیاد با کامپیوترتون کار کنید از نرم افزارهای بازیابی اطلاعات استفاده کنید
اگر خیلی خیلی مهمه کار رو به دست شرکتهای بازیابی اطلاعات بسپرید (البته باید پول زیادی بدین)

noorsoft
سه شنبه 27 فروردین 1387, 08:01 صبح
بهترین راه حل recover کردن اطلاعات توسط نرم افزارهای اینکاره من هم این بلا چندین بار سرم اومده خیلی نا امید نباش سعی کن اطلاعات را بازیابی کنی چون ریسورس کردن تقریبا غیر ممکنه

SMRAH1
سه شنبه 27 فروردین 1387, 09:23 صبح
ممنون.
آیا راه حلی به نظرتون می رسه که بتونم رد تغییرات رو (به هر شکلی) پیدا کنم (با داشتن فایل اجرایی آخر و قبل آخر برنامه).

مهران رسا
سه شنبه 27 فروردین 1387, 13:13 عصر
اگه Restore point داشته باشی می تونی از System Restore هم استفاده کنی !

perfeshnal
سه شنبه 27 فروردین 1387, 15:27 عصر
جناب SMRAH1 دوستان جواب و راه حل رو در پست های بالا دادند.
موفق باشید

SMRAH1
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 19:31 عصر
سلام
هرچند دوستان جواب دادند ولی متاسفانه به غیر از یکی دوتا، جواب مورد نظر من رو ندادند(با توجه به توضیحاتم).در هر حال متشکرم.
در ضمن Source مورد نظر هم روی CD بوده و سی دی شکسه که باعث از دست دادن کد شده (من معمولا از تمام کد هام حداقل دو تا کپی دارم ولی ایندفعه نمی دونم چی شده که فقط یکی داشتم).اما دوستان در مورد BackUp گیری و Restor و .. صحبت می کنند.
در هر حال از اینکه لطف کردین و حداقل جواب دادین ممنونم.

موفق باشید.

Kourosh_Wise
پنج شنبه 29 فروردین 1387, 17:12 عصر
میتونی با استفاده از نرم افزار Vb-decompiler فرم ها و ریسورسهای برنامه exe شده رو برگردونی در مورد سورس اگر فایل exe رو با آپشن p-code کامپایل کرده باشی میتونی اون رو به زبون Assembly برگردونی و یک سری کدهای P-codeو نیمه کامپایل شده رو بدست بیاری
برنامه PE explorer هم میتونه exe رو به assembly تبدیل کنه اگر هم خیلی مایه داری میتونی از برنامه Regilox که 80000 دلار قیمتشه برای دکامپایل exe به زبون C استفاده کنی